Midget, 2019-2020, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintMidget Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

  • Feb 10-Apr 05
    Maroon North
    TeamGPWLTPts
    1Kincardine 2660012
    2Kincardine 1853010
    3Shallow Lake64208
    4Saugeen Shores 271602
    5West Grey50500
    DateVisitorHome
    Feb 16
    5:00P
    Shallow Lake3West Grey2
    Feb 18
    7:30P
    Shallow Lake10Saugeen Shores 21
    Feb 24
    8:30P
    Shallow Lake3Kincardine 25
    Feb 29
    5:30P
    Shallow Lake1Kincardine 13
    Feb 29
    8:00P
    Kincardine 25Saugeen Shores 22
    Mar 01
    5:30P
    Saugeen Shores 22Shallow Lake4
    Mar 01
    6:00P
    Kincardine 13West Grey1
    Mar 02
    8:30P
    Saugeen Shores 21Kincardine 13
    Mar 03
    7:30P
    Kincardine 13Saugeen Shores 21
    Mar 04
    8:30P
    Kincardine 28West Grey3
    Mar 05
    7:15P
    Kincardine 23Kincardine 12
    Mar 08
    4:30P
    Kincardine 12Kincardine 23
    Mar 08
    6:00P
    Saugeen Shores 25West Grey1
    Mar 09
    8:30P
    West Grey0Kincardine 15
    Mar 10
    8:30P
    Kincardine 12Shallow Lake5
    Mar 11
    7:00P
    Saugeen Shores 21Kincardine 26
  • Feb 10-Apr 05
    Maroon South
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell651010
    2Central Perth Predators64208
    3Goderich51402
    4Huron-Bruce51402
    DateVisitorHome
    Feb 12
    9:00P
    Goderich2Mitchell3
    Feb 23
    5:30P
    Huron-Bruce1Goderich3
    Feb 23
    8:30P
    Central Perth Predators1Mitchell3
    Feb 24
    8:30P
    Goderich2Central Perth Predators7
    Feb 29
    4:00P
    Central Perth Predators6Huron-Bruce1
    Mar 02
    8:30P
    Mitchell0Central Perth Predators3
    Mar 05
    8:00P
    Huron-Bruce5Central Perth Predators4
    Mar 06
    8:00P
    Mitchell3Huron-Bruce2
    Mar 07
    5:30P
    Central Perth Predators3Goderich2
    Mar 08
    5:30P
    Mitchell9Goderich6
    Mar 09
    9:00P
    Huron-Bruce0Mitchell3
  • Feb 10-Apr 05
    Maroon Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 10-Apr 05
    White North
    TeamGPWLTPts
    1Bruce Peninsula1082016
    2TCDMHA981016
    3Walkerton84408
    4Saugeen Shores 183506
    5Hanover92704
    6Owen Sound81702
    DateVisitorHome
    Feb 14
    8:00P
    Saugeen Shores 11Bruce Peninsula4
    Feb 14
    8:45P
    TCDMHA2Owen Sound0
    Feb 16
    6:00P
    Bruce Peninsula5Owen Sound2
    Feb 18
    9:15P
    TCDMHA3Walkerton1
    Feb 21
    8:00P
    TCDMHA1Bruce Peninsula3
    Feb 21
    8:30P
    Saugeen Shores 12Owen Sound1
    Feb 22
    9:00P
    Saugeen Shores 13Hanover2
    Feb 23
    2:00P
    Owen Sound2TCDMHA5
    Feb 24
    8:30P
    Owen Sound1Walkerton6
    Feb 25
    7:30P
    Walkerton6Saugeen Shores 10
    Feb 26
    7:00P
    TCDMHA4Hanover1
    Feb 29
    9:00P
    Walkerton8Hanover3
    Mar 01
    12:30P
    Walkerton3TCDMHA6
    Mar 03
