Bantam, 2017-2018, Boys LL (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Bantam Standings
Jump To:
Bantam Regular Season
North
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
201802380.95010331+720.7699-0-1WON 1
201343290.7255730+270.6558-1-1WON 2
191441290.7638144+370.6487-3-0WON 4
191342280.7378336+470.6975-3-2LOST 2
201370260.6509958+410.6318-2-0WON 2
201163250.6259847+510.6765-3-2WON 1
201082220.5508055+250.5936-4-0WON 1
208111170.4255153-20.4904-5-1WON 2
206113150.3756069-90.4655-5-0LOST 2
205141110.27546102-560.3112-8-0LOST 3
203125110.2754071-310.3602-5-3LOST 1
20215370.1753491-570.2722-8-0LOST 1
20020000.00017162-1450.0950-10-0LOST 20
South
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
201811370.92515929+1300.8469-0-1WON 6
201622340.85011433+810.7769-1-0WON 2
201532320.80010051+490.6627-2-1WON 1
201163250.62510567+380.6106-4-0LOST 1
201163250.6259253+390.6347-2-1WON 1
201271250.6259662+340.6086-4-0WON 3
201091210.5258474+100.5326-4-0WON 5
207112160.40072103-310.4114-6-0LOST 2
207121150.37594142-480.3982-8-0LOST 1
205123130.3255078-280.3913-6-1LOST 1
20415190.22570150-800.3181-9-0WON 1
20216260.15037112-750.2481-8-1LOST 3
20119020.05028147-1190.1600-10-0LOST 14

Bantam WOAA Playoffs
Feb 01-Apr 08
Maroon North
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers871014
Kincardine Kinucks 2862012
Kincardine Kinucks Froster's853010
West Grey Warriors82604
Hanover Falcons80800
DateVisitorHome
Feb 08
7:00P
West Grey Warriors0Kincardine Kinucks Froster's3
Feb 10
4:45P
Shallow Lake Lakers1Kincardine Kinucks 23
Feb 11
2:00P
Hanover Falcons1Kincardine Kinucks 27
Feb 11
3:45P
Kincardine Kinucks Froster's3West Grey Warriors2
Feb 16
7:00P
Hanover Falcons2Shallow Lake Lakers5
Feb 17
7:30P
West Grey Warriors6Hanover Falcons2
Feb 18
2:30P
West Grey Warriors2Shallow Lake Lakers3
Feb 21
6:00P
Kincardine Kinucks Froster's2Kincardine Kinucks 24
Feb 24
5:00P
Shallow Lake Lakers2Kincardine Kinucks Froster's1
Feb 24
6:30P
Kincardine Kinucks 23Hanover Falcons2
Feb 25
2:30P
Kincardine Kinucks 21Shallow Lake Lakers2
Feb 25
3:00P
Hanover Falcons1Kincardine Kinucks Froster's5
Feb 28
8:00P
Kincardine Kinucks 22Kincardine Kinucks Froster's3
Mar 01
7:00P
West Grey Warriors2Kincardine Kinucks 25
Mar 01
7:00P
Shallow Lake Lakers4Hanover Falcons0
Mar 03
12:30P
Kincardine Kinucks 25West Grey Warriors0
Mar 03
7:30P
Kincardine Kinucks Froster's2Hanover Falcons1
Mar 04
2:30P
Kincardine Kinucks Froster's1Shallow Lake Lakers4
Mar 05
7:45P
Shallow Lake Lakers5West Grey Warriors4
Mar 10
12:30P
Hanover Falcons0West Grey Warriors2
Feb 01-Apr 08
Maroon South
TeamGPWLTPts
Mt. Forest Rams1082016
Drayton Defenders1082016
Mitchell Meteors1055010
South Bruce Blades104608
BCH Ice Dogs103706
Goderich Sailors102804
