Pee Wee, 2019-2020, Minor Hockey - Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Pee Wee Standings
Jump To:
Pee Wee Regular Season
Oct 03, 2019-Jan 12, 2020
Group A
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Saugeen Shores Storm161132240.75082450.6466-2-2TIED 1
2Kincardine Kinucks16952200.62566450.5957-1-2WON 4
3BCH Ice Dogs16952200.62569530.5665-4-1LOST 1
4South Bruce Blades16862180.56376590.5635-3-2WON 1
5Mitchell Meteors16862180.56348530.4753-5-2WON 1
6Walkerton Capitals164102100.31351770.3984-6-0LOST 1
7Listowel Cyclones16115020.06324840.2220-10-0LOST 12
Oct 03, 2019-Jan 12, 2020
Group B
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Huron-Bruce Blizzard161312280.87556180.7578-0-2WON 3
2Minto Mad Dogs161222260.81388310.7398-0-2WON 4
3Goderich Sailors161132240.75067310.6845-3-2LOST 2
4Wingham Ironmen16673150.46937490.4303-5-2LOST 3
5Seaforth Stars16583130.40636600.3753-5-2WON 3
6Blyth-Brussels Crusaders16114130.09422740.2291-8-1LOST 6
7Central Perth Predators16114130.09417600.2210-9-1LOST 2
Oct 03, 2019-Jan 12, 2020
Group C
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1West Grey Warriors161501310.969105160.86810-0-0WON 15
2Hanover Falcons16745190.59457560.5045-2-3TIED 1
3AEMHA Ice Dogs16862180.56338340.5285-4-1WON 2
4Mt. Forest Rams16673150.46939370.5135-3-2WON 1
5TCDMHA Rebels165101110.34435510.4073-6-1WON 1
6Bruce Peninsula Northstars16493110.34438660.3652-5-3LOST 1
7Shallow Lake Lakers16211370.21931830.2720-8-2LOST 4
Oct 03, 2019-Jan 12, 2020
Group D
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Drayton Defenders161411290.90683260.7619-1-0WON 6
2Saugeen Shores Storm AE161141230.71946260.6397-3-0LOST 1
3Mitchell Meteors AE16862180.56354450.5456-2-2WON 4
4Arthur Vipers16862180.56353590.4735-3-2WON 1
5Huron-Bruce Blizzard AE16691130.40638530.4184-5-1LOST 1
6Listowel Cyclones AE16212260.18832590.3521-9-0LOST 1
7BCH Ice Dogs AE16011550.15631690.3100-6-4LOST 4

Pee Wee B Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Feb 02
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores33006
    2Listowel30300
    DateVisitorHome
    Jan 13
    7:45P
    Listowel2Saugeen Shores3
    Jan 15
    6:30P
    Saugeen Shores5Listowel1
    Jan 22
    8:00P
    Listowel0Saugeen Shores5
  • Jan 01-Feb 02
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell33006
    2Kincardine30300
    DateVisitorHome
    Jan 11
    4:15P
    Mitchell4Kincardine1
    Jan 14
    7:00P
    Kincardine4Mitchell5
    Jan 24
    7:50P
    Kincardine3Mitchell4

Pee Wee CC Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 26
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Walkerton43106
    2Mt. Forest41302
    DateVisitorHome
    Jan 18
    3:30P
    Mt. Forest0Walkerton5
    Jan 19
    2:15P
    Walkerton2Mt. Forest3
    Jan 21
    8:00P
    Mt. Forest1Walkerton4
    Jan 26
    12:00P
    Walkerton7Mt. Forest2
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Goderich33006
    2Hanover30300
    DateVisitorHome
    Jan 17
    7:30P
    Hanover4Goderich8
    Jan 26
    7:00P
    Goderich6Hanover0
    Feb 03
    7:30P
    Goderich7Hanover4
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1BCH33006
    2Walkerton30300
    DateVisitorHome
    Feb 01
    3:15P
    BCH9Walkerton5
    Feb 02
    1:30P
    Walkerton2BCH6
    Feb 03
    7:15P
    BCH7Walkerton3

Pee Wee C Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 26
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Minto22004
    2Wingham20200
    DateVisitorHome
    Jan 20
    7:40P
    Wingham1Minto7
    Jan 23
    7:30P
    Minto4Wingham0
       
