Bantam, 2019-2020, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintBantam Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

  • Feb 10-Apr 05
    Maroon North
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores 2962113
    2Hanover962113
    3AEMHA963012
    4Saugeen Shores 193517
    5Walkerton92615
    6Bruce Peninsula Red71602
    DateVisitorHome
    Feb 12
    7:00P
    Walkerton5AEMHA4
    Feb 13
    7:30P
    Walkerton4Saugeen Shores 14
    Feb 15
    1:20P
    Bruce Peninsula Red1Hanover5
    Feb 15
    6:30P
    Saugeen Shores 210Walkerton5
    Feb 16
    7:00P
    Hanover1Saugeen Shores 25
    Feb 20
    7:00P
    Saugeen Shores 13Bruce Peninsula Red1
    Feb 21
    7:30P
    Walkerton2Saugeen Shores 24
    Feb 22
    3:00P
    Saugeen Shores 23AEMHA7
    Feb 22
    7:30P
    Saugeen Shores 12Hanover1
    Feb 23
    7:00P
    AEMHA3Saugeen Shores 21
    Feb 26
    7:00P
    Saugeen Shores 13AEMHA4
    Feb 29
    3:45P
    Bruce Peninsula Red0Saugeen Shores 17
    Feb 29
    7:30P
    Saugeen Shores 21Hanover1
    Mar 01
    7:30P
    Hanover3AEMHA1
    Mar 02
    7:30P
    Hanover4Saugeen Shores 13
    Mar 03
    7:30P
    AEMHA0Hanover5
    Mar 05
    6:30P
    Walkerton0Bruce Peninsula Red2
    Mar 05
    7:30P
    Saugeen Shores 23Saugeen Shores 12
    Mar 06
    8:00P
    AEMHA3Bruce Peninsula Red0
    Mar 06
    8:00P
    Hanover3Walkerton1
    Mar 07
    2:50P
    Walkerton3Hanover4
    Mar 07
    4:30P
    Saugeen Shores 24Bruce Peninsula Red1
    Mar 08
    7:00P
    Bruce Peninsula Red0Saugeen Shores 27
    Mar 09
    8:30P
    Saugeen Shores 12Walkerton4
    Mar 10
    9:30P
    AEMHA5Walkerton0
    Mar 12
    7:30P
    AEMHA5Saugeen Shores 13
  • Feb 10-Apr 05
    Maroon South
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth Predators1073014
    2Mitchell1073014
    3Goderich953111
    4Wingham94508
    5Drayton82515
    6BCH 2102804
    DateVisitorHome
    Feb 13
    8:45P
    Goderich2Wingham5
    Feb 15
    5:00P
    Goderich2BCH 20
    Feb 15
    8:00P
    Wingham3Mitchell7
    Feb 16
    8:00P
    Goderich3Mitchell2
    Feb 17
    7:00P
    BCH 23Central Perth Predators2
    Feb 18
    8:00P
    Central Perth Predators0Goderich3
    Feb 19
    8:30P
    Wingham7Drayton4
    Feb 20
    8:45P
    Mitchell5Wingham6
    Feb 22
    5:00P
    Drayton4BCH 20
    Feb 23
    7:45P
    BCH 22Wingham7
    Feb 24
    7:00P
    Drayton3Central Perth Predators5
    Feb 25
    7:00P
    BCH 20Mitchell1
    Feb 29
    4:00P
    Wingham4BCH 29
    Feb 29
    4:00P
    Mitchell4Goderich2
    Mar 01
    5:45P
    BCH 22Drayton5
    Mar 01
    8:00P
    Central Perth Predators2Mitchell3
    Mar 02
    7:00P
    Wingham0Central Perth Predators2
    Mar 03
    7:30P
    Drayton1Mitchell4
