Novice, 2017-2018, Boys LL (Western Ontario Athletic Association)

PrintNovice Central South Playoff Standings
Jump To:

Bracket

Feb 01-Apr 08
Maroon West
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors 2853010
Mitchell Meteors 184408
Zurich Thunder63306
BCH Ice Dogs 1 Huron Com83506
DateVisitorHome
Feb 08
6:00P
Mitchell Meteors 25BCH Ice Dogs 1 Huron Com0
Feb 11
4:30P
BCH Ice Dogs 1 Huron Com1Zurich Thunder4
Feb 15
6:00P
Mitchell Meteors 13BCH Ice Dogs 1 Huron Com4
Feb 17
2:00P
Zurich Thunder3Mitchell Meteors 22
Feb 18
12:00P
Zurich Thunder3Mitchell Meteors 12
Feb 19
6:30P
BCH Ice Dogs 1 Huron Com3Mitchell Meteors 21
Feb 22
6:00P
Mitchell Meteors 14BCH Ice Dogs 1 Huron Com1
Feb 24
12:00P
Zurich Thunder1BCH Ice Dogs 1 Huron Com2
Feb 24
3:45P
Mitchell Meteors 21Mitchell Meteors 10
Feb 25
4:30P
Mitchell Meteors 25Zurich Thunder4
Mar 03
4:00P
BCH Ice Dogs 1 Huron Com3Mitchell Meteors 14
Mar 04
5:30P
Mitchell Meteors 21Mitchell Meteors 16
Mar 09
6:50P
Mitchell Meteors 13Mitchell Meteors 25
Mar 10
1:00P
Mitchell Meteors 12Zurich Thunder1
Mar 10
3:00P
BCH Ice Dogs 1 Huron Com1Mitchell Meteors 27
Feb 01-Apr 08
Maroon East
TeamGPWLTPts
Wallace Sabres862012
Hanover Falcons 2862012
Hanover Falcons 1853010
Listowel Cyclones 2 Red82604
West Grey Warriors 181702
DateVisitorHome
Feb 11
11:00A
Hanover Falcons 19West Grey Warriors 15
Feb 13
6:30P
Hanover Falcons 14Listowel Cyclones 2 Red3
Feb 15
7:00P
Hanover Falcons 23Wallace Sabres2
Feb 17
9:00A
Listowel Cyclones 2 Red3Hanover Falcons 15
Feb 17
10:00A
West Grey Warriors 10Hanover Falcons 24
Feb 18
2:30P
Listowel Cyclones 2 Red1Hanover Falcons 23
Feb 21
6:30P
Hanover Falcons 24Listowel Cyclones 2 Red2
Feb 24
9:00A
Wallace Sabres5Hanover Falcons 12
Feb 24
12:00P
West Grey Warriors 15Listowel Cyclones 2 Red3
Feb 25
10:00A
Wallace Sabres4Hanover Falcons 20
Feb 26
6:30P
Hanover Falcons 23Hanover Falcons 11
Feb 26
7:00P
Listowel Cyclones 2 Red5Wallace Sabres4
Feb 28
6:30P
Wallace Sabres7West Grey Warriors 10
Mar 03
9:00A
West Grey Warriors 12Hanover Falcons 16
Mar 03
12:00P
Wallace Sabres4Listowel Cyclones 2 Red1
Mar 04
1:30P
Listowel Cyclones 2 Red4West Grey Warriors 11
Mar 05
7:00P
Hanover Falcons 12Wallace Sabres6
Mar 08
7:00P
West Grey Warriors 11Wallace Sabres9
Mar 10
9:00A
Hanover Falcons 14Hanover Falcons 22
Mar 11
1:30P
Hanover Falcons 24West Grey Warriors 10
Feb 01-Apr 08
Maroon Final
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors 232104
Hanover Falcons 231202
DateVisitorHome
Mar 14
7:00P
Mitchell Meteors 21Hanover Falcons 23
Mar 20
7:00P
Hanover Falcons 22Mitchell Meteors 23
Mar 21
7:00P
Hanover Falcons 21Mitchell Meteors 24
Feb 01-Apr 08
Silver West
TeamGPWLTPts
Seaforth Stars853010
BCH Ice Dogs 2 H Tire84319
Ripley Wolves84408
Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy83417
Lucknow Sepoys83506
DateVisitorHome
Feb 09
6:00P
Seaforth Stars4Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy1
Feb 10
11:00A
Ripley Wolves3Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy2
Feb 11
3:00P
Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy0BCH Ice Dogs 2 H Tire2
Feb 17
12:15P
BCH Ice Dogs 2 H Tire1Lucknow Sepoys0
Feb 18
3:00P
Ripley Wolves0BCH Ice Dogs 2 H Tire4
Feb 19
5:00P
Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy2Lucknow Sepoys1
Feb 24
9:00A
BCH Ice Dogs 2 H Tire3Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy3
Feb 24
12:15P
Seaforth Stars2Lucknow Sepoys3
Feb 25
11:30A
Lucknow Sepoys2BCH Ice Dogs 2 H Tire1
Feb 25
4:30P
Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy2Seaforth Stars3
Feb 28
6:00P
Lucknow Sepoys2Ripley Wolves0
Feb 28
6:00P
BCH Ice Dogs 2 H Tire2Seaforth Stars5
Mar 02
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy4Ripley Wolves1
Mar 03
9:00A
Lucknow Sepoys1Blyth-Brussels Crusaders 2 Burgundy4
Mar 03
3:00P
Ripley Wolves4Seaforth Stars3
Mar 04
12:00P
Ripley Wolves6Lucknow Sepoys1
Mar 06
7:30P
BCH Ice Dogs 2 H Tire0Ripley Wolves3
Mar 07
6:00P
Seaforth Stars0BCH Ice Dogs 2 H Tire1
Mar 08
6:45P
Lucknow Sepoys1Seaforth Stars2
Mar 10
3:15P
Seaforth Stars5Ripley Wolves2
Feb 01-Apr 08
Silver East
TeamGPWLTPts
Listowel Cyclones 1 White871014
Minto Mad Dogs862012
Listowel Cyclones 3 Black83506
South Bruce Blades83506
Drayton Defenders 1 Black81702
DateVisitorHome
Feb 10
2:00P
Drayton Defenders 1 Black0Listowel Cyclones 1 White2
Feb 11
12:00P
Drayton Defenders 1 Black2South Bruce Blades3
Feb 12
7:00P
Listowel Cyclones 3 Black2Drayton Defenders 1 Black3
Feb 15
6:30P
Listowel Cyclones 1 White3Minto Mad Dogs2
Feb 17
1:00P
Minto Mad Dogs4Listowel Cyclones 3 Black3
Feb 19
6:30P
Listowel Cyclones 3 Black5Minto Mad Dogs3
Feb 20
6:00P
Minto Mad Dogs3Listowel Cyclones 1 White2
Feb 23
6:00P
Minto Mad Dogs1South Bruce Blades0
Feb 24
11:00A
Listowel Cyclones 1 White3South Bruce Blades0
Feb 26
6:30P
South Bruce Blades5Listowel Cyclones 3 Black4
Feb 26
7:00P
Listowel Cyclones 1 White3Drayton Defenders 1 Black2
Feb 28
6:20P
South Bruce Blades5Drayton Defenders 1 Black2
Mar 03
1:00P
Listowel Cyclones 1 White3Listowel Cyclones 3 Black1
Mar 04
12:30P
Listowel Cyclones 3 Black3South Bruce Blades2
Mar 05
6:30P
Drayton Defenders 1 Black2Minto Mad Dogs4
Mar 06
6:00P
South Bruce Blades0Listowel Cyclones 1 White2
Mar 07
6:00P
South Bruce Blades1Minto Mad Dogs3
Mar 07
6:30P
Drayton Defenders 1 Black1Listowel Cyclones 3 Black2
Mar 08
6:00P
Listowel Cyclones 3 Black2Listowel Cyclones 1 White3
Mar 11
2:00P
Minto Mad Dogs4Drayton Defenders 1 Black1
Feb 01-Apr 08
Silver Final
TeamGPWLTPts
Seaforth Stars32104
Listowel Cyclones 1 White31202
DateVisitorHome
Mar 16
7:00P
Listowel Cyclones 1 White3Seaforth Stars5
Mar 17
12:00P
Seaforth Stars0Listowel Cyclones 1 White1
Mar 22
7:00P
Listowel Cyclones 1 White1Seaforth Stars2
Feb 01-Apr 08
White West
TeamGPWLTPts
Goderich Sailors871014
Wingham Ironmen Blue 184408
Wingham Ironmen Gold 283506
Blyth-Brussels Crusaders 1 Black83506
Central Perth LL83506
DateVisitorHome
Feb 08
6:15P
Blyth-Brussels Crusaders 1 Black3Wingham Ironmen Gold 24
Feb 10
9:00A
Goderich Sailors2Central Perth LL0
Feb 10
10:00A
