Midget, 2014-2015, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Midget Standings
Jump To:
Midget Regular Season
Group 1A
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
16925230.7195429+250.6515-1-4WON 4
16943210.6564227+150.6095-3-2WON 1
161060200.6256443+210.5985-5-0LOST 3
16745190.5944235+70.5454-2-4LOST 1
15591110.3673941-20.4883-6-1WON 1
16015110.03122107-850.1710-9-1LOST 5
Group 1B
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
15951190.6336150+110.5505-4-1LOST 1
16853190.5948264+180.5625-4-1LOST 1
16754180.5636439+250.6216-2-2WON 2
16754180.5636039+210.6066-2-2WON 2
16646180.5634839+90.5523-3-4LOST 2
16114130.0943196-650.2441-9-0LOST 6
Group 2
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161222260.8137233+390.6868-1-1WON 4
161042220.6886641+250.6176-3-1WON 2
16835210.6567048+220.5937-0-3WON 1
16853190.5944852-40.4805-3-2WON 1
16862180.5638250+320.6216-4-0LOST 1
15564140.4674352-90.4533-4-3TIED 1
14113020.0712379-560.2250-10-0LOST 10
15013220.0672675-490.2570-9-1LOST 1
Group 3
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
161303290.9066637+290.6419-0-1WON 1
16844200.6257455+190.5745-3-2WON 3
16736200.6256652+140.5594-3-3WON 2
16763170.5315253-10.4954-3-3TIED 1
164102100.3134965-160.4304-5-1WON 1
1629590.2815071-210.4130-7-3LOST 5
16211370.2193357-240.3672-6-2LOST 2

Midget B Playdowns
Dec 29-Jan 25
Series A
TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks33006
Saugeen Shores Storm30300
DateVisitorHome
Jan 14
7:15P
Kincardine Kinucks8Saugeen Shores Storm2
Jan 15
9:30P
Saugeen Shores Storm1Kincardine Kinucks4
Jan 17
6:45P
Kincardine Kinucks2Saugeen Shores Storm1
Dec 29-Jan 25
Series B
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones33006
Walkerton Capitals30300
DateVisitorHome
Jan 11
8:30P
Walkerton Capitals1Listowel Cyclones8
Jan 12
9:30P
Listowel Cyclones2Walkerton Capitals1
Jan 18
8:30P
Walkerton Capitals0Listowel Cyclones7
Jan 21-Feb 09
Series C
TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks33006
Listowel Cyclones30300
DateVisitorHome
Jan 31
5:45P
Listowel Cyclones3Kincardine Kinucks4
Feb 01
8:30P
Kincardine Kinucks6Listowel Cyclones2
Feb 04
7:30P
Kincardine Kinucks3Listowel Cyclones0

Midget CC Playdowns
Dec 29-Jan 25
Series A
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs53206
Mitchell Meteors52304
DateVisitorHome
Jan 12
9:15P
Minto Mad Dogs6Mitchell Meteors3
Jan 15
9:10P
Mitchell Meteors1Minto Mad Dogs0
Jan 19
9:15P
Minto Mad Dogs0Mitchell Meteors2
Jan 21
9:00P
Mitchell Meteors1Minto Mad Dogs4
Jan 25
9:00P
Minto Mad Dogs4Mitchell Meteors3
Dec 29-Jan 25
Series B
TeamGPWLTPts
Mt. Forest Rams33006
Hanover Falcons30300
DateVisitorHome
Jan 15
9:00P
Mt. Forest Rams4Hanover Falcons1
Jan 16
9:00P
Hanover Falcons3Mt. Forest Rams7
Jan 18
8:15P
Hanover Falcons3Mt. Forest Rams4
Jan 21-Feb 09
Series C
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs43106
Minto Mad Dogs41302
DateVisitorHome
Jan 29
9:10P
BCH Ice Dogs1Minto Mad Dogs0
Feb 01
5:30P
Minto Mad Dogs5BCH Ice Dogs2
Feb 02
8:00P
Minto Mad Dogs2BCH Ice Dogs4
Feb 04
9:00P
BCH Ice Dogs3Minto Mad Dogs2
Jan 21-Feb 09
Series D
TeamGPWLTPts
Goderich Sailors63217
Mt. Forest Rams62315
DateVisitorHome
Jan 25
3:45P
Goderich Sailors1Mt. Forest Rams2
Jan 31
5:30P
Mt. Forest Rams5Goderich Sailors1
Feb 03
9:00P
Goderich Sailors4Mt. Forest Rams3
Feb 05
8:30P
Mt. Forest Rams2Goderich Sailors3
Feb 08
8:15P
Goderich Sailors2Mt. Forest Rams2
Feb 09
8:30P
Mt. Forest Rams2Goderich Sailors3

