Atom, 2018-2019, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Atom Standings
Jump To:
Atom Regular Season
Group 1
Sep 30, 2018-Jan 20, 2019
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161600321.0009314+790.86910-0-0WON 16
16952200.6254539+60.5368-1-1TIED 1
16673150.4693938+10.5064-5-1WON 1
16673150.4693947-80.4533-6-1LOST 3
16574140.4383248-160.4004-4-2WON 2
16574140.4385658-20.4914-3-3LOST 1
1629590.2813668-320.3460-7-3TIED 1
16310390.2812553-280.3213-5-2WON 1
Group 2
Sep 30, 2018-Jan 20, 2019
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161321270.8448532+530.7268-1-1TIED 1
151221250.8336829+390.7017-2-1WON 3
16871170.5315355-20.4917-3-0LOST 2
16772160.5005450+40.5195-4-1WON 2
16772160.5005860-20.4924-4-2TIED 1
16790140.438646400.5004-6-0LOST 1
15410190.3004241+10.5062-7-1LOST 7
16014220.06323116-930.1650-9-1LOST 7
Group 3
Sep 30, 2018-Jan 20, 2019
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161402300.9388726+610.7709-0-1WON 5
161312280.8759627+690.7808-1-1WON 1
161051210.6566339+240.6185-4-1WON 1
16880160.5003954-150.4195-5-0WON 2
16565150.4693429+50.5405-4-1WON 1
165110100.3134373-300.3713-7-0LOST 3
16112350.1565083-330.3761-7-2LOST 4
16114130.09424105-810.1861-8-1WON 1
Group 4
Sep 30, 2018-Jan 20, 2019
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
16925230.7195431+230.6356-2-2LOST 1
16952200.6254434+100.5645-4-1WON 1
16763170.5315144+70.5375-3-2LOST 1
16574140.4383948-90.4483-4-3WON 1
16385110.3443748-110.4351-5-4LOST 1
16385110.3443050-200.3752-5-3TIED 1


Atom B Playdowns
Jan 01-Feb 05
Prelim A
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm33006
Listowel Cyclones30300
DateVisitorHome
Jan 19
2:30P
Saugeen Shores Storm5Listowel Cyclones0
Jan 20
1:45P
Listowel Cyclones1Saugeen Shores Storm2
Jan 23
7:45P
Saugeen Shores Storm4Listowel Cyclones2
Jan 01-Feb 05
Prelim B
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors43106
Kincardine Kinucks41302
DateVisitorHome
Jan 12
2:00P
Mitchell Meteors2Kincardine Kinucks0
Jan 13
4:40P
Kincardine Kinucks2Mitchell Meteors5
Jan 26
2:00P
Mitchell Meteors2Kincardine Kinucks4
Jan 27
4:40P
Kincardine Kinucks4Mitchell Meteors6

Atom CC Playdowns
Jan 01-Jan 29
Prelim A
TeamGPWLTPts
Hanover Falcons33006
Goderich Sailors30300
DateVisitorHome
Jan 17
7:00P
Goderich Sailors4Hanover Falcons8
Jan 19
12:00P
Goderich Sailors0Hanover Falcons8
Jan 20
11:00A
Hanover Falcons8Goderich Sailors4
Jan 01-Feb 11
Prelim B
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals33006
Mt. Forest Rams30300
DateVisitorHome
Jan 12
9:15A
Mt. Forest Rams3Walkerton Capitals11
Jan 13
12:00P
Walkerton Capitals3Mt. Forest Rams2
Jan 20
12:00P
Walkerton Capitals3Mt. Forest Rams2
Jan 01-Feb 11
Prelim C
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs53206
Hanover Falcons52304
DateVisitorHome
Jan 26
11:00A
Hanover Falcons1BCH Ice Dogs3
Jan 31
7:00P
BCH Ice Dogs0Hanover Falcons3
Feb 02
2:00P
Hanover Falcons6BCH Ice Dogs2
Feb 07
7:00P
BCH Ice Dogs3Hanover Falcons2
Feb 09
1:00P
Hanover Falcons3BCH Ice Dogs4

