Midget, 2018-2019, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintMidget Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

  • Feb 04-Mar 10
    Maroon North
    TeamGPWLTPts
    1TCDMHA22004
    2Shallow Lake21102
    3Saugeen Shores 210100
    4Kincardine10100
    DateVisitorHome
    Feb 12
    7:30P
    Shallow Lake0TCDMHA3
    Feb 16
    6:00P
    Saugeen Shores 21Shallow Lake2
    Feb 17
    3:30P
    Kincardine2TCDMHA5
    Feb 20
    8:30P
    TCDMHAKincardine
    Feb 22
    6:45P
    KincardineSaugeen Shores 2
    Feb 27
    8:15P
    Shallow LakeKincardine
    Mar 02
    6:00P
    TCDMHAShallow Lake
    Mar 03
    5:30P
    Shallow LakeSaugeen Shores 2
    Mar 05
    7:30P
    Saugeen Shores 2TCDMHA
    Mar 06
    8:30P
    Saugeen Shores 2Kincardine
    Mar 09
    6:00P
    KincardineShallow Lake
  • Feb 04-Mar 10
    Maroon South
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell21013
    2Mt. Forest 211002
    3Goderich20111
    4Mt. Forest 110100
    DateVisitorHome
    Feb 10
    8:30P
    Mt. Forest 26Mt. Forest 11
    Feb 11
    9:15P
    Goderich5Mitchell5
    Feb 17
    8:30P
    Mitchell4Goderich3
    Feb 22
    9:30P
    GoderichMt. Forest 2
    Feb 24
    1:45P
    MitchellMt. Forest 1
    Feb 25
    9:15P
    Mt. Forest 2Mitchell
    Mar 01
    9:30P
    Mt. Forest 1Mt. Forest 2
    Mar 03
    8:00P
    Mt. Forest 2Goderich
    Mar 03
    8:30P
    Mt. Forest 1Mitchell
    Mar 07
    7:30P
    MitchellMt. Forest 2
    Mar 08
    9:30P
    GoderichMt. Forest 1
    Mar 09
    6:30P
    Mt. Forest 1Goderich
  • Feb 04-Apr 07
    Maroon Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 04-Mar 10
    White North
    TeamGPWLTPts
    1Walkerton43106
    2West Grey11002
    3South Bruce21102
    4Saugeen Shores 110100
    5Hanover20200
    DateVisitorHome
    Feb 11
    8:30P
    Walkerton1South Bruce2
    Feb 16
    7:00P
    Walkerton5Saugeen Shores 12
    Feb 17
    4:30P
    Walkerton2Hanover1
    Feb 17
    7:00P
    South Bruce3West Grey4
    Feb 18
    8:30P
    Saugeen Shores 1South Bruce
    Feb 19
    9:15P
    Hanover1Walkerton4
    Feb 20
    8:15P
    HanoverSaugeen Shores 1
    Feb 21
    8:45P
    West GreyWalkerton
    Feb 24
    7:00P
    WalkertonWest Grey
    Feb 24
    8:30P
    South BruceHanover
    Feb 26
    9:15P
    South BruceWalkerton
    Feb 27
    8:45P
    HanoverSouth Bruce
    Feb 28
    7:30P
    South BruceSaugeen Shores 1
    Feb 28
    8:30P
    West GreyHanover
    Mar 03
    5:30P
    Saugeen Shores 1West Grey
    Mar 04
    8:00P
    West GreySouth Bruce
    Mar 05
    9:30P
    Saugeen Shores 1Walkerton
    Mar 06
    6:00P
    Saugeen Shores 1Hanover
    Mar 09
    7:00P
    West GreySaugeen Shores 1
    Mar 10
    5:30P
    HanoverWest Grey
  • Feb 04-Mar 10
    White South
    TeamGPWLTPts
    1Minto33006
    2Huron-Bruce22004
    3Blyth-Brussels20200
    4Listowel20200
    5Central Perth Predators10100
    DateVisitorHome
    Feb 10
    4:15P
    Central Perth Predators1Huron-Bruce6
    Feb 10
    7:30P
    Blyth-Brussels1Minto3
    Feb 11
    9:00P
    Minto3Blyth-Brussels2
    Feb 11
    9:15P
    Huron-Bruce5Listowel3
    Feb 19
    7:40P
    Listowel1Minto8
    Feb 20
    7:30P
    MintoCentral Perth Predators
    Feb 21
    7:00P
    ListowelHuron-Bruce
    Feb 23
    6:30P
    ListowelBlyth-Brussels
    Feb 24
    4:15P
    Blyth-BrusselsHuron-Bruce
    Feb 24
    7:30P
    Central Perth PredatorsMinto
