Bantam, 2014-2015, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Bantam Standings
Jump To:
Bantam Regular Season
Group 1A
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161501310.9698415+690.8489-0-1WON 3
151221250.8338418+660.8249-1-0WON 2
16961190.5947425+490.7478-2-0WON 6
16475130.4064549-40.4793-5-2TIED 1
16310390.2814279-370.3472-7-1WON 1
16311280.2502069-490.2252-7-1LOST 5
16016000.00011133-1220.0760-10-0LOST 16
Group 1B
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161303290.9068121+600.7949-0-1WON 8
161420280.8758829+590.7528-2-0WON 2
16952200.6256150+110.5506-2-2WON 2
15870160.5333945-60.4646-4-0WON 3
166100120.3753646-100.4395-5-0LOST 3
16312170.2192060-400.2502-7-1LOST 1
16213150.1562975-460.2791-8-1LOST 6
Group 2A
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
181062220.6115758-10.4965-3-2WON 1
17773170.5005247+50.5253-6-1LOST 1
17584140.4125256-40.4813-3-4WON 1
16691130.4064568-230.3983-6-1WON 1
16592120.3753878-400.3283-6-1LOST 1
16211370.2191973-540.2071-7-2LOST 2
633060.5002520+50.5563-3-0LOST 2
16011550.1562853-250.3460-6-4LOST 1
Group 2B
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
171412300.8827024+460.7458-1-1WON 1
161231250.7817525+500.7506-3-1WON 3
17944220.6477565+100.5365-3-2WON 2
16943210.6566238+240.6206-4-0LOST 1
16772160.5004643+30.5174-5-1WON 1
16673150.4696168-70.4736-3-1WON 2
16493110.3446049+110.5503-4-3LOST 1

Bantam B Playdowns
Dec 29-Feb 09
Series A

winner to Q3

TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks33006
Saugeen Shores Storm30300
DateVisitorHome
Jan 15
6:30P
Saugeen Shores Storm0Kincardine Kinucks5
Jan 18
4:45P
Kincardine Kinucks3Saugeen Shores Storm2
Jan 21
8:30P
Saugeen Shores Storm0Kincardine Kinucks5
Dec 29-Feb 09
Series B

winner to Q3

TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals33006
Listowel Cyclones30300
DateVisitorHome
Jan 19
8:00P
Listowel Cyclones0Walkerton Capitals4
Jan 25
7:00P
Walkerton Capitals4Listowel Cyclones0
Jan 26
8:00P
Listowel Cyclones2Walkerton Capitals3

Bantam CC Playdowns
Dec 29-Feb 09
Series A

winner to Q2

TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors33006
Goderich Sailors30300
DateVisitorHome
Jan 14
9:00P
Goderich Sailors4Mitchell Meteors7
Jan 23
7:15P
Mitchell Meteors9Goderich Sailors0
Jan 28
9:00P
Goderich Sailors2Mitchell Meteors6
Dec 29-Feb 09
Series B

winner to Q2

TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs33006
Hanover Falcons30300
DateVisitorHome
Jan 14
6:40P
BCH Ice Dogs7Hanover Falcons0
Jan 20
6:30P
Hanover Falcons2BCH Ice Dogs7
Jan 24
2:30P
Hanover Falcons3BCH Ice Dogs6

Bantam C Playdowns
Dec 29-Jan 25
Series A
TeamGPWLTPts
South Bruce Rep33006
Wingham Ironmen30300
DateVisitorHome
Jan 13
7:30P
South Bruce Rep5Wingham Ironmen1
Jan 14
8:30P
Wingham Ironmen0South Bruce Rep4
Jan 17
6:00P
South Bruce Rep7Wingham Ironmen3
Dec 29-Jan 25
Series B
TeamGPWLTPts
Seaforth Stars43106
Mt. Forest Rams41302
DateVisitorHome
Jan 17
5:15P
Mt. Forest Rams0Seaforth Stars11
Jan 18
6:45P
Seaforth Stars8Mt. Forest Rams1
Jan 22
7:00P
Seaforth Stars2Mt. Forest Rams3
Jan 24
6:30P
Mt. Forest Rams0Seaforth Stars5
Dec 29-Jan 25
Series C
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors22004
Bruce Peninsula Northstars20200
DateVisitorHome
Jan 15
7:00P
West Grey Warriors4Bruce Peninsula Northstars3
Jan 19
8:00P
Bruce Peninsula Northstars2West Grey Warriors7
   
