Bantam, 2018-2019, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintBantam Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

  • Feb 04-Mar 10
    Maroon North
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores 122004
    2West Grey 142204
    3Shallow Lake 121013
    4Walkerton41213
    5Kincardine 2 Presto31202
    6Kincardine 1 Bruce T31202
    DateVisitorHome
    Feb 05
    8:00P
    West Grey 12Walkerton5
    Feb 06
    9:00P
    Walkerton1West Grey 12
    Feb 09
    4:30P
    West Grey 12Shallow Lake 13
    Feb 09
    7:00P
    Kincardine 1 Bruce T1Saugeen Shores 14
    Feb 10
    4:00P
    Walkerton1Shallow Lake 11
    Feb 10
    5:30P
    Kincardine 2 Presto0West Grey 12
    Feb 11
    7:15P
    Saugeen Shores 14Walkerton2
    Feb 13
    7:00P
    Kincardine 1 Bruce T1Kincardine 2 Presto4
    Feb 18
    7:30P
    Kincardine 2 Presto2Kincardine 1 Bruce T5
    Feb 22
    8:00P
    Saugeen Shores 1Kincardine 2 Presto
    Feb 23
    4:30P
    Saugeen Shores 1Shallow Lake 1
    Feb 24
    1:15P
    Kincardine 2 PrestoSaugeen Shores 1
    Feb 24
    5:30P
    Kincardine 1 Bruce TWest Grey 1
    Feb 25
    9:00P
    Shallow Lake 1West Grey 1
    Feb 28
    8:30P
    Shallow Lake 1Kincardine 2 Presto
    Feb 28
    8:45P
    Kincardine 1 Bruce TWalkerton
    Mar 01
    7:30P
    West Grey 1Saugeen Shores 1
    Mar 02
    4:30P
    Kincardine 1 Bruce TShallow Lake 1
    Mar 02
    7:00P
    WalkertonSaugeen Shores 1
    Mar 03
    3:45P
    WalkertonKincardine 1 Bruce T
    Mar 03
    5:00P
    Kincardine 2 PrestoShallow Lake 1
    Mar 04
    6:30P
    WalkertonKincardine 2 Presto
    Mar 04
    8:00P
    West Grey 1Kincardine 1 Bruce T
    Mar 05
    8:00P
    Kincardine 2 PrestoWalkerton
    Mar 06
    8:30P
    Saugeen Shores 1West Grey 1
    Mar 07
    7:00P
    West Grey 1Kincardine 2 Presto
    Mar 07
    8:45P
    Shallow Lake 1Walkerton
    Mar 08
    7:30P
    Shallow Lake 1Saugeen Shores 1
    Mar 09
    5:00P
    Saugeen Shores 1Kincardine 1 Bruce T
    Mar 10
    1:15P
    Shallow Lake 1Kincardine 1 Bruce T
  • Feb 04-Mar 10
    Maroon South
    TeamGPWLTPts
    1Blyth-Brussels33006
    2Mitchell21102
    3Wingham21102
    4Central Perth Predators21102
    5Huron-Bruce30300
    DateVisitorHome
    Feb 07
    8:00P
    Mitchell8Central Perth Predators2
    Feb 09
    4:30P
    Huron-Bruce1Blyth-Brussels3
    Feb 11
    7:00P
    Wingham1Central Perth Predators2
    Feb 11
    7:30P
    Mitchell0Blyth-Brussels2
    Feb 12
    8:30P
    Blyth-Brussels4Huron-Bruce3
    Feb 14
    8:30P
    Huron-Bruce3Wingham4
    Feb 20
    9:00P
    Blyth-BrusselsMitchell
    Feb 22
    8:00P
    WinghamHuron-Bruce
    Feb 23
    11:00A
    WinghamBlyth-Brussels
    Feb 23
    7:15P
    Huron-BruceMitchell
    Feb 24
    5:00P
    MitchellWingham
    Feb 25
    7:00P
    Huron-BruceCentral Perth Predators
    Feb 28
    7:30P
    Central Perth PredatorsHuron-Bruce
    Mar 02
    5:45P
    Central Perth PredatorsMitchell
    Mar 03
    6:15P
    Central Perth PredatorsWingham
    Mar 04
    7:00P
    Blyth-BrusselsCentral Perth Predators
    Mar 06
    7:30P
    Central Perth PredatorsBlyth-Brussels
    Mar 07
    8:30P
    Blyth-BrusselsWingham
    Mar 08
    8:00P
    MitchellHuron-Bruce
    Mar 10
    9:00P
    WinghamMitchell
  • Feb 04-Apr 07
