Atom, 2018-2019, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintAtom Central South Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

  • Feb 04-Mar 10
    MAROON WEST
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell651010
    2BCH 264119
    3BCH 162315
    4Blyth-Brussels 2 Burgundy60600
    DateVisitorHome
    Feb 08
    7:30P
    BCH 24Blyth-Brussels 2 Burgundy0
    Feb 11
    7:00P
    BCH 21BCH 11
    Feb 16
    4:00P
    Mitchell2BCH 11
    Feb 20
    6:00P
    Mitchell3BCH 21
    Feb 23
    9:00A
    BCH 13Blyth-Brussels 2 Burgundy2
    Feb 24
    4:40P
    BCH 25Mitchell0
    Feb 27
    6:00P
    Blyth-Brussels 2 Burgundy0BCH 25
    Mar 01
    6:50P
    BCH 13Mitchell4
    Mar 02
    11:00A
    Mitchell5Blyth-Brussels 2 Burgundy3
    Mar 04
    7:00P
    Blyth-Brussels 2 Burgundy1BCH 12
    Mar 06
    6:00P
    BCH 10BCH 24
    Mar 09
    4:00P
    Blyth-Brussels 2 Burgundy3Mitchell4
  • Feb 04-Mar 10
    MAROON EAST
    TeamGPWLTPts
    1Hanover 2 Black660012
    2Hanover 1 Kinsmen63306
    3Drayton63306
    4Minto60600
    DateVisitorHome
    Feb 09
    1:30P
    Drayton0Hanover 1 Kinsmen8
    Feb 10
    3:30P
    Hanover 2 Black9Minto1
    Feb 11
    7:30P
    Hanover 1 Kinsmen0Hanover 2 Black4
    Feb 16
    2:20P
    Drayton3Hanover 2 Black4
    Feb 24
    1:00P
    Hanover 2 Black4Drayton0
    Feb 24
    3:30P
    Hanover 1 Kinsmen9Minto2
    Mar 02
    1:20P
    Minto0Hanover 2 Black6
    Mar 03
    2:00P
    Hanover 1 Kinsmen2Drayton8
    Mar 04
    6:50P
    Minto0Drayton4
    Mar 04
    7:30P
    Hanover 2 Black3Hanover 1 Kinsmen1
    Mar 05
    6:30P
    Drayton7Minto0
    Mar 09
    12:10P
    Minto0Hanover 1 Kinsmen5
  • Mar 01-Mar 31
    MAROON Final
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell22004
    2Hanover 2 Black20200
    DateVisitorHome
    Mar 17
    4:30P
    Mitchell2Hanover 2 Black1
    Mar 23
    5:45P
    Hanover 2 Black2Mitchell3
       
  • Feb 04-Mar 10
    Silver West
    TeamGPWLTPts
    1Zurich660012
    2Seaforth64208
    3Blyth-Brussels 1 Black62404
    4Huron-Bruce60600
    DateVisitorHome
    Feb 10
    4:30P
    Seaforth0Zurich5
    Feb 12
    7:00P
    Zurich4Seaforth1
    Feb 15
    6:30P
    Zurich2Blyth-Brussels 1 Black1
    Feb 16
    12:30P
    Blyth-Brussels 1 Black7Huron-Bruce1
    Feb 18
    7:00P
    Blyth-Brussels 1 Black3Seaforth4
    Feb 19
    6:00P
    Seaforth1Huron-Bruce0
    Feb 23
    10:00A
    Seaforth3Blyth-Brussels 1 Black1
    Feb 23
    12:00P
    Zurich4Huron-Bruce0
    Feb 24
    4:30P
    Huron-Bruce3Zurich5
    Mar 02
    10:00A
    Huron-Bruce1Blyth-Brussels 1 Black5
    Mar 06
    7:30P
    Huron-Bruce1Seaforth5
    Mar 08
    5:30P
    Blyth-Brussels 1 Black2Zurich5
  • Feb 04-Mar 10
    Silver East
    TeamGPWLTPts
    1West Grey63217
    2Listowel Black63217
    3South Bruce63306
    4Walkerton62404
    DateVisitorHome
    Feb 09
    12:30P
    Listowel Black3West Grey3
    Feb 12
    6:30P
    Walkerton2South Bruce3
    Feb 16
    12:30P
    South Bruce4West Grey3