Midget C Playdowns
Dec 29-Jan 25
Series A
TeamGPWLTPts
South Bruce Rep33006
West Grey Warriors30300
DateVisitorHome
Jan 14
9:00P
West Grey Warriors1South Bruce Rep8
Jan 18
8:30P
South Bruce Rep8West Grey Warriors2
Jan 19
9:00P
South Bruce Rep8West Grey Warriors1
Dec 29-Jan 25
Series B
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders33006
Seaforth Stars30300
DateVisitorHome
Jan 14
9:00P
Seaforth Stars0Blyth-Brussels Crusaders2
Jan 18
8:45P
Blyth-Brussels Crusaders6Seaforth Stars3
Jan 21
9:00P
Seaforth Stars2Blyth-Brussels Crusaders9
Jan 21-Feb 09
Series C
TeamGPWLTPts
South Bruce Rep33006
Bruce Peninsula Northstars30300
DateVisitorHome
Jan 26
7:30P
Bruce Peninsula Northstars1South Bruce Rep5
Jan 30
8:00P
South Bruce Rep5Bruce Peninsula Northstars1
Feb 01
3:45P
Bruce Peninsula Northstars0South Bruce Rep6
Jan 21-Feb 09
Series D
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders43106
Wingham Ironmen41302
DateVisitorHome
Jan 27
9:00P
Blyth-Brussels Crusaders5Wingham Ironmen2
Jan 28
9:00P
Wingham Ironmen5Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 01
9:00P
Wingham Ironmen0Blyth-Brussels Crusaders4
Feb 05
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders4Wingham Ironmen3

Midget DD-D Playdowns
Dec 29-Jan 25
Series A
TeamGPWLTPts
Arthur Vipers22004
Shallow Lake Lakers20200
DateVisitorHome
Jan 18
8:00P
Shallow Lake Lakers2Arthur Vipers6
Jan 20
8:30P
Arthur Vipers5Shallow Lake Lakers0
   
Dec 29-Jan 25
Series B
TeamGPWLTPts
Elma-Logan Wildcats22004
Lucknow Sepoys20200
DateVisitorHome
Jan 18
2:00P
Elma-Logan Wildcats6Lucknow Sepoys2
Jan 19
8:30P
Elma-Logan Wildcats4Lucknow Sepoys2
   
Jan 21-Feb 09
Series C
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels43106
Arthur Vipers41302
DateVisitorHome
Jan 27
8:30P
TCDMHA Rebels6Arthur Vipers2
Jan 30
8:30P
Arthur Vipers6TCDMHA Rebels5
Feb 01
8:00P
TCDMHA Rebels4Arthur Vipers1
Feb 06
8:30P
Arthur Vipers1TCDMHA Rebels4
Jan 21-Feb 09
Series D
TeamGPWLTPts
Zurich Thunder53206
Elma-Logan Wildcats52304
DateVisitorHome
Jan 26
8:30P
Elma-Logan Wildcats0Zurich Thunder4
Jan 27
9:30P
Zurich Thunder5Elma-Logan Wildcats4
Jan 29
7:45P
Zurich Thunder2Elma-Logan Wildcats4
Feb 02
8:30P
Elma-Logan Wildcats7Zurich Thunder2
Feb 06
6:30P
Zurich Thunder4Elma-Logan Wildcats3

Midget AE Group 4
Jan 08-Jan 26
Series A
TeamGPWLTPts
Goderich Sailors AE43106
South Bruce AE41302
DateVisitorHome
Jan 16
8:30P
South Bruce AE1Goderich Sailors AE3
Jan 18
8:00P
Goderich Sailors AE7South Bruce AE6
Jan 19
8:30P
South Bruce AE3Goderich Sailors AE1
Jan 21
8:15P
Goderich Sailors AE6South Bruce AE4
Jan 21-Feb 09
Series B

WINNER TO Q3

TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders AE53206
Goderich Sailors AE52304
DateVisitorHome
Jan 25
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders AE2Goderich Sailors AE3
Jan 30
9:00P
Goderich Sailors AE2Blyth-Brussels Crusaders AE4
Feb 01
6:00P
Goderich Sailors AE3Blyth-Brussels Crusaders AE4
Feb 05
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders AE1Goderich Sailors AE3
Feb 08
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders AE4Goderich Sailors AE3

