U13, 2022-2023, MH-REP (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll U13 Standings
Jump To:
U13 Regular Season
Silver
Sep 01, 2022-Apr 16, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181611330.91711519+960.8589-0-1W3
181134260.7225739+180.5946-2-2W4
18963210.5836461+30.5124-4-2W1
18576160.4444347-40.4783-4-3W2
18693150.4174261-190.4083-6-1L1
186120120.3333362-290.3473-7-0L3
18116130.0832590-650.2171-8-1L5
White
Sep 01, 2022-Apr 16, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181530300.8337841+370.6558-2-0W1
181431290.8068841+470.6829-1-0L1
181062220.6114644+20.5114-5-1W2
181062220.6117441+330.6435-4-1L3
181062220.6117648+280.6137-2-1W1
18774180.5005348+50.5256-3-1W2
18774180.5005763-60.4753-6-1T1
183114100.2783559-240.3722-7-1L1
18314170.1946094-340.3901-8-1L2
18016220.05613101-880.1140-9-1T1
Maroon
Sep 01, 2022-Apr 16, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181611330.91713851+870.7308-1-1W2
181224280.7788845+430.6628-1-1W2
181260240.6678540+450.6808-2-0W4
18981190.5288256+260.5944-6-0L2
185112120.3336883-150.4503-6-1L1
18213370.1944282-400.3392-7-1L6
18116130.08324170-1460.1241-8-1L6

U13 Tier 1 Cruickshank
Jan 31-Mar 12
Pool Play
TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks1091018
Mitchell Meteors1064012
Walkerton Capitals1055010
West Grey Warriors1055010
Listowel Cyclones103706
Mid-Huron Huskies102804
DateVisitorHome
Feb 06
8:00P
Walkerton Capitals3Mitchell Meteors4
Feb 07
7:10P
West Grey Warriors1Mid-Huron Huskies3
Feb 08
6:00P
West Grey Warriors2Walkerton Capitals5
Feb 12
3:00P
Kincardine Kinucks7West Grey Warriors1
Feb 13
6:30P
Mitchell Meteors1Listowel Cyclones2
Feb 14
7:10P
Walkerton Capitals8Mid-Huron Huskies1
Feb 15
7:30P
Listowel Cyclones3West Grey Warriors7
Feb 15
7:45P
Mitchell Meteors1Kincardine Kinucks5
Feb 18
1:00P
Mid-Huron Huskies2Listowel Cyclones1
Feb 18
2:15P
Mitchell Meteors2Walkerton Capitals1
Feb 19
11:30A
Mid-Huron Huskies0Walkerton Capitals5
Feb 20
7:40P
Kincardine Kinucks3Mitchell Meteors2
Feb 21
7:45P
West Grey Warriors2Listowel Cyclones0
Feb 22
7:40P
Mid-Huron Huskies0Mitchell Meteors3
Feb 24
8:15P
Listowel Cyclones1Kincardine Kinucks4
Feb 25
12:00P
Kincardine Kinucks2Walkerton Capitals3
Feb 25
1:30P
Listowel Cyclones4Mid-Huron Huskies1
Feb 26
6:30P
Mid-Huron Huskies0West Grey Warriors4
Feb 28
7:10P
Kincardine Kinucks9Mid-Huron Huskies1
Mar 01
7:30P
Walkerton Capitals1West Grey Warriors2
Mar 01
7:45P
Mid-Huron Huskies1Kincardine Kinucks4
Mar 04
11:30A
Walkerton Capitals2Kincardine Kinucks6
Mar 04
8:00P
West Grey Warriors3Mitchell Meteors1
Mar 05
10:45A
West Grey Warriors1Kincardine Kinucks8
Mar 06
8:00P
Listowel Cyclones1Mitchell Meteors7
Mar 07
7:10P
Mitchell Meteors4Mid-Huron Huskies3
Mar 07
7:45P
Kincardine Kinucks7Listowel Cyclones1
Mar 08
6:00P
Listowel Cyclones2Walkerton Capitals5
Mar 08
7:30P
Mitchell Meteors3West Grey Warriors1
Mar 11
2:30P
Walkerton Capitals2Listowel Cyclones3
Jan 31-Apr 08
Final

top two teams from pool - winner goes to OMHA Tournament - KINCARDINE

TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks32104
Mitchell Meteors31202
DateVisitorHome
Mar 18
5:45P
Kincardine Kinucks2Mitchell Meteors3
Mar 19
1:00P
Mitchell Meteors0Kincardine Kinucks7
Mar 21
7:50P
Kincardine Kinucks4Mitchell Meteors2