    Feb 18
    6:30P
    West Grey8Listowel Black2
    Feb 22
    6:45P
    West Grey8South Bruce2
    Feb 24
    2:00P
    South Bruce0Walkerton4
    Feb 27
    7:30P
    Listowel Black2South Bruce3
    Mar 03
    4:10P
    South Bruce0Listowel Black5
    Mar 04
    7:00P
    Listowel Black2Walkerton1
    Mar 06
    7:45P
    Walkerton0Listowel Black3
    Mar 09
    12:30P
    Walkerton8West Grey2
    Mar 10
    9:15A
    West Grey4Walkerton0
  • Feb 04-Apr 07
    Silver Final
    TeamGPWLTPts
    1Zurich22004
    2West Grey20200
    DateVisitorHome
    Mar 17
    4:30P
    West Grey1Zurich13
    Mar 23
    1:00P
    Zurich7West Grey1
       
  • Feb 04-Mar 10
    White West
    TeamGPWLTPts
    1Goderich651010
    2Kincardine 1651010
    3Kincardine 261502
    4Wingham61502
    DateVisitorHome
    Feb 09
    1:00P
    Kincardine 24Wingham1
    Feb 10
    4:00P
    Kincardine 12Goderich0
    Feb 16
    4:45P
    Goderich5Kincardine 12
    Feb 16
    6:00P
    Wingham3Kincardine 21
    Feb 17
    11:45A
    Wingham1Kincardine 12
    Feb 22
    6:30P
    Kincardine 20Kincardine 11
    Feb 23
    2:00P
    Kincardine 13Kincardine 20
    Feb 23
    5:30P
    Goderich11Wingham1
    Feb 28
    7:15P
    Goderich6Kincardine 22
    Mar 03
    4:00P
    Wingham1Goderich9
    Mar 05
    6:15P
    Kincardine 18Wingham0
    Mar 06
    6:00P
    Kincardine 20Goderich1
  • Feb 04-Mar 10
    White East
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth Predators651010
    2Listowel White651010
    3Mt. Forest62404
    4Howick60600
    DateVisitorHome
    Feb 09
    1:00P
    Listowel White8Howick0
    Feb 16
    11:00A
    Listowel White1Central Perth Predators3
    Feb 19
    6:30P
    Listowel White3Mt. Forest2
    Feb 23
    7:30P
    Central Perth Predators0Listowel White1
    Feb 26
    6:30P
    Howick4Mt. Forest9
    Mar 01
    7:00P
    Central Perth Predators7Howick0
    Mar 02
    1:30P
    Central Perth Predators5Mt. Forest0
    Mar 03
    4:00P
    Howick1Listowel White10
    Mar 04
    7:00P
    Mt. Forest5Howick3
    Mar 05
    7:30P
    Mt. Forest5Listowel White6
    Mar 08
    7:30P
    Mt. Forest0Central Perth Predators4
    Mar 09
    11:00A
    Howick0Central Perth Predators5
  • Feb 04-Apr 07
    White Final
    TeamGPWLTPts
    1Goderich32104
    2Central Perth Predators31202
    DateVisitorHome
    Mar 21
    7:00P
    Goderich4Central Perth Predators0
    Mar 27
    7:00P
    Central Perth Predators2Goderich0
    Mar 31
    6:00P
    Central Perth Predators0Goderich1
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
LPA-MW08Feb 087:30 PMBCH Ice Dogs 24-0Blyth-Brussels Crusaders 2 BurgundyBrussels
LPA-SE10Feb 0912:30 PMListowel Cyclones Black3-3West Grey WarriorsDurham CC
LPA-WW10Feb 091:00 PMKincardine Kinucks 24-1Wingham IronmenWingham
LLA-WE05Feb 091:00 PMListowel Cyclones White8-0Howick HornetsHowick Community Cen
LPA-ME04Feb 091:30 PMDrayton Defenders0-8Hanover Falcons 1 KinsmenHanover P&H Centre