Atom C Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A

https://gbmhl.ca/Rounds/20655/2018-2019_Atom_C_Playdowns/

TeamGPWLTPts
Clearview Cyclones00000
Georgian Shores Lightning00000
DateVisitorHome
   
   
   
Jan 01-Jan 28
Prelim B
TeamGPWLTPts
Wingham Ironmen33006
West Grey Warriors30300
DateVisitorHome
Jan 12
10:00A
Wingham Ironmen4West Grey Warriors2
Jan 13
3:00P
West Grey Warriors1Wingham Ironmen5
Jan 16
6:00P
Wingham Ironmen4West Grey Warriors1
Jan 01-Jan 28
Prelim C
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs33006
Seaforth Stars30300
DateVisitorHome
Jan 14
6:45P
Minto Mad Dogs7Seaforth Stars2
Jan 15
6:30P
Seaforth Stars1Minto Mad Dogs7
Jan 19
3:00P
Minto Mad Dogs12Seaforth Stars1
Jan 01-Jan 28
Prelim D
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades53206
Blyth-Brussels Crusaders52304
DateVisitorHome
Jan 13
12:30P
Blyth-Brussels Crusaders3South Bruce Blades2
Jan 18
6:30P
South Bruce Blades4Blyth-Brussels Crusaders5
Jan 19
2:00P
Blyth-Brussels Crusaders4South Bruce Blades7
Jan 25
6:30P
South Bruce Blades7Blyth-Brussels Crusaders1
Jan 27
4:45P
Blyth-Brussels Crusaders1South Bruce Blades4
Jan 01-Feb 11
Prelim E
TeamGPWLTPts
Wingham Ironmen33006
Georgian Shores Lightning30300
DateVisitorHome
Feb 02
5:30P
Georgian Shores Lightning1Wingham Ironmen6
Feb 03
2:00P
Wingham Ironmen4Georgian Shores Lightning0
Feb 09
3:00P
Wingham Ironmen1Georgian Shores Lightning0
Jan 01-Feb 11
Prelim F
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades43106
Minto Mad Dogs41302
DateVisitorHome
Jan 29
6:30P
South Bruce Blades1Minto Mad Dogs4
Feb 03
4:30P
Minto Mad Dogs0South Bruce Blades5
Feb 04
6:30P
South Bruce Blades2Minto Mad Dogs1
Feb 06
6:30P
Minto Mad Dogs1South Bruce Blades2

Atom DD Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Arthur Vipers33006
Howick Hornets30300
DateVisitorHome
Jan 16
7:30P
Arthur Vipers4Howick Hornets1
Jan 20
2:15P
Howick Hornets1Arthur Vipers7
Jan 23
7:30P
Arthur Vipers4Howick Hornets3
Jan 01-Jan 28
Prelim B
TeamGPWLTPts
Central Perth Predators33006
AEMHA Ice Dogs30300
DateVisitorHome
Jan 12
10:00A
AEMHA Ice Dogs1Central Perth Predators7
Jan 13
6:00P
Central Perth Predators6AEMHA Ice Dogs0
Jan 19
10:00A
AEMHA Ice Dogs1Central Perth Predators4
Jan 01-Jan 28
Prelim C
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels33006
Bruce Peninsula Northstars30300
DateVisitorHome
Jan 12
3:00P
TCDMHA Rebels6Bruce Peninsula Northstars3
Jan 13
1:00P
Bruce Peninsula Northstars2TCDMHA Rebels4
Jan 17
6:00P
Bruce Peninsula Northstars0TCDMHA Rebels5
Jan 01-Feb 11
Prelim D
TeamGPWLTPts
Huron-Bruce Blizzard43106
Arthur Vipers41302
DateVisitorHome
Jan 27
1:30P
Huron-Bruce Blizzard5Arthur Vipers1
Feb 02
3:00P
Arthur Vipers3Huron-Bruce Blizzard4
Feb 03
1:30P
Huron-Bruce Blizzard2Arthur Vipers5
Feb 09
1:00P
Arthur Vipers1Huron-Bruce Blizzard4
Jan 01-Feb 11
Prelim E
TeamGPWLTPts
Central Perth Predators43106
Drayton Defenders41302
DateVisitorHome
Jan 20
4:15P
Central Perth Predators3Drayton Defenders2
Feb 01
6:00P
Drayton Defenders3Central Perth Predators5
Feb 03
4:15P
Central Perth Predators3Drayton Defenders4
Feb 09
10:00A
Drayton Defenders0Central Perth Predators1
Jan 01-Feb 11
Prelim F
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels33006
Shallow Lake Lakers30300
DateVisitorHome
Jan 24
6:00P
Shallow Lake Lakers1TCDMHA Rebels2
Jan 27
4:00P
TCDMHA Rebels4Shallow Lake Lakers3
Feb 01
7:30P
Shallow Lake Lakers0TCDMHA Rebels4

