Bantam, 2017-2018, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintBantam WOAA Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

  • Feb 01-Apr 08
    Maroon North
    TeamGPWLTPts
    1Shallow Lake871014
    2Kincardine 2862012
    3Kincardine Froster's853010
    4West Grey82604
    5Hanover80800
    DateVisitorHome
    Feb 08
    7:00P
    West Grey0Kincardine Froster's3
    Feb 10
    4:45P
    Shallow Lake1Kincardine 23
    Feb 11
    2:00P
    Hanover1Kincardine 27
    Feb 11
    3:45P
    Kincardine Froster's3West Grey2
    Feb 16
    7:00P
    Hanover2Shallow Lake5
    Feb 17
    7:30P
    West Grey6Hanover2
    Feb 18
    2:30P
    West Grey2Shallow Lake3
    Feb 21
    6:00P
    Kincardine Froster's2Kincardine 24
    Feb 24
    5:00P
    Shallow Lake2Kincardine Froster's1
    Feb 24
    6:30P
    Kincardine 23Hanover2
    Feb 25
    2:30P
    Kincardine 21Shallow Lake2
    Feb 25
    3:00P
    Hanover1Kincardine Froster's5
    Feb 28
    8:00P
    Kincardine 22Kincardine Froster's3
    Mar 01
    7:00P
    West Grey2Kincardine 25
    Mar 01
    7:00P
    Shallow Lake4Hanover0
    Mar 03
    12:30P
    Kincardine 25West Grey0
    Mar 03
    7:30P
    Kincardine Froster's2Hanover1
    Mar 04
    2:30P
    Kincardine Froster's1Shallow Lake4
    Mar 05
    7:45P
    Shallow Lake5West Grey4
    Mar 10
    12:30P
    Hanover0West Grey2
  • Feb 01-Apr 08
    Maroon South
    TeamGPWLTPts
    1Mt. Forest1082016
    2Drayton1082016
    3Mitchell1055010
    4South Bruce104608
    5BCH103706
    6Goderich102804
    DateVisitorHome
    Feb 09
    7:00P
    BCH2Drayton6
    Feb 09
    8:15P
    Goderich3South Bruce4
    Feb 10
    4:00P
    Mt. Forest9Goderich3
    Feb 11
    2:00P
    Mt. Forest2South Bruce5
    Feb 11
    7:00P
    Drayton5Mitchell2
    Feb 13
    8:00P
    BCH5Goderich4
    Feb 14
    7:30P
    South Bruce2BCH3
    Feb 16
    7:00P
    Mt. Forest6Drayton2
    Feb 17
    3:30P
    Goderich3Mt. Forest4
    Feb 20
    7:00P
    Goderich4Mitchell5
    Feb 23
    6:00P
    Drayton7Goderich1
    Feb 24
    3:30P
    Drayton4Mt. Forest3
    Feb 24
    5:00P
    Goderich4BCH2
    Feb 25
    2:00P
    Drayton3South Bruce2
    Feb 27
    7:30P
    South Bruce3Mitchell2
    Feb 28
    7:30P
    Mt. Forest4BCH1
    Feb 28
    8:35P
    South Bruce2Drayton3
    Mar 01
    7:15P
    South Bruce2Goderich6
    Mar 02
    6:00P
    Mitchell4Goderich3
    Mar 03
    3:30P
    Mitchell2Mt. Forest4
    Mar 03
    5:00P
    Drayton5BCH2
    Mar 04
    5:30P
    BCH3South Bruce4
    Mar 04
    5:30P
    Mitchell3Drayton1
    Mar 06
    7:30P
    BCH4Mitchell2
    Mar 06
    8:00P
    Goderich3Drayton14
    Mar 07
    7:30P
    Mitchell6BCH3
    Mar 08
    6:00P
    South Bruce1Mt. Forest4
    Mar 10
    3:30P
    BCH1Mt. Forest11
    Mar 10
    8:30P
    Mitchell5South Bruce3
    Mar 11
    7:15P
    Mt. Forest5Mitchell1