    7:30P
    Saugeen Shores 12TCDMHA3
    Mar 03
    9:15P
    Hanover0Walkerton5
    Mar 05
    8:30P
    Bruce Peninsula5Hanover2
    Mar 06
    7:00P
    Bruce Peninsula2TCDMHA3
    Mar 07
    5:00P
    Hanover5Owen Sound2
    Mar 07
    6:30P
    Bruce Peninsula3Saugeen Shores 14
    Mar 08
    12:30P
    Hanover2TCDMHA5
    Mar 08
    4:30P
    Owen Sound1Bruce Peninsula6
    Mar 08
    5:30P
    Hanover4Saugeen Shores 12
    Mar 10
    7:00P
    Walkerton4Bruce Peninsula5
    Mar 10
    7:30P
    Owen Sound5Saugeen Shores 13
    Mar 11
    7:30P
    Bruce Peninsula2Walkerton1
    Mar 12
    9:30P
    Hanover3Bruce Peninsula7
  • Feb 10-Apr 05
    White South
    TeamGPWLTPts
    1Minto 1761012
    2Blyth-Brussels651010
    3Mt. Forest853010
    4Listowel72504
    5South Bruce80800
    DateVisitorHome
    Feb 15
    4:30P
    South Bruce1Blyth-Brussels5
    Feb 18
    9:00P
    Blyth-Brussels6South Bruce5
    Feb 20
    9:00P
    South Bruce3Minto 15
    Feb 21
    9:30P
    Blyth-Brussels7Mt. Forest5
    Feb 23
    6:30P
    Minto 13South Bruce1
    Feb 23
    8:30P
    Mt. Forest7Listowel1
    Feb 24
    9:00P
    Listowel1Blyth-Brussels2
    Feb 29
    6:00P
    Mt. Forest2Blyth-Brussels4
    Mar 01
    7:00P
    Minto 11Mt. Forest5
    Mar 02
    9:00P
    Blyth-Brussels4Minto 15
    Mar 02
    9:30P
    South Bruce2Listowel3
    Mar 03
    9:00P
    Listowel3South Bruce1
    Mar 05
    8:00P
    Listowel2Minto 15
    Mar 06
    9:30P
    South Bruce1Mt. Forest4
    Mar 08
    6:30P
    Mt. Forest4South Bruce1
    Mar 10
    8:30P
    Mt. Forest3Minto 14
    Mar 11
    6:30P
    Minto 14Listowel3
    Mar 12
    7:30P
    Listowel1Mt. Forest6
  • Feb 10-Apr 05
    White Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 10-Apr 05
    Elite Round
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA44008
    2Arthur64208
    3Minto 251402
    4Seaforth51402
    DateVisitorHome
    Feb 18
    9:00P
    AEMHA4Arthur3
    Feb 21
    8:00P
    Minto 22Arthur4
    Feb 22
    5:00P
    Minto 25Seaforth1
    Feb 23
    7:00P
    Arthur4Minto 21
    Feb 29
    3:00P
    Minto 21AEMHA6
    Mar 02
    8:00P
    AEMHA6Seaforth0
    Mar 03
    8:30P
    Seaforth4Minto 23
    Mar 06
    7:30P
    Arthur2AEMHA7
    Mar 07
    5:00P
    Arthur8Seaforth4
    Mar 10
    8:00P
    Seaforth1Arthur7
  • Feb 10-Apr 05
    Elite Final

    Top two from Elite Round

    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
LMMS11Feb 129:00 PMGoderich Sailors2-3Mitchell MeteorsElma-Logan Arena
LMWN3Feb 148:00 PMSaugeen Shores Storm 11-4Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
LMWN11Feb 148:45 PMTCDMHA Rebels2-0Owen Sound Jr. AttackBayshore
LMWS4Feb 154:30 PMSouth Bruce Blades1-5Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LMMN20Feb 165:00 PMShallow Lake Lakers3-2West Grey WarriorsDurham CC