Atom AE 3 Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm AE33006
Listowel Cyclones AE30300
DateVisitorHome
Jan 17
6:30P
Listowel Cyclones AE1Saugeen Shores Storm AE4
Jan 19
2:15P
Listowel Cyclones AE0Saugeen Shores Storm AE2
Jan 20
4:10P
Saugeen Shores Storm AE6Listowel Cyclones AE4
Jan 01-Jan 28
Prelim B
TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks AE33006
Mitchell Meteors AE30300
DateVisitorHome
Jan 12
3:15P
Mitchell Meteors AE2Kincardine Kinucks AE3
Jan 13
5:50P
Kincardine Kinucks AE3Mitchell Meteors AE2
Jan 19
1:00P
Mitchell Meteors AE2Kincardine Kinucks AE4
Jan 01-Feb 11
Prelim C
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm AE43106
Kincardine Kinucks AE41302
DateVisitorHome
Jan 26
3:15P
Saugeen Shores Storm AE3Kincardine Kinucks AE2
Jan 27
1:45P
Kincardine Kinucks AE4Saugeen Shores Storm AE1
Feb 03
1:30P
Saugeen Shores Storm AE3Kincardine Kinucks AE2
Feb 07
6:15P
Kincardine Kinucks AE2Saugeen Shores Storm AE4

Atom Cruikshank
Jan 01-Mar 11
Group A
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm651010
Wingham Ironmen64208
Mitchell Meteors62404
BCH Ice Dogs61502
DateVisitorHome
Feb 01
6:50P
Wingham Ironmen2Mitchell Meteors4
Feb 14
7:15P
Saugeen Shores Storm4Wingham Ironmen2
Feb 17
4:40P
Saugeen Shores Storm9Mitchell Meteors1
Feb 22
7:30P
Wingham Ironmen2Saugeen Shores Storm1
Feb 23
1:00P
Mitchell Meteors0Saugeen Shores Storm6
Feb 23
2:00P
BCH Ice Dogs1Wingham Ironmen3
Feb 27
7:15P
BCH Ice Dogs1Saugeen Shores Storm10
Feb 28
7:30P
Wingham Ironmen2BCH Ice Dogs0
Mar 02
3:00P
BCH Ice Dogs2Mitchell Meteors7
Mar 04
7:30P
Saugeen Shores Storm7BCH Ice Dogs0
Mar 05
6:15P
Mitchell Meteors1Wingham Ironmen3
Mar 07
7:30P
Mitchell Meteors0BCH Ice Dogs3
Jan 01-Mar 11
Group B
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals64208
Kincardine Kinucks63217
Minto Mad Dogs63306
Listowel Cyclones61413
DateVisitorHome
Jan 26
1:00P
Listowel Cyclones1Minto Mad Dogs4
Jan 27
4:10P
Minto Mad Dogs2Listowel Cyclones4
Feb 02
5:45P
Listowel Cyclones2Kincardine Kinucks2
Feb 09
10:45A
Kincardine Kinucks1Walkerton Capitals2
Feb 10
1:15P
Minto Mad Dogs5Kincardine Kinucks3
Feb 10
4:10P
Walkerton Capitals4Listowel Cyclones3
Feb 11
6:00P
Minto Mad Dogs4Walkerton Capitals2
Feb 23
1:00P
Kincardine Kinucks4Minto Mad Dogs3
Feb 24
5:00P
Kincardine Kinucks3Listowel Cyclones2
Feb 27
6:15P
Listowel Cyclones1Walkerton Capitals4
Mar 06
6:30P
Walkerton Capitals3Minto Mad Dogs2
Mar 07
6:00P
Walkerton Capitals2Kincardine Kinucks6
Jan 01-Apr 07
Final
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm22004
Walkerton Capitals20200
DateVisitorHome
Mar 25
6:45P
Saugeen Shores Storm6Walkerton Capitals0
Mar 27
6:00P
Walkerton Capitals0Saugeen Shores Storm1
   

