U11, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintU11 Tier 3 Lockridge Standings
Jump To:
Jan 26-Mar 13
Pool A

3rd to Neilson Division

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers660012
Huron-Bruce Blizzard63217
Saugeen Shores Storm AE62315
South Bruce Blades60600
DateVisitorHome
Feb 08
6:00P
South Bruce Blades2Huron-Bruce Blizzard4
Feb 12
12:00P
South Bruce Blades1Saugeen Shores Storm AE9
Feb 13
12:00P
South Bruce Blades0Shallow Lake Lakers13
Feb 16
6:30P
Saugeen Shores Storm AE3South Bruce Blades1
Feb 17
7:30P
Shallow Lake Lakers7Huron-Bruce Blizzard6
Feb 22
6:00P
Saugeen Shores Storm AE2Huron-Bruce Blizzard2
Feb 24
6:30P
Huron-Bruce Blizzard4Saugeen Shores Storm AE1
Feb 25
5:30P
Shallow Lake Lakers15South Bruce Blades0
Feb 26
1:00P
Huron-Bruce Blizzard1Shallow Lake Lakers4
Mar 02
6:30P
Huron-Bruce Blizzard7South Bruce Blades1
Mar 03
6:30P
Shallow Lake Lakers5Saugeen Shores Storm AE4
Mar 05
1:00P
Saugeen Shores Storm AE0Shallow Lake Lakers5
Jan 26-Mar 13
Pool B

3rd to Neilson Division

TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks AE761012
AEMHA Ice Dogs752010
TCDMHA Rebels72504
Central Perth Predators71602
DateVisitorHome
Feb 10
6:00P
AEMHA Ice Dogs10TCDMHA Rebels0
Feb 12
10:00A
Central Perth Predators2TCDMHA Rebels5
Feb 17
6:00P
Kincardine Kinucks AE2TCDMHA Rebels1
Feb 20
1:45P
AEMHA Ice Dogs1Kincardine Kinucks AE2
Feb 26
2:15P
Central Perth Predators0Kincardine Kinucks AE1
Feb 27
3:30P
Central Perth Predators1AEMHA Ice Dogs5
Mar 01
5:15P
TCDMHA Rebels0Kincardine Kinucks AE5
Mar 03
7:15P
TCDMHA Rebels1AEMHA Ice Dogs6
Mar 04
5:30P
Kincardine Kinucks AE10Central Perth Predators0
Mar 05
11:00A
TCDMHA Rebels1Central Perth Predators2
Mar 05
12:15P
Kincardine Kinucks AE2AEMHA Ice Dogs4
Mar 06
5:30P
AEMHA Ice Dogs8Central Perth Predators1
Mar 08
7:30P
Central Perth Predators0TCDMHA Rebels1
Mar 09
6:15P
Kincardine Kinucks AE5AEMHA Ice Dogs3
Jan 26-Mar 13
Pool C

3rd and 4th to Neilson Division

TeamGPWLTPts
Drayton Defenders871014
Walkerton Capitals AE862012
Howick Hornets74308
BCH Ice Dogs AE72504
Listowel Cyclones AE80800
DateVisitorHome
Feb 07
7:00P
Listowel Cyclones AE0BCH Ice Dogs AE1
Feb 07
7:00P
Walkerton Capitals AE3Howick Hornets4
Feb 08
6:20P
Walkerton Capitals AE6Listowel Cyclones AE1
Feb 12
10:00A
BCH Ice Dogs AE1Walkerton Capitals AE3
Feb 13
3:00P
Drayton Defenders2Walkerton Capitals AE4
Feb 15
6:20P
Drayton Defenders20Listowel Cyclones AE0
Feb 20
5:50P
BCH Ice Dogs AE0Drayton Defenders9
Feb 21
7:00P
Walkerton Capitals AE3BCH Ice Dogs AE0
Feb 22
6:20P
BCH Ice Dogs AE6Listowel Cyclones AE1
Feb 25
6:00P
Listowel Cyclones AE0Walkerton Capitals AE11
Feb 26
11:00A
Listowel Cyclones AE2Howick Hornets5
Feb 27
5:50P
Listowel Cyclones AE0Drayton Defenders10
Feb 28
7:00P
BCH Ice Dogs AE1Howick Hornets3
Mar 01
6:20P
Howick Hornets5Listowel Cyclones AE2
Mar 02
6:00P
Howick Hornets1Drayton Defenders10
Mar 03
7:00P
Drayton Defenders7Howick Hornets2
Mar 05
10:00A
Drayton Defenders7BCH Ice Dogs AE1
Mar 05
10:00A
Howick Hornets1Walkerton Capitals AE4
Mar 06
5:50P
Walkerton Capitals AE2Drayton Defenders5
Mar 01-Mar 26
Semi Final A

1A vs 2B

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers43106
AEMHA Ice Dogs41302
DateVisitorHome
Mar 19
1:00P
AEMHA Ice Dogs3Shallow Lake Lakers4
Mar 20
2:00P
AEMHA Ice Dogs4Shallow Lake Lakers3
Mar 23
5:45P
Shallow Lake Lakers4AEMHA Ice Dogs3
Mar 24
6:00P
AEMHA Ice Dogs2Shallow Lake Lakers6
Mar 01-Mar 26
Semi Final B

1B vs 2C

TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks AE43106
Walkerton Capitals AE41302
DateVisitorHome
Mar 19
2:00P
Walkerton Capitals AE1Kincardine Kinucks AE2
Mar 20
5:30P
Kincardine Kinucks AE0Walkerton Capitals AE5
Mar 21
6:15P
Walkerton Capitals AE3Kincardine Kinucks AE4
Mar 22
8:00P
Kincardine Kinucks AE3Walkerton Capitals AE1
Mar 01-Apr 10
Semi Final C

1C vs 2A

TeamGPWLTPts
Drayton Defenders33006
Huron-Bruce Blizzard30300
DateVisitorHome
Mar 09
6:15P
Huron-Bruce Blizzard2Drayton Defenders5
Mar 11
6:00P
Drayton Defenders5Huron-Bruce Blizzard3
Mar 20
1:30P
Drayton Defenders11Huron-Bruce Blizzard1
Mar 01-Apr 10
WOAA Lockridge Final

Three team round robin - (play each team once for a total of two games with top team declared champion) wA at wC, wB at wA, wC at wB - all three teams play in OMHA Tier 3 tournament.

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers22004
Drayton Defenders21102
Kincardine Kinucks AE20200
DateVisitorHome
Mar 30
6:15P
Drayton Defenders6Kincardine Kinucks AE1
Mar 31
6:00P
Kincardine Kinucks AE2Shallow Lake Lakers4
Apr 04
5:30P
Shallow Lake Lakers5Drayton Defenders4
Game Data Last Updated: May 28, 1:03 AM, Next Update: Jun 07, 1:03 AM