    Feb 25
    8:30P
    Huron-BruceCentral Perth Predators
    Feb 25
    9:15P
    Blyth-BrusselsListowel
    Feb 26
    6:30P
    Central Perth PredatorsListowel
    Feb 26
    7:40P
    Huron-BruceMinto
    Feb 27
    7:30P
    ListowelCentral Perth Predators
    Feb 28
    8:00P
    Blyth-BrusselsCentral Perth Predators
    Mar 01
    7:45P
    MintoHuron-Bruce
    Mar 02
    6:30P
    Huron-BruceBlyth-Brussels
    Mar 04
    9:00P
    Central Perth PredatorsBlyth-Brussels
    Mar 04
    9:15P
    MintoListowel
  • Feb 04-Apr 07
    White Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 04-Mar 10
    Elite Round

    Top two teams to final

    TeamGPWLTPts
    1AEMHA11002
    2Seaforth10100
    3Arthur00000
    DateVisitorHome
    Feb 17
    3:30P
    Seaforth2AEMHA4
    Feb 22
    8:30P
    AEMHAArthur
    Feb 24
    5:00P
    SeaforthAEMHA
    Feb 26
    8:00P
    SeaforthArthur
    Mar 01
    8:15P
    ArthurAEMHA
    Mar 02
    5:00P
    ArthurSeaforth
    Mar 04
    8:00P
    ArthurSeaforth
    Mar 06
    8:30P
    AEMHASeaforth
    Mar 08
    8:00P
    AEMHAArthur
  • Feb 04-Apr 07
    Elite Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
LPM-WS11Feb 104:15 PMCentral Perth Predators1-6Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LPM-WS17Feb 107:30 PMBlyth-Brussels Crusaders1-3Minto Mad DogsHarriston CC
LPM-MS09Feb 108:30 PMMt. Forest Rams 26-1Mt. Forest Rams 1Mount Forest Sports
LPM-WN10Feb 118:30 PMWalkerton Capitals1-2South Bruce BladesTeeswater Arena
LPM-WS04Feb 119:00 PMMinto Mad Dogs3-2Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LPM-MS04Feb 119:15 PMGoderich Sailors5-5Mitchell MeteorsMitchell Arena
LPM-WS15Feb 119:15 PMHuron-Bruce Blizzard5-3Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPM-MN12Feb 127:30 PMShallow Lake Lakers0-3TCDMHA RebelsMarkdale
LPM-MN08Feb 166:00 PMSaugeen Shores Storm 21-2Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LPM-WN07Feb 167:00 PMWalkerton Capitals5-2Saugeen Shores Storm 1Saugeen Shores Commu
LPM-ER2Feb 173:30 PMSeaforth Stars2-4AEMHA Ice DogsPaisley Arena
LPM-MN10Feb 173:30 PMKincardine Kinucks2-5TCDMHA RebelsMarkdale
LPM-WN03Feb 174:30 PMWalkerton Capitals2-1Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPM-WN19Feb 177:00 PMSouth Bruce Blades3-4West Grey WarriorsDurham CC
LPM-MS01Feb 178:30 PMMitchell Meteors4-3Goderich SailorsGoderich MRC
LPM-WN11Feb 188:30 PMSaugeen Shores Storm 1 South Bruce BladesTeeswater Arena
LPM-WS20Feb 197:40 PMListowel Cyclones1-8Minto Mad DogsPalmerston Arena
LPM-WN13Feb 199:15 PMHanover Falcons1-4Walkerton CapitalsWalkerton
LPM-WS08Feb 207:30 PMMinto Mad Dogs Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LPM-WN05Feb 208:15 PMHanover Falcons Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPM-MN03Feb 208:30 PMTCDMHA Rebels Kincardine KinucksDavidson Centre
LPM-WS10Feb 217:00 PMListowel Cyclones Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LPM-WN16Feb 218:45 PMWest Grey Warriors Walkerton CapitalsWalkerton
LPM-MN04Feb 226:45 PMKincardine Kinucks Saugeen Shores Storm 2Saugeen Shores Commu
LPM-ER6Feb 228:30 PMAEMHA Ice Dogs Arthur VipersArthur
LPM-MS10Feb 229:30 PMGoderich Sailors Mt. Forest Rams 2Mount Forest Sports
LPM-WS03Feb 236:30 PMListowel Cyclones Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LPM-MS08Feb 241:45 PMMitchell Meteors Mt. Forest Rams 1Mount Forest Sports
LPM-WS12Feb 244:15 PMBlyth-Brussels Crusaders Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LPM-ER3Feb 245:00 PMSeaforth Stars AEMHA Ice DogsPaisley Arena
