Bantam, 2017-2018, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Bantam Standings
Jump To:
Bantam Regular Season
East
Sep 01, 2017-Jan 20, 2018
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
181431290.8068150+310.6188-2-0WON 3
181233270.7507037+330.6548-2-0WON 5
181152240.6675729+280.6634-4-2WON 2
181161230.6396247+150.5697-3-0WON 2
18972200.5565852+60.5274-5-1LOST 3
18981190.5285452+20.5097-3-0WON 1
18981190.5285962-30.4886-4-0LOST 1
18792160.4445952+70.5324-4-2LOST 1
188100160.4447456+180.5694-6-0WON 1
18414080.2223163-320.3303-7-0LOST 1
18018000.0002289-670.1980-10-0LOST 18
17017000.00015116-1010.1150-10-0LOST 17
West
Sep 01, 2017-Jan 20, 2018
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
181530300.8337133+380.6838-2-0WON 3
181350260.7227538+370.6648-2-0LOST 1
181152240.6675428+260.6595-4-1WON 2
181161230.6396041+190.5946-4-0WON 3
181071210.5834942+70.5385-4-1WON 2
18873190.5285154-30.4866-3-1WON 2
18783170.4724351-80.4574-5-1LOST 2
185103130.3614156-150.4234-4-2WON 1
17116020.0592866-380.2981-9-0LOST 3

Bantam B Playdowns
Jan 01-Feb 04
Prelim A
TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks33006
Saugeen Shores Storm30300
DateVisitorHome
Jan 17
8:30P
Saugeen Shores Storm1Kincardine Kinucks2
Jan 20
7:45P
Kincardine Kinucks3Saugeen Shores Storm0
Jan 21
4:30P
Saugeen Shores Storm1Kincardine Kinucks2
Jan 01-Feb 04
Prelim B
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors43106
Listowel Cyclones41302
DateVisitorHome
Jan 22
8:45P
Mitchell Meteors5Listowel Cyclones3
Jan 24
7:30P
Listowel Cyclones1Mitchell Meteors4
Jan 28
7:00P
Mitchell Meteors2Listowel Cyclones4
Jan 31
7:30P
Listowel Cyclones2Mitchell Meteors4

Bantam Cruikshank
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors43106
BCH Ice Dogs42204
Lucknow Sepoys41302
DateVisitorHome
Jan 20
5:00P
Mitchell Meteors2BCH Ice Dogs3
Feb 05
7:00P
Mitchell Meteors4Lucknow Sepoys0
Feb 19
7:00P
BCH Ice Dogs0Lucknow Sepoys3
Feb 25
4:30P
Lucknow Sepoys2BCH Ice Dogs3
Feb 26
9:15P
BCH Ice Dogs0Mitchell Meteors2
Feb 28
9:00P
Lucknow Sepoys0Mitchell Meteors6
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks651010
Walkerton Capitals64208
South Bruce Blades63306
Drayton Defenders60600
DateVisitorHome
Jan 13
5:30P
South Bruce Blades2Kincardine Kinucks4
Jan 15
8:30P
Drayton Defenders5South Bruce Blades7
Jan 17
7:00P
Walkerton Capitals1South Bruce Blades2
Jan 22
8:30P
Kincardine Kinucks6South Bruce Blades2
Feb 10
4:45P
Drayton Defenders5Walkerton Capitals6
Feb 19
6:30P
South Bruce Blades3Drayton Defenders1
Feb 21
7:05P
Walkerton Capitals7Drayton Defenders1
Feb 23
6:15P
South Bruce Blades1Walkerton Capitals4
Feb 24
3:15P
Walkerton Capitals2Kincardine Kinucks3
Feb 25
3:15P
Kincardine Kinucks2Walkerton Capitals3
Feb 27
8:00P
Drayton Defenders0Kincardine Kinucks8
Mar 03
10:15A
Kincardine Kinucks5Drayton Defenders1
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks43017
BCH Ice Dogs40311
DateVisitorHome
Mar 17
2:00P
BCH Ice Dogs2Kincardine Kinucks2
Mar 19
7:00P
Kincardine Kinucks2BCH Ice Dogs1
Mar 21
7:00P
BCH Ice Dogs1Kincardine Kinucks5
Mar 25
4:30P
Kincardine Kinucks4BCH Ice Dogs1