DateVisitorHome
Feb 09
7:00P
BCH Ice Dogs2Drayton Defenders6
Feb 09
8:15P
Goderich Sailors3South Bruce Blades4
Feb 10
4:00P
Mt. Forest Rams9Goderich Sailors3
Feb 11
2:00P
Mt. Forest Rams2South Bruce Blades5
Feb 11
7:00P
Drayton Defenders5Mitchell Meteors2
Feb 13
8:00P
BCH Ice Dogs5Goderich Sailors4
Feb 14
7:30P
South Bruce Blades2BCH Ice Dogs3
Feb 16
7:00P
Mt. Forest Rams6Drayton Defenders2
Feb 17
3:30P
Goderich Sailors3Mt. Forest Rams4
Feb 20
7:00P
Goderich Sailors4Mitchell Meteors5
Feb 23
6:00P
Drayton Defenders7Goderich Sailors1
Feb 24
3:30P
Drayton Defenders4Mt. Forest Rams3
Feb 24
5:00P
Goderich Sailors4BCH Ice Dogs2
Feb 25
2:00P
Drayton Defenders3South Bruce Blades2
Feb 27
7:30P
South Bruce Blades3Mitchell Meteors2
Feb 28
7:30P
Mt. Forest Rams4BCH Ice Dogs1
Feb 28
8:35P
South Bruce Blades2Drayton Defenders3
Mar 01
7:15P
South Bruce Blades2Goderich Sailors6
Mar 02
6:00P
Mitchell Meteors4Goderich Sailors3
Mar 03
3:30P
Mitchell Meteors2Mt. Forest Rams4
Mar 03
5:00P
Drayton Defenders5BCH Ice Dogs2
Mar 04
5:30P
BCH Ice Dogs3South Bruce Blades4
Mar 04
5:30P
Mitchell Meteors3Drayton Defenders1
Mar 06
7:30P
BCH Ice Dogs4Mitchell Meteors2
Mar 06
8:00P
Goderich Sailors3Drayton Defenders14
Mar 07
7:30P
Mitchell Meteors6BCH Ice Dogs3
Mar 08
6:00P
South Bruce Blades1Mt. Forest Rams4
Mar 10
3:30P
BCH Ice Dogs1Mt. Forest Rams11
Mar 10
8:30P
Mitchell Meteors5South Bruce Blades3
Mar 11
7:15P
Mt. Forest Rams5Mitchell Meteors1
Feb 01-Apr 08
Maroon Final
TeamGPWLTPts
Mt. Forest Rams22004
Shallow Lake Lakers20200
DateVisitorHome
Mar 20
7:30P
Mt. Forest Rams5Shallow Lake Lakers1
Mar 25
6:00P
Shallow Lake Lakers1Mt. Forest Rams4
   
Feb 01-Apr 08
White North
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm651010
Owen Sound Jr. Attack 2 Red63217
Lucknow Sepoys63217
Walkerton Capitals60600
DateVisitorHome
Feb 09
6:15P
Saugeen Shores Storm4Walkerton Capitals1
Feb 11
5:30P
Walkerton Capitals1Saugeen Shores Storm5
Feb 16
8:15P
Lucknow Sepoys2Owen Sound Jr. Attack 2 Red6
Feb 18
5:30P
Owen Sound Jr. Attack 2 Red3Saugeen Shores Storm4
Feb 25
5:30P
Lucknow Sepoys4Saugeen Shores Storm2
Feb 25
6:45P
Owen Sound Jr. Attack 2 Red4Walkerton Capitals3
Feb 28
7:00P
Walkerton Capitals2Lucknow Sepoys6
Mar 03
7:30P
Saugeen Shores Storm2Owen Sound Jr. Attack 2 Red1
Mar 04
5:15P
Walkerton Capitals1Owen Sound Jr. Attack 2 Red6
Mar 06
8:00P
Saugeen Shores Storm2Lucknow Sepoys1
Mar 07
7:00P
Owen Sound Jr. Attack 2 Red3Lucknow Sepoys3
Mar 10
9:00A
Lucknow Sepoys5Walkerton Capitals3
Feb 01-Apr 08
White South
TeamGPWLTPts
Central Perth LL880016
Blyth-Brussels Crusaders853010
Zurich Thunder83506
Minto Mad Dogs83506
Listowel Cyclones81702
DateVisitorHome
Feb 10
3:00P
Central Perth LL3Zurich Thunder1
Feb 11
5:30P
Minto Mad Dogs3Zurich Thunder6