LPM-WN20Feb 247:00 PMWalkerton Capitals West Grey WarriorsDurham CC
LPM-WS18Feb 247:30 PMCentral Perth Predators Minto Mad DogsHarriston CC
LPM-WN02Feb 248:30 PMSouth Bruce Blades Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPM-WS06Feb 258:30 PMHuron-Bruce Blizzard Central Perth PredatorsMilverton Arena
LPM-MS06Feb 259:15 PMMt. Forest Rams 2 Mitchell MeteorsMitchell Arena
LPM-WS13Feb 259:15 PMBlyth-Brussels Crusaders Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPM-WS14Feb 266:30 PMCentral Perth Predators Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPM-WS19Feb 267:40 PMHuron-Bruce Blizzard Minto Mad DogsPalmerston Arena
LPM-ER5Feb 268:00 PMSeaforth Stars Arthur VipersArthur
LPM-WN15Feb 269:15 PMSouth Bruce Blades Walkerton CapitalsWalkerton
LPM-WS07Feb 277:30 PMListowel Cyclones Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LPM-MN02Feb 278:15 PMShallow Lake Lakers Kincardine KinucksDavidson Centre
LPM-WN12Feb 278:45 PMHanover Falcons South Bruce BladesTeeswater Arena
LPM-WN06Feb 287:30 PMSouth Bruce Blades Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPM-WS05Feb 288:00 PMBlyth-Brussels Crusaders Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LPM-WN04Feb 288:30 PMWest Grey Warriors Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPM-WS09Mar 017:45 PMMinto Mad Dogs Huron-Bruce BlizzardRipley
LPM-ER1Mar 018:15 PMArthur Vipers AEMHA Ice DogsChesley
LPM-MS12Mar 019:30 PMMt. Forest Rams 1 Mt. Forest Rams 2Mount Forest Sports
LPM-ER8Mar 025:00 PMArthur Vipers Seaforth StarsSeaforth Arena
LPM-MN09Mar 026:00 PMTCDMHA Rebels Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LPM-WS02Mar 026:30 PMHuron-Bruce Blizzard Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LPM-WN18Mar 035:30 PMSaugeen Shores Storm 1 West Grey WarriorsNormanby Arena
LPM-MN05Mar 035:30 PMShallow Lake Lakers Saugeen Shores Storm 2Saugeen Shores Commu
LPM-MS03Mar 038:00 PMMt. Forest Rams 2 Goderich SailorsGoderich MRC
LPM-MS05Mar 038:30 PMMt. Forest Rams 1 Mitchell MeteorsMitchell Arena
LPM-WN09Mar 048:00 PMWest Grey Warriors South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LPM-ER9Mar 048:00 PMArthur Vipers Seaforth StarsSeaforth Arena
LPM-WS01Mar 049:00 PMCentral Perth Predators Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LPM-WS16Mar 049:15 PMMinto Mad Dogs Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPM-MN11Mar 057:30 PMSaugeen Shores Storm 2 TCDMHA RebelsMarkdale
LPM-WN14Mar 059:30 PMSaugeen Shores Storm 1 Walkerton CapitalsWalkerton
LPM-WN01Mar 066:00 PMSaugeen Shores Storm 1 Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPM-ER7Mar 068:30 PMAEMHA Ice Dogs Seaforth StarsSeaforth Arena
LPM-MN01Mar 068:30 PMSaugeen Shores Storm 2 Kincardine KinucksDavidson Centre
LPM-MS11Mar 077:30 PMMitchell Meteors Mt. Forest Rams 2Mount Forest Sports
LPM-ER4Mar 088:00 PMAEMHA Ice Dogs Arthur VipersArthur
LPM-MS07Mar 089:30 PMGoderich Sailors Mt. Forest Rams 1Mount Forest Sports
LPM-MN07Mar 096:00 PMKincardine Kinucks Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LPM-MS02Mar 096:30 PMMt. Forest Rams 1 Goderich SailorsCentral Huron CC
LPM-WN08Mar 097:00 PMWest Grey Warriors Saugeen Shores Storm 1Saugeen Shores Commu
LPM-WN17Mar 105:30 PMHanover Falcons West Grey WarriorsNormanby Arena
Game Data Last Updated: Feb 20, 10:43 AM.
Printed from woaa.on.ca on Wednesday, February 20, 2019 at 10:46 AM