  • Feb 01-Apr 08
    Maroon Final
    TeamGPWLTPts
    1Mt. Forest22004
    2Shallow Lake20200
    DateVisitorHome
    Mar 20
    7:30P
    Mt. Forest5Shallow Lake1
    Mar 25
    6:00P
    Shallow Lake1Mt. Forest4
       
  • Feb 01-Apr 08
    White North
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores651010
    2Owen Sound 2 Red63217
    3Lucknow63217
    4Walkerton60600
    DateVisitorHome
    Feb 09
    6:15P
    Saugeen Shores4Walkerton1
    Feb 11
    5:30P
    Walkerton1Saugeen Shores5
    Feb 16
    8:15P
    Lucknow2Owen Sound 2 Red6
    Feb 18
    5:30P
    Owen Sound 2 Red3Saugeen Shores4
    Feb 25
    5:30P
    Lucknow4Saugeen Shores2
    Feb 25
    6:45P
    Owen Sound 2 Red4Walkerton3
    Feb 28
    7:00P
    Walkerton2Lucknow6
    Mar 03
    7:30P
    Saugeen Shores2Owen Sound 2 Red1
    Mar 04
    5:15P
    Walkerton1Owen Sound 2 Red6
    Mar 06
    8:00P
    Saugeen Shores2Lucknow1
    Mar 07
    7:00P
    Owen Sound 2 Red3Lucknow3
    Mar 10
    9:00A
    Lucknow5Walkerton3
  • Feb 01-Apr 08
    White South
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth LL880016
    2Blyth-Brussels853010
    3Minto83506
    4Zurich83506
    5Listowel81702
    DateVisitorHome
    Feb 10
    3:00P
    Central Perth LL3Zurich1
    Feb 11
    5:30P
    Minto3Zurich6
    Feb 11
    7:00P
    Blyth-Brussels2Central Perth LL3
    Feb 12
    7:30P
    Zurich9Listowel0
    Feb 15
    8:00P
    Minto1Central Perth LL7
    Feb 17
    3:30P
    Blyth-Brussels6Minto2
    Feb 19
    7:10P
    Central Perth LL4Minto0
    Feb 19
    7:30P
    Blyth-Brussels7Listowel0
    Feb 22
    7:30P
    Listowel0Minto2
    Feb 23
    5:30P
    Listowel2Central Perth LL10
    Feb 24
    3:00P
    Blyth-Brussels8Zurich0
    Feb 25
    5:30P
    Listowel4Zurich3
    Feb 26
    7:00P
    Zurich2Central Perth LL3
    Feb 26
    8:30P
    Minto2Listowel1
    Feb 28
    9:00P
    Minto1Blyth-Brussels5
    Mar 04
    4:00P
    Central Perth LL9Listowel3
    Mar 04
    6:00P
    Zurich3Blyth-Brussels2
    Mar 05
    7:30P
    Central Perth LL7Blyth-Brussels5
    Mar 08
    7:00P
    Zurich0Minto5
    Mar 09
    7:00P
    Listowel1Blyth-Brussels7
  • Feb 01-Apr 08
    White Final
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth LL32104
    2Saugeen Shores31202
    DateVisitorHome
    Mar 19
    7:00P
    Saugeen Shores3Central Perth LL1
    Mar 20
    7:00P
    Central Perth LL5Saugeen Shores2
    Mar 22
    8:00P
    Saugeen Shores2Central Perth LL3
  • Feb 01-Apr 08
    Elite
    TeamGPWLTPts
    1TCDMHA 1862012
    2TCDMHA 2853010
    3AEMHA84408
    4Ripley83506
    5Bruce Peninsula82604
    DateVisitorHome
    Feb 08
    8:15P
    Ripley3TCDMHA 24
    Feb 11
    3:30P
    TCDMHA 26TCDMHA 17
    Feb 12
    7:15P
    TCDMHA 18Ripley6
    Feb 14
    7:15P
    TCDMHA 25Ripley0
    Feb 16
    8:15P
    Ripley3AEMHA7
    Feb 17
    11:30A