  • Jan 01-Jan 26
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1West Grey33006
    2Blyth-Brussels30300
    DateVisitorHome
    Jan 18
    3:00P
    West Grey8Blyth-Brussels3
    Jan 19
    7:00P
    Blyth-Brussels1West Grey8
    Jan 21
    7:30P
    West Grey6Blyth-Brussels0
  • Jan 01-Jan 26
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1South Bruce33006
    2Seaforth30300
    DateVisitorHome
    Jan 13
    6:30P
    South Bruce6Seaforth4
    Jan 15
    7:40P
    Seaforth2South Bruce5
    Jan 17
    6:30P
    Seaforth1South Bruce6
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1Minto33006
    2Clearview Canucks30300
    DateVisitorHome
    Jan 31
    7:00P
    Minto6Clearview Canucks0
    Feb 01
    4:00P
    Clearview Canucks1Minto6
    Feb 02
    2:00P
    Minto5Clearview Canucks1
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim E
    TeamGPWLTPts
    1South Bruce43106
    2West Grey41302
    DateVisitorHome
    Jan 27
    7:40P
    West Grey3South Bruce4
    Feb 01
    11:30A
    South Bruce2West Grey5
    Feb 02
    6:30P
    West Grey2South Bruce5
    Feb 05
    7:00P
    South Bruce4West Grey3

Pee Wee DD Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 26
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth Predators43017
    2Arthur40311
    DateVisitorHome
    Jan 17
    7:30P
    Arthur2Central Perth Predators3
    Jan 23
    7:00P
    Central Perth Predators3Arthur2
    Jan 24
    7:30P
    Arthur3Central Perth Predators3
    Jan 25
    1:00P
    Central Perth Predators5Arthur3
  • Jan 01-Jan 26
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Shallow Lake53206
    2Bruce Peninsula52304
    DateVisitorHome
    Jan 16
    7:00P
    Shallow Lake3Bruce Peninsula4
    Jan 18
    4:30P
    Bruce Peninsula3Shallow Lake4
    Jan 19
    4:00P
    Shallow Lake5Bruce Peninsula4
    Jan 20
    6:00P
    Bruce Peninsula7Shallow Lake4
    Jan 21
    7:00P
    Shallow Lake5Bruce Peninsula3
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA53206
    2Central Perth Predators52304
    DateVisitorHome
    Jan 31
    7:30P
    AEMHA1Central Perth Predators4
    Feb 01
    4:00P
    Central Perth Predators0AEMHA3
    Feb 02
    4:30P
    AEMHA1Central Perth Predators2
    Feb 03
    7:00P
    Central Perth Predators0AEMHA5
    Feb 07
    7:30P
    AEMHA2Central Perth Predators1
  • Dec 31-Feb 09
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1Drayton33006
    2TCDMHA30300
    DateVisitorHome
    Jan 16
    7:00P
    Drayton7TCDMHA0
    Jan 20
    6:30P
    TCDMHA1Drayton6
    Jan 23
    7:00P
    Drayton6TCDMHA1
  • Dec 31-Feb 09
    Prelim E
    TeamGPWLTPts
    1Huron-Bruce33006
    2Shallow Lake30300
    DateVisitorHome
    Jan 24
    7:30P
    Shallow Lake0Huron-Bruce6
    Jan 25
    4:30P
    Huron-Bruce9Shallow Lake0
    Jan 31
    8:00P
    Shallow Lake0Huron-Bruce7

Pee Wee AE 3 Playdowns

Bracket

  • Dec 31-Jan 26
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell AE43106
    2Listowel AE41302
    DateVisitorHome
    Jan 12
    6:40P
    Listowel AE0Mitchell AE4
    Jan 18
    3:00P
    Mitchell AE7Listowel AE2
    Jan 19
    4:10P
    Mitchell AE2Listowel AE3
    Jan 21
    7:00P
    Listowel AE1Mitchell AE7
  • Dec 31-Feb 09
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell AE33006
    2Saugeen Shores AE30300
    DateVisitorHome
    Jan 25
    4:30P
    Mitchell AE3Saugeen Shores AE2
    Jan 26
    7:40P
    Saugeen Shores AE0Mitchell AE1
    Jan 31
    6:50P
    Saugeen Shores AE1Mitchell AE3