Dec 29-Jan 25
Series D
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs43106
Blyth-Brussels Crusaders41302
DateVisitorHome
Jan 13
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders1Minto Mad Dogs4
Jan 16
7:30P
Minto Mad Dogs4Blyth-Brussels Crusaders3
Jan 19
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders5Minto Mad Dogs4
Jan 23
7:30P
Minto Mad Dogs5Blyth-Brussels Crusaders2
Jan 21-Feb 09
Series E

winner to Q3

TeamGPWLTPts
South Bruce Rep33006
Seaforth Stars30300
DateVisitorHome
Jan 28
8:30P
Seaforth Stars0South Bruce Rep1
Jan 30
6:30P
South Bruce Rep2Seaforth Stars1
Jan 31
2:00P
Seaforth Stars1South Bruce Rep4
Jan 21-Feb 09
Series F
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs43017
West Grey Warriors40311
DateVisitorHome
Jan 29
7:40P
West Grey Warriors1Minto Mad Dogs5
Feb 01
2:00P
Minto Mad Dogs3West Grey Warriors3
Feb 03
7:30P
Minto Mad Dogs4West Grey Warriors3
Feb 05
7:40P
West Grey Warriors0Minto Mad Dogs3

Bantam DD-D Playdowns
Dec 29-Jan 25
Series A
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers43106
Drayton Defenders41302
DateVisitorHome
Jan 17
2:45P
Drayton Defenders2Shallow Lake Lakers4
Jan 18
5:30P
Shallow Lake Lakers1Drayton Defenders3
Jan 21
7:30P
Shallow Lake Lakers4Drayton Defenders2
Jan 22
7:00P
Drayton Defenders2Shallow Lake Lakers3
Dec 29-Jan 25
Series B
TeamGPWLTPts
Elma-Logan Wildcats53117
Zurich Thunder51313
DateVisitorHome
Jan 12
7:00P
Zurich Thunder4Elma-Logan Wildcats0
Jan 14
7:30P
Elma-Logan Wildcats3Zurich Thunder1
Jan 17
5:30P
Elma-Logan Wildcats3Zurich Thunder3
Jan 19
7:00P
Zurich Thunder1Elma-Logan Wildcats4
Jan 23
6:30P
Zurich Thunder2Elma-Logan Wildcats3
Jan 21-Feb 09
Series C

winner to Q2

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers53117
TCDMHA Rebels51313
DateVisitorHome
Jan 27
7:00P
Shallow Lake Lakers0TCDMHA Rebels5
Jan 29
8:30P
TCDMHA Rebels2Shallow Lake Lakers2
Jan 31
2:45P
TCDMHA Rebels2Shallow Lake Lakers4
Feb 03
7:00P
Shallow Lake Lakers3TCDMHA Rebels1
Feb 05
7:00P
TCDMHA Rebels3Shallow Lake Lakers4
Jan 21-Feb 09
Series D
TeamGPWLTPts
Lucknow Sepoys33006
Elma-Logan Wildcats30300
DateVisitorHome
Jan 29
7:00P
Elma-Logan Wildcats0Lucknow Sepoys1
Jan 30
6:30P
Lucknow Sepoys7Elma-Logan Wildcats2
Feb 02
8:30P
Elma-Logan Wildcats2Lucknow Sepoys3


