Bantam, 2019-2020, Minor Hockey - Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Bantam Standings
Jump To:
Bantam Regular Season
Sep 21, 2019-Jan 12, 2020
Group A
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Listowel Cyclones161321270.84459160.7878-2-0LOST 1
2Saugeen Shores Storm161231250.78154150.7838-1-1TIED 1
3BCH Ice Dogs161240240.75059270.6866-4-0WON 1
4Kincardine Kinucks161051210.65642290.5926-3-1WON 1
5Walkerton Capitals16691130.40636430.4564-5-1LOST 1
6Hanover Falcons16592120.37539500.4383-6-1WON 1
7Mitchell Meteors164102100.31337510.4202-6-2LOST 1
8Wingham Ironmen164102100.31332730.3053-6-1LOST 1
9South Bruce Blades16115020.06316700.1861-9-0WON 1
Sep 21, 2019-Jan 12, 2020
Group B
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Minto Mad Dogs161402300.938123150.8919-0-1WON 4
2Shallow Lake Lakers161312280.875124230.8447-1-2TIED 2
3Huron-Bruce Blizzard161150220.68846360.5618-2-0WON 1
4TCDMHA Rebels16952200.62552320.6197-2-1WON 4
5Blyth-Brussels Crusaders16853190.59461350.6355-3-2TIED 1
6Goderich Sailors16682140.43851600.4592-6-2LOST 1
7BCH Ice Dogs AE16583130.40645450.5004-5-1WON 1
8West Grey Warriors16412080.25031600.3412-8-0WON 1
9Listowel Cyclones AE16313060.188141210.1041-9-0LOST 4
10Mt. Forest Rams16016000.00041240.0310-10-0LOST 16

Bantam B Playdowns

Bracket

  • Dec 31-Feb 02
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Listowel63217
    2Mitchell62315
    DateVisitorHome
    Jan 11
    6:00P
    Mitchell0Listowel3
    Jan 12
    8:00P
    Listowel3Mitchell5
    Jan 19
    5:30P
    Mitchell1Listowel1
    Jan 24
    9:00P
    Listowel2Mitchell1
    Jan 26
    5:30P
    Mitchell2Listowel1
    Jan 31
    8:15P
    Listowel3Mitchell1
  • Dec 31-Feb 02
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Kincardine43017
    2Saugeen Shores40311
    DateVisitorHome
    Jan 16
    7:15P
    Saugeen Shores1Kincardine2
    Jan 18
    7:00P
    Kincardine1Saugeen Shores1
    Jan 19
    3:00P
    Saugeen Shores0Kincardine1
    Jan 28
    7:00P
    Kincardine1Saugeen Shores0

Bantam CC Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 26
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Walkerton22004
    2Mt. Forest20200
    DateVisitorHome
    Jan 14
    9:15P
    Mt. Forest0Walkerton7
    Jan 17
    8:00P
    Walkerton7Mt. Forest0
       
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1Hanover43106
    2Goderich41302
    DateVisitorHome
    Jan 19
    7:00P
    Hanover2Goderich4
    Jan 22
    7:00P
    Goderich1Hanover6
    Jan 26
    7:00P
    Hanover6Goderich1
    Jan 28
    7:30P
    Goderich2Hanover5
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1BCH43106
    2Walkerton41302
    DateVisitorHome
    Jan 23
    6:30P
    Walkerton0BCH5
    Jan 31
    6:00P
    BCH5Walkerton7
    Feb 02
    4:30P
    Walkerton3BCH5
    Feb 04
    8:00P
    BCH1Walkerton0

Bantam C Playdowns

Bracket

  • Jan 01-Jan 26
    Prelim A
    TeamGPWLTPts
    1Wingham33006
    2West Grey30300
    DateVisitorHome
    Jan 12
    4:30P
    Wingham5West Grey2
    Jan 16
    8:45P
    West Grey0Wingham9
    Jan 19
    11:00A
    Wingham8West Grey1
  • Jan 01-Jan 26
    Prelim B
    TeamGPWLTPts
    1South Bruce53206
    2Blyth-Brussels52304
    DateVisitorHome
    Jan 15
    7:40P
    Blyth-Brussels2South Bruce1
    Jan 17
    8:30P
    South Bruce3Blyth-Brussels4
    Jan 19
    6:00P
    South Bruce4Blyth-Brussels2
    Jan 22
    7:45P
    Blyth-Brussels2South Bruce4
    Jan 24
    8:00P
    South Bruce2Blyth-Brussels0
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim C
    TeamGPWLTPts
    1Wingham43106
    2Clearview Canucks41302
    DateVisitorHome
    Jan 25
    5:30P
    Clearview Canucks1Wingham3
    Jan 26
    7:00P
    Wingham2Clearview Canucks3
    Jan 31
    7:30P
    Clearview Canucks1Wingham4
    Feb 01
    7:00P
    Wingham3Clearview Canucks2
  • Jan 01-Feb 09
    Prelim D
    TeamGPWLTPts
    1Minto33006
    2South Bruce30300
    DateVisitorHome
    Jan 29
    7:30P
    Minto6South Bruce0
    Jan 30
    7:40P
    South Bruce2Minto5
    Feb 02
    8:00P
    Minto7South Bruce0