LPA-ME12Feb 103:30 PMHanover Falcons 2 Black9-1Minto Mad DogsHarriston CC
LPA-WW01Feb 104:00 PMKincardine Kinucks 12-0Goderich SailorsGoderich MRC
LPA-SW09Feb 104:30 PMSeaforth Stars0-5Zurich ThunderZurich
LPA-MW01Feb 117:00 PMBCH Ice Dogs 21-1BCH Ice Dogs 1Hensall Arena
LPA-ME08Feb 117:30 PMHanover Falcons 1 Kinsmen0-4Hanover Falcons 2 BlackHanover P&H Centre
LPA-SE05Feb 126:30 PMWalkerton Capitals2-3South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LPA-SW06Feb 127:00 PMZurich Thunder4-1Seaforth StarsSeaforth Arena
LPA-SW03Feb 156:30 PMZurich Thunder2-1Blyth-Brussels Crusaders 1 BlackBrussels
LLA-WE02Feb 1611:00 AMListowel Cyclones White1-3Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LPA-SE11Feb 1612:30 PMSouth Bruce Blades4-3West Grey WarriorsDurham CC
LPA-SW11Feb 1612:30 PMBlyth-Brussels Crusaders 1 Black7-1Huron-Bruce BlizzardRipley
LPA-ME07Feb 162:20 PMDrayton Defenders3-4Hanover Falcons 2 BlackHanover P&H Centre
LPA-MW03Feb 164:00 PMMitchell Meteors2-1BCH Ice Dogs 1Central Huron CC
LPA-WW04Feb 164:45 PMGoderich Sailors5-2Kincardine Kinucks 1Davidson Centre
LPA-WW09Feb 166:00 PMWingham Ironmen3-1Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
LPA-WW06Feb 1711:45 AMWingham Ironmen1-2Kincardine Kinucks 1Davidson Centre
LPA-SE03Feb 186:30 PMWest Grey Warriors8-2Listowel Cyclones BlackSteve Kerr Complex
LPA-SW04Feb 187:00 PMBlyth-Brussels Crusaders 1 Black3-4Seaforth StarsSeaforth Arena
LPA-SW10Feb 196:00 PMSeaforth Stars1-0Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LLA-WE12Feb 196:30 PMListowel Cyclones White3-2Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPA-MW06Feb 206:00 PMMitchell Meteors3-1BCH Ice Dogs 2Hensall Arena
LPA-WW05Feb 226:30 PMKincardine Kinucks 20-1Kincardine Kinucks 1Tiverton Arena
LPA-SE06Feb 226:45 PMWest Grey Warriors8-2South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LPA-MW07Feb 239:00 AMBCH Ice Dogs 13-2Blyth-Brussels Crusaders 2 BurgundyBlyth
LPA-SW02Feb 2310:00 AMSeaforth Stars3-1Blyth-Brussels Crusaders 1 BlackBlyth
LPA-SW12Feb 2312:00 PMZurich Thunder4-0Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LPA-WW08Feb 232:00 PMKincardine Kinucks 13-0Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
LPA-WW11Feb 235:30 PMGoderich Sailors11-1Wingham IronmenWingham
LLA-WE07Feb 237:30 PMCentral Perth Predators0-1Listowel Cyclones WhiteSteve Kerr Complex
LPA-ME02Feb 241:00 PMHanover Falcons 2 Black4-0Drayton DefendersPMD Arena
LPA-SE08Feb 242:00 PMSouth Bruce Blades0-4Walkerton CapitalsWalkerton
LPA-ME11Feb 243:30 PMHanover Falcons 1 Kinsmen9-2Minto Mad DogsHarriston CC
LPA-SW08Feb 244:30 PMHuron-Bruce Blizzard3-5Zurich ThunderZurich
LPA-MW11Feb 244:40 PMBCH Ice Dogs 25-0Mitchell MeteorsMitchell Arena
LLA-WE11Feb 266:30 PMHowick Hornets4-9Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPA-MW05Feb 276:00 PMBlyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy0-5BCH Ice Dogs 2Hensall Arena
LPA-SE04Feb 277:30 PMListowel Cyclones Black2-3South Bruce BladesTeeswater Arena
LPA-WW07Feb 287:15 PMGoderich Sailors6-2Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
