PeeWee, 2015-2016, Minor Hockey - Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll PeeWee Standings
Jump To:
PeeWee Regular Season
Oct 01, 2015-Feb 01, 2016
Division 1
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Listowel Cyclones161411290.90688210.8079-1-0WON 1
2Mitchell Meteors161150220.68848370.5658-2-0WON 6
3Drayton Defenders16943210.65670490.5886-1-3WON 1
4Kincardine Kinucks16754180.56339390.5005-2-3WON 3
5Walkerton Capitals16871170.53153450.5414-5-1LOST 2
6Seaforth Stars16592120.37549680.4191-7-2WON 1
7Minto Mad Dogs16213150.15622740.2290-9-1LOST 8
8BCH Ice Dogs16214040.12524600.2861-9-0LOST 1
Oct 01, 2015-Feb 01, 2016
Division 2
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Shallow Lake Lakers161402300.93874180.8049-0-1TIED 1
2Hanover Falcons16934220.68859340.6345-1-4TIED 1
3Saugeen Shores Storm16943210.65662290.6815-3-2LOST 2
4West Grey Warriors16844200.62567420.6156-2-2WON 2
5South Bruce Blades16961190.59465430.6025-5-0WON 2
6TCDMHA Rebels16493110.34449580.4582-6-2LOST 4
7Mt. Forest Rams16114130.09429960.2321-8-1LOST 2
8Bruce Peninsula Northstars16115020.06313980.1171-9-0LOST 4
Oct 01, 2015-Feb 01, 2016
Division 3
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Goderich Sailors161033230.71957380.6007-2-1WON 2
2Lucknow Sepoys161042220.68867360.6508-1-1TIED 1
3Arthur Vipers161042220.68857330.6336-2-2LOST 1
4Central Perth Rep16664160.50055470.5394-4-2LOST 1
5Blyth-Brussels Crusaders16673150.46941430.4883-5-2WON 1
6Ripley Wolves16790140.43864580.5255-5-0WON 2
7Wingham Ironmen16016000.000141000.1230-10-0LOST 16
Oct 01, 2015-Feb 01, 2016
Division 4
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Mitchell Meteors AE161510300.93876110.8749-1-0WON 8
2Zurich Thunder16871170.53135280.5566-3-1LOST 1
3Walkerton Capitals AE16664160.50050760.3976-3-1WON 1
4Listowel Cyclones AE16781150.46946420.5234-5-1LOST 2
5Saugeen Shores Storm AE16014220.06321710.2280-10-0LOST 10

PeeWee WOAA Cruickshank

Bracket

  • Jan 01-Mar 06
    Cruickshank Group A
    TeamGPWLTPts
    1Listowel660012
    2Mitchell63306
    3Saugeen Shores62404
    4Goderich61502
    DateVisitorHome
    Jan 23
    6:30P
    Saugeen Shores1Mitchell4
    Feb 03
    8:00P
    Listowel4Saugeen Shores1
    Feb 09
    8:10P
    Listowel4Goderich1
    Feb 18
    6:30P
    Saugeen Shores0Listowel1
    Feb 20
    1:00P
    Mitchell1Listowel10
    Feb 23
    8:10P
    Mitchell5Goderich4
    Feb 25
    6:45P
    Goderich1Listowel9
    Feb 27
    4:00P
    Mitchell2Saugeen Shores3
    Feb 28
    7:40P
    Goderich2Mitchell7
    Mar 05
    4:15P
    Saugeen Shores2Goderich4
    Mar 05
    5:05P
    Listowel6Mitchell0
    Mar 06
    4:15P
    Goderich3Saugeen Shores8
  • Jan 01-Mar 09
    Cruickshank Group B
    TeamGPWLTPts
    1Shallow Lake660012
    2Hanover63306
    3Walkerton63306
    4Kincardine60600
    DateVisitorHome
    Jan 23
    3:00P
    Hanover1Shallow Lake5
    Jan 30
    6:00P
    Walkerton2Kincardine0
    Jan 31
    9:00A
    Kincardine2Walkerton4
    Feb 06
    11:30A
    Hanover4Kincardine3
    Feb 09
    8:00P
    Shallow Lake4Walkerton3
    Feb 23
    7:00P
    Shallow Lake3Hanover1
    Feb 27
    6:10P
    Walkerton2Hanover5
    Feb 29
    7:30P
    Kincardine1Shallow Lake2
    Mar 02
    6:30P
    Shallow Lake3Kincardine0
    Mar 05
    6:10P
    Kincardine3Hanover4
    Mar 07
    6:00P
    Hanover3Walkerton5
    Mar 08
    8:30P
    Walkerton2Shallow Lake9
  • Mar 06-Mar 31
    Cruickshank Final
    TeamGPWLTPts
    1Listowel32015
    2Shallow Lake30211
    DateVisitorHome
    Mar 21
    7:30P
    Listowel2Shallow Lake2
    Mar 22
    6:30P
    Shallow Lake1Listowel5
    Mar 29
    7:30P
    Shallow Lake1Listowel4

