Midget, 2015-2016, Minor Hockey - Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Midget Standings
Jump To:
Midget Regular Season
Oct 01, 2015-Feb 01, 2016
Division 1
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Goderich Sailors131210240.92376260.7459-1-0WON 5
2BCH Ice Dogs141220240.85770220.7618-2-0WON 5
3Seaforth Stars13553130.50035390.4735-4-1WON 2
4Central Perth Rep14473110.39347730.3924-4-2WON 1
5Lucknow Sepoys14581110.39341610.4022-7-1WON 1
6Blyth-Brussels Crusaders14590100.35730410.4233-7-0LOST 4
7Mitchell Meteors1428480.28628550.3372-5-3LOST 2
Oct 01, 2015-Feb 01, 2016
Division 2
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Bruce Peninsula Northstars141103250.89355300.6478-0-2TIED 1
2Saugeen Shores Storm141031210.75052280.6507-2-1LOST 1
3Arthur Vipers14842180.64356350.6156-4-0LOST 1
4Hanover Falcons14563130.46450390.5623-4-3TIED 1
5TCDMHA Rebels1427590.32134530.3911-4-5WON 1
6West Grey Warriors1439280.28633690.3242-7-1WON 1
7Shallow Lake Lakers14012220.07128550.3370-9-1LOST 9
Oct 01, 2015-Feb 01, 2016
Division 3
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Goderich Sailors AE141211250.89374220.7719-0-1WON 7
2South Bruce Blades AE141121230.82164290.6887-2-1WON 1
3Listowel Cyclones AE14554140.50041460.4713-3-4TIED 1
4Drayton Defenders14473110.39332480.4002-5-3TIED 1
5Kincardine Kinucks AE14482100.35740470.4602-7-1LOST 5
6Zurich Thunder14374100.35741480.4612-4-4LOST 1
7Walkerton Capitals AE14112130.10725810.2361-8-1LOST 1
Oct 01, 2015-Feb 01, 2016
Division 4
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Kincardine Kinucks141022220.78655250.6886-2-2TIED 1
2Listowel Cyclones14932200.71454280.6595-3-2WON 1
3South Bruce Blades14833190.67947310.6037-1-2WON 3
4Minto Mad Dogs14752160.57149500.4955-3-2WON 1
5Walkerton Capitals14266100.35733490.4022-3-5LOST 1
6Wingham Ironmen1429370.25030550.3532-6-2LOST 1
7Mt. Forest Rams14112130.10737720.3391-9-0LOST 3

Midget WOAA Cruickshank

Bracket

  • Jan 01-Mar 08
    Cruickshank Group A
    TeamGPWLTPts
    1Goderich63217
    2Saugeen Shores63306
    3Bruce Peninsula63306
    4Kincardine62315
    DateVisitorHome
    Jan 19
    8:00P
    Goderich2Kincardine4
    Jan 21
    8:30P
    Bruce Peninsula2Kincardine0
    Jan 22
    8:00P
    Kincardine2Goderich2
    Feb 09
    6:30P
    Kincardine6Saugeen Shores3
    Feb 10
    7:00P
    Saugeen Shores4Kincardine2
    Feb 23
    6:30P
    Bruce Peninsula5Saugeen Shores6
    Feb 27
    7:30P
    Goderich5Saugeen Shores1
    Feb 28
    3:00P
    Goderich5Bruce Peninsula3
    Mar 06
    5:00P
    Saugeen Shores2Goderich8
    Mar 07
    8:00P
    Saugeen Shores6Bruce Peninsula3
    Mar 08
    8:00P
    Bruce Peninsula6Goderich2
    Mar 09
    8:00P
    Kincardine5Bruce Peninsula9
  • Jan 01-Mar 09
    Cruickshank Group B
    TeamGPWLTPts
    1Minto651010
    2Arthur63306
    3BCH62404
    4Seaforth62404
    DateVisitorHome
    Jan 14
    9:00P
    BCH3Minto4
    Feb 08
    8:00P
    Arthur3BCH7
    Feb 14
    6:30P
    Seaforth3Arthur4
    Feb 18
    7:00P
    Minto6Arthur5
    Feb 21
    7:00P
    Arthur2Seaforth3
    Feb 22
    8:00P
    BCH3Seaforth5
    Feb 25
    9:00P
    Arthur3Minto0
    Feb 28
    7:30P
    Seaforth3Minto8
    Feb 28
    8:00P
    BCH4Arthur6
    Mar 02
    9:30P
    Seaforth2BCH9
    Mar 06
    5:30P
    Minto7BCH5
    Mar 07
    8:00P
    Minto6Seaforth3
  • Mar 01-Mar 31
    Cruickshank Final
    TeamGPWLTPts
    1Goderich22004
    2Minto20200
    DateVisitorHome
    Mar 13
    7:30P
    Goderich3Minto2
    Mar 20
    8:00P
    Minto2Goderich6
       

