Midget, 2017-2018, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Midget Standings
Jump To:
Midget Regular Season
SOUTH
Sep 01, 2017-Jan 20, 2018
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
181521310.8619821+770.8248-1-1WON 1
181521310.8619625+710.7939-1-0WON 2
181431290.80610149+520.6736-3-1TIED 1
18954220.6116158+30.5134-4-2TIED 2
18981190.5286163-20.4927-3-0WON 1
188100160.4444652-60.4694-6-0WON 2
186102140.3894561-160.4254-4-2WON 1
185121110.3063275-430.2992-8-0LOST 1
18215150.1391582-670.1552-7-1LOST 1
18117020.0562695-690.2150-10-0LOST 13
NORTH
Sep 01, 2017-Jan 20, 2018
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
181800361.00010214+880.87910-0-0WON 18
181521310.86110938+710.7418-1-1TIED 1
181134260.7227032+380.6864-2-4TIED 1
181161230.6398057+230.5846-4-0LOST 1
18684160.4444755-80.4613-4-3WON 2
187110140.3895569-140.4442-8-0LOST 2
186102140.3894569-240.3952-6-2LOST 1
184113110.30653104-510.3382-7-1LOST 2
18314170.1943284-520.2762-7-1LOST 6
18016220.0562899-710.2200-8-2LOST 2

Midget B Playdowns
Jan 01-Feb 04
Prelim A
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors53117
Kincardine Kinucks51313
DateVisitorHome
Jan 13
7:00P
Mitchell Meteors2Kincardine Kinucks2
Jan 18
8:00P
Kincardine Kinucks2Mitchell Meteors3
Jan 20
6:15P
Mitchell Meteors5Kincardine Kinucks2
Jan 26
9:15P
Kincardine Kinucks4Mitchell Meteors2
Jan 28
4:30P
Mitchell Meteors5Kincardine Kinucks4

Midget Cruikshank
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades22004
Minto Mad Dogs22004
Hanover Falcons40400
DateVisitorHome
Jan 27
5:45P
South Bruce Blades8Hanover Falcons2
Feb 25
7:15P
Minto Mad Dogs5Hanover Falcons4
Feb 27
9:10P
Hanover Falcons3Minto Mad Dogs5
Mar 02
9:00P
Hanover Falcons0South Bruce Blades10
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers43106
Listowel Cyclones42204
West Grey Warriors41302
DateVisitorHome
Jan 18
8:30P
Listowel Cyclones0Shallow Lake Lakers4
Jan 21
8:30P
Shallow Lake Lakers3Listowel Cyclones2
Feb 22
8:30P
Shallow Lake Lakers4West Grey Warriors0
Feb 28
6:30P
West Grey Warriors0Listowel Cyclones5
Mar 05
9:00P
Listowel Cyclones6West Grey Warriors3
Mar 08
8:30P
West Grey Warriors1Shallow Lake Lakers0
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades22004
Shallow Lake Lakers20200
DateVisitorHome
Mar 19
8:00P
South Bruce Blades6Shallow Lake Lakers0
Mar 22
8:30P
Shallow Lake Lakers2South Bruce Blades6
   

Midget Lockridge
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
Wingham Ironmen43106
Blyth-Brussels Crusaders42115
Lucknow Sepoys40311
DateVisitorHome
Feb 01
8:30P
Lucknow Sepoys2Wingham Ironmen7
Feb 05
8:30P
Wingham Ironmen3Lucknow Sepoys1
Feb 12
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders2Lucknow Sepoys2
Feb 15
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders4Wingham Ironmen5
Feb 18
7:30P
Lucknow Sepoys1Blyth-Brussels Crusaders5
Feb 23
8:00P
Wingham Ironmen1Blyth-Brussels Crusaders7
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels44008
Listowel Cyclones AE42204
Walkerton Capitals AE40400
DateVisitorHome
Feb 02
6:15P
TCDMHA Rebels6Walkerton Capitals AE1
Feb 15
7:30P
Walkerton Capitals AE3TCDMHA Rebels7
Feb 19
9:00P
Walkerton Capitals AE2Listowel Cyclones AE7
Feb 25
7:00P
TCDMHA Rebels3Listowel Cyclones AE2
Feb 26
8:30P
Listowel Cyclones AE6Walkerton Capitals AE2
Mar 04
2:00P
Listowel Cyclones AE0TCDMHA Rebels2
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
Wingham Ironmen22004
TCDMHA Rebels20200
DateVisitorHome
Mar 19
8:00P
Wingham Ironmen3TCDMHA Rebels2
Mar 22
7:30P
TCDMHA Rebels2Wingham Ironmen4
   