Midget AE Group 3
Series A (Dec 29-Feb 09)
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
Listowel Cyclones AE431060.75014100.5833-1-0WON 3
Kincardine Kinucks AE413020.25010140.4171-3-0LOST 3

Midget WOAA Cruickshank
Jan 08-Mar 10
Cruickshank - Group A
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels43106
BCH Ice Dogs42204
Minto Mad Dogs41302
DateVisitorHome
Jan 23
8:30P
BCH Ice Dogs3TCDMHA Rebels4
Mar 02
7:30P
Minto Mad Dogs1TCDMHA Rebels2
Mar 04
9:00P
TCDMHA Rebels2Minto Mad Dogs4
Mar 08
5:30P
Minto Mad Dogs0BCH Ice Dogs2
Mar 09
8:00P
TCDMHA Rebels3BCH Ice Dogs2
Mar 10
7:50P
BCH Ice Dogs1Minto Mad Dogs0
Jan 08-Mar 10
Cruickshank - Group B
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors43106
Saugeen Shores Storm42204
Goderich Sailors41302
DateVisitorHome
Feb 21
6:45P
Mitchell Meteors2Saugeen Shores Storm1
Feb 26
8:30P
Mitchell Meteors3Goderich Sailors1
Feb 27
8:30P
Saugeen Shores Storm13Goderich Sailors5
Mar 04
7:15P
Goderich Sailors4Saugeen Shores Storm5
Mar 07
7:00P
Saugeen Shores Storm3Mitchell Meteors4
Mar 09
9:15P
Goderich Sailors3Mitchell Meteors1
Mar 08-Mar 31
Cruickshank - Final
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels32104
Mitchell Meteors31202
DateVisitorHome
Mar 22
8:00P
TCDMHA Rebels2Mitchell Meteors5
Mar 29
7:00P
Mitchell Meteors1TCDMHA Rebels5
Mar 30
7:30P
Mitchell Meteors1TCDMHA Rebels5

Midget WOAA Gregg
Jan 08-Mar 10
Gregg Group A
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones44008
Mt. Forest Rams42204
Kincardine Kinucks40400
DateVisitorHome
Feb 15
8:30P
Mt. Forest Rams4Listowel Cyclones8
Feb 22
8:15P
Listowel Cyclones5Mt. Forest Rams4
Feb 23
7:00P
Mt. Forest Rams4Kincardine Kinucks1
Mar 04
8:00P
Kincardine Kinucks1Mt. Forest Rams4
Mar 09
6:30P
Kincardine Kinucks3Listowel Cyclones4
Mar 10
8:30P
Listowel Cyclones7Kincardine Kinucks1
Jan 08-Mar 10
Gregg Group B
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders44008
South Bruce Rep42204
Wingham Ironmen40400
DateVisitorHome
Feb 10
8:45P
South Bruce Rep4Wingham Ironmen0
Feb 18
9:00P
Wingham Ironmen1Blyth-Brussels Crusaders4
Feb 25
9:00P
Wingham Ironmen3South Bruce Rep4
Feb 26
9:15P
Blyth-Brussels Crusaders4Wingham Ironmen3
Mar 04
9:00P
South Bruce Rep1Blyth-Brussels Crusaders4
Mar 09
8:15P
Blyth-Brussels Crusaders9South Bruce Rep0
Mar 08-Mar 29
Gregg Final
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders22004
Listowel Cyclones20200
DateVisitorHome
Mar 23
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders7Listowel Cyclones4
Mar 24
9:00P
Listowel Cyclones1Blyth-Brussels Crusaders3
   

