U9, 2021-2022, Boys LL (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll U9 Standings
Jump To:
U9 Full Ice Round North
Jan 31-Mar 13
Round Robin
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm 2651010
Owen Sound Jr. Attack Gold64119
Owen Sound Jr. Attack Red64119
Saugeen Shores Storm 164208
AEMHA Ice Dogs62404
TCDMHA Rebels61502
Bruce Peninsula Northstars60600
DateVisitorHome
Feb 06
11:00A
TCDMHA Rebels0Saugeen Shores Storm 116
Feb 06
12:15P
AEMHA Ice Dogs5Saugeen Shores Storm 213
Feb 09
5:00P
Bruce Peninsula Northstars0Saugeen Shores Storm 117
Feb 09
5:30P
Saugeen Shores Storm 216TCDMHA Rebels0
Feb 12
10:00A
Saugeen Shores Storm 223Bruce Peninsula Northstars1
Feb 12
12:25P
Saugeen Shores Storm 11Owen Sound Jr. Attack Gold5
Feb 13
9:00A
AEMHA Ice Dogs10TCDMHA Rebels4
Feb 14
6:00P
Owen Sound Jr. Attack Red10AEMHA Ice Dogs5
Feb 19
12:25P
Bruce Peninsula Northstars0Owen Sound Jr. Attack Gold22
Feb 20
9:00A
Owen Sound Jr. Attack Gold26TCDMHA Rebels0
Feb 26
11:00A
TCDMHA Rebels3Bruce Peninsula Northstars0
Feb 26
3:30P
Owen Sound Jr. Attack Red4Saugeen Shores Storm 17
Feb 26
4:15P
Owen Sound Jr. Attack Gold2Saugeen Shores Storm 25
Feb 28
6:00P
Owen Sound Jr. Attack Gold14AEMHA Ice Dogs3
Mar 01
6:15P
TCDMHA Rebels0Owen Sound Jr. Attack Red22
Mar 05
1:15P
Saugeen Shores Storm 21Owen Sound Jr. Attack Red3
Mar 05
3:00P
Saugeen Shores Storm 114AEMHA Ice Dogs3
Mar 06
11:00A
Bruce Peninsula Northstars0Owen Sound Jr. Attack Red14
Mar 08
5:00P
Saugeen Shores Storm 12Saugeen Shores Storm 23
Mar 08
5:30P
Owen Sound Jr. Attack Red3Owen Sound Jr. Attack Gold3
Mar 09
6:00P
AEMHA Ice Dogs10Bruce Peninsula Northstars1
Mar 01-Apr 03
Championship Final

1st vs 2nd

TeamGPWLTPts
Owen Sound Jr. Attack Gold22004
Saugeen Shores Storm 220200
DateVisitorHome
Mar 19
1:15P
Owen Sound Jr. Attack Gold3Saugeen Shores Storm 21
Mar 25
7:00P
Saugeen Shores Storm 21Owen Sound Jr. Attack Gold3
   
Mar 01-Apr 03
Consolation Final

3rd vs 4th

TeamGPWLTPts
Owen Sound Jr. Attack Red22004
Saugeen Shores Storm 120200
DateVisitorHome
Mar 26
1:50P
Saugeen Shores Storm 16Owen Sound Jr. Attack Red7
Mar 27
3:00P
Owen Sound Jr. Attack Red4Saugeen Shores Storm 13
   
Mar 01-Apr 03
Builders Final

5th vs 6th

TeamGPWLTPts
AEMHA Ice Dogs22004
TCDMHA Rebels20200
DateVisitorHome
Mar 21
6:00P
TCDMHA Rebels3AEMHA Ice Dogs9
Mar 23
5:30P
AEMHA Ice Dogs7TCDMHA Rebels0
   

