Bantam, 2019-2020, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll Bantam Standings
Jump To:
Bantam Regular Season
Oct 05, 2019-Feb 09, 2020
North
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Hanover Falcons181710340.944128240.8429-1-0WON 5
2AEMHA Ice Dogs181512320.889102180.8509-0-1WON 8
3Saugeen Shores Storm 1181134260.72281300.7307-1-2TIED 1
4Saugeen Shores Storm 2181143250.69496470.6716-2-2TIED 1
5Walkerton Capitals181053230.63968570.5446-3-1TIED 1
6Bruce Peninsula Northstars Red18873190.52851650.4404-3-3TIED 1
7Kincardine Kinucks18792160.44443400.5182-7-1LOST 7
8Shallow Lake Lakers18693150.41748680.4143-6-1LOST 3
9TCDMHA Rebels185103130.36153650.4494-5-1WON 2
10Bruce Peninsula Northstars Black18315060.167411050.2813-7-0LOST 3
11West Grey Warriors18214260.16722790.2181-8-1LOST 8
12Owen Sound Jr. Attack18017110.028161510.0960-10-0LOST 14
Oct 05, 2019-Feb 09, 2020
South
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Central Perth Predators181620320.88991370.7119-1-0WON 1
2Wingham Ironmen181251250.69486740.5386-3-1WON 1
3Mitchell Meteors181044240.66778420.6506-1-3WON 2
4Goderich Sailors181062220.61163530.5435-3-2WON 2
5BCH Ice Dogs 217944220.64745380.5426-2-2WON 1
6Drayton Defenders18972200.55676690.5244-5-1WON 1
7Huron-Bruce Blizzard18774180.50041450.4773-3-4TIED 1
8South Bruce Blades17683150.44165630.5084-4-2LOST 2
9Minto Mad Dogs18585150.41763600.5122-4-4LOST 3
10BCH Ice Dogs 1183114100.27845700.3911-5-4WON 1
11Blyth-Brussels Crusaders18312390.25061950.3910-8-2TIED 1
12Listowel Cyclones18117020.056371050.2611-9-0LOST 2