Bantam Lockridge
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers761012
Saugeen Shores Storm752010
Arthur Vipers62404
Mt. Forest Rams60600
DateVisitorHome
Jan 27
4:00P
Arthur Vipers1Saugeen Shores Storm2
Jan 28
1:30P
Saugeen Shores Storm3Arthur Vipers2
Feb 04
5:45P
Shallow Lake Lakers13Mt. Forest Rams2
Feb 10
6:00P
Mt. Forest Rams0Saugeen Shores Storm3
Feb 20
7:00P
Shallow Lake Lakers2Saugeen Shores Storm3
Feb 22
7:00P
Mt. Forest Rams0Shallow Lake Lakers5
Feb 24
2:00P
Shallow Lake Lakers5Arthur Vipers1
Feb 25
6:45P
Saugeen Shores Storm9Mt. Forest Rams1
Feb 26
8:00P
Saugeen Shores Storm0Shallow Lake Lakers3
Mar 01
7:00P
Arthur Vipers3Shallow Lake Lakers5
Mar 02
8:00P
Mt. Forest Rams3Arthur Vipers12
Mar 04
6:45P
Arthur Vipers8Mt. Forest Rams2
Mar 08
7:00P
Saugeen Shores Storm3Shallow Lake Lakers5
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Goderich Sailors54108
Blyth-Brussels Crusaders53206
Wingham Ironmen40400
DateVisitorHome
Jan 30
7:30P
Goderich Sailors8Wingham Ironmen2
Feb 06
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders4Wingham Ironmen0
Feb 10
3:15P
Wingham Ironmen1Goderich Sailors6
Feb 15
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders3Goderich Sailors1
Feb 21
7:30P
Wingham Ironmen0Blyth-Brussels Crusaders7
Feb 28
7:30P
Goderich Sailors3Blyth-Brussels Crusaders2
Mar 07
8:30P
Goderich Sailors3Blyth-Brussels Crusaders1
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers22004
Goderich Sailors20200
DateVisitorHome
Mar 18
2:30P
Goderich Sailors1Shallow Lake Lakers6
Mar 19
8:00P
Shallow Lake Lakers3Goderich Sailors1
   

Bantam Gregg
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones650111
West Grey Warriors64119
Hanover Falcons61502
Central Perth Rep61502
DateVisitorHome
Feb 03
5:30P
Central Perth Rep2Listowel Cyclones3
Feb 07
7:30P
Hanover Falcons2West Grey Warriors4
Feb 11
7:00P
Listowel Cyclones5Hanover Falcons1
Feb 12
7:00P
West Grey Warriors7Central Perth Rep0
Feb 21
7:00P
Listowel Cyclones9Central Perth Rep0
Feb 22
7:00P
Listowel Cyclones2West Grey Warriors2
Feb 25
3:00P
Hanover Falcons2Listowel Cyclones7
Feb 26
7:30P
West Grey Warriors4Hanover Falcons2
Feb 28
7:45P
Central Perth Rep0West Grey Warriors8
Mar 04
7:00P
Central Perth Rep3Hanover Falcons0
Mar 05
8:30P
West Grey Warriors2Listowel Cyclones5
Mar 08
8:00P
Hanover Falcons7Central Perth Rep3
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs54108
Seaforth Stars53206
Mitchell Meteors AE40400
DateVisitorHome
Jan 26
9:00P
Minto Mad Dogs3Mitchell Meteors AE2
Feb 19
8:00P
Mitchell Meteors AE2Seaforth Stars3
Feb 24
8:15P
Seaforth Stars3Mitchell Meteors AE0
Feb 26
8:30P
Mitchell Meteors AE1Minto Mad Dogs2
Feb 28
8:30P
Minto Mad Dogs3Seaforth Stars4
Mar 01
7:30P
Seaforth Stars1Minto Mad Dogs3
Mar 06
7:40P
Seaforth Stars0Minto Mad Dogs4
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones32104
Minto Mad Dogs31202
DateVisitorHome
Mar 19
8:00P
Minto Mad Dogs4Listowel Cyclones3
Mar 22
6:00P
Listowel Cyclones3Minto Mad Dogs2
Mar 27
8:30P
Listowel Cyclones7Minto Mad Dogs1

