Pee Wee, 2019-2020, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintPee Wee Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

  • Feb 10-Apr 05
    Maroon North
    TeamGPWLTPts
    1Kincardine 2871014
    2TCDMHA83506
    3Hanover 173406
    4Hanover 273406
    5Kincardine 162404
    DateVisitorHome
    Feb 15
    3:00P
    TCDMHA5Hanover 12
    Feb 16
    7:30P
    Hanover 12Hanover 23
    Feb 18
    6:00P
    Kincardine 12TCDMHA6
    Feb 20
    6:00P
    Hanover 13Kincardine 25
    Feb 22
    6:10P
    Kincardine 17Hanover 25
    Feb 23
    11:15A
    TCDMHA3Kincardine 16
    Feb 25
    6:00P
    Hanover 23TCDMHA9
    Mar 01
    3:15P
    Hanover 14Kincardine 13
    Mar 02
    5:30P
    Kincardine 28Kincardine 11
    Mar 03
    6:00P
    Hanover 20Hanover 15
    Mar 03
    7:30P
    Kincardine 25TCDMHA3
    Mar 05
    6:00P
    TCDMHA1Kincardine 24
    Mar 07
    1:30P
    Kincardine 27Hanover 13
    Mar 07
    6:10P
    TCDMHA2Hanover 26
    Mar 08
    10:15A
    Hanover 26Kincardine 27
    Mar 09
    5:00P
    Kincardine 13Kincardine 24
    Mar 10
    6:30P
    Kincardine 25Hanover 26
    Mar 10
    7:30P
    Hanover 14TCDMHA3
  • Feb 10-Apr 05
    Maroon South
    TeamGPWLTPts
    1Minto871014
    2Walkerton862012
    3West Grey83506
    4Blyth-Brussels72504
    5Mitchell71602
    DateVisitorHome
    Feb 11
    8:00P
    West Grey4Walkerton5
    Feb 14
    6:30P
    Minto5Blyth-Brussels3
    Feb 19
    6:00P
    Mitchell6Blyth-Brussels0
    Feb 20
    8:30P
    Minto6West Grey2
    Feb 23
    3:30P
    Mitchell1West Grey6
    Feb 24
    7:40P
    West Grey1Minto6
    Feb 25
    8:00P
    Minto5Walkerton0
    Feb 26
    6:00P
    Walkerton10Blyth-Brussels2
    Mar 01
    5:30P
    Blyth-Brussels2West Grey8
    Mar 01
    5:40P
    Walkerton3Mitchell2
    Mar 03
    7:00P
    West Grey7Mitchell3
    Mar 03
    8:00P
    Blyth-Brussels5Walkerton4
    Mar 07
    2:00P
    Minto3Mitchell0
    Mar 08
    5:50P
    Mitchell1Minto9
    Mar 08
    7:30P
    Walkerton4West Grey3
    Mar 09
    6:00P
    West Grey5Blyth-Brussels6
    Mar 09
    7:00P
    Walkerton5Minto4
    Mar 10
    8:00P
    Mitchell1Walkerton6
    Mar 12
    7:40P
    Blyth-Brussels2Minto3
  • Feb 10-Apr 05
    Maroon Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 10-Apr 05
    Silver North
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA 1752010
    2Huron-Bruce752010
    3Owen Sound Red74308
    4AEMHA 283506
    5Saugeen Shores 171602
    DateVisitorHome
    Feb 15
    1:00P
    Owen Sound Red2Huron-Bruce3
    Feb 15
    5:15P
    AEMHA 15Saugeen Shores 13
    Feb 16
    10:30A
    AEMHA 24Huron-Bruce5
    Feb 19
    7:00P
    AEMHA 14AEMHA 23
    Feb 22
    1:00P
    AEMHA 21Saugeen Shores 14
    Feb 23
    4:15P
    Saugeen Shores 13Owen Sound Red5
    Feb 24
    7:00P
    Huron-Bruce2AEMHA 11
    Feb 25
    6:15P
    Huron-Bruce5Saugeen Shores 14
    Feb 25
    7:00P
    Owen Sound Red5AEMHA 23
    Feb 29
    5:15P
    Owen Sound Red2Saugeen Shores 11
    Mar 01
    6:00P
    Owen Sound Red4AEMHA 12
    Mar 02
    7:00P
    Saugeen Shores 14AEMHA 15