PeeWee WOAA Gregg

Bracket

  • Jan 01-Mar 06
    Gregg Group A
    TeamGPWLTPts
    1Drayton761012
    2South Bruce752010
    3Blyth-Brussels62404
    4Lucknow60600
    DateVisitorHome
    Jan 29
    7:00P
    Drayton2South Bruce5
    Feb 14
    4:00P
    Drayton5Lucknow2
    Feb 17
    7:30P
    South Bruce4Blyth-Brussels3
    Feb 19
    7:00P
    South Bruce6Lucknow1
    Feb 20
    4:00P
    Lucknow1Blyth-Brussels2
    Feb 22
    6:30P
    Lucknow1Drayton4
    Feb 24
    7:00P
    Lucknow2South Bruce3
    Feb 29
    6:30P
    South Bruce5Drayton6
    Mar 02
    8:30P
    Blyth-Brussels3Drayton5
    Mar 04
    7:00P
    Blyth-Brussels4Lucknow2
    Mar 05
    4:00P
    Drayton7Blyth-Brussels2
    Mar 06
    5:00P
    Blyth-Brussels0South Bruce4
    Mar 08
    9:00P
    Drayton2South Bruce1
  • Jan 01-Mar 06
    Gregg Group B
    TeamGPWLTPts
    1Seaforth752010
    2BCH74308
    3West Grey63306
    4Arthur61502
    DateVisitorHome
    Jan 20
    7:30P
    Arthur0West Grey4
    Jan 24
    2:30P
    West Grey1BCH2
    Feb 04
    7:00P
    BCH3West Grey0
    Feb 19
    7:00P
    BCH3Arthur1
    Feb 23
    6:30P
    Seaforth2BCH3
    Feb 27
    2:00P
    Arthur1BCH0
    Feb 29
    8:00P
    BCH1Seaforth3
    Mar 02
    7:00P
    West Grey6Seaforth2
    Mar 03
    7:00P
    West Grey7Arthur4
    Mar 04
    8:10P
    Seaforth6Arthur3
    Mar 05
    1:30P
    Seaforth3West Grey1
    Mar 06
    2:00P
    Arthur4Seaforth6
    Mar 07
    6:30P
    BCH1Seaforth4
  • Mar 01-Mar 31
    Gregg Final
    TeamGPWLTPts
    1Seaforth32104
    2Drayton31202
    DateVisitorHome
    Mar 21
    7:00P
    Drayton7Seaforth4
    Mar 23
    7:30P
    Seaforth5Drayton4
    Mar 30
    7:00P
    Drayton4Seaforth7

PeeWee WOAA Lockridge

Bracket

  • Jan 01-Mar 06
    Lockridge Group A
    TeamGPWLTPts
    1Ripley651010
    2TCDMHA64208
    3Mt. Forest62404
    4Bruce Peninsula61502
    DateVisitorHome
    Jan 29
    7:00P
    Mt. Forest4Ripley6
    Jan 31
    2:15P
    Ripley4Mt. Forest1
    Feb 06
    2:00P
    Ripley4Bruce Peninsula2
    Feb 10
    7:00P
    Bruce Peninsula2TCDMHA3
    Feb 13
    2:00P
    Mt. Forest5Bruce Peninsula4
    Feb 14
    11:30A
    Bruce Peninsula2Ripley6
    Feb 20
    11:00A
    Mt. Forest7TCDMHA8
    Feb 21
    2:15P
    Bruce Peninsula3Mt. Forest4
    Feb 22
    7:00P
    TCDMHA2Ripley4
    Mar 02
    7:00P
    Ripley2TCDMHA4
    Mar 03
    6:30P
    TCDMHA0Bruce Peninsula1
    Mar 06
    2:15P
    TCDMHA8Mt. Forest3
  • Jan 01-Mar 06
    Lockridge Group B
    TeamGPWLTPts
    1Minto651010
    2Central Perth Rep63306
    3Mitchell AE61502
    DateVisitorHome
    Feb 01
    6:00P
    Mitchell AE2Central Perth Rep0
    Feb 09
    7:30P
    Central Perth Rep4Mitchell AE3
    Feb 14
    4:40P
    Mitchell AE2Minto4
    Feb 16
    8:10P
    Central Perth Rep2Minto0
    Feb 20
    6:35P
    Minto3Mitchell AE2
    Feb 22
    6:00P
    Mitchell AE1Central Perth Rep3
    Feb 23
    8:10P
    Central Perth Rep1Minto2
    Feb 27
    6:00P
    Minto3Mitchell AE1
    Feb 29
    6:00P
    Minto3Central Perth Rep1
  • Mar 01-Mar 31
    Lockridge Final
    TeamGPWLTPts
    1Minto33006
    2Ripley30300
    DateVisitorHome
    Mar 07
    7:00P
    Minto4Ripley3
    Mar 20
    5:00P
    Ripley1Minto3
    Mar 21
    7:40P
    Ripley2Minto5