U9 Full Ice Round Central South

Bracket

Jan 31-Mar 10
Central South Pool A
TeamGPWLTPts
Seaforth Stars880016
Zurich Thunder853010
BCH Ice Dogs84408
Central Perth Predators83506
Blyth-Brussels Crusaders80800
DateVisitorHome
Feb 06
3:30P
Zurich Thunder2Seaforth Stars18
Feb 12
10:00A
BCH Ice Dogs4Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 12
10:00A
Zurich Thunder12Central Perth Predators3
Feb 13
3:30P
Seaforth Stars10Zurich Thunder2
Feb 14
6:30P
BCH Ice Dogs6Central Perth Predators9
Feb 16
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders1BCH Ice Dogs9
Feb 20
3:30P
Blyth-Brussels Crusaders0Zurich Thunder14
Feb 20
3:30P
BCH Ice Dogs1Seaforth Stars13
Feb 26
10:00A
Zurich Thunder5Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 27
3:00P
Central Perth Predators3Blyth-Brussels Crusaders1
Feb 27
3:30P
BCH Ice Dogs6Zurich Thunder7
Mar 02
5:30P
Seaforth Stars19Blyth-Brussels Crusaders1
Mar 05
3:00P
Zurich Thunder4BCH Ice Dogs7
Mar 05
4:00P
Central Perth Predators0Seaforth Stars12
Mar 06
3:30P
Blyth-Brussels Crusaders0Seaforth Stars11
Mar 06
3:30P
Central Perth Predators2Zurich Thunder3
Mar 07
6:30P
Central Perth Predators2BCH Ice Dogs4
Mar 09
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders0Central Perth Predators14
Mar 09
6:00P
Seaforth Stars12BCH Ice Dogs4
Mar 10
6:00P
Seaforth Stars8Central Perth Predators1
Jan 31-Mar 10
Central South Pool B
TeamGPWLTPts
Kincardine Bullshooters880016
Howick Hornets862012
Wingham Ironmen Red83506
Listowel Cyclones White83506
Huron-Bruce Blizzard80800
DateVisitorHome
Feb 06
5:00P
Wingham Ironmen Red3Kincardine Bullshooters8
Feb 09
5:50P
Wingham Ironmen Red2Howick Hornets3
Feb 12
9:30A
Huron-Bruce Blizzard2Wingham Ironmen Red9
Feb 12
11:00A
Kincardine Bullshooters7Howick Hornets3
Feb 13
3:00P
Huron-Bruce Blizzard1Listowel Cyclones White6
Feb 18
6:15P
Howick Hornets6Wingham Ironmen Red1
Feb 20
3:00P
Huron-Bruce Blizzard0Kincardine Bullshooters7
Feb 20
3:00P
Wingham Ironmen Red1Listowel Cyclones White0
Feb 23
5:50P
Huron-Bruce Blizzard1Howick Hornets18
Feb 26
2:00P
Kincardine Bullshooters8Wingham Ironmen Red1
Feb 26
2:30P
Listowel Cyclones White6Huron-Bruce Blizzard1
Feb 27
4:00P
Listowel Cyclones White2Kincardine Bullshooters8
Mar 01
7:00P
Kincardine Bullshooters6Listowel Cyclones White1
Mar 02
5:50P
Listowel Cyclones White1Howick Hornets9
Mar 02
6:00P
Wingham Ironmen Red6Huron-Bruce Blizzard1
Mar 05
11:30A
Listowel Cyclones White3Wingham Ironmen Red1
Mar 05
12:00P
Kincardine Bullshooters17Huron-Bruce Blizzard1
Mar 06
4:00P
Howick Hornets6Kincardine Bullshooters9
Mar 08
7:35P
Howick Hornets6Listowel Cyclones White3
Mar 09
6:00P
Howick Hornets10Huron-Bruce Blizzard1
Jan 31-Mar 10
Central South Pool C
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals880016
Kincardine Lil-Diggers64208
Wingham Ironmen Blue82604
Hanover Falcons60600
DateVisitorHome
Feb 06
4:00P
Hanover Falcons1Kincardine Lil-Diggers21
Feb 12
10:45A
Walkerton Capitals8Wingham Ironmen Blue1
Feb 12
3:20P
Kincardine Lil-Diggers12Hanover Falcons4
Feb 13
3:45P
Kincardine Lil-Diggers3Wingham Ironmen Blue1
Feb 20
2:30P
Wingham Ironmen Blue0Walkerton Capitals10
Feb 26
9:00A
Wingham Ironmen Blue4Hanover Falcons2
Feb 26
11:00A
Kincardine Lil-Diggers3Walkerton Capitals9
Feb 27
3:45P
Hanover Falcons0Wingham Ironmen Blue3
Feb 28
5:30P
Walkerton Capitals16Hanover Falcons0
Mar 03
6:30P
Walkerton Capitals7Kincardine Lil-Diggers3
Mar 05
10:30A
Walkerton Capitals11Wingham Ironmen Blue1
Mar 05
5:00P
Wingham Ironmen Blue1Walkerton Capitals6
Mar 06
3:00P
Wingham Ironmen Blue2Kincardine Lil-Diggers11
Mar 06
5:30P
Hanover Falcons0Walkerton Capitals20
Jan 31-Mar 10
Central South Pool D
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders880016
Arthur Vipers862012
South Bruce Blades83506
West Grey Warriors83506
Listowel Cyclones Red80800
DateVisitorHome
Feb 11
7:00P
West Grey Warriors0Drayton Defenders14
Feb 12
12:00P
Listowel Cyclones Red3South Bruce Blades4
Feb 16
6:00P
South Bruce Blades5West Grey Warriors6
Feb 20
2:30P
Arthur Vipers1Drayton Defenders16
Feb 21
1:00P
Arthur Vipers8Listowel Cyclones Red3
Feb 21
6:30P
West Grey Warriors4South Bruce Blades8
Feb 23
6:00P
Drayton Defenders11West Grey Warriors1
Feb 26
12:00P
Drayton Defenders11South Bruce Blades2
Feb 26
12:00P
Listowel Cyclones Red3Arthur Vipers9
Feb 27
2:30P
South Bruce Blades2Drayton Defenders6
Feb 28
6:15P
West Grey Warriors4Listowel Cyclones Red3
Feb 28
6:30P
Arthur Vipers4South Bruce Blades0
Mar 01
6:00P
South Bruce Blades4Listowel Cyclones Red3
Mar 02
6:30P
Arthur Vipers17West Grey Warriors5
Mar 03
7:00P
Drayton Defenders12Arthur Vipers7
Mar 05
11:00A
South Bruce Blades3Arthur Vipers5
Mar 05
11:30A
Listowel Cyclones Red2West Grey Warriors5
Mar 06
2:30P
Listowel Cyclones Red2Drayton Defenders7
Mar 08
6:20P
Drayton Defenders4Listowel Cyclones Red2
Mar 10
7:00P
West Grey Warriors5Arthur Vipers8
Mar 18-Apr 03
Maroon Semi Final A
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders32104
Seaforth Stars31202
DateVisitorHome
Mar 19
10:30A
Seaforth Stars7Drayton Defenders6
Mar 20
3:30P
Drayton Defenders4Seaforth Stars3
Mar 25
7:00P
Seaforth Stars1Drayton Defenders8
Mar 18-Apr 03
Maroon Semi Final B
TeamGPWLTPts
Kincardine Bullshooters22004
Walkerton Capitals20200
DateVisitorHome
Mar 19
3:30P
Walkerton Capitals0Kincardine Bullshooters4
Mar 20
10:00A
Kincardine Bullshooters4Walkerton Capitals3
   