Midget WOAA Gregg

Bracket

  • Jan 01-Mar 06
    Gregg Group A
    TeamGPWLTPts
    1Hanover761012
    2TCDMHA752010
    3Walkerton62404
    4West Grey60600
    DateVisitorHome
    Jan 21
    8:30P
    West Grey2Hanover3
    Jan 25
    8:30P
    Walkerton5West Grey2
    Feb 09
    8:30P
    West Grey0TCDMHA3
    Feb 11
    9:00P
    Hanover7West Grey2
    Feb 16
    8:30P
    Hanover2TCDMHA3
    Feb 18
    8:45P
    West Grey1Walkerton7
    Feb 23
    8:30P
    Walkerton1TCDMHA2
    Feb 24
    7:30P
    Walkerton2Hanover4
    Feb 25
    8:45P
    Hanover4Walkerton2
    Feb 25
    9:00P
    TCDMHA5West Grey2
    Feb 28
    8:30P
    TCDMHA1Hanover3
    Mar 03
    8:45P
    TCDMHA3Walkerton1
    Mar 05
    2:20P
    TCDMHA0Hanover2
  • Jan 01-Mar 06
    Gregg Group B
    TeamGPWLTPts
    1Lucknow660012
    2Mitchell63306
    3Blyth-Brussels62404
    4Central Perth Rep61502
    DateVisitorHome
    Jan 25
    8:30P
    Mitchell1Lucknow4
    Jan 27
    9:00P
    Central Perth Rep3Blyth-Brussels7
    Feb 01
    9:15P
    Central Perth Rep3Mitchell6
    Feb 08
    9:15P
    Blyth-Brussels0Mitchell2
    Feb 14
    7:30P
    Mitchell1Central Perth Rep3
    Feb 17
    7:00P
    Central Perth Rep5Lucknow6
    Feb 17
    9:00P
    Mitchell3Blyth-Brussels2
    Feb 21
    7:30P
    Blyth-Brussels5Central Perth Rep4
    Feb 22
    9:15P
    Lucknow3Mitchell1
    Feb 28
    7:30P
    Lucknow4Central Perth Rep3
    Feb 29
    8:30P
    Blyth-Brussels1Lucknow3
    Mar 02
    9:00P
    Lucknow4Blyth-Brussels2
  • Mar 01-Mar 31
    Gregg Final
    TeamGPWLTPts
    1Hanover33006
    2Lucknow30300
    DateVisitorHome
    Mar 10
    8:30P
    Lucknow2Hanover7
    Mar 14
    8:30P
    Hanover5Lucknow3
    Mar 16
    8:30P
    Hanover5Lucknow2

Midget WOAA Lockridge

Bracket

  • Jan 01-Mar 06
    Lockridge Group A
    TeamGPWLTPts
    1Shallow Lake43106
    2Mt. Forest42115
    3Walkerton AE40311
    DateVisitorHome
    Feb 11
    8:30P
    Walkerton AE2Shallow Lake10
    Feb 19
    9:00P
    Walkerton AE3Mt. Forest7
    Feb 27
    7:30P
    Mt. Forest8Shallow Lake4
    Feb 28
    6:30P
    Shallow Lake12Walkerton AE2
    Mar 05
    4:30P
    Shallow Lake7Mt. Forest0
    Mar 06
    6:30P
    Mt. Forest3Walkerton AE3
  • Jan 01-Mar 06
    Lockridge Group B
    TeamGPWLTPts
    1Zurich64208
    2Listowel AE63217
    3Goderich AE63306
    4Kincardine AE61413
    DateVisitorHome
    Feb 17
    7:30P
    Kincardine AE2Zurich3
    Feb 24
    7:30P
    Goderich AE1Zurich4
    Feb 25
    8:30P
    Kincardine AE3Goderich AE5
    Feb 28
    7:30P
    Zurich3Kincardine AE4
    Feb 29
    7:30P
    Zurich6Goderich AE4
    Feb 29
    9:15P
    Kincardine AE1Listowel AE8
    Mar 02
    7:30P
    Listowel AE4Zurich1
    Mar 03
    8:30P
    Listowel AE2Goderich AE4
    Mar 06
    7:30P
    Listowel AE3Kincardine AE3
    Mar 07
    9:30P
    Goderich AE5Kincardine AE3
    Mar 10
    6:30P
    Goderich AE2Listowel AE4
    Mar 16
    7:30P
    Zurich6Listowel AE5
  • Mar 01-Mar 31
    Lockridge Final
    TeamGPWLTPts
    1Shallow Lake22004
    2Zurich20200
    DateVisitorHome
    Mar 19
    8:00P
    Shallow Lake4Zurich3
    Mar 20
    5:00P
    Zurich1Shallow Lake3
       

