U13, 2022-2023, MH-LL (Western Ontario Athletic Association)

PrintU13 Playoffs Standings
Jump To:

Bracket

Jan 30-Mar 19
Maroon North
TeamGPWLTPts
AEMHA Ice Dogs A1091018
Owen Sound Jr. Attack White1073014
Owen Sound Jr. Attack Gold954010
Shallow Lake Lakers Yellow104608
Hanover Falcons92704
Kincardine Kinucks Micro Age1102804
DateVisitorHome
Feb 12
4:30P
Owen Sound Jr. Attack White5Kincardine Kinucks Micro Age11
Feb 12
6:00P
Hanover Falcons2Shallow Lake Lakers Yellow3
Feb 15
7:00P
Kincardine Kinucks Micro Age10AEMHA Ice Dogs A7
Feb 18
12:45P
Owen Sound Jr. Attack White3Owen Sound Jr. Attack Gold2
Feb 18
6:10P
Shallow Lake Lakers Yellow0Hanover Falcons1
Feb 19
11:30A
Shallow Lake Lakers Yellow0Owen Sound Jr. Attack Gold3
Feb 21
7:15P
Owen Sound Jr. Attack Gold4Owen Sound Jr. Attack White2
Feb 22
7:00P
Hanover Falcons3AEMHA Ice Dogs A10
Feb 24
6:45P
Kincardine Kinucks Micro Age10Hanover Falcons4
Feb 25
1:30P
Owen Sound Jr. Attack Gold2AEMHA Ice Dogs A5
Feb 25
4:45P
Shallow Lake Lakers Yellow2Kincardine Kinucks Micro Age13
Feb 25
6:10P
Owen Sound Jr. Attack White3Hanover Falcons1
Feb 26
11:30A
Kincardine Kinucks Micro Age12Owen Sound Jr. Attack White11
Feb 27
5:30P
AEMHA Ice Dogs A6Shallow Lake Lakers Yellow2
Mar 01
7:00P
Shallow Lake Lakers Yellow3AEMHA Ice Dogs A9
Mar 01
7:30P
Kincardine Kinucks Micro Age10Owen Sound Jr. Attack Gold4
Mar 04
1:00P
AEMHA Ice Dogs A7Owen Sound Jr. Attack White3
Mar 05
4:30P
Owen Sound Jr. Attack White2Shallow Lake Lakers Yellow0
Mar 06
7:30P
Owen Sound Jr. Attack Gold3Kincardine Kinucks Micro Age12
Mar 08
7:00P
AEMHA Ice Dogs A10Hanover Falcons1
Mar 10
7:30P
Owen Sound Jr. Attack White2AEMHA Ice Dogs A1
Mar 11
12:45P
AEMHA Ice Dogs A3Owen Sound Jr. Attack Gold2
Mar 11
1:00P
Hanover Falcons0Owen Sound Jr. Attack White4
Mar 11
3:30P
Kincardine Kinucks Micro Age12Shallow Lake Lakers Yellow7
Mar 12
11:30A
Shallow Lake Lakers Yellow4Owen Sound Jr. Attack White1
Mar 12
2:00P
AEMHA Ice Dogs A11Kincardine Kinucks Micro Age10
Mar 12
2:15P
Hanover Falcons1Owen Sound Jr. Attack Gold5
Mar 13
6:00P
Owen Sound Jr. Attack Gold0Shallow Lake Lakers Yellow3
Mar 19
11:45A
Hanover Falcons1Kincardine Kinucks Micro Age12
Jan 30-Mar 20
Maroon South
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors12120024
Listowel Cyclones 11293018