Atom Lockridge
Jan 01-Mar 11
Group A
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors651010
Shallow Lake Lakers64208
AEMHA Ice Dogs60600
DateVisitorHome
Jan 27
6:00P
West Grey Warriors9AEMHA Ice Dogs0
Feb 10
1:00P
AEMHA Ice Dogs2West Grey Warriors5
Feb 11
7:00P
West Grey Warriors7AEMHA Ice Dogs2
Feb 15
6:15P
Shallow Lake Lakers6AEMHA Ice Dogs3
Feb 21
6:00P
AEMHA Ice Dogs2Shallow Lake Lakers4
Feb 23
6:00P
West Grey Warriors1Shallow Lake Lakers3
Feb 26
6:30P
Shallow Lake Lakers1West Grey Warriors3
Mar 03
4:00P
AEMHA Ice Dogs2Shallow Lake Lakers4
Mar 10
1:00P
Shallow Lake Lakers0West Grey Warriors1
Jan 01-Mar 11
Group B
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm AE64208
Arthur Vipers63306
TCDMHA Rebels62404
DateVisitorHome
Jan 13
3:15P
Saugeen Shores Storm AE1Arthur Vipers0
Feb 09
2:15P
TCDMHA Rebels0Saugeen Shores Storm AE1
Feb 27
6:30P
Saugeen Shores Storm AE3TCDMHA Rebels1
Mar 01
7:00P
Saugeen Shores Storm AE2Arthur Vipers3
Mar 02
1:30P
Arthur Vipers6TCDMHA Rebels0
Mar 03
12:00P
TCDMHA Rebels1Saugeen Shores Storm AE2
Mar 05
7:00P
TCDMHA Rebels6Arthur Vipers5
Mar 07
7:30P
Arthur Vipers3Saugeen Shores Storm AE0
Mar 09
1:30P
Arthur Vipers3TCDMHA Rebels4
Jan 01-Apr 07
Final
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors22004
Saugeen Shores Storm AE20200
DateVisitorHome
Mar 22
6:45P
West Grey Warriors2Saugeen Shores Storm AE1
Mar 24
11:30A
Saugeen Shores Storm AE2West Grey Warriors4
   

Atom Gregg
Jan 01-Mar 14
Group A
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades651010
Huron-Bruce Blizzard64208
Hanover Falcons62404
Goderich Sailors61502
DateVisitorHome
Jan 12
11:00A
Huron-Bruce Blizzard6Hanover Falcons3
Feb 12
6:00P
Huron-Bruce Blizzard4Goderich Sailors3
Feb 26
6:00P
South Bruce Blades4Goderich Sailors0
Feb 27
6:00P
Goderich Sailors1Huron-Bruce Blizzard6
Feb 28
7:00P
South Bruce Blades4Hanover Falcons5
Mar 02
11:00A
Goderich Sailors2Hanover Falcons7
Mar 04
6:30P
Goderich Sailors0South Bruce Blades5
Mar 04
7:15P
Hanover Falcons2Huron-Bruce Blizzard3
Mar 05
7:00P
Hanover Falcons4Goderich Sailors5
Mar 07
5:45P
Huron-Bruce Blizzard1South Bruce Blades6
Mar 08
6:45P
Hanover Falcons0South Bruce Blades6
Mar 13
6:00P
South Bruce Blades4Huron-Bruce Blizzard3
Jan 01-Mar 11
Group B
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders651010
Mt. Forest Rams63306
Drayton Defenders63306
Central Perth Predators61502
DateVisitorHome
Jan 27
12:00P
Drayton Defenders1Mt. Forest Rams3
Feb 02
12:30P
Mt. Forest Rams6Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 10
12:00P
Blyth-Brussels Crusaders6Mt. Forest Rams4
Feb 11
6:50P
Central Perth Predators4Drayton Defenders5
Feb 17
12:00P
Central Perth Predators0Mt. Forest Rams2
Feb 17
4:20P
Blyth-Brussels Crusaders4Drayton Defenders0
Feb 23
11:45A
Mt. Forest Rams2Drayton Defenders3
Feb 24
3:00P
Drayton Defenders3Blyth-Brussels Crusaders4
Mar 01
7:00P
Central Perth Predators2Blyth-Brussels Crusaders3
Mar 02
10:00A
Mt. Forest Rams1Central Perth Predators4
Mar 04
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders4Central Perth Predators2
Mar 09
10:00A
Drayton Defenders5Central Perth Predators2
Jan 01-Apr 07
Final
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades22004
Blyth-Brussels Crusaders20200
DateVisitorHome
Mar 17
1:00P
South Bruce Blades3Blyth-Brussels Crusaders2
Mar 18
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders3South Bruce Blades4
   