Bantam AE 3-5 Playdowns

Bracket

Prelim A (Jan 01-Feb 09)
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1BCH Ice Dogs AE330061.0001610.9413-0-0WON 3
2Listowel Cyclones AE303000.0001160.0590-3-0LOST 3
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
BAEPA1Jan 158:30 PMListowel AE0-7BCH AEHensall Arena
BAEPA2Jan 166:30 PMBCH AE4-0Listowel AESteve Kerr Complex
BAEPA3Jan 265:30 PMListowel AE1-5BCH AESeaforth Arena

Bantam Cruikshank

Bracket

  • Jan 09-Mar 08
    POOL A
    TeamGPWLTPts
    1BCH32015
    2Minto32104
    3Listowel40311
    DateVisitorHome
    Jan 17
    7:30P
    BCH5Minto4
    Feb 13
    6:30P
    Minto3Listowel2
    Feb 26
    8:30P
    Listowel2Minto3
    Mar 10
    9:30P
    BCH3Listowel1
    Mar 12
    6:30P
    Listowel2BCH2
  • Jan 09-Mar 08
    POOL B
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores44008
    2Shallow Lake41302
    3Kincardine41302
    DateVisitorHome
    Feb 06
    7:00P
    Saugeen Shores7Shallow Lake5
    Feb 13
    8:00P
    Saugeen Shores3Kincardine1
    Feb 25
    7:00P
    Shallow Lake2Saugeen Shores3
    Mar 05
    7:00P
    Kincardine2Shallow Lake1
    Mar 07
    7:00P
    Kincardine0Saugeen Shores2
    Mar 08
    3:00P
    Shallow Lake7Kincardine2
  • Jan 09-Mar 29
    Final
    TeamGPWLTPts
    1BCH00000
    1Saugeen Shores00000
    DateVisitorHome
       
       
       

Bantam Gregg

Bracket

  • Jan 09-Mar 08
    POOL A
    TeamGPWLTPts
    1TCDMHA43106
    2Huron-Bruce42204
    3Walkerton41302
    DateVisitorHome
    Feb 18
    7:30P
    Walkerton3TCDMHA4
    Feb 21
    8:30P
    Walkerton0Huron-Bruce1
    Feb 25
    7:30P
    Huron-Bruce3TCDMHA2
    Mar 02
    7:15P
    TCDMHA2Walkerton1
    Mar 03
    7:00P
    TCDMHA3Huron-Bruce1
    Mar 06
    6:00P
    Huron-Bruce1Walkerton3
  • Jan 09-Mar 08
    POOL B
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell550010
    2Goderich62315
    3Blyth-Brussels52215
    4Wingham61502
    DateVisitorHome
    Feb 03
    7:00P
    Goderich1Mitchell4
    Feb 06
    7:30P
    Blyth-Brussels3Wingham1
    Feb 08
    5:30P
    Mitchell4Wingham3
    Feb 09
    7:00P
    Wingham8Goderich2
    Feb 12
    7:30P
    Mitchell2Blyth-Brussels0
    Feb 16
    7:30P
    Mitchell6Goderich0
    Feb 18
    8:30P
    Wingham1Blyth-Brussels2
    Feb 20
    7:30P
    Goderich4Wingham3
    Mar 01
    7:00P
    Blyth-Brussels2Goderich4
    Mar 02
    7:00P
    Wingham0Mitchell5
    Mar 03
    7:30P
    Goderich4Blyth-Brussels4
  • Jan 09-Mar 29
    Final
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell00000
    1TCDMHA00000
    DateVisitorHome
       
       
       

Bantam Lockridge

Bracket

  • Jan 09-Mar 08
    POOL A
    TeamGPWLTPts
    1Hanover54108
    2South Bruce53206
    3BCH AE40400
    DateVisitorHome
    Jan 25
    5:00P
    South Bruce7BCH AE0
    Feb 03
    6:00P
    Hanover8BCH AE0
    Feb 19
    7:45P
    BCH AE1South Bruce3
    Feb 25
    8:30P
    BCH AE1Hanover6
    Mar 02
    6:30P
    Hanover3South Bruce4
    Mar 04
    7:00P
    South Bruce2Hanover3
    Mar 08
    7:00P
    South Bruce2Hanover3
  • Jan 09-Mar 08
    POOL B
    TeamGPWLTPts
    1Listowel AE54108
    2West Grey53206
    3Mt. Forest40400
    DateVisitorHome
    Feb 03
    6:30P
    Mt. Forest5Listowel AE6
    Feb 07
    8:00P
    West Grey6Mt. Forest1
    Feb 20
    6:30P
    West Grey3Listowel AE4
    Feb 23
    2:30P
    Listowel AE3West Grey7
    Mar 07
    3:30P
    Listowel AE2Mt. Forest1
    Mar 08
    4:30P
    Mt. Forest0West Grey8
    Mar 12
    7:30P
    Listowel AE4West Grey3
  • Jan 09-Mar 29
    Final
    TeamGPWLTPts
    1Hanover00000
    1Listowel AE00000
    DateVisitorHome
       
       
       

Game Data Last Updated: Apr 22, 2:30 AM, Next Update: May 02, 2:30 AM
Printed from woaa.on.ca on Thursday, April 22, 2021 at 10:48 AM