Midget B Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 24
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Listowel53117
    2Saugeen Shores51313
    DateVisitorHome
    Jan 14
    6:30P
    Saugeen Shores3Listowel2
    Jan 16
    8:30P
    Listowel3Saugeen Shores2
    Jan 21
    6:30P
    Saugeen Shores2Listowel4
    Jan 23
    6:00P
    Listowel4Saugeen Shores4
    Jan 24
    8:30P
    Saugeen Shores2Listowel3
  • Jan 24-Feb 07
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Kincardine43106
    2Listowel41302
    DateVisitorHome
    Jan 28
    8:30P
    Listowel0Kincardine3
    Jan 31
    8:30P
    Kincardine3Listowel0
    Feb 02
    8:00P
    Listowel2Kincardine1
    Feb 03
    7:30P
    Kincardine5Listowel0

Midget CC Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 24
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Hanover33006
    2Mt. Forest30300
    DateVisitorHome
    Jan 14
    8:30P
    Mt. Forest1Hanover6
    Jan 17
    8:30P
    Hanover5Mt. Forest1
    Jan 19
    9:00P
    Hanover7Mt. Forest3
  • Jan 01-Jan 24
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Walkerton63217
    2Mitchell62315
    DateVisitorHome
    Jan 11
    9:15P
    Walkerton4Mitchell3
    Jan 14
    8:45P
    Mitchell4Walkerton2
    Jan 20
    9:00P
    Walkerton7Mitchell1
    Jan 21
    8:45P
    Mitchell5Walkerton3
    Jan 22
    9:00P
    Walkerton4Mitchell4
    Jan 24
    12:00P
    Mitchell4Walkerton5
  • Jan 20-Feb 07
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1Goderich33006
    2Hanover30300
    DateVisitorHome
    Jan 29
    8:00P
    Hanover1Goderich6
    Jan 31
    8:30P
    Goderich7Hanover3
    Feb 04
    8:30P
    Goderich3Hanover0
  • Jan 24-Feb 07
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1BCH33006
    2Walkerton30300
    DateVisitorHome
    Jan 30
    2:30P
    BCH3Walkerton2
    Jan 31
    5:30P
    Walkerton3BCH4
    Feb 03
    8:00P
    Walkerton1BCH3

Midget C Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 16
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Wingham33006
    2West Grey30300
    DateVisitorHome
    Jan 05
    9:00P
    Wingham4West Grey1
    Jan 11
    8:30P
    Wingham5West Grey4
    Jan 14
    8:45P
    West Grey0Wingham4
  • Jan 01-Jan 14
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Seaforth43106
    2Blyth-Brussels41302
    DateVisitorHome
    Jan 06
    9:00P
    Seaforth3Blyth-Brussels2
    Jan 09
    5:00P
    Blyth-Brussels2Seaforth1
    Jan 10
    7:00P
    Blyth-Brussels4Seaforth5
    Jan 11
    9:00P
    Seaforth2Blyth-Brussels1
  • Jan 10-Jan 24
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1Minto43017
    2Wingham40311
    DateVisitorHome
    Jan 17
    7:30P
    Wingham1Minto3
    Jan 19
    8:30P
    Minto4Wingham1
    Jan 21
    7:30P
    Wingham1Minto1
    Jan 23
    5:15P
    Minto5Wingham0
  • Jan 10-Jan 26
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1South Bruce53206
    2Seaforth52304
    DateVisitorHome
    Jan 16
    3:00P
    South Bruce2Seaforth3
    Jan 19
    9:00P
    Seaforth1South Bruce3
    Jan 20
    9:00P
    Seaforth2South Bruce5
    Jan 23
    1:00P
    South Bruce3Seaforth4
    Jan 24
    7:00P
    South Bruce3Seaforth2
  • Jan 24-Feb 07
    Prelim E
    TeamGPWLTPts
    1South Bruce43106
    2Minto41302
    DateVisitorHome
    Jan 28
    9:00P
    South Bruce3Minto4
    Jan 31
    3:00P
    Minto0South Bruce6
    Feb 03
    7:15P
    Minto2South Bruce4
    Feb 04
    9:00P
    South Bruce3Minto1