Bantam AE Group 3
Series A (Jan 05-Feb 08)

winner to Q3

TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
Walkerton Capitals AE431060.75019140.5763-1-0WON 3
Listowel Cyclones AE413020.25014190.4241-3-0LOST 3

Bantam WOAA Gregg
Jan 08-Mar 10
Gregg - Group A
TeamGPWLTPts
Goderich Sailors640210
Seaforth Stars63128
Arthur Vipers61413
Lucknow Sepoys61413
DateVisitorHome
Jan 22
7:00P
Lucknow Sepoys2Arthur Vipers4
Jan 25
2:00P
Arthur Vipers3Lucknow Sepoys4
Feb 16
7:30P
Arthur Vipers1Goderich Sailors2
Feb 20
6:30P
Arthur Vipers1Seaforth Stars1
Feb 20
7:00P
Lucknow Sepoys3Goderich Sailors3
Feb 24
7:30P
Seaforth Stars2Arthur Vipers1
Feb 26
7:00P
Goderich Sailors4Lucknow Sepoys1
Mar 01
6:00P
Seaforth Stars0Goderich Sailors1
Mar 05
7:00P
Seaforth Stars7Lucknow Sepoys2
Mar 06
6:30P
Goderich Sailors2Seaforth Stars2
Mar 08
8:00P
Goderich Sailors3Arthur Vipers2
Mar 11
8:30P
Lucknow Sepoys0Seaforth Stars6
Jan 08-Mar 10
Gregg - Group B
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels651010
Walkerton Capitals64208
West Grey Warriors62404
Hanover Falcons61502
DateVisitorHome
Jan 23
7:00P
Hanover Falcons1TCDMHA Rebels3
Jan 24
1:45P
Walkerton Capitals4West Grey Warriors1
Feb 14
12:30P
Hanover Falcons4West Grey Warriors7
Feb 16
8:00P
West Grey Warriors5Walkerton Capitals4
Feb 22
7:00P
Walkerton Capitals6Hanover Falcons0
Feb 23
8:00P
TCDMHA Rebels5Walkerton Capitals1
Feb 24
7:00P
West Grey Warriors0TCDMHA Rebels5
Mar 01
7:00P
TCDMHA Rebels3Hanover Falcons1
Mar 02
8:00P
Hanover Falcons5Walkerton Capitals8
Mar 03
7:00P
Walkerton Capitals6TCDMHA Rebels3
Mar 04
6:40P
West Grey Warriors2Hanover Falcons3
Mar 07
12:30P
TCDMHA Rebels2West Grey Warriors1
Mar 08-Mar 31
Gregg - Final
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels63217
Goderich Sailors62315
DateVisitorHome
Mar 12
8:00P
TCDMHA Rebels3Goderich Sailors1
Mar 17
7:00P
Goderich Sailors5TCDMHA Rebels5
Mar 19
8:00P
TCDMHA Rebels1Goderich Sailors2
Mar 24
7:00P
Goderich Sailors6TCDMHA Rebels3
Mar 26
8:00P
TCDMHA Rebels3Goderich Sailors2
Mar 31
7:00P
Goderich Sailors4TCDMHA Rebels7