U13 Tier 2 Gregg
Jan 31-Mar 12
Pool A
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders770014
Minto Mad Dogs74308
Wingham Ironmen83506
Blyth-Brussels Crusaders72504
Kincardine Kinucks C72504
DateVisitorHome
Feb 08
7:30P
Minto Mad Dogs4Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 11
2:30P
Blyth-Brussels Crusaders1Wingham Ironmen3
Feb 15
7:30P
Kincardine Kinucks C3Blyth-Brussels Crusaders4
Feb 16
6:30P
Drayton Defenders4Wingham Ironmen1
Feb 18
11:30A
Wingham Ironmen2Drayton Defenders7
Feb 18
4:00P
Kincardine Kinucks C1Minto Mad Dogs4
Feb 19
6:00P
Minto Mad Dogs3Drayton Defenders4
Feb 21
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders4Minto Mad Dogs5
Feb 24
7:30P
Kincardine Kinucks C5Wingham Ironmen4
Feb 25
11:30A
Blyth-Brussels Crusaders0Drayton Defenders4
Feb 26
6:00P
Kincardine Kinucks C6Drayton Defenders7
Feb 28
6:00P
Wingham Ironmen3Minto Mad Dogs2
Mar 01
7:30P
Drayton Defenders5Blyth-Brussels Crusaders2
Mar 02
6:30P
Minto Mad Dogs0Wingham Ironmen1
Mar 04
1:30P
Wingham Ironmen1Blyth-Brussels Crusaders7
Mar 04
4:15P
Minto Mad Dogs5Kincardine Kinucks C2
Mar 05
1:30P
Wingham Ironmen1Kincardine Kinucks C7
Mar 12
1:15P
Drayton Defenders5Kincardine Kinucks C1
Jan 31-Mar 12
Pool B
TeamGPWLTPts
AEMHA Ice Dogs861113
Goderich Sailors852111
Saugeen Shores Storm853010
West Grey Warriors D83506
Mid-Huron Huskies C80800
DateVisitorHome
Feb 04
3:00P
Saugeen Shores Storm4Goderich Sailors3
Feb 08
6:45P
Mid-Huron Huskies C0Saugeen Shores Storm5
Feb 10
7:00P
Saugeen Shores Storm7AEMHA Ice Dogs5
Feb 11
3:00P
Mid-Huron Huskies C2Goderich Sailors8
Feb 11
5:45P
West Grey Warriors D3Saugeen Shores Storm4
Feb 12
3:30P
AEMHA Ice Dogs4Mid-Huron Huskies C3
Feb 15
7:30P
West Grey Warriors D5Mid-Huron Huskies C2
Feb 17
6:30P
Mid-Huron Huskies C1West Grey Warriors D6
Feb 18
4:30P
Goderich Sailors4Saugeen Shores Storm3
Feb 19
1:30P
Saugeen Shores Storm5West Grey Warriors D6
Feb 22
7:30P
Goderich Sailors4Mid-Huron Huskies C3
Feb 25
1:30P
Mid-Huron Huskies C0AEMHA Ice Dogs6
Feb 25
3:00P
West Grey Warriors D1Goderich Sailors4
Feb 26
6:00P
Goderich Sailors3AEMHA Ice Dogs4
Mar 01
6:45P
AEMHA Ice Dogs2Saugeen Shores Storm0
Mar 04
3:00P
AEMHA Ice Dogs4Goderich Sailors4
Mar 05
12:00P
Goderich Sailors2West Grey Warriors D0
Mar 05
3:30P
Saugeen Shores Storm5Mid-Huron Huskies C0
Mar 07
7:00P
AEMHA Ice Dogs9West Grey Warriors D1
Mar 10
6:00P
West Grey Warriors D0AEMHA Ice Dogs5
Jan 31-Apr 08
Final