PeeWee WOAA Neilson

Bracket

  • Jan 01-Mar 06
    Neilson Group A
    TeamGPWLTPts
    1Listowel AE861113
    2Zurich852111
    3Walkerton AE853010
    4Wingham83506
    5Saugeen Shores AE80800
    DateVisitorHome
    Jan 23
    2:30P
    Walkerton AE5Wingham4
    Jan 30
    4:00P
    Walkerton AE3Zurich2
    Jan 31
    4:00P
    Listowel AE3Wingham0
    Feb 06
    12:00P
    Wingham4Walkerton AE5
    Feb 06
    4:00P
    Listowel AE2Zurich4
    Feb 14
    2:30P
    Saugeen Shores AE3Walkerton AE5
    Feb 14
    5:15P
    Zurich1Wingham4
    Feb 19
    7:30P
    Walkerton AE2Saugeen Shores AE1
    Feb 20
    4:00P
    Wingham1Zurich2
    Feb 20
    5:00P
    Saugeen Shores AE0Listowel AE4
    Feb 21
    9:00A
    Zurich3Walkerton AE2
    Feb 21
    5:15P
    Saugeen Shores AE1Wingham4
    Feb 23
    6:30P
    Zurich2Listowel AE2
    Feb 27
    4:00P
    Saugeen Shores AE1Zurich10
    Feb 27
    5:30P
    Wingham1Listowel AE4
    Feb 28
    5:30P
    Wingham6Saugeen Shores AE3
    Mar 05
    4:00P
    Listowel AE5Saugeen Shores AE1
    Mar 06
    4:00P
    Listowel AE4Walkerton AE3
    Mar 06
    5:30P
    Zurich6Saugeen Shores AE1
    Mar 08
    6:00P
    Walkerton AE1Listowel AE5
  • Mar 01-Mar 31
    Neilson Final
    TeamGPWLTPts
    1Zurich22004
    2Listowel AE20200
    DateVisitorHome
    Mar 16
    7:00P
    Listowel AE0Zurich3
    Mar 21
    7:30P
    Zurich4Listowel AE1
       

PeeWee B Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 24
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores43106
    2Kincardine41302
    DateVisitorHome
    Jan 11
    8:00P
    Kincardine0Saugeen Shores2
    Jan 13
    6:30P
    Saugeen Shores0Kincardine3
    Jan 16
    4:30P
    Kincardine1Saugeen Shores5
    Jan 17
    3:30P
    Saugeen Shores3Kincardine2
  • Jan 17-Feb 07
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Listowel33006
    2Saugeen Shores30300
    DateVisitorHome
    Jan 24
    2:00P
    Listowel1Saugeen Shores0
    Jan 26
    7:45P
    Saugeen Shores1Listowel3
    Jan 30
    3:00P
    Listowel6Saugeen Shores0

PeeWee CC Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Feb 07
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell43106
    2BCH41302
    DateVisitorHome
    Jan 14
    8:00P
    BCH4Mitchell7
    Jan 22
    6:30P
    Mitchell3BCH4
    Jan 28
    8:00P
    BCH1Mitchell3
    Jan 30
    2:00P
    Mitchell3BCH1
  • Jan 01-Feb 07
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Walkerton33006
    2Goderich30300
    DateVisitorHome
    Jan 16
    4:20P
    Walkerton6Goderich1
    Jan 17
    9:00A
    Goderich0Walkerton4
    Jan 24
    9:00A
    Goderich2Walkerton5
  • Jan 01-Jan 24
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1Hanover33006
    2Mt. Forest30300
    DateVisitorHome
    Jan 10
    2:15P
    Hanover10Mt. Forest1
    Jan 14
    7:00P
    Mt. Forest0Hanover9
    Jan 16
    3:30P
    Hanover4Mt. Forest2
  • Jan 17-Feb 07
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1Wasaga Beach33006
    2Hanover30300
    DateVisitorHome
    Jan 24
    5:15P
    Wasaga Beach5Hanover3
    Jan 29
    7:20P
    Hanover4Wasaga Beach5
    Jan 30
    8:00P
    Hanover0Wasaga Beach3