    Mar 04
    7:00P
    Huron-Bruce2AEMHA 23
    Mar 06
    7:15P
    Huron-Bruce4Owen Sound Red1
    Mar 08
    1:00P
    AEMHA 13Huron-Bruce0
    Mar 08
    4:00P
    AEMHA 24Owen Sound Red2
    Mar 09
    7:15P
    AEMHA 22AEMHA 14
    Mar 11
    7:00P
    Saugeen Shores 12AEMHA 26
  • Feb 10-Apr 05
    Silver South
    TeamGPWLTPts
    1Drayton862012
    2Listowel Red853010
    3Goderich84408
    4South Bruce83506
    5Wingham82604
    DateVisitorHome
    Feb 16
    4:00P
    Goderich4Drayton2
    Feb 19
    7:40P
    Wingham4South Bruce6
    Feb 21
    6:00P
    Listowel Red3Goderich4
    Feb 23
    3:00P
    Drayton4Listowel Red6
    Feb 24
    6:30P
    South Bruce3Listowel Red8
    Feb 24
    7:45P
    Goderich2Wingham0
    Mar 01
    11:00A
    Wingham6Goderich4
    Mar 01
    4:15P
    South Bruce0Drayton6
    Mar 02
    6:30P
    Wingham5Listowel Red6
    Mar 02
    7:40P
    Goderich3South Bruce4
    Mar 05
    7:30P
    Drayton9Wingham2
    Mar 06
    6:00P
    Drayton3Goderich2
    Mar 06
    6:45P
    Listowel Red4South Bruce5
    Mar 07
    7:30P
    Listowel Red8Wingham6
    Mar 08
    11:00A
    South Bruce1Goderich2
    Mar 08
    5:30P
    Wingham3Drayton5
    Mar 09
    6:30P
    Goderich2Listowel Red3
    Mar 10
    8:00P
    Listowel Red2Drayton7
    Mar 11
    7:40P
    Drayton8South Bruce2
    Mar 12
    7:30P
    South Bruce6Wingham7
  • Feb 10-Apr 05
    Silver Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 10-Apr 05
    White North
    TeamGPWLTPts
    1Owen Sound Gold651010
    2Saugeen Shores 274219
    3Shallow Lake64208
    4Saugeen Shores 382604
    5Bruce Peninsula71513
    DateVisitorHome
    Feb 15
    1:30P
    Owen Sound Gold3Shallow Lake1
    Feb 16
    6:45P
    Bruce Peninsula0Owen Sound Gold5
    Feb 19
    6:45P
    Shallow Lake7Saugeen Shores 28
    Feb 22
    1:30P
    Saugeen Shores 21Shallow Lake2
    Feb 23
    12:15P
    Shallow Lake4Saugeen Shores 33
    Feb 24
    6:30P
    Owen Sound Gold9Bruce Peninsula1
    Feb 25
    7:00P
    Saugeen Shores 32Bruce Peninsula0
    Feb 29
    1:30P
    Saugeen Shores 32Shallow Lake3
    Feb 29
    3:00P
    Saugeen Shores 24Bruce Peninsula2
    Mar 01
    12:15P
    Bruce Peninsula4Saugeen Shores 33
    Mar 01
    5:00P
    Saugeen Shores 22Owen Sound Gold1
    Mar 04
    5:45P
    Saugeen Shores 34Saugeen Shores 22
    Mar 07
    1:00P
    Bruce Peninsula2Saugeen Shores 22
    Mar 08
    12:15P
    Owen Sound Gold4Saugeen Shores 31
    Mar 08
    6:00P
    Shallow Lake4Bruce Peninsula3
    Mar 10
    8:00P
    Saugeen Shores 31Owen Sound Gold3
    Mar 11
    6:45P
    Saugeen Shores 23Saugeen Shores 31
  • Feb 10-Apr 05
    White South
    TeamGPWLTPts
    1Zurich871014
    2BCH761012
    3Listowel White72415
    4Central Perth Predators72415
    5Mt. Forest70700
    DateVisitorHome
    Feb 12
    7:40P
    Listowel White9Mt. Forest1
    Feb 15
    5:30P
    Zurich4Listowel White2
    Feb 16
    4:30P
    Listowel White3Central Perth Predators3
    Feb 16
    6:45P
    Zurich11Mt. Forest0
    Feb 22
    3:00P
    Zurich3BCH6