Bantam WOAA Lockridge
Jan 08-Mar 10
Lockridge
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones861113
Shallow Lake Lakers853010
Wingham Ironmen84408
Bruce Peninsula Northstars83506
Saugeen Shores Storm81613
DateVisitorHome
Feb 03
7:30P
Saugeen Shores Storm1Wingham Ironmen2
Feb 07
6:00P
Bruce Peninsula Northstars3Wingham Ironmen5
Feb 08
7:00P
Saugeen Shores Storm3Listowel Cyclones4
Feb 10
7:30P
Listowel Cyclones3Wingham Ironmen1
Feb 13
7:30P
Listowel Cyclones3Bruce Peninsula Northstars5
Feb 15
7:00P
Shallow Lake Lakers2Listowel Cyclones3
Feb 17
7:00P
Saugeen Shores Storm2Bruce Peninsula Northstars3
Feb 18
7:30P
Wingham Ironmen2Listowel Cyclones3
Feb 19
7:00P
Saugeen Shores Storm1Shallow Lake Lakers5
Feb 22
7:00P
Bruce Peninsula Northstars3Listowel Cyclones6
Feb 26
7:00P
Bruce Peninsula Northstars2Shallow Lake Lakers5
Feb 27
7:30P
Shallow Lake Lakers7Bruce Peninsula Northstars2
Feb 28
4:15P
Shallow Lake Lakers3Saugeen Shores Storm0
Mar 01
4:45P
Listowel Cyclones2Saugeen Shores Storm2
Mar 03
7:30P
Wingham Ironmen0Saugeen Shores Storm3
Mar 05
7:00P
Wingham Ironmen2Shallow Lake Lakers3
Mar 07
4:15P
Bruce Peninsula Northstars5Saugeen Shores Storm3
Mar 07
5:45P
Shallow Lake Lakers2Wingham Ironmen5
Mar 08
3:30P
Wingham Ironmen2Bruce Peninsula Northstars0
Mar 08
5:30P
Listowel Cyclones4Shallow Lake Lakers2
Mar 08-Mar 29
Lockridge Final
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones22004
Shallow Lake Lakers20200
DateVisitorHome
Mar 12
7:00P
Listowel Cyclones6Shallow Lake Lakers2
Mar 15
7:00P
Shallow Lake Lakers3Listowel Cyclones6
   

Bantam WOAA Cruickshank
Jan 08-Mar 10
Cruickshank Group A
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs54108
Kincardine Kinucks53206
Minto Mad Dogs40400
DateVisitorHome
Jan 31
3:30P
Kincardine Kinucks0BCH Ice Dogs2
Feb 25
8:15P
Minto Mad Dogs0Kincardine Kinucks1
Mar 05
8:00P
Minto Mad Dogs1BCH Ice Dogs6
Mar 08
8:45P
BCH Ice Dogs2Minto Mad Dogs0
Mar 09
9:00P
BCH Ice Dogs0Kincardine Kinucks2
Mar 11
9:00P
Kincardine Kinucks2Minto Mad Dogs1
Mar 12
8:00P
Kincardine Kinucks3BCH Ice Dogs4
Jan 08-Mar 10
Cruickshank Group B
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors43106
South Bruce Rep42115
Blyth-Brussels Crusaders40311
DateVisitorHome
Feb 04
9:00P
Blyth-Brussels Crusaders0Mitchell Meteors8
Feb 06
8:00P
Blyth-Brussels Crusaders3South Bruce Rep3
Feb 23
7:30P
Mitchell Meteors5South Bruce Rep4
Feb 25
9:00P
South Bruce Rep4Mitchell Meteors1
Feb 27
7:30P
Mitchell Meteors5Blyth-Brussels Crusaders2
Mar 08
6:00P
South Bruce Rep6Blyth-Brussels Crusaders0
Mar 08-Mar 29
Cruickshank Final
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs22004
Mitchell Meteors20200
DateVisitorHome
Mar 27
9:00P
BCH Ice Dogs6Mitchell Meteors0
Mar 28
4:30P
Mitchell Meteors0BCH Ice Dogs2
   