    Mar 03
    8:00P
    Wingham3Goderich6
    Mar 06
    7:00P
    Central Perth Predators5Wingham3
    Mar 06
    8:00P
    Mitchell2Drayton0
    Mar 07
    4:00P
    Drayton5Goderich5
    Mar 07
    6:30P
    Mitchell3BCH 22
    Mar 08
    7:00P
    Central Perth Predators8Drayton2
    Mar 09
    7:00P
    Goderich0Central Perth Predators7
    Mar 10
    8:00P
    BCH 21Goderich5
    Mar 11
    7:30P
    Mitchell2Central Perth Predators5
    Mar 12
    8:00P
    Central Perth Predators1BCH 20
  • Feb 10-Apr 05
    Maroon Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 10-Apr 05
    White North
    TeamGPWLTPts
    1TCDMHA761012
    2Kincardine752010
    3Bruce Peninsula Black84319
    4Owen Sound61502
    5Shallow Lake60511
    6West Grey00000
    DateVisitorHome
    Feb 14
    7:30P
    Kincardine8Owen Sound1
    Feb 15
    3:30P
    TCDMHA2Kincardine1
    Feb 16
    3:15P
    Bruce Peninsula Black0Kincardine3
    Feb 20
    7:00P
    Shallow Lake2TCDMHA6
    Feb 22
    11:30A
    Kincardine3TCDMHA5
    Feb 22
    4:30P
    Owen Sound1Bruce Peninsula Black10
    Feb 23
    4:00P
    Bruce Peninsula Black6Shallow Lake6
    Feb 29
    5:15P
    Bruce Peninsula Black11Owen Sound1
    Mar 01
    4:00P
    Kincardine5Shallow Lake1
    Mar 04
    6:00P
    Owen Sound1TCDMHA5
    Mar 05
    7:00P
    Shallow Lake3Bruce Peninsula Black5
    Mar 06
    8:30P
    Shallow Lake2Owen Sound4
    Mar 07
    11:30A
    Bruce Peninsula Black5TCDMHA7
    Mar 08
    4:00P
    TCDMHA5Shallow Lake0
    Mar 10
    9:30P
    TCDMHA3Bruce Peninsula Black4
    Mar 11
    7:00P
    Kincardine4Bruce Peninsula Black1
    Mar 12
    7:15P
    Owen Sound0Kincardine10
  • Feb 10-Apr 05
    White South
    TeamGPWLTPts
    1BCH 1972014
    2Minto1064012
    3South Bruce953111
    4Huron-Bruce94419
    5Blyth-Brussels83506
    6Listowel70700
    DateVisitorHome
    Feb 16
    3:00P
    Blyth-Brussels5BCH 19
    Feb 17
    7:00P
    South Bruce2Huron-Bruce5
    Feb 17
    8:00P
    BCH 15Listowel2
    Feb 19
    9:15P
    Huron-Bruce2South Bruce2
    Feb 21
    7:30P
    South Bruce6Minto2
    Feb 22
    2:30P
    Minto0Huron-Bruce4
    Feb 22
    6:00P
    BCH 19Blyth-Brussels5
    Feb 23
    3:00P
    South Bruce3BCH 17
    Feb 23
    5:30P
    Listowel1Minto12
    Feb 24
    7:40P
    Blyth-Brussels4South Bruce6
    Feb 24
    8:00P
    Huron-Bruce3Listowel1
    Feb 29
    4:30P
    Minto7Blyth-Brussels1
    Mar 01
    3:00P
    Minto4BCH 15
    Mar 02
    7:00P
    BCH 12Minto7
    Mar 02
    7:30P
    South Bruce7Blyth-Brussels5
    Mar 03
    6:30P
    Huron-Bruce3BCH 14
    Mar 04
    7:45P
    Listowel1South Bruce3
    Mar 06
    7:45P
    Blyth-Brussels5Minto1
    Mar 07
    12:00P
    Listowel0Huron-Bruce2
    Mar 08