Atom Neilson
Jan 01-Mar 11
Group A
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors AE640210
Wingham Ironmen AE64208
Listowel Cyclones AE62315
Seaforth Stars60511
DateVisitorHome
Jan 26
12:00P
Seaforth Stars1Listowel Cyclones AE3
Jan 27
5:50P
Seaforth Stars0Mitchell Meteors AE6
Jan 29
6:15P
Listowel Cyclones AE0Wingham Ironmen AE3
Feb 02
4:00P
Mitchell Meteors AE3Seaforth Stars3
Feb 05
6:15P
Seaforth Stars2Wingham Ironmen AE3
Feb 09
12:00P
Mitchell Meteors AE1Listowel Cyclones AE1
Feb 16
3:45P
Listowel Cyclones AE1Mitchell Meteors AE8
Feb 23
6:00P
Listowel Cyclones AE6Seaforth Stars0
Feb 26
6:30P
Wingham Ironmen AE4Listowel Cyclones AE0
Mar 04
7:00P
Wingham Ironmen AE2Seaforth Stars1
Mar 05
7:15P
Mitchell Meteors AE4Wingham Ironmen AE1
Mar 08
6:50P
Wingham Ironmen AE3Mitchell Meteors AE4
Jan 01-Mar 11
Group B
TeamGPWLTPts
Huron-Bruce Blizzard AE651010
Kincardine Kinucks AE63306
Bruce Peninsula Northstars63306
Howick Hornets61502
DateVisitorHome
Jan 23
6:00P
Kincardine Kinucks AE3Huron-Bruce Blizzard AE4
Jan 27
12:00P
Bruce Peninsula Northstars0Huron-Bruce Blizzard AE3
Feb 02
2:00P
Howick Hornets1Bruce Peninsula Northstars7
Feb 02
4:30P
Huron-Bruce Blizzard AE5Kincardine Kinucks AE2
Feb 10
6:00P
Bruce Peninsula Northstars3Howick Hornets4
Feb 17
2:00P
Kincardine Kinucks AE8Howick Hornets2
Feb 23
11:00A
Huron-Bruce Blizzard AE2Bruce Peninsula Northstars4
Feb 24
2:45P
Howick Hornets4Kincardine Kinucks AE7
Feb 27
7:30P
Huron-Bruce Blizzard AE4Howick Hornets2
Mar 06
6:00P
Howick Hornets2Huron-Bruce Blizzard AE8
Mar 09
3:30P
Bruce Peninsula Northstars3Kincardine Kinucks AE5
Mar 10
4:30P
Kincardine Kinucks AE2Bruce Peninsula Northstars3
Jan 01-Apr 07
Final
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors AE22004
Huron-Bruce Blizzard AE20200
DateVisitorHome
Mar 16
7:00P
Huron-Bruce Blizzard AE0Mitchell Meteors AE1
Mar 20
7:00P
Mitchell Meteors AE3Huron-Bruce Blizzard AE2
   

Game Data Last Updated: Aug 11, 2:39 AM, Next Update: Aug 21, 2:39 AM