Bantam WOAA Neilson
Jan 08-Mar 10
Neilson Group A
TeamGPWLTPts
South Bruce AE880016
Elma-Logan Wildcats862012
BCH Ice Dogs AE83506
Listowel Cyclones AE82604
Mt. Forest Rams81702
DateVisitorHome
Jan 24
5:00P
Listowel Cyclones AE3BCH Ice Dogs AE4
Jan 28
7:00P
Mt. Forest Rams1South Bruce AE4
Jan 31
3:00P
Mt. Forest Rams2Listowel Cyclones AE1
Feb 01
6:45P
Listowel Cyclones AE4Mt. Forest Rams3
Feb 05
7:45P
Mt. Forest Rams1Elma-Logan Wildcats4
Feb 09
7:00P
South Bruce AE5Elma-Logan Wildcats1
Feb 14
2:30P
Mt. Forest Rams3BCH Ice Dogs AE7
Feb 15
5:00P
Elma-Logan Wildcats2South Bruce AE3
Feb 15
7:00P
BCH Ice Dogs AE4Mt. Forest Rams1
Feb 17
7:30P
Elma-Logan Wildcats7Listowel Cyclones AE0
Feb 18
8:00P
BCH Ice Dogs AE1South Bruce AE3
Feb 21
2:30P
Listowel Cyclones AE3South Bruce AE4
Feb 22
6:45P
Elma-Logan Wildcats8Mt. Forest Rams5
Feb 23
7:00P
Listowel Cyclones AE1Elma-Logan Wildcats4
Feb 24
7:30P
BCH Ice Dogs AE0Listowel Cyclones AE3
Feb 28
2:30P
Elma-Logan Wildcats4BCH Ice Dogs AE3
Mar 01
6:45P
South Bruce AE9Mt. Forest Rams1
Mar 02
7:00P
BCH Ice Dogs AE1Elma-Logan Wildcats2
Mar 04
8:00P
South Bruce AE7BCH Ice Dogs AE1
Mar 08
8:30P
South Bruce AE8Listowel Cyclones AE0
Jan 08-Mar 10
Neilson Group B
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders871014
Minto Mad Dogs AE862012
Zurich Thunder84408
Walkerton Capitals AE83506
Mitchell Meteors AE80800
DateVisitorHome
Jan 18
7:15P
Minto Mad Dogs AE8Mitchell Meteors AE1
Jan 24
2:30P
Mitchell Meteors AE4Minto Mad Dogs AE6
Feb 01
6:00P
Walkerton Capitals AE0Minto Mad Dogs AE6
Feb 04
8:30P
Minto Mad Dogs AE3Drayton Defenders9
Feb 17
8:00P
Minto Mad Dogs AE8Walkerton Capitals AE1
Feb 18
7:30P
Walkerton Capitals AE2Zurich Thunder0
Feb 18
8:30P
Mitchell Meteors AE3Drayton Defenders6
Feb 20
6:30P
Zurich Thunder3Minto Mad Dogs AE4
Feb 22
2:30P
Mitchell Meteors AE3Walkerton Capitals AE4
Feb 23
8:45P
Drayton Defenders5Zurich Thunder6
Feb 25
8:30P
Zurich Thunder1Drayton Defenders6
Feb 26
7:40P
Drayton Defenders8Minto Mad Dogs AE2
Feb 28
5:30P
Minto Mad Dogs AE3Zurich Thunder0
Feb 28
6:00P
Walkerton Capitals AE7Mitchell Meteors AE6
Mar 03
8:00P
Drayton Defenders8Walkerton Capitals AE3
Mar 04
7:30P
Mitchell Meteors AE1Zurich Thunder2
Mar 04
8:30P
Walkerton Capitals AE1Drayton Defenders6
Mar 07
4:00P
Zurich Thunder5Walkerton Capitals AE4
Mar 07
6:30P
Drayton Defenders7Mitchell Meteors AE1
Mar 08
7:00P
Zurich Thunder3Mitchell Meteors AE2
Mar 08-Mar 29
Neilson Final
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders42115
South Bruce AE41213
DateVisitorHome
Mar 15
4:00P
South Bruce AE0Drayton Defenders5
Mar 27
7:00P
Drayton Defenders2South Bruce AE9
Mar 29
12:00P
Drayton Defenders2South Bruce AE2
Mar 29
7:00P
South Bruce AE0Drayton Defenders3

Game Data Last Updated: Aug 11, 3:38 AM, Next Update: Aug 21, 3:38 AM