Atom, 2017-2018, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Atom Standings
Jump To:
Atom Regular Season
Division 1
Sep 01, 2017-Jan 20, 2018
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161213270.8445227+250.6587-1-2TIED 1
161042220.6885340+130.5704-4-2WON 1
16862180.5634644+20.5115-5-0LOST 1
16583130.4063650-140.4195-4-1WON 2
16385110.3444048-80.4551-4-5LOST 1
16385110.3442937-80.4393-3-4WON 1
16286100.3132737-100.4221-5-4LOST 3
Division 2
Sep 01, 2017-Jan 20, 2018
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161141230.7195028+220.6417-3-0WON 2
161150220.6887859+190.5696-4-0WON 1
161150220.6886441+230.6108-2-0WON 2
16781150.4696066-60.4766-4-0LOST 1
16682140.4384654-80.4604-6-0LOST 3
166100120.3753846-80.4524-6-0WON 2
16113240.1252466-420.2671-9-0LOST 6
Division 3
Sep 01, 2017-Jan 20, 2018
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161321270.8448929+600.7549-1-0WON 3
161141230.7196731+360.6847-3-0WON 4
16853190.5947055+150.5606-3-1WON 4
16862180.5635051-10.4954-4-2LOST 1
16411190.2813564-290.3542-7-1TIED 1
16310390.2813675-390.3241-6-3TIED 1
16312170.2195698-420.3642-7-1LOST 4
Division 4
Sep 01, 2017-Jan 20, 2018
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161411290.9067021+490.7698-1-1WON 2
161042220.6885333+200.6168-1-1LOST 1
161051210.6565334+190.6095-4-1WON 2
16691130.4062128-70.4294-6-0LOST 1
16210480.2502855-270.3372-6-2LOST 3
16013330.0941569-540.1790-9-1LOST 4

Atom B Playdowns
Jan 01-Feb 06
Prelim A
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm53206
Kincardine Kinucks52304
DateVisitorHome
Jan 13
1:15P
Kincardine Kinucks4Saugeen Shores Storm3
Jan 14
12:15P
Saugeen Shores Storm2Kincardine Kinucks3
Jan 27
1:15P
Kincardine Kinucks1Saugeen Shores Storm4
Jan 28
11:00A
Saugeen Shores Storm4Kincardine Kinucks0
Feb 04
1:30P
Kincardine Kinucks0Saugeen Shores Storm2
Jan 01-Feb 06
Prelim B
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones33006
Mitchell Meteors30300
DateVisitorHome
Jan 24
6:30P
Mitchell Meteors1Listowel Cyclones3
Jan 27
2:00P
Listowel Cyclones4Mitchell Meteors1
Jan 31
6:30P
Listowel Cyclones3Mitchell Meteors2

Atom Cruikshank
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades752010
Saugeen Shores Storm74308
Minto Mad Dogs61502
DateVisitorHome
Feb 19
7:00P
Minto Mad Dogs1South Bruce Blades0
Feb 24
4:00P
South Bruce Blades4Minto Mad Dogs3
Feb 26
7:30P
Saugeen Shores Storm4Minto Mad Dogs1
Feb 27
7:00P
Minto Mad Dogs3Saugeen Shores Storm7
Feb 28
6:00P
South Bruce Blades4Minto Mad Dogs3
Mar 02
7:00P
South Bruce Blades1Saugeen Shores Storm0
Mar 03
1:15P
Minto Mad Dogs2Saugeen Shores Storm3
Mar 04
11:15A
Saugeen Shores Storm4South Bruce Blades2
Mar 05
7:15P
Saugeen Shores Storm2South Bruce Blades3
Mar 10
12:45P
Saugeen Shores Storm2South Bruce Blades3
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones650111
West Grey Warriors63217
BCH Ice Dogs60600
DateVisitorHome
Feb 06
6:30P
West Grey Warriors1Listowel Cyclones5
Feb 22
6:00P
Listowel Cyclones5West Grey Warriors1
Feb 24
2:00P
Listowel Cyclones3BCH Ice Dogs0
Feb 25
4:30P
BCH Ice Dogs0Listowel Cyclones5
Feb 26
7:00P
West Grey Warriors3BCH Ice Dogs1
Feb 28
6:30P
Listowel Cyclones3West Grey Warriors3
Mar 05
7:00P
West Grey Warriors4BCH Ice Dogs2
Mar 07
6:30P
BCH Ice Dogs0West Grey Warriors1
Mar 08
6:00P
BCH Ice Dogs1Listowel Cyclones5
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones32104
South Bruce Blades31202
DateVisitorHome
Mar 13
6:30P
South Bruce Blades2Listowel Cyclones3
Mar 14
6:30P
Listowel Cyclones3South Bruce Blades5
Mar 18
3:00P
South Bruce Blades1Listowel Cyclones6