    Maroon Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 04-Mar 10
    White North
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores 233006
    2Owen Sound 1 Red32104
    3Hanover32104
    4West Grey 242204
    5Bruce Peninsula21102
    6TCDMHA50500
    DateVisitorHome
    Feb 07
    7:00P
    TCDMHA2Bruce Peninsula4
    Feb 09
    11:30A
    West Grey 26TCDMHA3
    Feb 09
    3:45P
    Saugeen Shores 26Owen Sound 1 Red2
    Feb 10
    4:00P
    TCDMHA4Saugeen Shores 25
    Feb 12
    6:30P
    Saugeen Shores 29TCDMHA1
    Feb 15
    6:00P
    Hanover3West Grey 22
    Feb 16
    11:30A
    Bruce PeninsulaTCDMHA
    Feb 16
    6:00P
    Owen Sound 1 Red6Hanover3
    Feb 18
    8:00P
    Bruce Peninsula2West Grey 27
    Feb 19
    6:30P
    Hanover7TCDMHA6
    Feb 19
    8:00P
    West Grey 21Owen Sound 1 Red2
    Feb 20
    8:00P
    Saugeen Shores 2West Grey 2
    Feb 22
    8:15P
    Bruce PeninsulaOwen Sound 1 Red
    Feb 23
    4:00P
    Bruce PeninsulaHanover
    Feb 23
    7:00P
    Owen Sound 1 RedSaugeen Shores 2
    Feb 24
    4:15P
    HanoverOwen Sound 1 Red
    Feb 26
    7:00P
    Saugeen Shores 2Bruce Peninsula
    Feb 27
    7:30P
    West Grey 2Hanover
    Mar 01
    8:00P
    HanoverBruce Peninsula
    Mar 02
    5:10P
    TCDMHAHanover
    Mar 02
    7:00P
    West Grey 2Saugeen Shores 2
    Mar 03
    4:15P
    HanoverSaugeen Shores 2
    Mar 03
    6:30P
    Owen Sound 1 RedBruce Peninsula
    Mar 04
    9:00P
    Owen Sound 1 RedWest Grey 2
    Mar 05
    6:30P
    Owen Sound 1 RedTCDMHA
    Mar 07
    7:00P
    West Grey 2Bruce Peninsula
    Mar 08
    8:15P
    TCDMHAOwen Sound 1 Red
    Mar 09
    12:30P
    TCDMHAWest Grey 2
    Mar 09
    5:10P
    Saugeen Shores 2Hanover
    Mar 10
    4:15P
    Bruce PeninsulaSaugeen Shores 2
  • Feb 04-Mar 10
    White South
    TeamGPWLTPts
    1BCH43017
    2Minto42115
    3Zurich32104
    4South Bruce21102
    5Goderich30300
    6Listowel20200
    DateVisitorHome
    Feb 07
    8:00P
    Listowel0BCH8
    Feb 08
    6:00P
    Zurich4Goderich1
    Feb 10
    5:30P
    Goderich0Zurich5
    Feb 10
    6:00P
    Minto4South Bruce0
    Feb 11
    7:45P
    BCH6Listowel0
    Feb 11
    9:30P
    Minto4Zurich2
    Feb 12
    8:00P
    BCH9Goderich3
    Feb 14
    8:00P
    Minto2BCH2
    Feb 16
    3:30P
    South Bruce2Minto0
    Feb 18
    7:00P
    BCHMinto
    Feb 18
    7:45P
    GoderichListowel
    Feb 20
    7:30P
    MintoListowel
    Feb 20
    9:00P
    ZurichSouth Bruce
    Feb 21
    8:00P
    ZurichBCH
    Feb 23
    3:30P
    BCHZurich
    Feb 23
    5:30P
    ListowelGoderich
    Feb 24
    5:30P
    ListowelZurich
    Feb 24
    5:30P
    South BruceBCH
    Feb 25
    7:30P
    BCHSouth Bruce
    Feb 25
    7:40P
    GoderichMinto
    Feb 25
    7:45P
    ZurichListowel
    Feb 28
    7:30P
    ListowelMinto
    Mar 02
    6:30P
    MintoGoderich
    Mar 03
    5:30P
    GoderichBCH
    Mar 03
    5:30P
    South BruceZurich
    Mar 04
    7:00P
    ZurichMinto
    Mar 04
    7:45P
    South BruceListowel
    Mar 08
    7:00P
    ListowelSouth Bruce
    Mar 09
    5:00P
    South BruceGoderich
    Mar 10
    6:00P
    GoderichSouth Bruce
  • Feb 04-Apr 07
    White Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 04-Mar 10
    Elite Round
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA11002
    2Arthur11002