Wingham Ironmen Blue 13Blyth-Brussels Crusaders 1 Black2
Feb 11
1:30P
Central Perth LL0Goderich Sailors7
Feb 14
6:00P
Wingham Ironmen Blue 12Goderich Sailors1
Feb 15
6:15P
Wingham Ironmen Gold 20Wingham Ironmen Blue 13
Feb 16
6:00P
Wingham Ironmen Gold 23Blyth-Brussels Crusaders 1 Black5
Feb 17
10:00A
Goderich Sailors9Blyth-Brussels Crusaders 1 Black1
Feb 17
12:45P
Central Perth LL2Wingham Ironmen Gold 25
Feb 22
6:15P
Wingham Ironmen Blue 14Wingham Ironmen Gold 23
Feb 24
2:45P
Blyth-Brussels Crusaders 1 Black6Wingham Ironmen Blue 11
Feb 25
1:30P
Blyth-Brussels Crusaders 1 Black1Goderich Sailors6
Feb 26
6:30P
Wingham Ironmen Blue 11Central Perth LL2
Mar 01
6:15P
Goderich Sailors7Wingham Ironmen Blue 12
Mar 04
1:30P
Wingham Ironmen Gold 20Goderich Sailors10
Mar 05
6:30P
Central Perth LL2Blyth-Brussels Crusaders 1 Black3
Mar 07
7:00P
Wingham Ironmen Gold 24Central Perth LL3
Mar 08
6:15P
Central Perth LL3Wingham Ironmen Blue 11
Mar 10
9:00A
Blyth-Brussels Crusaders 1 Black2Central Perth LL4
Mar 10
11:30A
Goderich Sailors4Wingham Ironmen Gold 22
Feb 01-Apr 08
White East
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors 2870115
Mt. Forest Rams853010
Walkerton Capitals83239
Howick Hornets81613
Drayton Defenders 2 Orange81613
DateVisitorHome
Feb 10
9:00A
Walkerton Capitals1West Grey Warriors 21
Feb 11
1:00P
Howick Hornets0Drayton Defenders 2 Orange1
Feb 12
7:00P
West Grey Warriors 26Howick Hornets1
Feb 13
6:30P
Walkerton Capitals4Mt. Forest Rams1
Feb 14
6:15P
Mt. Forest Rams5Drayton Defenders 2 Orange2
Feb 17
9:00A
Howick Hornets0Walkerton Capitals6
Feb 19
7:00P
Mt. Forest Rams6Howick Hornets0
Feb 20
6:30P
Drayton Defenders 2 Orange0Mt. Forest Rams7
Feb 23
6:30P
West Grey Warriors 22Walkerton Capitals1
Feb 24
10:00A
West Grey Warriors 25Mt. Forest Rams2
Feb 25
1:00P
West Grey Warriors 29Drayton Defenders 2 Orange1
Feb 26
7:00P
Drayton Defenders 2 Orange2Howick Hornets6
Feb 27
6:30P
Howick Hornets2Mt. Forest Rams6
Mar 03
9:00A
Howick Hornets1West Grey Warriors 22
Mar 03
12:00P
Mt. Forest Rams6Walkerton Capitals5
Mar 05
5:30P
Mt. Forest Rams1West Grey Warriors 25
Mar 05
7:00P
Walkerton Capitals4Howick Hornets4
Mar 09
6:00P
Drayton Defenders 2 Orange1Walkerton Capitals1
Mar 10
9:00A
Drayton Defenders 2 Orange2West Grey Warriors 28
Mar 11
1:00P
Walkerton Capitals3Drayton Defenders 2 Orange2
Feb 01-Apr 08
White Final
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors 222004
Goderich Sailors20200
DateVisitorHome
Mar 18
4:00P
Goderich Sailors1West Grey Warriors 24
Mar 25
1:00P
West Grey Warriors 23Goderich Sailors1
   
Feb 01-Apr 08
Elite Final
TeamGPWLTPts
Wallace Sabres44008
Zurich Thunder42204
Lucknow Sepoys40400
DateVisitorHome
Mar 11
11:30A
Lucknow Sepoys1Wallace Sabres4
Mar 12
7:00P
Zurich Thunder1Wallace Sabres2
Mar 18
4:30P
Lucknow Sepoys1Zurich Thunder6
Mar 22
7:00P
Wallace Sabres5Lucknow Sepoys0
Mar 25
4:30P
Wallace Sabres4Zurich Thunder3
Mar 29
7:00P
Zurich Thunder6Lucknow Sepoys3
Game Data Last Updated: Aug 19, 2:08 AM, Next Update: Aug 29, 2:08 AM