    TCDMHA 16TCDMHA 24
    Feb 18
    4:00P
    Bruce Peninsula1AEMHA4
    Feb 21
    7:15P
    Bruce Peninsula4Ripley6
    Feb 22
    7:00P
    TCDMHA 26Bruce Peninsula4
    Feb 22
    8:15P
    TCDMHA 14AEMHA3
    Feb 24
    1:00P
    Bruce Peninsula6TCDMHA 25
    Feb 26
    7:15P
    AEMHA2Ripley3
    Mar 02
    7:00P
    AEMHA4Bruce Peninsula2
    Mar 03
    10:00A
    Bruce Peninsula3TCDMHA 14
    Mar 04
    12:30P
    AEMHA2TCDMHA 23
    Mar 05
    8:00P
    TCDMHA 13Bruce Peninsula4
    Mar 06
    7:00P
    TCDMHA 25AEMHA1
    Mar 08
    7:00P
    AEMHA6TCDMHA 11
    Mar 09
    7:00P
    Ripley4Bruce Peninsula1
    Mar 11
    2:00P
    Ripley3TCDMHA 17
  • Feb 01-Apr 08
    Elite Final
    TeamGPWLTPts
    1TCDMHA 132104
    2TCDMHA 231202
    DateVisitorHome
    Mar 18
    12:30P
    TCDMHA 21TCDMHA 12
    Mar 24
    1:00P
    TCDMHA 13TCDMHA 24
    Mar 25
    12:30P
    TCDMHA 24TCDMHA 15
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
Feb 087:00 PMWest Grey Warriors0-3Kincardine Kinucks Froster'sDavidson Centre
Feb 088:15 PMRipley Wolves3-4TCDMHA Rebels 2Tara CC
Feb 096:15 PMSaugeen Shores Storm4-1Walkerton CapitalsWalkerton
Feb 097:00 PMBCH Ice Dogs2-6Drayton DefendersPMD Arena
Feb 098:15 PMGoderich Sailors3-4South Bruce BladesTeeswater Arena
Feb 103:00 PMCentral Perth LL3-1Zurich ThunderZurich
Feb 104:00 PMMt. Forest Rams9-3Goderich SailorsMemorial
Feb 104:45 PMShallow Lake Lakers1-3Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
Feb 112:00 PMHanover Falcons1-7Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
Feb 112:00 PMMt. Forest Rams2-5South Bruce BladesTeeswater Arena
Feb 113:30 PMTCDMHA Rebels 26-7TCDMHA Rebels 1Markdale
Feb 113:45 PMKincardine Kinucks Froster's3-2West Grey WarriorsNormanby Arena
Feb 115:30 PMWalkerton Capitals1-5Saugeen Shores StormPort Elgin Plex
Feb 115:30 PMMinto Mad Dogs3-6Zurich ThunderZurich
Feb 117:00 PMBlyth-Brussels Crusaders2-3Central Perth LLPERC
Feb 117:00 PMDrayton Defenders5-2Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
Feb 127:15 PMTCDMHA Rebels 18-6Ripley WolvesRipley
Feb 127:30 PMZurich Thunder9-0Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
Feb 138:00 PMBCH Ice Dogs5-4Goderich SailorsMemorial
Feb 147:15 PMTCDMHA Rebels 25-0Ripley WolvesRipley
Feb 147:30 PMSouth Bruce Blades2-3BCH Ice DogsHensall Arena
Feb 158:00 PMMinto Mad Dogs1-7Central Perth LLElma-Logan Arena
Feb 167:00 PMMt. Forest Rams6-2Drayton DefendersPMD Arena
Feb 167:00 PMHanover Falcons2-5Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
Feb 168:15 PMLucknow Sepoys2-6Owen Sound Jr. Attack 2 RedJMRRC (2 - East)
Feb 168:15 PMRipley Wolves3-7AEMHA Ice DogsChesley
Feb 1711:30 AMTCDMHA Rebels 16-4TCDMHA Rebels 2Tara CC
Feb 173:30 PMBlyth-Brussels Crusaders6-2Minto Mad DogsPalmerston Arena
Feb 173:30 PMGoderich Sailors3-4Mt. Forest RamsMount Forest Sports
