U15, 2022-2023, MH-REP (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll U15 Standings
Jump To:
U15 Regular Season
Silver
Sep 01, 2022-Apr 16, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181323290.8066226+360.70510-0-0W11
181332280.7785931+280.6566-3-1T1
181242260.7225227+250.6587-3-0W2
18882180.5006564+10.5043-6-1W1
18774180.5004052-120.4352-5-3L2
18684160.4445863-50.4794-3-3L3
186102140.3895061-110.4502-6-2T1
185103130.3614755-80.4612-5-3W1
18312390.2504065-250.3812-7-1L2
18413190.2504170-290.3692-7-1L2
Maroon
Sep 01, 2022-Apr 16, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181800361.0009623+730.80710-0-0W18
181530300.8339037+530.7097-3-0W4
181053230.6396635+310.6535-2-3W2
18963210.5835640+160.5836-2-2L1
18873190.5286559+60.5244-5-1L2
18684160.4444954-50.4764-5-1W3
186102140.3895065-150.4355-5-0L1
18313280.2223881-430.3192-7-1L1
18111680.2223588-530.2850-8-2L1
18114350.1393497-630.2600-9-1L4

U15 Tier 1 Cruickshank
Jan 31-Mar 12
Pool Play
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm1082016
Listowel Cyclones1073014
Kincardine Kinucks1064012
Wingham Ironmen1054111
Mid-Huron Huskies103706
Mitchell Meteors100911
DateVisitorHome
Feb 05
4:30P
Saugeen Shores Storm4Mid-Huron Huskies0
Feb 05
5:15P
Wingham Ironmen2Listowel Cyclones3
Feb 07
7:30P
Mid-Huron Huskies0Saugeen Shores Storm1
Feb 07
7:50P
Wingham Ironmen4Mitchell Meteors4
Feb 09
8:15P
Saugeen Shores Storm2Kincardine Kinucks0
Feb 11
3:45P
Mitchell Meteors2Wingham Ironmen3
Feb 14
7:30P
Saugeen Shores Storm3Wingham Ironmen1
Feb 14
7:50P
Listowel Cyclones2Mitchell Meteors0
Feb 16
7:00P
Wingham Ironmen5Kincardine Kinucks1
Feb 17
6:30P
Listowel Cyclones2Mid-Huron Huskies0
Feb 18
7:00P
Mitchell Meteors1Saugeen Shores Storm3
Feb 19
4:30P
Kincardine Kinucks2Mid-Huron Huskies0
Feb 19
5:15P
Saugeen Shores Storm0Listowel Cyclones1
Feb 21
7:30P
Mid-Huron Huskies1Wingham Ironmen3
Feb 21
7:50P
Kincardine Kinucks5Mitchell Meteors2
Feb 23
7:00P
Mid-Huron Huskies1Kincardine Kinucks2
Feb 24
6:30P
Mitchell Meteors2Mid-Huron Huskies4
Feb 25
7:00P
Listowel Cyclones0Saugeen Shores Storm1
Feb 26
4:30P
Wingham Ironmen1Mid-Huron Huskies4
Feb 26
5:15P
Kincardine Kinucks3Listowel Cyclones2
Feb 28
7:50P
Saugeen Shores Storm2Mitchell Meteors1
Mar 02
7:00P
Listowel Cyclones3Kincardine Kinucks2
Mar 04
6:45P
Mitchell Meteors6Kincardine Kinucks8
Mar 04
7:00P
Wingham Ironmen0Saugeen Shores Storm2
Mar 05
7:10P
Mid-Huron Huskies2Listowel Cyclones3
Mar 07
7:30P
Listowel Cyclones2Wingham Ironmen3
Mar 07
7:50P
Mid-Huron Huskies1Mitchell Meteors0
Mar 09
6:30P
Mitchell Meteors3Listowel Cyclones5
Mar 09
8:00P
Kincardine Kinucks5Saugeen Shores Storm2
Mar 11
6:15P
Kincardine Kinucks1Wingham Ironmen3
Jan 31-Apr 08
Final

top two from pool play - Winner goes to OMHA Tournament - WINNER - Listowel

TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones22004
Saugeen Shores Storm20200
DateVisitorHome
Mar 18
7:00P
Listowel Cyclones2Saugeen Shores Storm1
Mar 19
6:50P
Saugeen Shores Storm1Listowel Cyclones2
   