LMWN14Feb 166:00 PMBruce Peninsula Northstars5-2Owen Sound Jr. AttackJMRRC (2 - East)
LMMN10Feb 187:30 PMShallow Lake Lakers10-1Saugeen Shores Storm 2Southampton
LMWS17Feb 189:00 PMBlyth-Brussels Crusaders6-5South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LME4Feb 189:00 PMAEMHA Ice Dogs4-3Arthur VipersArthur
LMWN30Feb 189:15 PMTCDMHA Rebels3-1Walkerton CapitalsWalkerton
LMWS9Feb 209:00 PMSouth Bruce Blades3-5Minto Mad Dogs 1Palmerston Arena
LME5Feb 218:00 PMMinto Mad Dogs 22-4Arthur VipersArthur
LMWN4Feb 218:00 PMTCDMHA Rebels1-3Bruce Peninsula NorthstarsLions Head
LMWN12Feb 218:30 PMSaugeen Shores Storm 12-1Owen Sound Jr. AttackBayshore
LMWS13Feb 219:30 PMBlyth-Brussels Crusaders7-5Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LME12Feb 225:00 PMMinto Mad Dogs 25-1Seaforth StarsSeaforth Arena
LMWN8Feb 229:00 PMSaugeen Shores Storm 13-2Hanover FalconsHanover P&H Centre
LMWN25Feb 232:00 PMOwen Sound Jr. Attack2-5TCDMHA RebelsMarkdale
LMMS5Feb 235:30 PMHuron-Bruce Blizzard1-3Goderich SailorsGoderich MRC
LMWS19Feb 236:30 PMMinto Mad Dogs 13-1South Bruce BladesTeeswater Arena
LME8Feb 237:00 PMArthur Vipers4-1Minto Mad Dogs 2Harriston CC
LMMS10Feb 238:30 PMCentral Perth Predators1-3Mitchell MeteorsMitchell Arena
LMWS7Feb 238:30 PMMt. Forest Rams7-1Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LMWN29Feb 248:30 PMOwen Sound Jr. Attack1-6Walkerton CapitalsWalkerton
LMMS1Feb 248:30 PMGoderich Sailors2-7Central Perth PredatorsPERC
LMMN7Feb 248:30 PMShallow Lake Lakers3-5Kincardine Kinucks 2Tiverton Arena
LMWS1Feb 249:00 PMListowel Cyclones1-2Blyth-Brussels CrusadersBlyth
LMWN20Feb 257:30 PMWalkerton Capitals6-0Saugeen Shores Storm 1Southampton
LMWN9Feb 267:00 PMTCDMHA Rebels4-1Hanover FalconsHanover P&H Centre
LME2Feb 293:00 PMMinto Mad Dogs 21-6AEMHA Ice DogsPaisley Arena
LMMS7Feb 294:00 PMCentral Perth Predators6-1Huron-Bruce BlizzardRipley
LMMN3Feb 295:30 PMShallow Lake Lakers1-3Kincardine Kinucks 1Davidson Centre
LMWS3Feb 296:00 PMMt. Forest Rams2-4Blyth-Brussels CrusadersBrussels
LMMN11Feb 298:00 PMKincardine Kinucks 25-2Saugeen Shores Storm 2Southampton
LMWN10Feb 299:00 PMWalkerton Capitals8-3Hanover FalconsHanover P&H Centre
LMWN21Mar 0112:30 PMWalkerton Capitals3-6TCDMHA RebelsMarkdale
LMMN15Mar 015:30 PMSaugeen Shores Storm 22-4Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LMMN17Mar 016:00 PMKincardine Kinucks 13-1West Grey WarriorsNormanby Arena
LMWS15Mar 017:00 PMMinto Mad Dogs 11-5Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LME10Mar 028:00 PMAEMHA Ice Dogs6-0Seaforth StarsSeaforth Arena
LMMN2Mar 028:30 PMSaugeen Shores Storm 21-3Kincardine Kinucks 1Tiverton Arena
LMMS3Mar 028:30 PMMitchell Meteors0-3Central Perth PredatorsPERC
LMWS12Mar 029:00 PMBlyth-Brussels Crusaders4-5Minto Mad Dogs 1Harriston CC
