Atom, 2019-2020, Minor Hockey - Local League (Western Ontario Athletic Association)

PrintAtom North Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

  • Feb 11-Mar 15
    Championship RR
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA 164208
    2TCDMHA53206
    3Owen Sound Gold52304
    4AEMHA 362404
    DateVisitorHome
    Feb 21
    7:15P
    Owen Sound Gold3AEMHA 15
    Feb 29
    10:00A
    AEMHA 31TCDMHA2
    Feb 29
    12:45P
    AEMHA 18Owen Sound Gold5
    Mar 01
    3:45P
    AEMHA 13AEMHA 35
    Mar 01
    3:45P
    TCDMHA4Owen Sound Gold2
    Mar 03
    6:00P
    Owen Sound Gold2AEMHA 31
    Mar 05
    6:00P
    TCDMHA5AEMHA 16
    Mar 07
    10:00A
    AEMHA 14TCDMHA5
    Mar 08
    1:15P
    AEMHA 30Owen Sound Gold2
    Mar 10
    7:15P
    AEMHA 31AEMHA 13
    Mar 12
    6:00P
    TCDMHA2AEMHA 33
  • Feb 11-Apr 05
    Championship Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 11-Mar 15
    Consolation RR
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA 264208
    2Owen Sound White53117
    3Saugeen Shores 153117
    4Shallow Lake60600
    DateVisitorHome
    Feb 16
    12:00P
    Shallow Lake3Owen Sound White8
    Feb 21
    6:00P
    Owen Sound White5AEMHA 23
    Feb 22
    11:00A
    AEMHA 25Owen Sound White1
    Feb 22
    12:00P
    Saugeen Shores 17Shallow Lake0
    Feb 23
    3:45P
    Shallow Lake1AEMHA 23
    Feb 29
    12:00P
    AEMHA 24Shallow Lake1
    Feb 29
    12:00P
    Owen Sound White5Saugeen Shores 15
    Mar 02
    6:30P
    Shallow Lake0Saugeen Shores 15
    Mar 07
    12:00P
    Owen Sound White6Shallow Lake0
    Mar 07
    2:15P
    AEMHA 27Saugeen Shores 10
    Mar 10
    6:00P
    Saugeen Shores 16AEMHA 25
  • Feb 11-Apr 05
    Consolation Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
  • Feb 11-Mar 15
    Builders RR
    TeamGPWLTPts
    1Owen Sound Red550010
    2Bruce Peninsula Black63217
    3Bruce Peninsula Red61413
    4Saugeen Shores 251402
    DateVisitorHome
    Feb 14
    6:30P
    Owen Sound Red8Saugeen Shores 20
    Feb 16
    5:30P
    Bruce Peninsula Red4Owen Sound Red6
    Feb 29
    2:00P
    Saugeen Shores 23Bruce Peninsula Red2
    Mar 01
    2:00P
    Owen Sound Red5Bruce Peninsula Black2
    Mar 04
    7:00P
    Bruce Peninsula Black6Bruce Peninsula Red4
    Mar 06
    6:30P
    Bruce Peninsula Red4Saugeen Shores 23
    Mar 07
    3:45P
    Bruce Peninsula Black3Owen Sound Red4
    Mar 08
    1:30P
    Bruce Peninsula Black5Saugeen Shores 21
    Mar 10
    7:00P
    Saugeen Shores 21Bruce Peninsula Black3
    Mar 11
    6:00P
    Owen Sound Red9Bruce Peninsula Red5
    Mar 12
    7:00P
    Bruce Peninsula Red2Bruce Peninsula Black2
  • Feb 11-Apr 05
    Builders Final
    TeamGPWLTPts
    100000
    200000
    DateVisitorHome
       
       
       