    3Mt. Forest20200
    DateVisitorHome
    Feb 11
    7:00P
    Mt. Forest3AEMHA4
    Feb 15
    7:00P
    Mt. Forest5Arthur6
    Feb 22
    7:00P
    AEMHAArthur
    Feb 23
    10:00A
    AEMHAMt. Forest
    Feb 25
    7:00P
    Mt. ForestAEMHA
    Feb 28
    6:00P
    ArthurMt. Forest
    Mar 01
    8:00P
    AEMHAArthur
    Mar 05
    7:00P
    ArthurAEMHA
    Mar 08
    8:00P
    ArthurMt. Forest
  • Feb 04-Apr 07
    Elite Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
LPB-MN21Feb 058:00 PMWest Grey Warriors 12-5Walkerton CapitalsWalkerton
LPB-MN30Feb 069:00 PMWalkerton Capitals1-2West Grey Warriors 1Normanby Arena
LPB-WN04Feb 077:00 PMTCDMHA Rebels2-4Bruce Peninsula NorthstarsLions Head
LPB-MS07Feb 078:00 PMMitchell Meteors8-2Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LPB-WS02Feb 078:00 PMListowel Cyclones0-8BCH Ice DogsHensall Arena
LPB-WS10Feb 086:00 PMZurich Thunder4-1Goderich SailorsGoderich MRC
LPB-WN21Feb 0911:30 AMWest Grey Warriors 26-3TCDMHA RebelsTara CC
LPB-WN12Feb 093:45 PMSaugeen Shores Storm 26-2Owen Sound Jr. Attack 1 RedJMRRC (2 - East)
LPB-MN20Feb 094:30 PMWest Grey Warriors 12-3Shallow Lake Lakers 1Shallow Lake & Distr
LPB-MS02Feb 094:30 PMHuron-Bruce Blizzard1-3Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LPB-MN14Feb 097:00 PMKincardine Kinucks 1 Bruce T1-4Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPB-WN19Feb 104:00 PMTCDMHA Rebels4-5Saugeen Shores Storm 2Saugeen Shores Commu
LPB-MN19Feb 104:00 PMWalkerton Capitals1-1Shallow Lake Lakers 1Shallow Lake & Distr
LPB-MN28Feb 105:30 PMKincardine Kinucks 2 Presto0-2West Grey Warriors 1Durham CC
LPB-WS28Feb 105:30 PMGoderich Sailors0-5Zurich ThunderZurich
LPB-WS22Feb 106:00 PMMinto Mad Dogs4-0South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LPB-MS08Feb 117:00 PMWingham Ironmen1-2Central Perth PredatorsMilverton Arena
LPB-ER2Feb 117:00 PMMt. Forest Rams3-4AEMHA Ice DogsTara CC
LPB-MN25Feb 117:15 PMSaugeen Shores Storm 14-2Walkerton CapitalsWalkerton
LPB-MS03Feb 117:30 PMMitchell Meteors0-2Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LPB-WS14Feb 117:45 PMBCH Ice Dogs6-0Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPB-WS26Feb 119:30 PMMinto Mad Dogs4-2Zurich ThunderZurich
LPB-WN22Feb 126:30 PMSaugeen Shores Storm 29-1TCDMHA RebelsKeady Arena
LPB-WS06Feb 128:00 PMBCH Ice Dogs9-3Goderich SailorsCentral Huron CC
LPB-MS12Feb 128:30 PMBlyth-Brussels Crusaders4-3Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LPB-MN06Feb 137:00 PMKincardine Kinucks 1 Bruce T1-4Kincardine Kinucks 2 PrestoDavidson Centre
LPB-WS03Feb 148:00 PMMinto Mad Dogs2-2BCH Ice DogsHensall Arena
LPB-MS19Feb 148:30 PMHuron-Bruce Blizzard3-4Wingham IronmenWingham
LPB-WN28Feb 156:00 PMHanover Falcons3-2West Grey Warriors 2Normanby Arena
LPB-ER5Feb 157:00 PMMt. Forest Rams5-6Arthur VipersArthur
LPB-WN24Feb 1611:30 AMBruce Peninsula Northstars TCDMHA RebelsTara CC
LPB-WS19Feb 163:30 PMSouth Bruce Blades2-0Minto Mad DogsPalmerston Arena
LPB-WN07Feb 166:00 PMOwen Sound Jr. Attack 1 Red6-3Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPB-WS16Feb 187:00 PMBCH Ice Dogs Minto Mad DogsPalmerston Arena
LPB-MN01Feb 187:30 PMKincardine Kinucks 2 Presto2-5Kincardine Kinucks 1 Bruce TTiverton Arena
LPB-WS15Feb 187:45 PMGoderich Sailors Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPB-WN27Feb 188:00 PMBruce Peninsula Northstars2-7West Grey Warriors 2Normanby Arena