Top team from A and B - both teams to OMHA tournament -WOAA CHAMPION - AEMHA

TeamGPWLTPts
AEMHA Ice Dogs22004
Drayton Defenders20200
DateVisitorHome
Mar 17
7:00P
Drayton Defenders5AEMHA Ice Dogs9
Mar 18
10:00A
AEMHA Ice Dogs3Drayton Defenders0
   

U13 Tier 3 Lockridge
Jan 31-Mar 12
Pool A
TeamGPWLTPts
Mt. Forest Rams990018
Walkerton Capitals D963012
Huron-Bruce Blizzard93606
Central Perth Predators90900
DateVisitorHome
Feb 05
5:00P
Mt. Forest Rams4Walkerton Capitals D2
Feb 06
7:30P
Mt. Forest Rams6Central Perth Predators0
Feb 12
1:00P
Mt. Forest Rams5Huron-Bruce Blizzard2
Feb 13
7:30P
Huron-Bruce Blizzard6Central Perth Predators2
Feb 15
7:00P
Walkerton Capitals D2Huron-Bruce Blizzard1
Feb 20
7:30P
Walkerton Capitals D4Central Perth Predators3
Feb 21
8:15P
Huron-Bruce Blizzard0Walkerton Capitals D8
Feb 24
8:30P
Mt. Forest Rams10Huron-Bruce Blizzard3
Feb 25
3:15P
Walkerton Capitals D6Huron-Bruce Blizzard3
Feb 25
4:45P
Central Perth Predators1Mt. Forest Rams8
Feb 26
4:30P
Central Perth Predators0Walkerton Capitals D2
Mar 01
7:40P
Central Perth Predators0Mt. Forest Rams7
Mar 03
7:00P
Huron-Bruce Blizzard7Central Perth Predators6
Mar 04
4:30P
Central Perth Predators3Huron-Bruce Blizzard5
Mar 04
5:00P
Walkerton Capitals D3Mt. Forest Rams6
Mar 05
4:30P
Mt. Forest Rams6Walkerton Capitals D3
Mar 06
7:30P
Walkerton Capitals D5Central Perth Predators1
Mar 08
7:40P
Huron-Bruce Blizzard3Mt. Forest Rams5
Jan 31-Mar 12
Pool B
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers871014
TCDMHA Rebels972014
South Bruce Blades82604
Bruce Peninsula Predators91802
DateVisitorHome
Feb 08
7:30P
Bruce Peninsula Predators2TCDMHA Rebels12
Feb 08
7:45P
Shallow Lake Lakers3South Bruce Blades2
Feb 12
4:30P
TCDMHA Rebels2Shallow Lake Lakers7
Feb 15
7:45P
TCDMHA Rebels6South Bruce Blades2
Feb 22
7:30P
Shallow Lake Lakers3TCDMHA Rebels6
Feb 25
2:00P
TCDMHA Rebels10Bruce Peninsula Predators2
Feb 26
4:30P
South Bruce Blades2Shallow Lake Lakers5
Feb 27
7:45P
TCDMHA Rebels3South Bruce Blades2
Feb 28
6:30P
Shallow Lake Lakers15Bruce Peninsula Predators1
Mar 01
7:30P
Shallow Lake Lakers6TCDMHA Rebels4
Mar 01
7:45P
Bruce Peninsula Predators3South Bruce Blades5
Mar 04
10:00A
TCDMHA Rebels17Bruce Peninsula Predators1
Mar 05
2:00P
South Bruce Blades5Bruce Peninsula Predators4
Mar 06
7:45P
Bruce Peninsula Predators7South Bruce Blades5
Mar 08
7:30P
South Bruce Blades0TCDMHA Rebels7
Mar 10
6:30P
Shallow Lake Lakers12Bruce Peninsula Predators1
Mar 12
4:30P
Bruce Peninsula Predators0Shallow Lake Lakers13
Jan 31-Apr 08
Final

top team from A and B - both teams to OMHA tournament WINNER Shallow Lake

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers22004
Mt. Forest Rams20200
DateVisitorHome
Mar 22
6:30P
Shallow Lake Lakers5Mt. Forest Rams4
Mar 25
11:00A
Mt. Forest Rams3Shallow Lake Lakers5
   

Game Data Last Updated: Apr 23, 9:05 AM, Next Update: May 03, 9:05 AM