Midget Gregg
Jan 01-Apr 01
Pool A
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs64208
Goderich Sailors63306
Kincardine Kinucks52304
Mitchell Meteors52304
DateVisitorHome
Feb 03
4:45P
Kincardine Kinucks4Goderich Sailors2
Feb 24
6:30P
Kincardine Kinucks0BCH Ice Dogs1
Feb 25
4:30P
Goderich Sailors4Kincardine Kinucks2
Feb 25
8:00P
BCH Ice Dogs3Mitchell Meteors6
Feb 26
8:00P
Mitchell Meteors3Goderich Sailors5
Feb 28
9:00P
Goderich Sailors0Mitchell Meteors2
Feb 28
9:30P
BCH Ice Dogs6Kincardine Kinucks5
Mar 03
4:45P
BCH Ice Dogs2Goderich Sailors3
Mar 04
6:00P
Goderich Sailors4BCH Ice Dogs7
Mar 05
7:00P
Mitchell Meteors2BCH Ice Dogs5
Mar 07
9:00P
Kincardine Kinucks7Mitchell Meteors2
Mar 08
7:00P
Mitchell MeteorsKincardine Kinucks
Jan 01-Apr 01
Pool B
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders43106
Central Perth Rep42204
Mt. Forest Rams41302
DateVisitorHome
Feb 04
8:15P
Drayton Defenders7Mt. Forest Rams4
Feb 06
9:00P
Mt. Forest Rams4Drayton Defenders7
Feb 11
8:15P
Central Perth Rep6Mt. Forest Rams7
Feb 25
5:30P
Central Perth Rep4Drayton Defenders5
Mar 04
12:00P
Drayton Defenders4Central Perth Rep5
Mar 05
7:00P
Mt. Forest Rams4Central Perth Rep6
Jan 01-Apr 01
Final
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs22004
Drayton Defenders20200
DateVisitorHome
Mar 20
8:00P
BCH Ice Dogs6Drayton Defenders2
Mar 24
5:00P
Drayton Defenders2BCH Ice Dogs6
   

Midget CC Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Hanover Falcons33006
Goderich Sailors30300
DateVisitorHome
Jan 14
5:00P
Goderich Sailors2Hanover Falcons3
Jan 15
8:00P
Hanover Falcons5Goderich Sailors1
Jan 18
9:00P
Goderich Sailors3Hanover Falcons4
Jan 01-Jan 28
Prelim B
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs33006
Mt. Forest Rams30300
DateVisitorHome
Jan 14
6:00P
Mt. Forest Rams0BCH Ice Dogs5
Jan 19
9:00P
BCH Ice Dogs8Mt. Forest Rams2
Jan 21
8:15P
BCH Ice Dogs6Mt. Forest Rams2
Jan 01-Feb 11
Prelim C
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals33006
Hanover Falcons30300
DateVisitorHome
Jan 29
9:00P
Hanover Falcons3Walkerton Capitals6
Feb 01
9:00P
Walkerton Capitals6Hanover Falcons2
Feb 03
6:15P
Hanover Falcons1Walkerton Capitals3
Jan 01-Feb 11
Prelim D
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs53117
Shallow Lake Lakers51313
DateVisitorHome
Feb 01
8:30P
BCH Ice Dogs0Shallow Lake Lakers3
Feb 04
3:00P
Shallow Lake Lakers4BCH Ice Dogs7
Feb 05
8:00P
Shallow Lake Lakers1BCH Ice Dogs1
Feb 08
8:30P
BCH Ice Dogs3Shallow Lake Lakers0
Feb 10
6:30P
Shallow Lake Lakers4BCH Ice Dogs5

Midget C Playdowns
Jan 01-Jan 28
Prelim A
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders33006
Wingham Ironmen30300
DateVisitorHome
Jan 17
9:00P
Wingham Ironmen1Blyth-Brussels Crusaders2
Jan 18
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders4Wingham Ironmen3
Jan 23
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders3Wingham Ironmen1
Jan 01-Jan 28
Prelim B
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs33006
West Grey Warriors30300
DateVisitorHome
Jan 15
9:00P
Minto Mad Dogs4West Grey Warriors2
Jan 18
9:00P
West Grey Warriors0Minto Mad Dogs2
Jan 22
9:00P
Minto Mad Dogs5West Grey Warriors0
Jan 01-Feb 11
Prelim C
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades33006
Blyth-Brussels Crusaders30300
DateVisitorHome
Jan 31
9:00P
South Bruce Blades3Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 02
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders1South Bruce Blades4
Feb 07
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders0South Bruce Blades4
Jan 01-Feb 11
Prelim D
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs33006
Clearview Cyclones30300
DateVisitorHome
Jan 28
7:30P
Clearview Cyclones4Minto Mad Dogs7
Feb 03
8:15P
Minto Mad Dogs5Clearview Cyclones1
Feb 06
7:40P
Clearview Cyclones2Minto Mad Dogs5

Midget DD Playdowns
Jan 01-Feb 04
Prelim B
TeamGPWLTPts
Central Perth Rep33006
Lucknow Sepoys30300
DateVisitorHome
Jan 15
8:30P
Central Perth Rep8Lucknow Sepoys1
Jan 20
8:00P
Lucknow Sepoys2Central Perth Rep3
Jan 26
7:00P
Lucknow Sepoys1Central Perth Rep4
Jan 01-Feb 04
Prelim A
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders53206
TCDMHA Rebels52304
DateVisitorHome
Jan 12
7:00P
TCDMHA Rebels0Drayton Defenders2
Jan 14
3:30P
Drayton Defenders4TCDMHA Rebels3
Jan 17
8:30P
TCDMHA Rebels5Drayton Defenders4
Jan 21
2:00P
Drayton Defenders0TCDMHA Rebels4
Jan 24
8:30P
TCDMHA Rebels2Drayton Defenders4

Midget AE 3-4 Playdowns
Prelim A (Jan 01-Feb 11)
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
Walkerton Capitals AE532060.60017170.5003-2-0WON 2
Listowel Cyclones AE523040.40017170.5002-3-0LOST 2

Game Data Last Updated: Aug 19, 1:36 AM, Next Update: Aug 29, 1:36 AM