Bantam CC Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals33006
Mt. Forest Rams30300
DateVisitorHome
Jan 14
6:45P
Walkerton Capitals10Mt. Forest Rams0
Jan 15
7:15P
Mt. Forest Rams0Walkerton Capitals12
Jan 21
6:45P
Walkerton Capitals10Mt. Forest Rams0
Jan 01-Feb 11
Prelim B
TeamGPWLTPts
Hanover Falcons43017
Goderich Sailors40311
DateVisitorHome
Jan 22
6:00P
Goderich Sailors1Hanover Falcons1
Jan 27
3:15P
Hanover Falcons5Goderich Sailors2
Jan 28
7:00P
Goderich Sailors2Hanover Falcons3
Feb 05
8:00P
Hanover Falcons4Goderich Sailors2
Jan 01-Feb 11
Prelim C
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals43017
BCH Ice Dogs40311
DateVisitorHome
Jan 27
5:00P
Walkerton Capitals3BCH Ice Dogs2
Jan 29
7:15P
BCH Ice Dogs3Walkerton Capitals6
Feb 05
7:15P
BCH Ice Dogs0Walkerton Capitals0
Feb 08
8:00P
Walkerton Capitals4BCH Ice Dogs1

Bantam C Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs33006
Blyth-Brussels Crusaders30300
DateVisitorHome
Jan 18
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders0Minto Mad Dogs6
Jan 21
7:30P
Minto Mad Dogs8Blyth-Brussels Crusaders4
Jan 22
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders1Minto Mad Dogs7
Jan 01-Jan 28
Prelim B
TeamGPWLTPts
Seaforth Stars33006
Wingham Ironmen30300
DateVisitorHome
Jan 11
7:15P
Seaforth Stars4Wingham Ironmen0
Jan 13
5:30P
Wingham Ironmen0Seaforth Stars9
Jan 15
8:00P
Wingham Ironmen4Seaforth Stars11
BYE
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades00000
00000
DateVisitorHome
   
   
   
BYE
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors00000
00000
DateVisitorHome
   
   
   
Jan 01-Feb 11
Prelim C
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs43106
South Bruce Blades41302
DateVisitorHome
Feb 01
7:30P
South Bruce Blades0Minto Mad Dogs4
Feb 03
5:00P
Minto Mad Dogs4South Bruce Blades5
Feb 05
8:30P
Minto Mad Dogs6South Bruce Blades4
Feb 07
7:10P
South Bruce Blades4Minto Mad Dogs5
Jan 01-Feb 11
Prelim D
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors53206
Seaforth Stars52304
DateVisitorHome
Jan 22
7:45P
Seaforth Stars2West Grey Warriors1
Jan 25
6:30P
West Grey Warriors3Seaforth Stars1
Jan 27
3:00P
West Grey Warriors6Seaforth Stars4
Jan 28
2:30P
Seaforth Stars3West Grey Warriors1
Feb 03
5:30P
West Grey Warriors3Seaforth Stars1

Bantam DD Playdowns
Jan 01-Feb 04
Prelim A
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders43106
Shallow Lake Lakers41302
DateVisitorHome
Jan 17
7:00P
Shallow Lake Lakers2Drayton Defenders3
Jan 24
7:00P
Shallow Lake Lakers4Drayton Defenders2
Jan 26
6:30P
Drayton Defenders5Shallow Lake Lakers3
Jan 28
2:30P
Drayton Defenders5Shallow Lake Lakers1
Jan 01-Feb 04
Prelim B
TeamGPWLTPts
Central Perth Rep53206
Lucknow Sepoys52304
DateVisitorHome
Jan 15
7:00P
Central Perth Rep0Lucknow Sepoys5
Jan 18
8:00P
Lucknow Sepoys4Central Perth Rep5
Jan 21
12:00P
Lucknow Sepoys2Central Perth Rep3
Jan 22
7:00P
Central Perth Rep2Lucknow Sepoys3
Jan 25
8:00P
Lucknow Sepoys4Central Perth Rep6


Game Data Last Updated: Aug 17, 1:01 AM, Next Update: Aug 27, 1:01 AM