Midget DD-D Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 24
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Zurich43106
    2Central Perth Rep41302
    DateVisitorHome
    Jan 13
    7:30P
    Central Perth Rep3Zurich6
    Jan 14
    8:00P
    Zurich3Central Perth Rep5
    Jan 20
    7:00P
    Zurich4Central Perth Rep3
    Jan 22
    7:30P
    Central Perth Rep0Zurich6
  • Jan 01-Jan 24
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Lucknow22004
    2Arthur20200
    DateVisitorHome
    Jan 17
    8:00P
    Arthur3Lucknow4
    Jan 19
    8:30P
    Lucknow7Arthur1
       
  • Jan 01-Jan 26
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1Bruce Peninsula63217
    2TCDMHA62315
    DateVisitorHome
    Jan 14
    7:30P
    Bruce Peninsula3TCDMHA5
    Jan 18
    8:00P
    TCDMHA1Bruce Peninsula6
    Jan 19
    8:30P
    Bruce Peninsula1TCDMHA1
    Jan 23
    6:30P
    TCDMHA2Bruce Peninsula3
    Jan 24
    6:15P
    Bruce Peninsula2TCDMHA3
    Jan 25
    8:00P
    TCDMHA2Bruce Peninsula3
  • Jan 01-Jan 24
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1Shallow Lake33006
    2Drayton30300
    DateVisitorHome
    Jan 14
    8:30P
    Drayton2Shallow Lake5
    Jan 17
    5:30P
    Shallow Lake8Drayton3
    Jan 19
    9:00P
    Shallow Lake7Drayton2
  • Jan 24-Feb 07
    Prelim E
    TeamGPWLTPts
    1Lucknow53117
    2Zurich51313
    DateVisitorHome
    Jan 24
    6:30P
    Zurich6Lucknow1
    Jan 29
    7:30P
    Lucknow3Zurich1
    Jan 31
    3:00P
    Lucknow4Zurich4
    Feb 01
    8:30P
    Zurich0Lucknow4
    Feb 05
    7:30P
    Lucknow4Zurich2
  • Jan 24-Feb 07
    Prelim F
    TeamGPWLTPts
    1Bruce Peninsula43106
    2Shallow Lake41302
    DateVisitorHome
    Feb 02
    7:00P
    Shallow Lake2Bruce Peninsula5
    Feb 04
    7:00P
    Bruce Peninsula2Shallow Lake4
    Feb 05
    8:00P
    Shallow Lake1Bruce Peninsula4
    Feb 06
    12:00P
    Bruce Peninsula4Shallow Lake0

Midget AE Group 3 Playdowns

Bracket

Prelim A (Jan 01-Feb 07)
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Listowel Cyclones AE330061.0001350.7223-0-0WON 3
2Kincardine Kinucks AE303000.0005130.2780-3-0LOST 3
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
O-M-AE3-PA2Jan 207:30 PMKincardine AE2-6Listowel AEListowel Arena
O-M-AE3-PA1Jan 228:30 PMListowel AE3-1Kincardine AEDavidson Centre
O-M-AE3-PA4Jan 286:30 PMKincardine AE2-4Listowel AEListowel Arena

Midget AE Group 4 Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 24
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1South Bruce AE33006
    2Walkerton AE30300
    DateVisitorHome
    Jan 15
    7:00P
    Walkerton AE1South Bruce AE8
    Jan 17
    6:30P
    South Bruce AE4Walkerton AE0
    Jan 19
    9:15P
    South Bruce AE8Walkerton AE0
  • Jan 19-Feb 07
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Goderich AE53206
    2South Bruce AE52304
    DateVisitorHome
    Jan 23
    7:00P
    South Bruce AE5Goderich AE9
    Jan 25
    7:00P
    Goderich AE3South Bruce AE1
    Feb 01
    8:15P
    Goderich AE3South Bruce AE5
    Feb 05
    7:00P
    South Bruce AE7Goderich AE1
    Feb 06
    8:30P
    Goderich AE5South Bruce AE3

Game Data Last Updated: Oct 24, 2:52 PM, Next Update: Nov 03, 2:52 PM
Printed from woaa.on.ca on Sunday, October 24, 2021 at 7:02 PM