South Bruce Blades1266012
Drayton Defenders1257010
Howick Hornets124808
Mid-Huron Huskies 2123906
Listowel Cyclones 2123906
DateVisitorHome
Feb 14
6:30P
South Bruce Blades4Listowel Cyclones 13
Feb 14
8:00P
Mid-Huron Huskies 21Drayton Defenders5
Feb 15
6:30P
Drayton Defenders10South Bruce Blades1
Feb 17
6:30P
Mitchell Meteors4South Bruce Blades1
Feb 18
12:30P
Listowel Cyclones 20Mitchell Meteors6
Feb 18
3:45P
Mitchell Meteors7Listowel Cyclones 21
Feb 20
6:30P
Howick Hornets5Listowel Cyclones 24
Feb 21
6:30P
Drayton Defenders6Listowel Cyclones 17
Feb 22
6:30P
Howick Hornets4South Bruce Blades3
Feb 23
6:30P
Mitchell Meteors2Mid-Huron Huskies 20
Feb 25
2:15P
Listowel Cyclones 22Listowel Cyclones 17
Feb 26
6:00P
Listowel Cyclones 22Mid-Huron Huskies 23
Feb 28
6:30P
Mitchell Meteors3Listowel Cyclones 11
Feb 28
8:00P
Howick Hornets1Drayton Defenders3
Mar 01
6:30P
Mid-Huron Huskies 21South Bruce Blades6
Mar 01
7:00P
Mitchell Meteors3Howick Hornets1
Mar 03
7:00P
Listowel Cyclones 15Howick Hornets2
Mar 04
11:30A
Mitchell Meteors3Drayton Defenders2
Mar 04
2:30P
Howick Hornets2Mid-Huron Huskies 23
Mar 05
4:45P
Listowel Cyclones 22Drayton Defenders4
Mar 05
7:25P
Listowel Cyclones 10Mitchell Meteors7
Mar 06
6:30P
Mid-Huron Huskies 22Listowel Cyclones 21
Mar 06
7:00P
Drayton Defenders2Howick Hornets3
Mar 07
6:30P
Howick Hornets0Listowel Cyclones 13
Mar 09
6:30P
South Bruce Blades5Mid-Huron Huskies 21
Mar 10
7:00P
South Bruce Blades4Howick Hornets2
Mar 10
7:40P
Drayton Defenders3Mitchell Meteors4
Mar 11
11:30A
Listowel Cyclones 15Drayton Defenders2
Mar 12
5:50P
South Bruce Blades0Mitchell Meteors3
Mar 12
6:00P
Mid-Huron Huskies 20Howick Hornets1
Mar 13
6:30P
South Bruce Blades3Listowel Cyclones 24
Mar 13
7:30P
Drayton Defenders5Mid-Huron Huskies 20
Mar 14
6:30P
Mid-Huron Huskies 22Listowel Cyclones 13
Mar 14
7:50P
Howick Hornets0Mitchell Meteors8
Mar 15
6:30P
Listowel Cyclones 15South Bruce Blades0
Mar 16
6:00P
Listowel Cyclones 24Howick Hornets2
Mar 17
6:30P
Listowel Cyclones 23South Bruce Blades5
Mar 18
11:30A
South Bruce Blades4Drayton Defenders3
Mar 18
3:00P
Listowel Cyclones 15Mid-Huron Huskies 22
Mar 19
4:00P
Drayton Defenders4Listowel Cyclones 28
Mar 19
6:15P
Mid-Huron Huskies 20Mitchell Meteors2
Mar 20
7:00P
Listowel Cyclones 15Listowel Cyclones 23
Feb 28-Apr 02
Maroon Final