    Feb 22
    3:30P
    Central Perth Predators5Mt. Forest0
    Feb 23
    4:30P
    BCH3Central Perth Predators1
    Feb 23
    5:30P
    Listowel White2Zurich4
    Feb 24
    7:30P
    Mt. Forest1BCH14
    Feb 29
    3:30P
    BCH7Mt. Forest0
    Feb 29
    5:30P
    Central Perth Predators2Listowel White4
    Mar 01
    1:30P
    Listowel White2BCH4
    Mar 01
    4:30P
    Zurich6Central Perth Predators2
    Mar 06
    8:30P
    Mt. Forest1Zurich19
    Mar 07
    4:00P
    Central Perth Predators1Zurich4
    Mar 08
    4:30P
    Mt. Forest2Central Perth Predators9
    Mar 08
    5:30P
    BCH2Zurich3
    Mar 10
    6:30P
    BCH5Listowel White0
  • Feb 10-Apr 05
    White Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
LPMS16Feb 118:00 PMWest Grey Warriors4-5Walkerton CapitalsWalkerton
LPWS15Feb 127:40 PMListowel Cyclones White9-1Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPMS1Feb 146:30 PMMinto Mad Dogs5-3Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LPSN10Feb 151:00 PMOwen Sound Jr. Attack Red2-3Huron-Bruce BlizzardRipley
LPWN18Feb 151:30 PMOwen Sound Jr. Attack Gold3-1Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LPMN4Feb 153:00 PMTCDMHA Rebels5-2Hanover Falcons 1Hanover P&H Centre
LPSN17Feb 155:15 PMAEMHA Ice Dogs 15-3Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPWS9Feb 155:30 PMZurich Thunder4-2Listowel Cyclones WhiteSteve Kerr Complex
LPSN11Feb 1610:30 AMAEMHA Ice Dogs 24-5Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LPSS1Feb 164:00 PMGoderich Sailors4-2Drayton DefendersPMD Arena
LPWS6Feb 164:30 PMListowel Cyclones White3-3Central Perth PredatorsPERC
LPWS16Feb 166:45 PMZurich Thunder11-0Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPWN5Feb 166:45 PMBruce Peninsula Northstars0-5Owen Sound Jr. Attack GoldBayshore
LPMN5Feb 167:30 PMHanover Falcons 12-3Hanover Falcons 2Hanover P&H Centre
LPMN19Feb 186:00 PMKincardine Kinucks 12-6TCDMHA RebelsKeady Arena
LPMS2Feb 196:00 PMMitchell Meteors6-0Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LPWN9Feb 196:45 PMShallow Lake Lakers7-8Saugeen Shores Storm 2Southampton
LPSN5Feb 197:00 PMAEMHA Ice Dogs 14-3AEMHA Ice Dogs 2Paisley Arena
LPSS16Feb 197:40 PMWingham Ironmen4-6South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LPMN13Feb 206:00 PMHanover Falcons 13-5Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
LPMS18Feb 208:30 PMMinto Mad Dogs6-2West Grey WarriorsDurham CC
LPSS6Feb 216:00 PMListowel Cyclones Red3-4Goderich SailorsGoderich MRC
LPSN18Feb 221:00 PMAEMHA Ice Dogs 21-4Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPWN19Feb 221:30 PMSaugeen Shores Storm 21-2Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LPWS4Feb 223:00 PMZurich Thunder3-6BCH Ice DogsHensall Arena
LPWS14Feb 223:30 PMCentral Perth Predators5-0Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPMN6Feb 226:10 PMKincardine Kinucks 17-5Hanover Falcons 2Hanover P&H Centre
LPMN9Feb 2311:15 AMTCDMHA Rebels3-6Kincardine Kinucks 1Davidson Centre
LPWN16Feb 2312:15 PMShallow Lake Lakers4-3Saugeen Shores Storm 3Southampton