LPB-WN23Feb 196:30 PMHanover Falcons7-6TCDMHA RebelsKeady Arena
LPB-WN13Feb 198:00 PMWest Grey Warriors 21-2Owen Sound Jr. Attack 1 RedJMRRC (1 - West)
LPB-WS12Feb 207:30 PMMinto Mad Dogs Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPB-WN26Feb 208:00 PMSaugeen Shores Storm 2 West Grey Warriors 2Normanby Arena
LPB-MS13Feb 209:00 PMBlyth-Brussels Crusaders Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
LPB-WS21Feb 209:00 PMZurich Thunder South Bruce BladesTeeswater Arena
LPB-WS05Feb 218:00 PMZurich Thunder BCH Ice DogsHensall Arena
LPB-ER4Feb 227:00 PMAEMHA Ice Dogs Arthur VipersArthur
LPB-MN07Feb 228:00 PMSaugeen Shores Storm 1 Kincardine Kinucks 2 PrestoDavidson Centre
LPB-MS09Feb 228:00 PMWingham Ironmen Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LPB-WN14Feb 228:15 PMBruce Peninsula Northstars Owen Sound Jr. Attack 1 RedJMRRC (2 - East)
LPB-ER7Feb 2310:00 AMAEMHA Ice Dogs Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPB-MS04Feb 2311:00 AMWingham Ironmen Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LPB-WS27Feb 233:30 PMBCH Ice Dogs Zurich ThunderZurich
LPB-WN06Feb 234:00 PMBruce Peninsula Northstars Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPB-MN18Feb 234:30 PMSaugeen Shores Storm 1 Shallow Lake Lakers 1Shallow Lake & Distr
LPB-WS07Feb 235:30 PMListowel Cyclones Goderich SailorsGoderich MRC
LPB-WN18Feb 237:00 PMOwen Sound Jr. Attack 1 Red Saugeen Shores Storm 2Saugeen Shores Commu
LPB-MS15Feb 237:15 PMHuron-Bruce Blizzard Mitchell MeteorsMitchell Arena
LPB-MN15Feb 241:15 PMKincardine Kinucks 2 Presto Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPB-WN15Feb 244:15 PMHanover Falcons Owen Sound Jr. Attack 1 RedJMRRC (1 - West)
LPB-MS20Feb 245:00 PMMitchell Meteors Wingham IronmenWingham
LPB-MN27Feb 245:30 PMKincardine Kinucks 1 Bruce T West Grey Warriors 1Durham CC
LPB-WS29Feb 245:30 PMListowel Cyclones Zurich ThunderZurich
LPB-WS04Feb 245:30 PMSouth Bruce Blades BCH Ice DogsSeaforth Arena
LPB-MS06Feb 257:00 PMHuron-Bruce Blizzard Central Perth PredatorsMilverton Arena
LPB-ER3Feb 257:00 PMMt. Forest Rams AEMHA Ice DogsTara CC
LPB-WS24Feb 257:30 PMBCH Ice Dogs South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LPB-WS17Feb 257:40 PMGoderich Sailors Minto Mad DogsHarriston CC
LPB-WS13Feb 257:45 PMZurich Thunder Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPB-MN26Feb 259:00 PMShallow Lake Lakers 1 West Grey Warriors 1Durham CC
LPB-WN03Feb 267:00 PMSaugeen Shores Storm 2 Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
LPB-WN10Feb 277:30 PMWest Grey Warriors 2 Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPB-ER8Feb 286:00 PMArthur Vipers Mt. Forest RamsClifford
LPB-WS18Feb 287:30 PMListowel Cyclones Minto Mad DogsPalmerston Arena
LPB-MS11Feb 287:30 PMCentral Perth Predators Huron-Bruce BlizzardRipley
LPB-MN08Feb 288:30 PMShallow Lake Lakers 1 Kincardine Kinucks 2 PrestoDavidson Centre
LPB-MN24Feb 288:45 PMKincardine Kinucks 1 Bruce T Walkerton CapitalsWalkerton
LPB-MN13Mar 017:30 PMWest Grey Warriors 1 Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPB-ER6Mar 018:00 PMAEMHA Ice Dogs Arthur VipersArthur
LPB-WN01Mar 018:00 PMHanover Falcons Bruce Peninsula NorthstarsLions Head
LPB-MN16Mar 024:30 PMKincardine Kinucks 1 Bruce T Shallow Lake Lakers 1Shallow Lake & Distr