Atom Lockridge
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
Central Perth Rep64119
Seaforth Stars64208
Wingham Ironmen62315
Mt. Forest Rams61502
DateVisitorHome
Jan 20
4:00P
Wingham Ironmen2Seaforth Stars3
Jan 26
7:00P
Wingham Ironmen0Central Perth Rep7
Jan 29
7:30P
Central Perth Rep4Seaforth Stars2
Feb 02
7:00P
Seaforth Stars2Central Perth Rep3
Feb 03
4:15P
Mt. Forest Rams3Seaforth Stars5
Feb 07
6:45P
Seaforth Stars1Mt. Forest Rams0
Feb 11
5:00P
Seaforth Stars5Wingham Ironmen3
Feb 17
10:00A
Mt. Forest Rams2Central Perth Rep3
Feb 18
12:00P
Central Perth Rep1Mt. Forest Rams6
Feb 25
5:00P
Central Perth Rep4Wingham Ironmen4
Mar 02
7:00P
Mt. Forest Rams2Wingham Ironmen3
Mar 04
12:00P
Wingham Ironmen3Mt. Forest Rams2
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers651010
TCDMHA Rebels64208
Arthur Vipers60600
DateVisitorHome
Jan 20
1:00P
Arthur Vipers1Shallow Lake Lakers3
Feb 16
7:45P
Shallow Lake Lakers4Arthur Vipers2
Feb 21
7:30P
Arthur Vipers3TCDMHA Rebels5
Feb 22
7:00P
TCDMHA Rebels5Arthur Vipers1
Mar 01
6:00P
Shallow Lake Lakers2TCDMHA Rebels3
Mar 02
7:00P
TCDMHA Rebels8Arthur Vipers4
Mar 03
10:00A
Shallow Lake Lakers2TCDMHA Rebels0
Mar 03
1:00P
Arthur Vipers5Shallow Lake Lakers6
Mar 04
5:00P
TCDMHA Rebels0Shallow Lake Lakers3
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers33006
Central Perth Rep30300
DateVisitorHome
Mar 11
4:30P
Shallow Lake Lakers4Central Perth Rep0
Mar 15
6:30P
Central Perth Rep0Shallow Lake Lakers5
Mar 16
7:00P
Shallow Lake Lakers7Central Perth Rep0

Atom Gregg
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders752010
Kincardine Kinucks74308
Walkerton Capitals63306
Ripley Wolves61502
DateVisitorHome
Jan 15
6:00P
Ripley Wolves1Walkerton Capitals4
Jan 20
4:30P
Kincardine Kinucks2Ripley Wolves3
Jan 21
12:30P
Walkerton Capitals3Kincardine Kinucks6
Jan 27
11:00A
Ripley Wolves1Blyth-Brussels Crusaders3
Feb 12
6:15P
Blyth-Brussels Crusaders2Ripley Wolves0
Feb 17
11:00A
Kincardine Kinucks2Blyth-Brussels Crusaders4
Feb 22
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders5Kincardine Kinucks6
Feb 24
11:00A
Walkerton Capitals4Blyth-Brussels Crusaders3
Feb 25
2:00P
Kincardine Kinucks4Walkerton Capitals3
Feb 27
7:30P
Walkerton Capitals4Ripley Wolves2
Mar 05
6:15P
Ripley Wolves1Kincardine Kinucks2
Mar 06
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders2Walkerton Capitals0
Mar 12
7:00P
Kincardine Kinucks3Blyth-Brussels Crusaders6
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Goderich Sailors74308
Drayton Defenders63306
Mitchell Meteors73406
DateVisitorHome
Jan 13
5:45P
Goderich Sailors1Mitchell Meteors2
Jan 20
6:00P
Drayton Defenders4Mitchell Meteors2
Jan 27
11:45A
Goderich Sailors3Drayton Defenders5
Feb 06
7:00P
Mitchell Meteors1Goderich Sailors4
Feb 10
1:00P
Drayton Defenders0Goderich Sailors3
Feb 18
5:45P
Drayton Defenders6Mitchell Meteors2
Feb 24
1:00P
Mitchell Meteors3Goderich Sailors2
Feb 25
2:00P
Mitchell Meteors6Drayton Defenders0
Mar 03
11:45A
Goderich Sailors5Drayton Defenders1
Mar 07
6:00P
Mitchell Meteors0Goderich Sailors4
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders32104
Goderich Sailors31202
DateVisitorHome
Mar 19
7:00P
Goderich Sailors5Blyth-Brussels Crusaders4
Mar 20
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders3Goderich Sailors0
Mar 22
7:00P
Goderich Sailors2Blyth-Brussels Crusaders3