LPSS12Feb 233:00 PMDrayton Defenders4-6Listowel Cyclones RedSteve Kerr Complex
LPMS19Feb 233:30 PMMitchell Meteors1-6West Grey WarriorsNormanby Arena
LPSN16Feb 234:15 PMSaugeen Shores Storm 13-5Owen Sound Jr. Attack RedJMRRC (1 - West)
LPWS5Feb 234:30 PMBCH Ice Dogs3-1Central Perth PredatorsPERC
LPWS19Feb 235:30 PMListowel Cyclones White2-4Zurich ThunderZurich
LPSS10Feb 246:30 PMSouth Bruce Blades3-8Listowel Cyclones RedSteve Kerr Complex
LPWN1Feb 246:30 PMOwen Sound Jr. Attack Gold9-1Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
LPSN2Feb 247:00 PMHuron-Bruce Blizzard2-1AEMHA Ice Dogs 1Tara CC
LPWS3Feb 247:30 PMMt. Forest Rams1-14BCH Ice DogsCentral Huron CC
LPMS8Feb 247:40 PMWest Grey Warriors1-6Minto Mad DogsHarriston CC
LPSS18Feb 247:45 PMGoderich Sailors2-0Wingham IronmenWingham
LPMN18Feb 256:00 PMHanover Falcons 23-9TCDMHA RebelsKeady Arena
LPSN19Feb 256:15 PMHuron-Bruce Blizzard5-4Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPSN7Feb 257:00 PMOwen Sound Jr. Attack Red5-3AEMHA Ice Dogs 2Tara CC
LPWN3Feb 257:00 PMSaugeen Shores Storm 32-0Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
LPMS14Feb 258:00 PMMinto Mad Dogs5-0Walkerton CapitalsWalkerton
LPMS3Feb 266:00 PMWalkerton Capitals10-2Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LPWN20Feb 291:30 PMSaugeen Shores Storm 32-3Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LPWN2Feb 293:00 PMSaugeen Shores Storm 24-2Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
LPWS13Feb 293:30 PMBCH Ice Dogs7-0Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LPSN20Feb 295:15 PMOwen Sound Jr. Attack Red2-1Saugeen Shores Storm 1Southampton
LPWS11Feb 295:30 PMCentral Perth Predators2-4Listowel Cyclones WhiteSteve Kerr Complex
LPSS8Mar 0111:00 AMWingham Ironmen6-4Goderich SailorsGoderich MRC
LPWN13Mar 0112:15 PMBruce Peninsula Northstars4-3Saugeen Shores Storm 3Southampton
LPWS2Mar 011:30 PMListowel Cyclones White2-4BCH Ice DogsHensall Arena
LPMN12Mar 013:15 PMHanover Falcons 14-3Kincardine Kinucks 1Tiverton Arena
LPSS3Mar 014:15 PMSouth Bruce Blades0-6Drayton DefendersPMD Arena
LPWS8Mar 014:30 PMZurich Thunder6-2Central Perth PredatorsPERC
LPWN6Mar 015:00 PMSaugeen Shores Storm 22-1Owen Sound Jr. Attack GoldJMRRC (1 - West)
LPMS17Mar 015:30 PMBlyth-Brussels Crusaders2-8West Grey WarriorsDurham CC
LPMS10Mar 015:40 PMWalkerton Capitals3-2Mitchell MeteorsMitchell Arena
LPSN3Mar 016:00 PMOwen Sound Jr. Attack Red4-2AEMHA Ice Dogs 1Chesley
LPMN10Mar 025:30 PMKincardine Kinucks 28-1Kincardine Kinucks 1Tiverton Arena
LPSS9Mar 026:30 PMWingham Ironmen5-6Listowel Cyclones RedSteve Kerr Complex
LPSN4Mar 027:00 PMSaugeen Shores Storm 14-5AEMHA Ice Dogs 1Paisley Arena
LPSS14Mar 027:40 PMGoderich Sailors3-4South Bruce BladesTeeswater Arena
LPMN1Mar 036:00 PMHanover Falcons 20-5Hanover Falcons 1Hanover P&H Centre
LPMS9Mar 037:00 PMWest Grey Warriors7-3Mitchell MeteorsMitchell Arena
LPMN20Mar 037:30 PMKincardine Kinucks 25-3TCDMHA RebelsKeady Arena
LPMS13Mar 038:00 PMBlyth-Brussels Crusaders5-4Walkerton CapitalsWalkerton
LPWN10Mar 045:45 PMSaugeen Shores Storm 34-2Saugeen Shores Storm 2Southampton