Midget WOAA Lockridge
Jan 08-Mar 10
Lockridge Group A
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals43106
Seaforth Stars42204
Zurich Thunder41302
DateVisitorHome
Feb 09
9:30P
Seaforth Stars3Walkerton Capitals7
Feb 20
8:00P
Walkerton Capitals4Seaforth Stars1
Feb 27
8:30P
Walkerton Capitals4Zurich Thunder5
Feb 28
8:00P
Zurich Thunder0Seaforth Stars3
Mar 02
7:30P
Seaforth Stars4Zurich Thunder3
Mar 07
5:30P
Zurich Thunder1Walkerton Capitals2
Jan 08-Mar 10
Lockridge Group B
TeamGPWLTPts
Arthur Vipers64119
Hanover Falcons63128
Bruce Peninsula Northstars63217
West Grey Warriors60600
DateVisitorHome
Jan 29
9:00P
West Grey Warriors3Hanover Falcons7
Feb 02
9:00P
Hanover Falcons3West Grey Warriors1
Feb 12
9:00P
Arthur Vipers8Hanover Falcons7
Feb 13
9:30P
Hanover Falcons2Bruce Peninsula Northstars2
Feb 15
8:00P
Bruce Peninsula Northstars1Arthur Vipers2
Feb 18
7:30P
Bruce Peninsula Northstars4Hanover Falcons5
Feb 19
9:00P
Arthur Vipers7West Grey Warriors3
Feb 22
7:30P
Bruce Peninsula Northstars4West Grey Warriors3
Feb 22
8:00P
Hanover Falcons4Arthur Vipers4
Mar 01
8:00P
West Grey Warriors1Arthur Vipers8
Mar 02
8:00P
West Grey Warriors4Bruce Peninsula Northstars5
Mar 07
7:00P
Arthur Vipers2Bruce Peninsula Northstars6
Mar 08-Mar 29
Lockridge Final
TeamGPWLTPts
Arthur Vipers22004
Walkerton Capitals20200
DateVisitorHome
Mar 12
7:00P
Walkerton Capitals0Arthur Vipers3
Mar 23
7:30P
Arthur Vipers5Walkerton Capitals3
   

Midget WOAA Neilson
Jan 08-Mar 10
Neilson Group A
TeamGPWLTPts
Elma-Logan Wildcats651010
Lucknow Sepoys64208
Blyth-Brussels Crusaders AE63306
Goderich Sailors AE60600
DateVisitorHome
Jan 23
8:00P
Lucknow Sepoys1Elma-Logan Wildcats7
Jan 25
6:00P
Elma-Logan Wildcats1Lucknow Sepoys3
Feb 09
9:00P
Goderich Sailors AE1Blyth-Brussels Crusaders AE3
Feb 15
4:30P
Elma-Logan Wildcats10Goderich Sailors AE2
Feb 19
7:45P
Goderich Sailors AE5Elma-Logan Wildcats8
Feb 23
9:00P
Lucknow Sepoys1Blyth-Brussels Crusaders AE4
Feb 26
7:45P
Blyth-Brussels Crusaders AE3Elma-Logan Wildcats5
Mar 02
8:30P
Goderich Sailors AE3Lucknow Sepoys4
Mar 02
9:00P
Elma-Logan Wildcats3Blyth-Brussels Crusaders AE1
Mar 05
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders AE8Goderich Sailors AE4
Mar 08
6:00P
Lucknow Sepoys6Goderich Sailors AE3
Mar 09
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders AE0Lucknow Sepoys3
Jan 08-Mar 10
Neilson Group B
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones AE651010
Kincardine Kinucks AE63306
Shallow Lake Lakers62404
South Bruce AE62404
DateVisitorHome
Feb 05
6:30P
South Bruce AE0Listowel Cyclones AE2
Feb 05
8:30P
Kincardine Kinucks AE6Shallow Lake Lakers4
Feb 15
6:30P
Kincardine Kinucks AE2South Bruce AE0
Feb 22
7:30P
South Bruce AE3Kincardine Kinucks AE1
Feb 28
8:00P
Shallow Lake Lakers3Kincardine Kinucks AE4
Mar 01
5:25P
Kincardine Kinucks AE1Listowel Cyclones AE4
Mar 01
8:00P
Shallow Lake Lakers3South Bruce AE2
Mar 03
9:00P
Listowel Cyclones AE5South Bruce AE0
Mar 05
8:30P
South Bruce AE4Shallow Lake Lakers2
Mar 07
3:00P
Listowel Cyclones AE2Kincardine Kinucks AE1
Mar 07
7:30P
Listowel Cyclones AE3Shallow Lake Lakers4
Mar 08
7:00P
Shallow Lake Lakers1Listowel Cyclones AE4
Mar 08-Mar 29
Neilson Final
TeamGPWLTPts
Elma-Logan Wildcats22004
Listowel Cyclones AE20200
DateVisitorHome
Mar 23
7:00P
Listowel Cyclones AE4Elma-Logan Wildcats5
Mar 24
6:30P
Elma-Logan Wildcats3Listowel Cyclones AE2
   

Game Data Last Updated: Aug 11, 3:38 AM, Next Update: Aug 21, 3:38 AM