U15 Tier 2 Gregg
Jan 31-Mar 12
Pool A
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals1091018
Blyth-Brussels Crusaders1062214
Huron-Bruce Blizzard1064012
Mitchell Meteors C1001000
DateVisitorHome
Feb 05
7:40P
Minto Mad Dogs6Mitchell Meteors C1
Feb 06
7:00P
Mt. Forest Rams3Walkerton Capitals7
Feb 06
7:00P
Mitchell Meteors C1Huron-Bruce Blizzard9
Feb 10
8:40P
Huron-Bruce Blizzard8Mitchell Meteors C1
Feb 13
7:00P
Hanover Falcons4Walkerton Capitals1
Feb 17
7:00P
Walkerton Capitals3Huron-Bruce Blizzard0
Feb 17
7:40P
Blyth-Brussels Crusaders3Mitchell Meteors C0
Feb 21
7:00P
Walkerton Capitals4Blyth-Brussels Crusaders3
Feb 23
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders4Huron-Bruce Blizzard3
Feb 24
7:40P
Shallow Lake Lakers4Mitchell Meteors C1
Feb 25
11:30A
Mitchell Meteors C0Blyth-Brussels Crusaders6
Feb 25
8:00P
Huron-Bruce Blizzard1Walkerton Capitals2
Feb 28
7:00P
Mt. Forest Rams3Blyth-Brussels Crusaders3
Feb 28
7:00P
Shallow Lake Lakers1Huron-Bruce Blizzard4
Mar 01
7:00P
Walkerton Capitals8Mitchell Meteors C1
Mar 04
11:30A
Huron-Bruce Blizzard2Blyth-Brussels Crusaders3
Mar 06
7:15P
Blyth-Brussels Crusaders0Walkerton Capitals3
Mar 07
7:00P
Hanover Falcons3Blyth-Brussels Crusaders4
Mar 07
9:30P
Mitchell Meteors C1Walkerton Capitals8
Mar 09
7:30P
Minto Mad Dogs1Huron-Bruce Blizzard3
Jan 31-Mar 12
Pool B
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers1062214
Hanover Falcons1064012
Minto Mad Dogs103617
Mt. Forest Rams101813
DateVisitorHome
Feb 05
6:00P
Hanover Falcons1Shallow Lake Lakers7
Feb 12
5:30P
Shallow Lake Lakers4Mt. Forest Rams0
Feb 14
7:30P
Shallow Lake Lakers2Minto Mad Dogs2
Feb 15
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders6Minto Mad Dogs5
Feb 18
4:45P
Hanover Falcons8Mt. Forest Rams1
Feb 19
6:30P
Mitchell Meteors C2Hanover Falcons3
Feb 20
7:00P
Minto Mad Dogs5Mt. Forest Rams2
Feb 22
6:00P
Walkerton Capitals10Minto Mad Dogs2
Feb 26
6:00P
Mt. Forest Rams1Shallow Lake Lakers6
Feb 26
6:30P
Huron-Bruce Blizzard4Hanover Falcons1
Feb 28
7:30P
Hanover Falcons5Minto Mad Dogs2
Mar 01
6:00P
Mt. Forest Rams1Minto Mad Dogs3
Mar 04
3:30P
Mitchell Meteors C1Mt. Forest Rams3
Mar 05
5:00P
Huron-Bruce Blizzard6Mt. Forest Rams1
Mar 05
6:00P
Walkerton Capitals2Shallow Lake Lakers0
Mar 05
6:30P
Minto Mad Dogs7Hanover Falcons9
Mar 06
8:30P
Minto Mad Dogs0Shallow Lake Lakers3
Mar 09
8:45P
Mt. Forest Rams2Hanover Falcons6
Mar 11
12:30P
Blyth-Brussels Crusaders1Shallow Lake Lakers1
Mar 12
6:30P
Shallow Lake Lakers5Hanover Falcons1
Jan 31-Apr 08
Final

top team from A and B - both teams to OMHA tournament WINNER - Shallow Lake

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers22004
Walkerton Capitals20200
DateVisitorHome
Mar 19
6:00P
Walkerton Capitals2Shallow Lake Lakers5
Mar 21
8:15P
Shallow Lake Lakers4Walkerton Capitals3
   