LMWS8Mar 029:30 PMSouth Bruce Blades2-3Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LMMN12Mar 037:30 PMKincardine Kinucks 13-1Saugeen Shores Storm 2Southampton
LMWN22Mar 037:30 PMSaugeen Shores Storm 12-3TCDMHA RebelsMarkdale
LME9Mar 038:30 PMSeaforth Stars4-3Minto Mad Dogs 2Harriston CC
LMWS18Mar 039:00 PMListowel Cyclones3-1South Bruce BladesMildmay Carrick Recr
LMWN28Mar 039:15 PMHanover Falcons0-5Walkerton CapitalsWalkerton
LMMN18Mar 048:30 PMKincardine Kinucks 28-3West Grey WarriorsNormanby Arena
LMMN1Mar 057:15 PMKincardine Kinucks 23-2Kincardine Kinucks 1Davidson Centre
LMMS2Mar 058:00 PMHuron-Bruce Blizzard5-4Central Perth PredatorsElma-Logan Arena
LMWS11Mar 058:00 PMListowel Cyclones2-5Minto Mad Dogs 1Clifford
LMWN6Mar 058:30 PMBruce Peninsula Northstars5-2Hanover FalconsHanover P&H Centre
LMWN24Mar 067:00 PMBruce Peninsula Northstars2-3TCDMHA RebelsMarkdale
LME1Mar 067:30 PMArthur Vipers2-7AEMHA Ice DogsChesley
LMMS9Mar 068:00 PMMitchell Meteors3-2Huron-Bruce BlizzardLucknow Arena
LMWS16Mar 069:30 PMSouth Bruce Blades1-4Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LMWN15Mar 075:00 PMHanover Falcons5-2Owen Sound Jr. AttackJMRRC (2 - East)
LME11Mar 075:00 PMArthur Vipers8-4Seaforth StarsSeaforth Arena
LMMS4Mar 075:30 PMCentral Perth Predators3-2Goderich SailorsGoderich MRC
LMWN16Mar 076:30 PMBruce Peninsula Northstars3-4Saugeen Shores Storm 1Southampton
LMWN23Mar 0812:30 PMHanover Falcons2-5TCDMHA RebelsMarkdale
LMMN5Mar 084:30 PMKincardine Kinucks 12-3Kincardine Kinucks 2Tiverton Arena
LMWN2Mar 084:30 PMOwen Sound Jr. Attack1-6Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
LMMS6Mar 085:30 PMMitchell Meteors9-6Goderich SailorsGoderich MRC
LMWN17Mar 085:30 PMHanover Falcons4-2Saugeen Shores Storm 1Port Elgin Plex
LMMN19Mar 086:00 PMSaugeen Shores Storm 25-1West Grey WarriorsNormanby Arena
LMWS20Mar 086:30 PMMt. Forest Rams4-1South Bruce BladesTeeswater Arena
LMMN4Mar 098:30 PMWest Grey Warriors0-5Kincardine Kinucks 1Tiverton Arena
LMMS12Mar 099:00 PMHuron-Bruce Blizzard0-3Mitchell MeteorsMitchell Arena
LMWN5Mar 107:00 PMWalkerton Capitals4-5Bruce Peninsula NorthstarsWiarton Arena
LMWN18Mar 107:30 PMOwen Sound Jr. Attack5-3Saugeen Shores Storm 1Southampton
LME6Mar 108:00 PMSeaforth Stars1-7Arthur VipersArthur
LMWS10Mar 108:30 PMMt. Forest Rams3-4Minto Mad Dogs 1Harriston CC
LMMN13Mar 108:30 PMKincardine Kinucks 12-5Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LMWS6Mar 116:30 PMMinto Mad Dogs 14-3Listowel CyclonesSteve Kerr Complex
LMMN6Mar 117:00 PMSaugeen Shores Storm 21-6Kincardine Kinucks 2Davidson Centre
LMWN27Mar 117:30 PMBruce Peninsula Northstars2-1Walkerton CapitalsWalkerton
LMWS14Mar 127:30 PMListowel Cyclones1-6Mt. Forest RamsMount Forest Sports
LMWN1Mar 129:30 PMHanover Falcons3-7Bruce Peninsula NorthstarsLions Head
Game Data Last Updated: May 25, 2:48 AM, Next Update: Jun 04, 2:48 AM
Printed from woaa.on.ca on Monday, May 25, 2020 at 6:04 PM