PeeWee C Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 24
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Minto43106
    2Blyth-Brussels41302
    DateVisitorHome
    Jan 13
    7:30P
    Minto1Blyth-Brussels3
    Jan 19
    8:10P
    Blyth-Brussels0Minto4
    Jan 20
    7:30P
    Minto6Blyth-Brussels3
    Jan 22
    6:00P
    Blyth-Brussels0Minto3
  • Jan 01-Jan 24
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Seaforth33006
    2Wingham30300
    DateVisitorHome
    Jan 10
    2:00P
    Wingham0Seaforth15
    Jan 16
    6:15P
    Seaforth10Wingham1
    Jan 17
    6:00P
    Wingham3Seaforth6
  • Jan 24-Feb 07
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1West Grey43017
    2Minto40311
    DateVisitorHome
    Jan 26
    8:10P
    West Grey4Minto1
    Jan 29
    7:00P
    Minto1West Grey1
    Jan 30
    12:15P
    Minto1West Grey4
    Jan 31
    4:40P
    West Grey3Minto2
  • Jan 17-Feb 07
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1Seaforth53206
    2South Bruce52304
    DateVisitorHome
    Jan 23
    12:30P
    Seaforth3South Bruce1
    Jan 24
    2:00P
    South Bruce1Seaforth5
    Jan 30
    1:00P
    South Bruce4Seaforth3
    Jan 31
    5:00P
    Seaforth3South Bruce4
    Feb 01
    6:30P
    South Bruce3Seaforth4

PeeWee DD Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 24
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1TCDMHA43106
    2Bruce Peninsula41302
    DateVisitorHome
    Jan 14
    6:30P
    TCDMHA4Bruce Peninsula5
    Jan 20
    7:00P
    Bruce Peninsula1TCDMHA4
    Jan 21
    6:30P
    TCDMHA2Bruce Peninsula1
    Jan 23
    11:00A
    Bruce Peninsula1TCDMHA7
  • Jan 01-Jan 24
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Lucknow33006
    2Central Perth Rep30300
    DateVisitorHome
    Jan 10
    4:00P
    Central Perth Rep2Lucknow3
    Jan 11
    6:00P
    Lucknow3Central Perth Rep2
    Jan 17
    6:30P
    Central Perth Rep2Lucknow5
  • Jan 24-Feb 07
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1Shallow Lake43106
    2TCDMHA41302
    DateVisitorHome
    Jan 25
    6:30P
    TCDMHA1Shallow Lake3
    Jan 27
    7:00P
    Shallow Lake4TCDMHA5
    Jan 30
    3:00P
    TCDMHA0Shallow Lake8
    Feb 03
    7:00P
    Shallow Lake5TCDMHA3
  • Jan 17-Feb 09
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1Flesherton43106
    2Lucknow41302
    DateVisitorHome
    Jan 24
    4:00P
    Flesherton5Lucknow1
    Jan 30
    2:30P
    Lucknow0Flesherton3
    Jan 31
    4:00P
    Flesherton2Lucknow3
    Feb 06
    12:00P
    Lucknow1Flesherton4


PeeWee AE Group 3 Playdowns

Bracket

Prelim A (Jan 01-Feb 07)
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Listowel Cyclones AE330061.000740.6363-0-0WON 3
2Saugeen Shores Storm AE303000.000470.3640-3-0LOST 3
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
O-P-AE3-PA2Jan 175:30 PMListowel AE2-1Saugeen Shores AEPort Elgin Plex
O-P-AE3-PA1Jan 235:45 PMSaugeen Shores AE1-2Listowel AEListowel Arena
O-P-AE3-PA3Jan 247:00 PMSaugeen Shores AE2-3Listowel AEListowel Arena


Game Data Last Updated: Oct 24, 2:52 PM, Next Update: Nov 03, 2:52 PM
Printed from woaa.on.ca on Sunday, October 24, 2021 at 7:02 PM