Jan 31-Apr 08
Neilson Final (G)

2nd place from A and B - winner to OMHA tournament -Blyth Brussels advances

TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders31024
Hanover Falcons30122
DateVisitorHome
Mar 17
6:30P
Hanover Falcons1Blyth-Brussels Crusaders5
Mar 19
6:30P
Blyth-Brussels Crusaders2Hanover Falcons2
Mar 21
7:00P
Hanover Falcons3Blyth-Brussels Crusaders3

U15 Tier 3 Lockridge
Jan 31-Mar 12
Pool A
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders1080218
Goderich Sailors1061315
AEMHA Ice Dogs1063113
Listowel Cyclones C103528
TCDMHA Rebels102804
Mid-Huron Huskies C101902
DateVisitorHome
Feb 04
3:30P
AEMHA Ice Dogs4TCDMHA Rebels3
Feb 05
7:00P
Listowel Cyclones C0Goderich Sailors7
Feb 06
7:00P
TCDMHA Rebels3AEMHA Ice Dogs12
Feb 06
8:00P
Goderich Sailors5Mid-Huron Huskies C2
Feb 10
8:00P
TCDMHA Rebels0Drayton Defenders6
Feb 11
3:30P
Listowel Cyclones C2TCDMHA Rebels3
Feb 13
8:00P
Listowel Cyclones C5Mid-Huron Huskies C1
Feb 15
7:25P
Goderich Sailors2Listowel Cyclones C2
Feb 17
7:00P
Mid-Huron Huskies C1AEMHA Ice Dogs8
Feb 18
3:30P
Goderich Sailors4TCDMHA Rebels2
Feb 21
8:00P
Mid-Huron Huskies C0Goderich Sailors5
Feb 23
6:30P
Mid-Huron Huskies C4Listowel Cyclones C5
Feb 24
7:00P
Listowel Cyclones C1AEMHA Ice Dogs1
Feb 25
3:30P
Mid-Huron Huskies C2TCDMHA Rebels5
Feb 26
7:00P
TCDMHA Rebels0Goderich Sailors9
Feb 27
8:00P
AEMHA Ice Dogs8Mid-Huron Huskies C1
Feb 28
8:00P
Drayton Defenders3Goderich Sailors3
Mar 01
7:00P
AEMHA Ice Dogs0Drayton Defenders6
Mar 03
7:00P
Goderich Sailors3AEMHA Ice Dogs4
Mar 04
3:30P
Drayton Defenders11TCDMHA Rebels0
Mar 05
7:00P
AEMHA Ice Dogs3Goderich Sailors4
Mar 06
8:00P
Drayton Defenders3Mid-Huron Huskies C1
Mar 07
7:20P
TCDMHA Rebels3Listowel Cyclones C4
Mar 07
9:00P
Goderich Sailors1Drayton Defenders1
Mar 08
7:00P
Mid-Huron Huskies C2Drayton Defenders4
Mar 08
7:25P
AEMHA Ice Dogs7Listowel Cyclones C1
Mar 10
8:00P
Listowel Cyclones C1Drayton Defenders4
Mar 11
3:00P
TCDMHA Rebels1Mid-Huron Huskies C4
Mar 11
3:00P
Drayton Defenders5AEMHA Ice Dogs0
Mar 12
6:00P
Drayton Defenders5Listowel Cyclones C1
Jan 31-Apr 08
Final

Top 2 teams - both teams advance to OMHA tournament

TeamGPWLTPts
Drayton Defenders32015
Goderich Sailors30211
DateVisitorHome
Mar 22
7:30P
Goderich Sailors2Drayton Defenders2
Mar 23
8:00P
Drayton Defenders2Goderich Sailors1
Mar 26
2:30P
Goderich Sailors2Drayton Defenders3

Game Data Last Updated: May 27, 11:25 PM, Next Update: Jun 06, 11:25 PM