LPSN6Mar 047:00 PMHuron-Bruce Blizzard2-3AEMHA Ice Dogs 2Paisley Arena
LPMN16Mar 056:00 PMTCDMHA Rebels1-4Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
LPSS17Mar 057:30 PMDrayton Defenders9-2Wingham IronmenWingham
LPSS5Mar 066:00 PMDrayton Defenders3-2Goderich SailorsGoderich MRC
LPSS15Mar 066:45 PMListowel Cyclones Red4-5South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LPSN15Mar 067:15 PMHuron-Bruce Blizzard4-1Owen Sound Jr. Attack RedBayshore
LPWS20Mar 068:30 PMMt. Forest Rams1-19Zurich ThunderZurich
LPWN12Mar 071:00 PMBruce Peninsula Northstars2-2Saugeen Shores Storm 2Southampton
LPMN3Mar 071:30 PMKincardine Kinucks 27-3Hanover Falcons 1Hanover P&H Centre
LPMS11Mar 072:00 PMMinto Mad Dogs3-0Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
LPWS18Mar 074:00 PMCentral Perth Predators1-4Zurich ThunderZurich
LPMN8Mar 076:10 PMTCDMHA Rebels2-6Hanover Falcons 2Hanover P&H Centre
LPSS19Mar 077:30 PMListowel Cyclones Red8-6Wingham IronmenWingham
LPMN14Mar 0810:15 AMHanover Falcons 26-7Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
LPSS7Mar 0811:00 AMSouth Bruce Blades1-2Goderich SailorsGoderich MRC
LPWN14Mar 0812:15 PMOwen Sound Jr. Attack Gold4-1Saugeen Shores Storm 3Southampton
LPSN12Mar 081:00 PMAEMHA Ice Dogs 13-0Huron-Bruce BlizzardRipley
LPSN14Mar 084:00 PMAEMHA Ice Dogs 24-2Owen Sound Jr. Attack RedJMRRC (2 - East)
LPWS7Mar 084:30 PMMt. Forest Rams2-9Central Perth PredatorsPERC
LPWS17Mar 085:30 PMBCH Ice Dogs2-3Zurich ThunderZurich
LPSS4Mar 085:30 PMWingham Ironmen3-5Drayton DefendersPMD Arena
LPMS6Mar 085:50 PMMitchell Meteors1-9Minto Mad DogsHarriston CC
LPWN4Mar 086:00 PMShallow Lake Lakers4-3Bruce Peninsula NorthstarsLions Head
LPMS20Mar 087:30 PMWalkerton Capitals4-3West Grey WarriorsDurham CC
LPMN15Mar 095:00 PMKincardine Kinucks 13-4Kincardine Kinucks 2Tiverton Arena
LPMS4Mar 096:00 PMWest Grey Warriors5-6Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LPSS11Mar 096:30 PMGoderich Sailors2-3Listowel Cyclones RedSteve Kerr Complex
LPMS7Mar 097:00 PMWalkerton Capitals5-4Minto Mad DogsPalmerston Arena
LPSN1Mar 097:15 PMAEMHA Ice Dogs 22-4AEMHA Ice Dogs 1Paisley Arena
LPMN7Mar 106:30 PMKincardine Kinucks 25-6Hanover Falcons 2Hanover P&H Centre
LPWS12Mar 106:30 PMBCH Ice Dogs5-0Listowel Cyclones WhiteSteve Kerr Complex
LPMN17Mar 107:30 PMHanover Falcons 14-3TCDMHA RebelsKeady Arena
LPMS15Mar 108:00 PMMitchell Meteors1-6Walkerton CapitalsWalkerton
LPWN7Mar 108:00 PMSaugeen Shores Storm 31-3Owen Sound Jr. Attack GoldJMRRC (1 - West)
LPSS2Mar 108:00 PMListowel Cyclones Red2-7Drayton DefendersPMD Arena
LPWN15Mar 116:45 PMSaugeen Shores Storm 23-1Saugeen Shores Storm 3Southampton
LPSN8Mar 117:00 PMSaugeen Shores Storm 12-6AEMHA Ice Dogs 2Paisley Arena
LPSS13Mar 117:40 PMDrayton Defenders8-2South Bruce BladesTeeswater Arena
LPSS20Mar 127:30 PMSouth Bruce Blades6-7Wingham IronmenWingham
LPMS5Mar 127:40 PMBlyth-Brussels Crusaders2-3Minto Mad DogsPalmerston Arena
Game Data Last Updated: Aug 06, 2:32 AM, Next Update: Aug 16, 2:32 AM
Printed from woaa.on.ca on Thursday, August 6, 2020 at 3:54 PM