Feb 11
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders2Central Perth LL3
Feb 12
7:30P
Zurich Thunder9Listowel Cyclones0
Feb 15
8:00P
Minto Mad Dogs1Central Perth LL7
Feb 17
3:30P
Blyth-Brussels Crusaders6Minto Mad Dogs2
Feb 19
7:10P
Central Perth LL4Minto Mad Dogs0
Feb 19
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders7Listowel Cyclones0
Feb 22
7:30P
Listowel Cyclones0Minto Mad Dogs2
Feb 23
5:30P
Listowel Cyclones2Central Perth LL10
Feb 24
3:00P
Blyth-Brussels Crusaders8Zurich Thunder0
Feb 25
5:30P
Listowel Cyclones4Zurich Thunder3
Feb 26
7:00P
Zurich Thunder2Central Perth LL3
Feb 26
8:30P
Minto Mad Dogs2Listowel Cyclones1
Feb 28
9:00P
Minto Mad Dogs1Blyth-Brussels Crusaders5
Mar 04
4:00P
Central Perth LL9Listowel Cyclones3
Mar 04
6:00P
Zurich Thunder3Blyth-Brussels Crusaders2
Mar 05
7:30P
Central Perth LL7Blyth-Brussels Crusaders5
Mar 08
7:00P
Zurich Thunder0Minto Mad Dogs5
Mar 09
7:00P
Listowel Cyclones1Blyth-Brussels Crusaders7
Feb 01-Apr 08
White Final
TeamGPWLTPts
Central Perth LL32104
Saugeen Shores Storm31202
DateVisitorHome
Mar 19
7:00P
Saugeen Shores Storm3Central Perth LL1
Mar 20
7:00P
Central Perth LL5Saugeen Shores Storm2
Mar 22
8:00P
Saugeen Shores Storm2Central Perth LL3
Feb 01-Apr 08
Elite
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels 1862012
TCDMHA Rebels 2853010
AEMHA Ice Dogs84408
Ripley Wolves83506
Bruce Peninsula Northstars82604
DateVisitorHome
Feb 08
8:15P
Ripley Wolves3TCDMHA Rebels 24
Feb 11
3:30P
TCDMHA Rebels 26TCDMHA Rebels 17
Feb 12
7:15P
TCDMHA Rebels 18Ripley Wolves6
Feb 14
7:15P
TCDMHA Rebels 25Ripley Wolves0
Feb 16
8:15P
Ripley Wolves3AEMHA Ice Dogs7
Feb 17
11:30A
TCDMHA Rebels 16TCDMHA Rebels 24
Feb 18
4:00P
Bruce Peninsula Northstars1AEMHA Ice Dogs4
Feb 21
7:15P
Bruce Peninsula Northstars4Ripley Wolves6
Feb 22
7:00P
TCDMHA Rebels 26Bruce Peninsula Northstars4
Feb 22
8:15P
TCDMHA Rebels 14AEMHA Ice Dogs3
Feb 24
1:00P
Bruce Peninsula Northstars6TCDMHA Rebels 25
Feb 26
7:15P
AEMHA Ice Dogs2Ripley Wolves3
Mar 02
7:00P
AEMHA Ice Dogs4Bruce Peninsula Northstars2
Mar 03
10:00A
Bruce Peninsula Northstars3TCDMHA Rebels 14
Mar 04
12:30P
AEMHA Ice Dogs2TCDMHA Rebels 23
Mar 05
8:00P
TCDMHA Rebels 13Bruce Peninsula Northstars4
Mar 06
7:00P
TCDMHA Rebels 25AEMHA Ice Dogs1
Mar 08
7:00P
AEMHA Ice Dogs6TCDMHA Rebels 11
Mar 09
7:00P
Ripley Wolves4Bruce Peninsula Northstars1
Mar 11
2:00P
Ripley Wolves3TCDMHA Rebels 17
Feb 01-Apr 08
Elite Final
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels 132104
TCDMHA Rebels 231202
DateVisitorHome
Mar 18
12:30P
TCDMHA Rebels 21TCDMHA Rebels 12
Mar 24
1:00P
TCDMHA Rebels 13TCDMHA Rebels 24
Mar 25
12:30P
TCDMHA Rebels 24TCDMHA Rebels 15

Game Data Last Updated: Aug 19, 2:08 AM, Next Update: Aug 29, 2:08 AM