Feb 177:30 PMWest Grey Warriors6-2Hanover FalconsHanover P&H Centre
Feb 182:30 PMWest Grey Warriors2-3Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
Feb 184:00 PMBruce Peninsula Northstars1-4AEMHA Ice DogsPaisley Arena
Feb 185:30 PMOwen Sound Jr. Attack 2 Red3-4Saugeen Shores StormPort Elgin Plex
Feb 197:10 PMCentral Perth LL4-0Minto Mad DogsPalmerston Arena
Feb 197:30 PMBlyth-Brussels Crusaders7-0Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
Feb 207:00 PMGoderich Sailors4-5Mitchell MeteorsMitchell Arena
Feb 216:00 PMKincardine Kinucks Froster's2-4Kincardine Kinucks 2Tiverton Arena
Feb 217:15 PMBruce Peninsula Northstars4-6Ripley WolvesRipley
Feb 227:00 PMTCDMHA Rebels 26-4Bruce Peninsula NorthstarsLions Head
Feb 227:30 PMListowel Cyclones0-2Minto Mad DogsPalmerston Arena
Feb 228:15 PMTCDMHA Rebels 14-3AEMHA Ice DogsTara CC
Feb 235:30 PMListowel Cyclones2-10Central Perth LLPERC
Feb 236:00 PMDrayton Defenders7-1Goderich SailorsGoderich MRC
Feb 241:00 PMBruce Peninsula Northstars6-5TCDMHA Rebels 2Tara CC
Feb 243:00 PMBlyth-Brussels Crusaders8-0Zurich ThunderZurich
Feb 243:30 PMDrayton Defenders4-3Mt. Forest RamsMount Forest Sports
Feb 245:00 PMShallow Lake Lakers2-1Kincardine Kinucks Froster'sTiverton Arena
Feb 245:00 PMGoderich Sailors4-2BCH Ice DogsCentral Huron CC
Feb 246:30 PMKincardine Kinucks 23-2Hanover FalconsHanover P&H Centre
Feb 252:00 PMDrayton Defenders3-2South Bruce BladesTeeswater Arena
Feb 252:30 PMKincardine Kinucks 21-2Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
Feb 253:00 PMHanover Falcons1-5Kincardine Kinucks Froster'sTiverton Arena
Feb 255:30 PMLucknow Sepoys4-2Saugeen Shores StormPort Elgin Plex
Feb 255:30 PMListowel Cyclones4-3Zurich ThunderZurich
Feb 256:45 PMOwen Sound Jr. Attack 2 Red4-3Walkerton CapitalsWalkerton
Feb 267:00 PMZurich Thunder2-3Central Perth LLElma-Logan Arena
Feb 267:15 PMAEMHA Ice Dogs2-3Ripley WolvesRipley
Feb 268:30 PMMinto Mad Dogs2-1Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
Feb 277:30 PMSouth Bruce Blades3-2Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
Feb 287:00 PMWalkerton Capitals2-6Lucknow SepoysLucknow Arena
Feb 287:30 PMMt. Forest Rams4-1BCH Ice DogsHensall Arena
Feb 288:00 PMKincardine Kinucks 22-3Kincardine Kinucks Froster'sDavidson Centre
Feb 288:35 PMSouth Bruce Blades2-3Drayton DefendersPMD Arena
Feb 289:00 PMMinto Mad Dogs1-5Blyth-Brussels CrusadersBrussels
Mar 017:00 PMWest Grey Warriors2-5Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
Mar 017:00 PMShallow Lake Lakers4-0Hanover FalconsHanover P&H Centre
Mar 017:15 PMSouth Bruce Blades2-6Goderich SailorsGoderich MRC
Mar 026:00 PMMitchell Meteors4-3Goderich SailorsGoderich MRC
Mar 027:00 PMAEMHA Ice Dogs4-2Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
Mar 0310:00 AMBruce Peninsula Northstars3-4TCDMHA Rebels 1Tara CC
Mar 0312:30 PMKincardine Kinucks 25-0West Grey WarriorsNormanby Arena