    3:00P
    Listowel1BCH 15
    Mar 08
    7:00P
    Huron-Bruce2Minto4
    Mar 09
    6:30P
    BCH 13South Bruce4
    Mar 09
    7:30P
    Huron-Bruce1Blyth-Brussels2
    Mar 09
    8:00P
    Minto8Listowel2
    Mar 11
    7:40P
    Minto3South Bruce2
    Mar 12
    7:30P
    Blyth-Brussels4Huron-Bruce3
  • Feb 10-Apr 05
    White Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Mar 11-Apr 05
    Elite Round
    TeamGPWLTPts
    1Central Perth Predators22004
    2Drayton20200
    3AEMHA00000
    DateVisitorHome
    Feb 24
    7:00P
    Drayton3Central Perth Predators5
    Mar 08
    7:00P
    Central Perth Predators8Drayton2
       
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
LBMN5Feb 127:00 PMWalkerton Capitals5-4AEMHA Ice DogsPaisley Arena
LBMN20Feb 137:30 PMWalkerton Capitals4-4Saugeen Shores Storm 1Southampton
LBMS26Feb 138:45 PMGoderich Sailors2-5Wingham IronmenWingham
LBWN15Feb 147:30 PMKincardine Kinucks8-1Owen Sound Jr. AttackBayshore
LBMN15Feb 151:20 PMBruce Peninsula Northstars Red1-5Hanover FalconsHanover P&H Centre
LBWN9Feb 153:30 PMTCDMHA Rebels2-1Kincardine KinucksTiverton Arena
LBMS3Feb 155:00 PMGoderich Sailors2-0BCH Ice Dogs 2Central Huron CC
LBMN30Feb 156:30 PMSaugeen Shores Storm 210-5Walkerton CapitalsWalkerton
LBMS21Feb 158:00 PMWingham Ironmen3-7Mitchell MeteorsMitchell Arena
LBWS1Feb 163:00 PMBlyth-Brussels Crusaders5-9BCH Ice Dogs 1Hensall Arena
LBWN6Feb 163:15 PMBruce Peninsula Northstars Black0-3Kincardine KinucksTiverton Arena
LBMN25Feb 167:00 PMHanover Falcons1-5Saugeen Shores Storm 2Southampton
LBMS22Feb 168:00 PMGoderich Sailors3-2Mitchell MeteorsMitchell Arena
LBMS6Feb 177:00 PMBCH Ice Dogs 23-2Central Perth PredatorsPERC
LBWS13Feb 177:00 PMSouth Bruce Blades2-5Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LBWS16Feb 178:00 PMBCH Ice Dogs 15-2Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LBMS17Feb 188:00 PMCentral Perth Predators0-3Goderich SailorsGoderich MRC
LBMS13Feb 198:30 PMWingham Ironmen7-4Drayton DefendersPMD Arena
LBWS29Feb 199:15 PMHuron-Bruce Blizzard2-2South Bruce BladesTeeswater Arena
LBMN8Feb 207:00 PMSaugeen Shores Storm 13-1Bruce Peninsula Northstars RedLions Head
LBWN22Feb 207:00 PMShallow Lake Lakers2-6TCDMHA RebelsKeady Arena
LBMS30Feb 208:45 PMMitchell Meteors5-6Wingham IronmenWingham
LBWS21Feb 217:30 PMSouth Bruce Blades6-2Minto Mad DogsHarriston CC
LBMN21Feb 217:30 PMWalkerton Capitals2-4Saugeen Shores Storm 2Southampton
LBWN23Feb 2211:30 AMKincardine Kinucks3-5TCDMHA RebelsTara CC
LBWS11Feb 222:30 PMMinto Mad Dogs0-4Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LBMN4Feb 223:00 PMSaugeen Shores Storm 23-7AEMHA Ice DogsPaisley Arena
LBWN2Feb 224:30 PMOwen Sound Jr. Attack1-10Bruce Peninsula Northstars BlackWiarton Arena