Pee Wee AE 4-5 Playdowns

Bracket

Prelim A (Dec 31-Feb 09)
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Huron-Bruce Blizzard AE531170.70014100.5833-1-1WON 1
2BCH Ice Dogs AE513130.30010140.4171-3-1LOST 1
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
PAE4PA2Jan 237:30 PMBCH AE2-4Huron-Bruce AERipley
PAE4PA1Jan 261:30 PMHuron-Bruce AE1-2BCH AEHensall Arena
PAE4PA4Jan 298:00 PMBCH AE1-3Huron-Bruce AELucknow Arena
PAE4PA3Feb 011:30 PMHuron-Bruce AE3-3BCH AEHensall Arena
PAE4PA6Feb 027:00 PMBCH AE2-3Huron-Bruce AERipley

Pee Wee Cruikshank

Bracket

  • Jan 09-Mar 11
    POOL A
    TeamGPWLTPts
    1Listowel63306
    2Wingham63306
    3Drayton63306
    4Seaforth63306
    DateVisitorHome
    Jan 27
    6:30P
    Listowel1Drayton4
    Feb 03
    6:30P
    Wingham5Drayton3
    Feb 03
    8:00P
    Listowel5Seaforth2
    Feb 09
    5:45P
    Drayton2Wingham1
    Feb 10
    6:30P
    Drayton4Seaforth2
    Feb 18
    7:35P
    Wingham3Listowel1
    Feb 25
    6:30P
    Seaforth3Wingham2
    Feb 25
    7:35P
    Drayton1Listowel3
    Mar 01
    6:30P
    Listowel0Wingham3
    Mar 02
    6:30P
    Wingham4Seaforth5
    Mar 03
    7:35P
    Seaforth0Listowel7
    Mar 06
    7:00P
    Seaforth2Drayton1
  • Jan 09-Mar 11
    POOL B
    TeamGPWLTPts
    1South Bruce43106
    2Minto42204
    3Walkerton41302
    DateVisitorHome
    Feb 08
    3:15P
    Minto3Walkerton4
    Feb 09
    5:30P
    Walkerton3Minto5
    Feb 22
    3:30P
    South Bruce6Walkerton3
    Feb 26
    7:40P
    Walkerton5South Bruce9
    Mar 02
    7:40P
    South Bruce4Minto3
    Mar 04
    6:30P
    Minto3South Bruce2
  • Jan 09-Mar 29
    Final
    TeamGPWLTPts
    1South Bruce00000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       

Pee Wee Gregg

Bracket

  • Jan 09-Mar 11
    POOL A
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth Predators64119
    2Blyth-Brussels64208
    3Mt. Forest62226
    4Arthur60511
    DateVisitorHome
    Jan 27
    7:00P
    Arthur0Central Perth Predators3
    Feb 01
    10:00A
    Blyth-Brussels5Arthur3
    Feb 08
    1:00P
    Mt. Forest2Arthur2
    Feb 09
    2:15P
    Arthur3Mt. Forest5
    Feb 15
    3:00P
    Arthur6Blyth-Brussels7
    Feb 16
    2:15P
    Central Perth Predators2Mt. Forest3
    Feb 19
    7:30P
    Central Perth Predators5Blyth-Brussels3
    Feb 21
    7:30P
    Mt. Forest1Central Perth Predators1
    Feb 23
    2:15P
    Blyth-Brussels5Mt. Forest2
    Feb 29
    1:00P
    Central Perth Predators7Arthur2
    Mar 04
    7:30P
    Mt. Forest1Blyth-Brussels2
    Mar 06
    7:30P
    Blyth-Brussels1Central Perth Predators3
  • Jan 09-Mar 11
    POOL B
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA660012
    2Shallow Lake63306
    3Bruce Peninsula62404
    4TCDMHA61502
    DateVisitorHome
    Feb 06
    7:00P
    Shallow Lake6TCDMHA4
    Feb 09
    4:30P
    AEMHA4Bruce Peninsula3
    Feb 15
    4:30P
    Bruce Peninsula6Shallow Lake5
    Feb 19
    6:00P
    AEMHA2TCDMHA1
    Feb 22
    4:30P
    TCDMHA0Shallow Lake6
    Feb 23
    4:30P
    Shallow Lake5Bruce Peninsula2
    Feb 29
    4:30P
    Bruce Peninsula3TCDMHA1
    Feb 29
    4:30P
    AEMHA1Shallow Lake0
    Mar 02
    7:00P
    Shallow Lake2AEMHA3
    Mar 03
    7:00P
    TCDMHA6Bruce Peninsula5
    Mar 06
    6:00P
    Bruce Peninsula2AEMHA7
    Mar 09
    7:00P
    TCDMHA1AEMHA4
  • Jan 09-Mar 29
    Final
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA00000
    1Central Perth Predators00000
    DateVisitorHome
       