Atom Neilson
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
Bruce Peninsula Northstars660012
AEMHA Ice Dogs62404
Saugeen Shores Storm AE62404
Lucknow Sepoys62404
DateVisitorHome
Feb 03
3:00P
Bruce Peninsula Northstars5AEMHA Ice Dogs4
Feb 07
7:00P
AEMHA Ice Dogs2Lucknow Sepoys3
Feb 10
5:30P
Lucknow Sepoys0Bruce Peninsula Northstars8
Feb 13
6:00P
Lucknow Sepoys4Saugeen Shores Storm AE3
Feb 14
6:00P
Saugeen Shores Storm AE4Lucknow Sepoys1
Feb 15
7:00P
AEMHA Ice Dogs4Bruce Peninsula Northstars5
Feb 16
7:00P
Lucknow Sepoys0AEMHA Ice Dogs6
Feb 22
7:00P
Saugeen Shores Storm AE5Bruce Peninsula Northstars6
Feb 27
6:00P
Bruce Peninsula Northstars7Saugeen Shores Storm AE3
Feb 28
6:00P
AEMHA Ice Dogs3Saugeen Shores Storm AE5
Mar 04
2:00P
Bruce Peninsula Northstars3Lucknow Sepoys1
Mar 07
7:15P
Saugeen Shores Storm AE1AEMHA Ice Dogs4
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Hanover Falcons752010
Mitchell Meteors AE74308
Listowel Cyclones AE61502
DateVisitorHome
Jan 31
6:30P
Hanover Falcons2Listowel Cyclones AE0
Feb 14
6:30P
Hanover Falcons2Listowel Cyclones AE0
Feb 17
12:00P
Listowel Cyclones AE1Hanover Falcons6
Feb 20
8:00P
Mitchell Meteors AE1Listowel Cyclones AE0
Feb 23
7:50P
Listowel Cyclones AE4Mitchell Meteors AE2
Feb 24
12:00P
Mitchell Meteors AE1Hanover Falcons4
Feb 25
9:30A
Hanover Falcons1Mitchell Meteors AE3
Mar 03
12:00P
Mitchell Meteors AE1Hanover Falcons0
Mar 04
7:45P
Listowel Cyclones AE0Mitchell Meteors AE2
Mar 07
8:00P
Hanover Falcons6Mitchell Meteors AE0
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
Hanover Falcons32104
Bruce Peninsula Northstars31202
DateVisitorHome
Mar 10
2:30P
Hanover Falcons2Bruce Peninsula Northstars1
Mar 11
5:00P
Bruce Peninsula Northstars7Hanover Falcons4
Mar 24
12:00P
Bruce Peninsula Northstars1Hanover Falcons3

Atom CC Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Hanover Falcons43106
Mt. Forest Rams41302
DateVisitorHome
Jan 14
12:00P
Hanover Falcons4Mt. Forest Rams1
Jan 20
12:00P
Mt. Forest Rams0Hanover Falcons2
Jan 21
10:00A
Mt. Forest Rams2Hanover Falcons0
Jan 24
6:45P
Hanover Falcons3Mt. Forest Rams1
Jan 01-Feb 11
Prelim B
TeamGPWLTPts
Goderich Sailors43017
BCH Ice Dogs40311
DateVisitorHome
Jan 18
7:00P
Goderich Sailors1BCH Ice Dogs0
Jan 20
1:00P
BCH Ice Dogs1Goderich Sailors1
Jan 25
7:00P
Goderich Sailors3BCH Ice Dogs1
Jan 30
7:00P
BCH Ice Dogs4Goderich Sailors5
Jan 01-Feb 11
Prelim C
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals33006
Hanover Falcons30300
DateVisitorHome
Jan 29
6:00P
Hanover Falcons2Walkerton Capitals5
Feb 02
6:30P
Walkerton Capitals7Hanover Falcons1
Feb 04
6:00P
Walkerton Capitals7Hanover Falcons0