LBMS2Feb 225:00 PMDrayton Defenders4-0BCH Ice Dogs 2Central Huron CC
LBWS6Feb 226:00 PMBCH Ice Dogs 19-5Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LBMN12Feb 227:30 PMSaugeen Shores Storm 12-1Hanover FalconsHanover P&H Centre
LBWS5Feb 233:00 PMSouth Bruce Blades3-7BCH Ice Dogs 1Hensall Arena
LBWN16Feb 234:00 PMBruce Peninsula Northstars Black6-6Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LBWS22Feb 235:30 PMListowel Cyclones1-12Minto Mad DogsHarriston CC
LBMN24Feb 237:00 PMAEMHA Ice Dogs3-1Saugeen Shores Storm 2Southampton
LBMS27Feb 237:45 PMBCH Ice Dogs 22-7Wingham IronmenWingham
LBMS7Feb 247:00 PMDrayton Defenders3-5Central Perth PredatorsPERC
LBE4Feb 247:00 PMDrayton Defenders3-5Central Perth PredatorsPERC
LBWS28Feb 247:40 PMBlyth-Brussels Crusaders4-6South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LBWS18Feb 248:00 PMHuron-Bruce Blizzard3-1Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LBMS24Feb 257:00 PMBCH Ice Dogs 20-1Mitchell MeteorsMitchell Arena
LBMN3Feb 267:00 PMSaugeen Shores Storm 13-4AEMHA Ice DogsPaisley Arena
LBMN17Feb 293:45 PMBruce Peninsula Northstars Red0-7Saugeen Shores Storm 1Southampton
LBMS5Feb 294:00 PMWingham Ironmen4-9BCH Ice Dogs 2Central Huron CC
LBMS19Feb 294:00 PMMitchell Meteors4-2Goderich SailorsGoderich MRC
LBWS9Feb 294:30 PMMinto Mad Dogs7-1Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LBWN14Feb 295:15 PMBruce Peninsula Northstars Black11-1Owen Sound Jr. AttackJMRRC (2 - East)
LBMN11Feb 297:30 PMSaugeen Shores Storm 21-1Hanover FalconsHanover P&H Centre
LBWS4Mar 013:00 PMMinto Mad Dogs4-5BCH Ice Dogs 1Hensall Arena
LBWN17Mar 014:00 PMKincardine Kinucks5-1Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LBMS14Mar 015:45 PMBCH Ice Dogs 22-5Drayton DefendersPMD Arena
LBMN2Mar 017:30 PMHanover Falcons3-1AEMHA Ice DogsChesley
LBMS23Mar 018:00 PMCentral Perth Predators2-3Mitchell MeteorsMitchell Arena
LBMS10Mar 027:00 PMWingham Ironmen0-2Central Perth PredatorsPERC
LBWS24Mar 027:00 PMBCH Ice Dogs 12-7Minto Mad DogsPalmerston Arena
LBWS10Mar 027:30 PMSouth Bruce Blades7-5Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LBMN18Mar 027:30 PMHanover Falcons4-3Saugeen Shores Storm 1Southampton
LBWS2Mar 036:30 PMHuron-Bruce Blizzard3-4BCH Ice Dogs 1Central Huron CC
LBMN14Mar 037:30 PMAEMHA Ice Dogs0-5Hanover FalconsHanover P&H Centre
LBMS25Mar 037:30 PMDrayton Defenders1-4Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
LBMS20Mar 038:00 PMWingham Ironmen3-6Goderich SailorsGoderich MRC
LBWN25Mar 046:00 PMOwen Sound Jr. Attack1-5TCDMHA RebelsKeady Arena
LBWS26Mar 047:45 PMListowel Cyclones1-3South Bruce BladesTeeswater Arena
LBMN10Mar 056:30 PMWalkerton Capitals0-2Bruce Peninsula Northstars RedWiarton Arena