1st North vs 1st South

TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors22004
AEMHA Ice Dogs A20200
DateVisitorHome
Mar 22
7:00P
Mitchell Meteors6AEMHA Ice Dogs A5
Mar 29
7:30P
AEMHA Ice Dogs A1Mitchell Meteors2
   
Jan 30-Mar 19
Silver North
TeamGPWLTPts
Owen Sound Jr. Attack Red1090119
Saugeen Shores Storm 11063113
Saugeen Shores Storm 21064012
AEMHA Ice Dogs B104608
Shallow Lake Lakers Black102804
Kincardine Kinucks Superheat 2102804
DateVisitorHome
Feb 12
11:00A
Kincardine Kinucks Superheat 21Saugeen Shores Storm 25
Feb 12
6:00P
Shallow Lake Lakers Black2Saugeen Shores Storm 16
Feb 14
7:30P
Shallow Lake Lakers Black2Owen Sound Jr. Attack Red3
Feb 15
5:30P
AEMHA Ice Dogs B2Saugeen Shores Storm 23
Feb 15
6:45P
Kincardine Kinucks Superheat 21Saugeen Shores Storm 13
Feb 18
12:00P
Saugeen Shores Storm 16AEMHA Ice Dogs B7
Feb 24
6:00P
Saugeen Shores Storm 12Owen Sound Jr. Attack Red2
Feb 25
12:00P
Saugeen Shores Storm 210AEMHA Ice Dogs B5
Feb 25
3:30P
Owen Sound Jr. Attack Red7Kincardine Kinucks Superheat 20
Feb 25
5:00P
Saugeen Shores Storm 13Shallow Lake Lakers Black1
Feb 26
11:00A
Saugeen Shores Storm 13Saugeen Shores Storm 26
Feb 26
12:00P
AEMHA Ice Dogs B7Kincardine Kinucks Superheat 22
Feb 27
7:00P
Owen Sound Jr. Attack Red4AEMHA Ice Dogs B0
Feb 28
7:30P
Kincardine Kinucks Superheat 24Owen Sound Jr. Attack Red5
Mar 01
5:30P
Shallow Lake Lakers Black3Saugeen Shores Storm 21
Mar 03
6:00P
AEMHA Ice Dogs B2Owen Sound Jr. Attack Red5
Mar 03
6:15P
Saugeen Shores Storm 15Kincardine Kinucks Superheat 22
Mar 04
1:30P
AEMHA Ice Dogs B2Saugeen Shores Storm 16
Mar 04
3:15P
Shallow Lake Lakers Black6Kincardine Kinucks Superheat 22
Mar 05
2:00P
Kincardine Kinucks Superheat 24Shallow Lake Lakers Black1
Mar 06
5:30P
Saugeen Shores Storm 24Shallow Lake Lakers Black1
Mar 08
6:45P
Owen Sound Jr. Attack Red4Saugeen Shores Storm 13
Mar 08
7:00P
Shallow Lake Lakers Black2AEMHA Ice Dogs B6
Mar 10
6:00P
Saugeen Shores Storm 21Owen Sound Jr. Attack Red4
Mar 11
5:00P
Owen Sound Jr. Attack Red10Shallow Lake Lakers Black1
Mar 12
10:45A
Saugeen Shores Storm 29Kincardine Kinucks Superheat 25
Mar 12
7:30P
Owen Sound Jr. Attack Red4Saugeen Shores Storm 22
Mar 13
7:00P
Kincardine Kinucks Superheat 25AEMHA Ice Dogs B4
Mar 18
1:30P
Saugeen Shores Storm 25Saugeen Shores Storm 16
Mar 18
5:00P
AEMHA Ice Dogs B4Shallow Lake Lakers Black3
Jan 30-Mar 19
Silver South
TeamGPWLTPts
Blyth-Brussels Crusaders1071216
Minto Mad Dogs1052313
Wingham Ironmen1064012
Mid-Huron Huskies 1103528
Goderich Sailors103706
Walkerton Capitals 1101635
DateVisitorHome
Feb 15
6:00P
Wingham Ironmen4Walkerton Capitals 13
Feb 15
6:00P
Goderich Sailors1Blyth-Brussels Crusaders5
Feb 16
6:00P
Goderich Sailors2Minto Mad Dogs4
Feb 18
12:00P
Mid-Huron Huskies 12Blyth-Brussels Crusaders6
Feb 19
5:30P
Goderich Sailors2Wingham Ironmen3
Feb 22
6:00P
Walkerton Capitals 14Blyth-Brussels Crusaders4
Feb 23
6:00P
Walkerton Capitals 11Minto Mad Dogs1
Feb 23
6:30P
Mid-Huron Huskies 10Wingham Ironmen5
Feb 24
8:00P
Wingham Ironmen1Goderich Sailors3
Feb 25
2:45P
Minto Mad Dogs2Wingham Ironmen3
Feb 25
5:00P
Goderich Sailors3Walkerton Capitals 12
Feb 26
5:30P
Walkerton Capitals 14Goderich Sailors1
Feb 28
7:45P
Walkerton Capitals 10Wingham Ironmen6
Mar 01
6:00P
Walkerton Capitals 13Mid-Huron Huskies 13
Mar 01
6:00P
Minto Mad Dogs3Blyth-Brussels Crusaders3
Mar 02
6:00P
Wingham Ironmen2Minto Mad Dogs3
Mar 04
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders4Goderich Sailors3
Mar 05
5:30P
Blyth-Brussels Crusaders6Wingham Ironmen0
Mar 05
5:30P
Minto Mad Dogs5Goderich Sailors3
Mar 06
7:30P
Wingham Ironmen5Mid-Huron Huskies 12
Mar 07
7:30P
Mid-Huron Huskies 13Minto Mad Dogs2
Mar 08
6:00P
Minto Mad Dogs2Mid-Huron Huskies 12
Mar 08
6:00P
Wingham Ironmen2Blyth-Brussels Crusaders5
Mar 11
4:30P
Minto Mad Dogs8Walkerton Capitals 11
Mar 13
7:30P
Mid-Huron Huskies 14Walkerton Capitals 11
Mar 15
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders7Mid-Huron Huskies 10
Mar 16
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders1Minto Mad Dogs6
Mar 18
4:00P
Goderich Sailors2Mid-Huron Huskies 15
Mar 19
5:30P
Blyth-Brussels Crusaders10Walkerton Capitals 12
Mar 19
5:30P
Mid-Huron Huskies 12Goderich Sailors3
Feb 28-Apr 02
Silver Final

1st North vs 1st South

TeamGPWLTPts
Owen Sound Jr. Attack Red22004
Blyth-Brussels Crusaders20200
DateVisitorHome
Mar 25
12:30P
Owen Sound Jr. Attack Red8Blyth-Brussels Crusaders3
Mar 26
3:30P
Blyth-Brussels Crusaders1Owen Sound Jr. Attack Red3
   