Atom C Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Clearview Cyclones33006
Georgian Shores Lightning30300
DateVisitorHome
Jan 17
7:00P
Clearview Cyclones6Georgian Shores Lightning2
Jan 19
7:00P
Georgian Shores Lightning4Clearview Cyclones5
Jan 21
11:15A
Georgian Shores Lightning2Clearview Cyclones6
Jan 01-Jan 28
Prelim B
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors33006
Wingham Ironmen30300
DateVisitorHome
Jan 12
6:00P
West Grey Warriors10Wingham Ironmen0
Jan 14
6:45P
Wingham Ironmen1West Grey Warriors5
Jan 17
6:30P
Wingham Ironmen0West Grey Warriors7
Jan 01-Jan 28
Prelim C
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs33006
Blyth-Brussels Crusaders30300
DateVisitorHome
Jan 14
12:00P
Minto Mad Dogs6Blyth-Brussels Crusaders3
Jan 15
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders1Minto Mad Dogs6
Jan 20
12:00P
Minto Mad Dogs6Blyth-Brussels Crusaders0
Jan 01-Jan 28
Prelim D
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades33006
Seaforth Stars30300
DateVisitorHome
Jan 13
3:00P
South Bruce Blades9Seaforth Stars0
Jan 15
7:15P
Seaforth Stars0South Bruce Blades7
Jan 17
7:00P
Seaforth Stars0South Bruce Blades8
Jan 01-Feb 11
Prelim E
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors33006
Clearview Cyclones30300
DateVisitorHome
Jan 28
3:00P
West Grey Warriors8Clearview Cyclones6
Jan 31
6:30P
Clearview Cyclones4West Grey Warriors6
Feb 03
12:00P
West Grey Warriors3Clearview Cyclones1
Jan 01-Feb 11
Prelim F
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs43106
South Bruce Blades41302
DateVisitorHome
Jan 27
1:00P
South Bruce Blades4Minto Mad Dogs2
Jan 29
7:15P
Minto Mad Dogs3South Bruce Blades2
Feb 04
2:00P
Minto Mad Dogs5South Bruce Blades4
Feb 06
6:30P
South Bruce Blades2Minto Mad Dogs4

Atom DD Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers33006
Bruce Peninsula Northstars30300
DateVisitorHome
Jan 18
7:00P
Shallow Lake Lakers9Bruce Peninsula Northstars4
Jan 19
7:00P
Bruce Peninsula Northstars3Shallow Lake Lakers6
Jan 22
7:00P
Bruce Peninsula Northstars5Shallow Lake Lakers6
Jan 01-Jan 28
Prelim B
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels43106
AEMHA Ice Dogs41302
DateVisitorHome
Jan 15
7:00P
TCDMHA Rebels7AEMHA Ice Dogs3
Jan 18
6:00P
AEMHA Ice Dogs2TCDMHA Rebels6
Jan 25
6:00P
AEMHA Ice Dogs4TCDMHA Rebels2
Jan 27
3:00P
TCDMHA Rebels5AEMHA Ice Dogs1
Jan 01-Jan 28
Prelim C
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders43106
Central Perth Rep41302
DateVisitorHome
Jan 12
7:00P
Drayton Defenders5Central Perth Rep2
Jan 13
11:45A
Central Perth Rep2Drayton Defenders1
Jan 19
7:00P
Drayton Defenders5Central Perth Rep4
Jan 21
1:00P
Central Perth Rep2Drayton Defenders3
Jan 01-Jan 28
Prelim D
TeamGPWLTPts
Ripley Wolves33006
Lucknow Sepoys30300
DateVisitorHome
Jan 17
6:00P
Ripley Wolves7Lucknow Sepoys0
Jan 22
6:00P
Lucknow Sepoys0Ripley Wolves6
Jan 24
6:00P
Ripley Wolves5Lucknow Sepoys3
Jan 01-Feb 11
Prelim E
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels53206
Shallow Lake Lakers52304
DateVisitorHome
Jan 30
6:30P
Shallow Lake Lakers6TCDMHA Rebels1
Feb 01
7:00P
TCDMHA Rebels1Shallow Lake Lakers5
Feb 03
1:00P
TCDMHA Rebels7Shallow Lake Lakers6
Feb 04
2:00P
Shallow Lake Lakers3TCDMHA Rebels5
Feb 10
2:00P
TCDMHA Rebels3Shallow Lake Lakers2
Jan 01-Feb 11
Prelim F
TeamGPWLTPts
Ripley Wolves43017
Drayton Defenders40311
DateVisitorHome
Feb 02
7:00P
Ripley Wolves7Drayton Defenders3
Feb 03
4:30P
Drayton Defenders3Ripley Wolves3
Feb 04
1:00P
Ripley Wolves3Drayton Defenders0
Feb 09
7:00P
Drayton Defenders3Ripley Wolves4

Atom AE 3 Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors AE33006
Listowel Cyclones AE30300
DateVisitorHome
Jan 17
6:30P
Mitchell Meteors AE3Listowel Cyclones AE0
Jan 21
4:00P
Listowel Cyclones AE0Mitchell Meteors AE3
Jan 23
7:00P
Listowel Cyclones AE1Mitchell Meteors AE3
Jan 01-Feb 11
Prelim B
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm AE33006
Mitchell Meteors AE30300
DateVisitorHome
Feb 03
3:30P
Saugeen Shores Storm AE3Mitchell Meteors AE1
Feb 04
12:00P
Mitchell Meteors AE1Saugeen Shores Storm AE4
Feb 07
7:00P
Mitchell Meteors AE1Saugeen Shores Storm AE2

Game Data Last Updated: Aug 11, 1:28 AM, Next Update: Aug 21, 1:28 AM