Bantam Playoffs

Bracket

  • Feb 10-Apr 05
    Maroon North
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores 2962113
    2Hanover962113
    3AEMHA963012
    4Saugeen Shores 193517
    5Walkerton92615
    6Bruce Peninsula Red71602
    DateVisitorHome
    Feb 12
    7:00P
    Walkerton5AEMHA4
    Feb 13
    7:30P
    Walkerton4Saugeen Shores 14
    Feb 15
    1:20P
    Bruce Peninsula Red1Hanover5
    Feb 15
    6:30P
    Saugeen Shores 210Walkerton5
    Feb 16
    7:00P
    Hanover1Saugeen Shores 25
    Feb 20
    7:00P
    Saugeen Shores 13Bruce Peninsula Red1
    Feb 21
    7:30P
    Walkerton2Saugeen Shores 24
    Feb 22
    3:00P
    Saugeen Shores 23AEMHA7
    Feb 22
    7:30P
    Saugeen Shores 12Hanover1
    Feb 23
    7:00P
    AEMHA3Saugeen Shores 21
    Feb 26
    7:00P
    Saugeen Shores 13AEMHA4
    Feb 29
    3:45P
    Bruce Peninsula Red0Saugeen Shores 17
    Feb 29
    7:30P
    Saugeen Shores 21Hanover1
    Mar 01
    7:30P
    Hanover3AEMHA1
    Mar 02
    7:30P
    Hanover4Saugeen Shores 13
    Mar 03
    7:30P
    AEMHA0Hanover5
    Mar 05
    6:30P
    Walkerton0Bruce Peninsula Red2
    Mar 05
    7:30P
    Saugeen Shores 23Saugeen Shores 12
    Mar 06
    8:00P
    AEMHA3Bruce Peninsula Red0
    Mar 06
    8:00P
    Hanover3Walkerton1
    Mar 07
    2:50P
    Walkerton3Hanover4
    Mar 07
    4:30P
    Saugeen Shores 24Bruce Peninsula Red1
    Mar 08
    7:00P
    Bruce Peninsula Red0Saugeen Shores 27
    Mar 09
    8:30P
    Saugeen Shores 12Walkerton4
    Mar 10
    9:30P
    AEMHA5Walkerton0
    Mar 12
    7:30P
    AEMHA5Saugeen Shores 13
  • Feb 10-Apr 05
    Maroon South
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth Predators1073014
    2Mitchell1073014
    3Goderich953111
    4Wingham94508
    5Drayton82515
    6BCH 2102804
    DateVisitorHome
    Feb 13
    8:45P
    Goderich2Wingham5
    Feb 15
    5:00P
    Goderich2BCH 20
    Feb 15
    8:00P
    Wingham3Mitchell7
    Feb 16
    8:00P
    Goderich3Mitchell2
    Feb 17
    7:00P
    BCH 23Central Perth Predators2
    Feb 18
    8:00P
    Central Perth Predators0Goderich3
    Feb 19
    8:30P
    Wingham7Drayton4
    Feb 20
    8:45P
    Mitchell5Wingham6
    Feb 22
    5:00P
    Drayton4BCH 20
    Feb 23
    7:45P
    BCH 22Wingham7
    Feb 24
    7:00P
    Drayton3Central Perth Predators5
    Feb 25
    7:00P
    BCH 20Mitchell1
    Feb 29
    4:00P
    Wingham4BCH 29
    Feb 29
    4:00P
    Mitchell4Goderich2
    Mar 01
    5:45P
    BCH 22Drayton5
    Mar 01
    8:00P
    Central Perth Predators2Mitchell3
    Mar 02
    7:00P
    Wingham0Central Perth Predators2
    Mar 03
    7:30P
    Drayton1Mitchell4
    Mar 03
    8:00P
    Wingham3Goderich6
    Mar 06
    7:00P
    Central Perth Predators5Wingham3
    Mar 06
    8:00P
    Mitchell2Drayton0
    Mar 07
    4:00P
    Drayton5Goderich5
    Mar 07
    6:30P
    Mitchell3BCH 22
    Mar 08
    7:00P
    Central Perth Predators8Drayton2
    Mar 09
    7:00P
    Goderich0Central Perth Predators7
    Mar 10
    8:00P
    BCH 21Goderich5
    Mar 11
    7:30P
    Mitchell2Central Perth Predators5
    Mar 12
    8:00P
    Central Perth Predators1BCH 20
  • Feb 10-Apr 05
    Maroon Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 10-Apr 05
    White North
    TeamGPWLTPts
    1TCDMHA761012
    2Kincardine752010
    3Bruce Peninsula Black84319
    4Owen Sound61502
    5Shallow Lake60511
    6West Grey00000
    DateVisitorHome
    Feb 14
    7:30P
    Kincardine8Owen Sound1
    Feb 15
    3:30P
    TCDMHA2Kincardine1
    Feb 16
    3:15P
    Bruce Peninsula Black0Kincardine3
    Feb 20
    7:00P
    Shallow Lake2TCDMHA6
    Feb 22
    11:30A
    Kincardine3TCDMHA5
    Feb 22
    4:30P
    Owen Sound1Bruce Peninsula Black10
    Feb 23
    4:00P
    Bruce Peninsula Black6Shallow Lake6
    Feb 29
    5:15P
    Bruce Peninsula Black11Owen Sound1
    Mar 01
    4:00P
    Kincardine5Shallow Lake1
    Mar 04
    6:00P
    Owen Sound1TCDMHA5
    Mar 05
    7:00P
    Shallow Lake3Bruce Peninsula Black5
    Mar 06
    8:30P
    Shallow Lake2Owen Sound4
    Mar 07
    11:30A
    Bruce Peninsula Black5TCDMHA7
    Mar 08
    4:00P
    TCDMHA5Shallow Lake0
    Mar 10
    9:30P
    TCDMHA3Bruce Peninsula Black4
    Mar 11
    7:00P
    Kincardine4Bruce Peninsula Black1
    Mar 12
    7:15P
    Owen Sound0Kincardine10
  • Feb 10-Apr 05
    White South
    TeamGPWLTPts
    1BCH 1972014
    2Minto1064012
    3South Bruce953111
    4Huron-Bruce94419
    5Blyth-Brussels83506
    6Listowel70700
    DateVisitorHome
    Feb 16
    3:00P
    Blyth-Brussels5BCH 19
    Feb 17
    7:00P
    South Bruce2Huron-Bruce5
    Feb 17
    8:00P
    BCH 15Listowel2
    Feb 19
    9:15P
    Huron-Bruce2South Bruce2
    Feb 21
    7:30P
    South Bruce6Minto2
    Feb 22
    2:30P
    Minto0Huron-Bruce4
    Feb 22
    6:00P
    BCH 19Blyth-Brussels5
    Feb 23
    3:00P
    South Bruce3BCH 17
    Feb 23
    5:30P
    Listowel1Minto12
    Feb 24
    7:40P
    Blyth-Brussels4South Bruce6
    Feb 24
    8:00P
    Huron-Bruce3Listowel1
    Feb 29
    4:30P
    Minto7Blyth-Brussels1
    Mar 01
    3:00P
    Minto4BCH 15
    Mar 02
    7:00P
    BCH 12Minto7
    Mar 02
    7:30P
    South Bruce7Blyth-Brussels5
    Mar 03
    6:30P
    Huron-Bruce3BCH 14
    Mar 04
    7:45P
    Listowel1South Bruce3
    Mar 06
    7:45P
    Blyth-Brussels5Minto1
    Mar 07
    12:00P
    Listowel0Huron-Bruce2
    Mar 08
    3:00P
    Listowel1BCH 15
    Mar 08
    7:00P
    Huron-Bruce2Minto4
    Mar 09
    6:30P
    BCH 13South Bruce4
    Mar 09
    7:30P
    Huron-Bruce1Blyth-Brussels2
    Mar 09
    8:00P
    Minto8Listowel2
    Mar 11
    7:40P
    Minto3South Bruce2
    Mar 12
    7:30P
    Blyth-Brussels4Huron-Bruce3
  • Feb 10-Apr 05
    White Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Mar 11-Apr 05
    Elite Round
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth Predators22004
    2Drayton20200
    3AEMHA00000
    DateVisitorHome
    Feb 24
    7:00P
    Drayton3Central Perth Predators5
    Mar 08
    7:00P
    Central Perth Predators8Drayton2
       

Game Data Last Updated: Feb 26, 2:30 AM, Next Update: Mar 08, 2:30 AM
Printed from woaa.on.ca on Friday, February 26, 2021 at 5:27 AM