All Scheduled Games
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
LANB12Feb 146:30 PMOwen Sound Jr. Attack Red8-0Saugeen Shores Storm 2Southampton
LANCO6Feb 1612:00 PMShallow Lake Lakers3-8Owen Sound Jr. Attack WhiteBayshore
LANB8Feb 165:30 PMBruce Peninsula Northstars Red4-6Owen Sound Jr. Attack RedJMRRC (1 - West)
LANCO1Feb 216:00 PMOwen Sound Jr. Attack White5-3AEMHA Ice Dogs 2Tara CC
LANCH2Feb 217:15 PMOwen Sound Jr. Attack Gold3-5AEMHA Ice Dogs 1Tara CC
LANCO4Feb 2211:00 AMAEMHA Ice Dogs 25-1Owen Sound Jr. Attack WhiteBayshore
LANCO12Feb 2212:00 PMSaugeen Shores Storm 17-0Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LANCO3Feb 233:45 PMShallow Lake Lakers1-3AEMHA Ice Dogs 2Paisley Arena
LANCH11Feb 2910:00 AMAEMHA Ice Dogs 31-2TCDMHA RebelsDesboro Arena
LANCO10Feb 2912:00 PMAEMHA Ice Dogs 24-1Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LANCO8Feb 2912:00 PMOwen Sound Jr. Attack White5-5Saugeen Shores Storm 1Southampton
LANCH7Feb 2912:45 PMAEMHA Ice Dogs 18-5Owen Sound Jr. Attack GoldJMRRC (1 - West)
LANB6Feb 292:00 PMSaugeen Shores Storm 23-2Bruce Peninsula Northstars RedWiarton Arena
LANB2Mar 012:00 PMOwen Sound Jr. Attack Red5-2Bruce Peninsula Northstars BlackLions Head
LANCH4Mar 013:45 PMAEMHA Ice Dogs 13-5AEMHA Ice Dogs 3Paisley Arena
LANCH9Mar 013:45 PMTCDMHA Rebels4-2Owen Sound Jr. Attack GoldJMRRC (1 - West)
LANCO9Mar 026:30 PMShallow Lake Lakers0-5Saugeen Shores Storm 1Southampton
LANCH5Mar 036:00 PMOwen Sound Jr. Attack Gold2-1AEMHA Ice Dogs 3Tara CC
LANB4Mar 047:00 PMBruce Peninsula Northstars Black6-4Bruce Peninsula Northstars RedLions Head
LANCH3Mar 056:00 PMTCDMHA Rebels5-6AEMHA Ice Dogs 1Tara CC
LANB11Mar 066:30 PMBruce Peninsula Northstars Red4-3Saugeen Shores Storm 2Southampton
LANCH10Mar 0710:00 AMAEMHA Ice Dogs 14-5TCDMHA RebelsDesboro Arena
LANCO11Mar 0712:00 PMOwen Sound Jr. Attack White6-0Shallow Lake LakersShallow Lake & Distr
LANCO7Mar 072:15 PMAEMHA Ice Dogs 27-0Saugeen Shores Storm 1Southampton
LANB7Mar 073:45 PMBruce Peninsula Northstars Black3-4Owen Sound Jr. Attack RedJMRRC (2 - East)
LANCH8Mar 081:15 PMAEMHA Ice Dogs 30-2Owen Sound Jr. Attack GoldBayshore
LANB10Mar 081:30 PMBruce Peninsula Northstars Black5-1Saugeen Shores Storm 2Southampton
LANCO2Mar 106:00 PMSaugeen Shores Storm 16-5AEMHA Ice Dogs 2Tara CC
LANB3Mar 107:00 PMSaugeen Shores Storm 21-3Bruce Peninsula Northstars BlackLions Head
LANCH1Mar 107:15 PMAEMHA Ice Dogs 31-3AEMHA Ice Dogs 1Tara CC
LANB5Mar 116:00 PMOwen Sound Jr. Attack Red9-5Bruce Peninsula Northstars RedWiarton Arena
LANCH6Mar 126:00 PMTCDMHA Rebels2-3AEMHA Ice Dogs 3Tara CC
LANB1Mar 127:00 PMBruce Peninsula Northstars Red2-2Bruce Peninsula Northstars BlackLions Head
Game Data Last Updated: Jul 09, 2:30 AM, Next Update: Jul 19, 2:30 AM
Printed from woaa.on.ca on Thursday, July 9, 2020 at 4:49 PM