Mar 033:30 PMMitchell Meteors2-4Mt. Forest RamsMount Forest Sports
Mar 035:00 PMDrayton Defenders5-2BCH Ice DogsCentral Huron CC
Mar 037:30 PMKincardine Kinucks Froster's2-1Hanover FalconsHanover P&H Centre
Mar 037:30 PMSaugeen Shores Storm2-1Owen Sound Jr. Attack 2 RedJMRRC (2 - East)
Mar 0412:30 PMAEMHA Ice Dogs2-3TCDMHA Rebels 2Markdale
Mar 042:30 PMKincardine Kinucks Froster's1-4Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
Mar 044:00 PMCentral Perth LL9-3Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
Mar 045:15 PMWalkerton Capitals1-6Owen Sound Jr. Attack 2 RedBayshore
Mar 045:30 PMBCH Ice Dogs3-4South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
Mar 045:30 PMMitchell Meteors3-1Drayton DefendersPMD Arena
Mar 046:00 PMZurich Thunder3-2Blyth-Brussels CrusadersBlyth
Mar 057:30 PMCentral Perth LL7-5Blyth-Brussels CrusadersBlyth
Mar 057:45 PMShallow Lake Lakers5-4West Grey WarriorsNormanby Arena
Mar 058:00 PMTCDMHA Rebels 13-4Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
Mar 067:00 PMTCDMHA Rebels 25-1AEMHA Ice DogsTara CC
Mar 067:30 PMBCH Ice Dogs4-2Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
Mar 068:00 PMGoderich Sailors3-14Drayton DefendersPMD Arena
Mar 068:00 PMSaugeen Shores Storm2-1Lucknow SepoysLucknow Arena
Mar 077:00 PMOwen Sound Jr. Attack 2 Red3-3Lucknow SepoysLucknow Arena
Mar 077:30 PMMitchell Meteors6-3BCH Ice DogsHensall Arena
Mar 086:00 PMSouth Bruce Blades1-4Mt. Forest RamsClifford
Mar 087:00 PMZurich Thunder0-5Minto Mad DogsHarriston CC
Mar 087:00 PMAEMHA Ice Dogs6-1TCDMHA Rebels 1Tara CC
Mar 097:00 PMListowel Cyclones1-7Blyth-Brussels CrusadersBrussels
Mar 097:00 PMRipley Wolves4-1Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
Mar 109:00 AMLucknow Sepoys5-3Walkerton CapitalsWalkerton
Mar 1012:30 PMHanover Falcons0-2West Grey WarriorsNormanby Arena
Mar 103:30 PMBCH Ice Dogs1-11Mt. Forest RamsMount Forest Sports
Mar 108:30 PMMitchell Meteors5-3South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
Mar 112:00 PMRipley Wolves3-7TCDMHA Rebels 1Markdale
Mar 117:15 PMMt. Forest Rams5-1Mitchell MeteorsMitchell Arena
WL-B-EF1Mar 1812:30 PMTCDMHA Rebels 21-2TCDMHA Rebels 1Markdale
WL-B-WF1Mar 197:00 PMSaugeen Shores Storm3-1Central Perth LLElma-Logan Arena
WL-B-WF2Mar 207:00 PMCentral Perth LL5-2Saugeen Shores StormPort Elgin Plex
WL-B-MF2Mar 207:30 PMMt. Forest Rams5-1Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
WL-B-WF3Mar 228:00 PMSaugeen Shores Storm2-3Central Perth LLElma-Logan Arena
WL-B-EF2Mar 241:00 PMTCDMHA Rebels 13-4TCDMHA Rebels 2Tara CC
WL-B-EF3Mar 2512:30 PMTCDMHA Rebels 24-5TCDMHA Rebels 1Markdale
WL-B-MF1Mar 256:00 PMShallow Lake Lakers1-4Mt. Forest RamsMount Forest Sports
Game Data Last Updated: Nov 30, 1:00 AM, Next Update: Dec 10, 1:00 AM
Bantam Standings
View Another Group
Printed from woaa.on.ca on Tuesday, November 30, 2021 at 6:44 AM