LBWN3Mar 057:00 PMShallow Lake Lakers3-5Bruce Peninsula Northstars BlackLions Head
LBMN19Mar 057:30 PMSaugeen Shores Storm 23-2Saugeen Shores Storm 1Southampton
LBMS28Mar 067:00 PMCentral Perth Predators5-3Wingham IronmenWingham
LBWS23Mar 067:45 PMBlyth-Brussels Crusaders5-1Minto Mad DogsHarriston CC
LBMS11Mar 068:00 PMMitchell Meteors2-0Drayton DefendersPMD Arena
LBMN6Mar 068:00 PMAEMHA Ice Dogs3-0Bruce Peninsula Northstars RedWiarton Arena
LBMN29Mar 068:00 PMHanover Falcons3-1Walkerton CapitalsWalkerton
LBWN12Mar 068:30 PMShallow Lake Lakers2-4Owen Sound Jr. AttackBayshore
LBWN24Mar 0711:30 AMBruce Peninsula Northstars Black5-7TCDMHA RebelsTara CC
LBWS12Mar 0712:00 PMListowel Cyclones0-2Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LBMN13Mar 072:50 PMWalkerton Capitals3-4Hanover FalconsHanover P&H Centre
LBMS18Mar 074:00 PMDrayton Defenders5-5Goderich SailorsGoderich MRC
LBMN9Mar 074:30 PMSaugeen Shores Storm 24-1Bruce Peninsula Northstars RedWiarton Arena
LBMS4Mar 076:30 PMMitchell Meteors3-2BCH Ice Dogs 2Central Huron CC
LBWS3Mar 083:00 PMListowel Cyclones1-5BCH Ice Dogs 1Hensall Arena
LBWN19Mar 084:00 PMTCDMHA Rebels5-0Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LBMN23Mar 087:00 PMBruce Peninsula Northstars Red0-7Saugeen Shores Storm 2Southampton
LBMS15Mar 087:00 PMCentral Perth Predators8-2Drayton DefendersPMD Arena
LBE6Mar 087:00 PMCentral Perth Predators8-2Drayton DefendersPMD Arena
LBWS25Mar 087:00 PMHuron-Bruce Blizzard2-4Minto Mad DogsHarriston CC
LBWS27Mar 096:30 PMBCH Ice Dogs 13-4South Bruce BladesTeeswater Arena
LBMS8Mar 097:00 PMGoderich Sailors0-7Central Perth PredatorsPERC
LBWS7Mar 097:30 PMHuron-Bruce Blizzard1-2Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LBWS19Mar 098:00 PMMinto Mad Dogs8-2Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LBMN26Mar 098:30 PMSaugeen Shores Storm 12-4Walkerton CapitalsWalkerton
LBMS16Mar 108:00 PMBCH Ice Dogs 21-5Goderich SailorsGoderich MRC
LBWN4Mar 109:30 PMTCDMHA Rebels3-4Bruce Peninsula Northstars BlackWiarton Arena
LBMN27Mar 109:30 PMAEMHA Ice Dogs5-0Walkerton CapitalsWalkerton
LBWN1Mar 117:00 PMKincardine Kinucks4-1Bruce Peninsula Northstars BlackLions Head
LBMS9Mar 117:30 PMMitchell Meteors2-5Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LBWS30Mar 117:40 PMMinto Mad Dogs3-2South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LBWN7Mar 127:15 PMOwen Sound Jr. Attack0-10Kincardine KinucksDavidson Centre
LBMN16Mar 127:30 PMAEMHA Ice Dogs5-3Saugeen Shores Storm 1Southampton
LBWS15Mar 127:30 PMBlyth-Brussels Crusaders4-3Huron-Bruce BlizzardRipley
LBMS1Mar 128:00 PMCentral Perth Predators1-0BCH Ice Dogs 2Hensall Arena
Game Data Last Updated: Sep 24, 2:30 AM, Next Update: Oct 04, 2:30 AM
Printed from woaa.on.ca on Thursday, September 24, 2020 at 10:35 AM