LPA-MW10Mar 016:50 PMBCH Ice Dogs 13-4Mitchell MeteorsMitchell Arena
LLA-WE04Mar 017:00 PMCentral Perth Predators7-0Howick HornetsHowick Community Cen
LPA-SW01Mar 0210:00 AMHuron-Bruce Blizzard1-5Blyth-Brussels Crusaders 1 BlackBrussels
LPA-MW09Mar 0211:00 AMMitchell Meteors5-3Blyth-Brussels Crusaders 2 BurgundyBrussels
LPA-ME09Mar 021:20 PMMinto Mad Dogs0-6Hanover Falcons 2 BlackHanover P&H Centre
LLA-WE10Mar 021:30 PMCentral Perth Predators5-0Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPA-ME01Mar 032:00 PMHanover Falcons 1 Kinsmen2-8Drayton DefendersPMD Arena
LLA-WE08Mar 034:00 PMHowick Hornets1-10Listowel Cyclones WhiteWallace
LPA-WW03Mar 034:00 PMWingham Ironmen1-9Goderich SailorsBayfield
LPA-SE01Mar 034:10 PMSouth Bruce Blades0-5Listowel Cyclones BlackSteve Kerr Complex
LPA-ME03Mar 046:50 PMMinto Mad Dogs0-4Drayton DefendersPMD Arena
LLA-WE06Mar 047:00 PMMt. Forest Rams5-3Howick HornetsHowick Community Cen
LPA-MW02Mar 047:00 PMBlyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy1-2BCH Ice Dogs 1Hensall Arena
LPA-SE07Mar 047:00 PMListowel Cyclones Black2-1Walkerton CapitalsWalkerton
LPA-ME05Mar 047:30 PMHanover Falcons 2 Black3-1Hanover Falcons 1 KinsmenHanover P&H Centre
LPA-WW12Mar 056:15 PMKincardine Kinucks 18-0Wingham IronmenWingham
LPA-ME10Mar 056:30 PMDrayton Defenders7-0Minto Mad DogsPalmerston Arena
LLA-WE09Mar 057:30 PMMt. Forest Rams5-6Listowel Cyclones WhiteWallace
LPA-WW02Mar 066:00 PMKincardine Kinucks 20-1Goderich SailorsCentral Huron CC
LPA-MW04Mar 066:00 PMBCH Ice Dogs 10-4BCH Ice Dogs 2Hensall Arena
LPA-SW05Mar 067:30 PMHuron-Bruce Blizzard1-5Seaforth StarsSeaforth Arena
LPA-SE02Mar 067:45 PMWalkerton Capitals0-3Listowel Cyclones BlackSteve Kerr Complex
LPA-SW07Mar 085:30 PMBlyth-Brussels Crusaders 1 Black2-5Zurich ThunderZurich
LLA-WE03Mar 087:30 PMMt. Forest Rams0-4Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LLA-WE01Mar 0911:00 AMHowick Hornets0-5Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LPA-ME06Mar 0912:10 PMMinto Mad Dogs0-5Hanover Falcons 1 KinsmenHanover P&H Centre
LPA-SE12Mar 0912:30 PMWalkerton Capitals8-2West Grey WarriorsNormanby Arena
LPA-MW12Mar 094:00 PMBlyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy3-4Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
LPA-SE09Mar 109:15 AMWest Grey Warriors4-0Walkerton CapitalsWalkerton
LPA-MF1Mar 174:30 PMMitchell Meteors2-1Hanover Falcons 2 BlackHanover P&H Centre
LPA-SF2Mar 174:30 PMWest Grey Warriors1-13Zurich ThunderZurich
LPA-WF1Mar 217:00 PMGoderich Sailors4-0Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LPA-SF1Mar 231:00 PMZurich Thunder7-1West Grey WarriorsDurham CC
LPA-MF2Mar 235:45 PMHanover Falcons 2 Black2-3Mitchell MeteorsMitchell Arena
LPA-WF2Mar 277:00 PMCentral Perth Predators2-0Goderich SailorsGoderich MRC
LPA-WF4Mar 316:00 PMCentral Perth Predators0-1Goderich SailorsGoderich MRC
Game Data Last Updated: Apr 24, 4:04 AM.
Printed from woaa.on.ca on Wednesday, April 24, 2019 at 4:07 AM