Jan 30-Mar 19
White
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals 212102020
TCDMHA Rebels12102020
West Grey Warriors1265113
Central Perth Predators1266012
Mt. Forest Rams1246210
Huron-Bruce Blizzard124719
Bruce Peninsula Predators1201200
DateVisitorHome
Feb 13
6:00P
Mt. Forest Rams2Central Perth Predators4
Feb 13
7:00P
Bruce Peninsula Predators0TCDMHA Rebels6
Feb 14
7:30P
TCDMHA Rebels4Huron-Bruce Blizzard1
Feb 18
12:00P
Bruce Peninsula Predators2West Grey Warriors6
Feb 19
9:15A
Central Perth Predators7Mt. Forest Rams4
Feb 19
4:00P
TCDMHA Rebels2Walkerton Capitals 20
Feb 19
5:00P
Mt. Forest Rams3Bruce Peninsula Predators2
Feb 20
6:00P
Walkerton Capitals 26Central Perth Predators1
Feb 20
7:00P
West Grey Warriors1TCDMHA Rebels6
Feb 21
7:00P
Mt. Forest Rams3West Grey Warriors3
Feb 24
7:00P
Walkerton Capitals 24Huron-Bruce Blizzard0
Feb 25
11:00A
Walkerton Capitals 24Mt. Forest Rams1
Feb 25
3:30P
TCDMHA Rebels7Bruce Peninsula Predators3
Feb 25
4:00P
Central Perth Predators0Huron-Bruce Blizzard7
Feb 26
9:15A
West Grey Warriors5Mt. Forest Rams4
Feb 26
3:30P
Central Perth Predators4Bruce Peninsula Predators0
Feb 27
7:00P
Walkerton Capitals 23TCDMHA Rebels1
Feb 28
7:00P
TCDMHA Rebels5West Grey Warriors4
Feb 28
7:30P
Bruce Peninsula Predators1Huron-Bruce Blizzard4
Mar 01
7:00P
Walkerton Capitals 25Bruce Peninsula Predators1
Mar 01
7:00P
West Grey Warriors1Central Perth Predators2
Mar 04
11:00A
Central Perth Predators1TCDMHA Rebels4
Mar 04
3:15P
West Grey Warriors5Huron-Bruce Blizzard1
Mar 05
8:30A
TCDMHA Rebels5Mt. Forest Rams0
Mar 05
1:30P
Huron-Bruce Blizzard0West Grey Warriors3
Mar 05
4:30P
Bruce Peninsula Predators0Central Perth Predators6
Mar 06
6:00P
Huron-Bruce Blizzard2Central Perth Predators4
Mar 06
7:00P
Mt. Forest Rams6TCDMHA Rebels4
Mar 06
7:30P
Walkerton Capitals 21West Grey Warriors0
Mar 08
7:00P
Huron-Bruce Blizzard1Bruce Peninsula Predators0
Mar 10
6:30P
Bruce Peninsula Predators2Mt. Forest Rams3
Mar 11
3:30P
West Grey Warriors2Bruce Peninsula Predators1
Mar 11
5:45P
Mt. Forest Rams3Walkerton Capitals 21
Mar 12
9:15A
Huron-Bruce Blizzard2Mt. Forest Rams2
Mar 12
1:30P
Central Perth Predators0West Grey Warriors1
Mar 12
2:00P
Bruce Peninsula Predators0Walkerton Capitals 27
Mar 13
6:00P
TCDMHA Rebels3Central Perth Predators2
Mar 13
6:00P
West Grey Warriors1Walkerton Capitals 23
Mar 13
7:00P
Mt. Forest Rams2Huron-Bruce Blizzard3
Mar 15
6:00P
Central Perth Predators0Walkerton Capitals 22
Mar 18
12:00P
Huron-Bruce Blizzard0TCDMHA Rebels4
Mar 19
4:00P
Huron-Bruce Blizzard2Walkerton Capitals 23
Feb 28-Apr 02
White Final

Top two teams in White

TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels31024
Walkerton Capitals 230122
DateVisitorHome
Mar 22
7:30P
Walkerton Capitals 22TCDMHA Rebels2
Mar 24
7:00P
TCDMHA Rebels2Walkerton Capitals 22
Mar 25
3:30P
Walkerton Capitals 20TCDMHA Rebels3
Mar 19-Apr 02
Elite Final
TeamGPWLTPts
Howick Hornets32104
Hanover Falcons31202
DateVisitorHome
Mar 24
7:00P
Hanover Falcons1Howick Hornets2
Mar 25
12:00P
Howick Hornets1Hanover Falcons2
Mar 27
7:00P
Hanover Falcons0Howick Hornets4
Game Data Last Updated: Feb 26, 3:19 AM, Next Update: Mar 07, 3:19 AM