       
       

Pee Wee Lockridge

Bracket

  • Jan 09-Mar 11
    POOL A
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell63217
    2Huron-Bruce63217
    3BCH63217
    4Goderich61413
    DateVisitorHome
    Jan 12
    11:00A
    Huron-Bruce1Goderich0
    Jan 18
    6:30P
    BCH3Huron-Bruce1
    Jan 20
    7:30P
    Huron-Bruce3BCH0
    Jan 28
    7:30P
    Goderich1Huron-Bruce1
    Jan 31
    7:30P
    Mitchell4Goderich7
    Feb 05
    6:40P
    Goderich1Mitchell5
    Feb 07
    7:00P
    Mitchell5Huron-Bruce2
    Feb 08
    5:30P
    BCH7Goderich0
    Feb 09
    1:30P
    Goderich2BCH4
    Feb 26
    7:30P
    Huron-Bruce1Mitchell0
    Mar 09
    7:30P
    Mitchell3BCH3
    Mar 10
    7:00P
    BCH4Mitchell5
  • Jan 09-Mar 11
    POOL B
    TeamGPWLTPts
    1West Grey651010
    2Kincardine64208
    3Saugeen Shores63306
    4Hanover60600
    DateVisitorHome
    Jan 19
    11:00A
    Kincardine10Hanover1
    Jan 25
    12:00P
    West Grey6Saugeen Shores1
    Feb 05
    7:30P
    Kincardine3Saugeen Shores5
    Feb 15
    4:30P
    Hanover1Kincardine8
    Feb 16
    11:30A
    Hanover0West Grey7
    Feb 22
    2:40P
    West Grey11Hanover0
    Feb 25
    7:00P
    Saugeen Shores10Hanover1
    Mar 01
    12:00P
    Kincardine5West Grey1
    Mar 03
    6:00P
    Saugeen Shores1Kincardine3
    Mar 04
    7:00P
    Saugeen Shores3West Grey5
    Mar 08
    11:30A
    West Grey1Kincardine0
    Mar 11
    7:30P
    Hanover0Saugeen Shores5
  • Jan 09-Mar 29
    Final
    TeamGPWLTPts
    1West Grey00000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       

Pee Wee Neilson

Bracket

  • Jan 09-Mar 11
    POOL A
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores AE870115
    2Mitchell AE861113
    3Listowel AE83506
    4BCH AE82604
    5Huron-Bruce AE81702
    DateVisitorHome
    Jan 18
    4:30P
    Huron-Bruce AE0Saugeen Shores AE6
    Jan 19
    4:00P
    Saugeen Shores AE4Huron-Bruce AE0
    Feb 04
    7:30P
    Listowel AE1Mitchell AE2
    Feb 06
    7:30P
    Listowel AE5Huron-Bruce AE4
    Feb 08
    4:30P
    BCH AE1Saugeen Shores AE5
    Feb 12
    6:30P
    Huron-Bruce AE1Listowel AE3
    Feb 19
    6:30P
    Saugeen Shores AE1Listowel AE0
    Feb 19
    7:00P
    Mitchell AE2BCH AE0
    Feb 21
    8:00P
    Huron-Bruce AE0Mitchell AE3
    Feb 22
    4:30P
    Listowel AE0Saugeen Shores AE4
    Feb 23
    7:00P
    BCH AE1Mitchell AE2
    Feb 26
    6:30P
    BCH AE3Listowel AE0
    Feb 29
    4:30P
    Mitchell AE0Saugeen Shores AE1
    Mar 01
    8:30P
    Mitchell AE5Listowel AE0
    Mar 02
    7:30P
    Listowel AE2BCH AE1
    Mar 05
    7:30P
    Mitchell AE2Huron-Bruce AE1
    Mar 06
    7:30P
    BCH AE4Huron-Bruce AE3
    Mar 07
    3:00P
    Saugeen Shores AE5BCH AE0
    Mar 08
    1:30P
    Huron-Bruce AE6BCH AE4
    Mar 08
    6:45P
    Saugeen Shores AE2Mitchell AE2
  • Jan 09-Mar 29
    Final

    Top two from pool

    TeamGPWLTPts
    1Mitchell AE00000
    1Saugeen Shores AE00000
    DateVisitorHome
       
       
       

Game Data Last Updated: Jul 11, 2:30 AM, Next Update: Jul 21, 2:30 AM
Printed from woaa.on.ca on Saturday, July 11, 2020 at 4:38 AM