Mar 18-Apr 03
Maroon Final
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders22004
Kincardine Bullshooters20200
DateVisitorHome
Mar 28
6:30P
Drayton Defenders4Kincardine Bullshooters2
Mar 31
7:00P
Kincardine Bullshooters2Drayton Defenders8
   
White Semi Final A
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs22004
Listowel Cyclones White20200
DateVisitorHome
Mar 19
4:00P
Listowel Cyclones White2BCH Ice Dogs3
Mar 22
6:20P
BCH Ice Dogs2Listowel Cyclones White1
   
White Semi Final B
TeamGPWLTPts
Kincardine Lil-Diggers22004
Wingham Ironmen Red20200
DateVisitorHome
Mar 20
4:30P
Wingham Ironmen Red5Kincardine Lil-Diggers9
Mar 26
11:45A
Kincardine Lil-Diggers10Wingham Ironmen Red4
   
White Final
TeamGPWLTPts
Kincardine Lil-Diggers22004
BCH Ice Dogs20200
DateVisitorHome
Apr 02
11:00A
Kincardine Lil-Diggers9BCH Ice Dogs2
Apr 03
11:15A
BCH Ice Dogs6Kincardine Lil-Diggers9
   
Silver Semi Final A
TeamGPWLTPts
Wingham Ironmen Blue32015
Central Perth Predators30211
DateVisitorHome
Mar 19
10:00A
Wingham Ironmen Blue1Central Perth Predators1
Mar 20
3:45P
Central Perth Predators1Wingham Ironmen Blue4
Mar 26
10:00A
Wingham Ironmen Blue3Central Perth Predators1
Silver Semi Final B
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors32104
Listowel Cyclones Red31202
DateVisitorHome
Mar 25
6:30P
Listowel Cyclones Red1West Grey Warriors4
Mar 26
1:15P
West Grey Warriors3Listowel Cyclones Red5
Mar 27
4:15P
West Grey Warriors3Listowel Cyclones Red1
Silver Final
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors22004
Wingham Ironmen Blue20200
DateVisitorHome
Mar 29
6:30P
West Grey Warriors2Wingham Ironmen Blue1
Mar 30
6:30P
Wingham Ironmen Blue0West Grey Warriors4
   
Elite Semi Final A
TeamGPWLTPts
Arthur Vipers22004
Howick Hornets20200
DateVisitorHome
Mar 19
12:00P
Howick Hornets1Arthur Vipers12
Mar 23
5:50P
Arthur Vipers10Howick Hornets5
   
Elite Semi Final B
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades22004
Zurich Thunder20200
DateVisitorHome
Mar 19
12:00P
Zurich Thunder2South Bruce Blades3
Mar 20
3:30P
South Bruce Blades5Zurich Thunder2
   
Elite Final
TeamGPWLTPts
Arthur Vipers22004
South Bruce Blades20200
DateVisitorHome
Mar 26
12:00P
South Bruce Blades2Arthur Vipers9
Mar 27
12:00P
Arthur Vipers5South Bruce Blades4
   

Game Data Last Updated: Dec 08, 2:40 AM, Next Update: Dec 18, 2:40 AM