LPB-WN09Mar 025:10 PMTCDMHA Rebels Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPB-MS14Mar 025:45 PMCentral Perth Predators Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
LPB-WS08Mar 026:30 PMMinto Mad Dogs Goderich SailorsGoderich MRC
LPB-WN20Mar 027:00 PMWest Grey Warriors 2 Saugeen Shores Storm 2Saugeen Shores Commu
LPB-MN11Mar 027:00 PMWalkerton Capitals Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPB-MN04Mar 033:45 PMWalkerton Capitals Kincardine Kinucks 1 Bruce TDavidson Centre
LPB-WN17Mar 034:15 PMHanover Falcons Saugeen Shores Storm 2Saugeen Shores Commu
LPB-MN17Mar 035:00 PMKincardine Kinucks 2 Presto Shallow Lake Lakers 1Shallow Lake & Distr
LPB-WS01Mar 035:30 PMGoderich Sailors BCH Ice DogsSeaforth Arena
LPB-WS30Mar 035:30 PMSouth Bruce Blades Zurich ThunderZurich
LPB-MS18Mar 036:15 PMCentral Perth Predators Wingham IronmenWingham
LPB-WN02Mar 036:30 PMOwen Sound Jr. Attack 1 Red Bruce Peninsula NorthstarsLions Head
LPB-MN09Mar 046:30 PMWalkerton Capitals Kincardine Kinucks 2 PrestoDavidson Centre
LPB-WS20Mar 047:00 PMZurich Thunder Minto Mad DogsPalmerston Arena
LPB-MS05Mar 047:00 PMBlyth-Brussels Crusaders Central Perth PredatorsMilverton Arena
LPB-WS11Mar 047:45 PMSouth Bruce Blades Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LPB-MN05Mar 048:00 PMWest Grey Warriors 1 Kincardine Kinucks 1 Bruce TDavidson Centre
LPB-WN29Mar 049:00 PMOwen Sound Jr. Attack 1 Red West Grey Warriors 2Durham CC
LPB-WN25Mar 056:30 PMOwen Sound Jr. Attack 1 Red TCDMHA RebelsKeady Arena
LPB-ER1Mar 057:00 PMArthur Vipers AEMHA Ice DogsTara CC
LPB-MN23Mar 058:00 PMKincardine Kinucks 2 Presto Walkerton CapitalsWalkerton
LPB-MS01Mar 067:30 PMCentral Perth Predators Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LPB-MN29Mar 068:30 PMSaugeen Shores Storm 1 West Grey Warriors 1Normanby Arena
LPB-WN05Mar 077:00 PMWest Grey Warriors 2 Bruce Peninsula NorthstarsLions Head
LPB-MN10Mar 077:00 PMWest Grey Warriors 1 Kincardine Kinucks 2 PrestoDavidson Centre
LPB-MS17Mar 078:30 PMBlyth-Brussels Crusaders Wingham IronmenWingham
LPB-MN22Mar 078:45 PMShallow Lake Lakers 1 Walkerton CapitalsWalkerton
LPB-WS25Mar 087:00 PMListowel Cyclones South Bruce BladesTeeswater Arena
LPB-MN12Mar 087:30 PMShallow Lake Lakers 1 Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPB-ER9Mar 088:00 PMArthur Vipers Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPB-MS10Mar 088:00 PMMitchell Meteors Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LPB-WN11Mar 088:15 PMTCDMHA Rebels Owen Sound Jr. Attack 1 RedJMRRC (2 - East)
LPB-WN30Mar 0912:30 PMTCDMHA Rebels West Grey Warriors 2Durham CC
LPB-MN02Mar 095:00 PMSaugeen Shores Storm 1 Kincardine Kinucks 1 Bruce TTiverton Arena
LPB-WS09Mar 095:00 PMSouth Bruce Blades Goderich SailorsCentral Huron CC
LPB-WN08Mar 095:10 PMSaugeen Shores Storm 2 Hanover FalconsHanover P&H Centre
LPB-MN03Mar 101:15 PMShallow Lake Lakers 1 Kincardine Kinucks 1 Bruce TDavidson Centre
LPB-WN16Mar 104:15 PMBruce Peninsula Northstars Saugeen Shores Storm 2Saugeen Shores Commu
LPB-WS23Mar 106:00 PMGoderich Sailors South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LPB-MS16Mar 109:00 PMWingham Ironmen Mitchell MeteorsMitchell Arena
Game Data Last Updated: Feb 20, 10:37 AM.
Printed from woaa.on.ca on Wednesday, February 20, 2019 at 10:41 AM