U18, 2022-2023, MH-REP (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll U18 Standings
Jump To:
U18 Regular Season
Silver
Sep 01, 2022-Apr 16, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181125270.7506131+300.6635-2-3L1
18855210.5833728+90.5693-3-4T1
18666180.500363600.5003-3-4T1
18567170.4723435-10.4933-3-4T1
18792160.4443341-80.4464-4-2L1
18486140.3893951-120.4333-3-4T2
18495130.3614058-180.4082-5-3W1
White
Sep 01, 2022-Apr 16, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
201811370.9258322+610.7909-1-0W8
211641330.78611041+690.7289-1-0L1
211443310.7389048+420.6524-3-3T2
21885210.5006253+90.5395-5-0W3
216105170.4055666-100.4594-3-3T1
216141130.3105386-330.3811-8-1L6
21216370.16739103-640.2751-8-1W1
21218150.11927118-910.1860-9-1L5
Maroon
Sep 01, 2022-Apr 16, 2023
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
201244280.7008248+340.6316-1-3T1
201064240.6006443+210.5986-2-2W1
20956240.6006151+100.5454-3-3L2
20992200.5005152-10.4955-5-0L1
208102180.4504850-20.4902-7-1W1
19892180.4746769-20.4932-8-0W1
204142100.2505699-430.3612-7-1L2

U18 Tier 1 Cruickshank
Jan 31-Mar 12
Pool A
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors660012
Hanover Falcons62315
Kincardine Kinucks62404
Mid-Huron Huskies61413
DateVisitorHome
Feb 09
8:45P
Mid-Huron Huskies4Hanover Falcons2
Feb 14
8:00P
Mitchell Meteors2Hanover Falcons1
Feb 16
8:30P
Mitchell Meteors2Kincardine Kinucks1
Feb 20
9:00P
Kincardine Kinucks2Mitchell Meteors5
Feb 23
8:30P
Mid-Huron Huskies0Kincardine Kinucks1
Mar 02
8:45P
Kincardine Kinucks3Hanover Falcons4
Mar 04
6:30P
Hanover Falcons1Mid-Huron Huskies1
Mar 05
2:30P
Hanover Falcons1Mitchell Meteors2
Mar 05
4:30P
Kincardine Kinucks2Mid-Huron Huskies1
Mar 06
9:00P
Mid-Huron Huskies2Mitchell Meteors4
Mar 09
8:15P
Hanover Falcons4Kincardine Kinucks2
Mar 10
8:00P
Mitchell Meteors3Mid-Huron Huskies2
Jan 31-Mar 12
Pool B
TeamGPWLTPts
Saugeen Shores Storm64208
Walkerton Capitals63306
Listowel Cyclones62404
DateVisitorHome
Feb 06
8:30P
Saugeen Shores Storm2Walkerton Capitals5
Feb 11
8:30P
Walkerton Capitals4Saugeen Shores Storm6
Feb 18
8:30P
Walkerton Capitals1Saugeen Shores Storm2
Feb 20
9:00P
Listowel Cyclones1Walkerton Capitals4
Feb 26
8:30P
Saugeen Shores Storm2Listowel Cyclones1
Mar 04
7:00P
Walkerton Capitals3Listowel Cyclones0
Mar 05
6:00P
Listowel Cyclones1Saugeen Shores Storm2
Mar 06
8:45P
Listowel Cyclones3Walkerton Capitals2
Mar 10
8:40P
Saugeen Shores Storm2Listowel Cyclones4
Jan 31-Apr 08
Final

1st A vs 1st B both teams advance to OMHA tournament

TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors32104
Saugeen Shores Storm31202
DateVisitorHome
Mar 24
8:00P
Saugeen Shores Storm2Mitchell Meteors1
Mar 25
8:30P
Mitchell Meteors5Saugeen Shores Storm1
Mar 26
4:40P
Saugeen Shores Storm2Mitchell Meteors4

U18 Tier 2 Gregg
Jan 31-Mar 12
Pool A
TeamGPWLTPts
Huron-Bruce Blizzard651010
South Bruce Blades63306
Goderich Sailors62404
Mid-Huron Huskies C62404
DateVisitorHome
Feb 05
8:30P
South Bruce Blades3Goderich Sailors0
Feb 08
8:00P
Mid-Huron Huskies C3South Bruce Blades4
Feb 11
6:30P
Goderich Sailors4Mid-Huron Huskies C3
Feb 11
8:30P
Huron-Bruce Blizzard4South Bruce Blades2
Feb 15
8:00P
South Bruce Blades1Huron-Bruce Blizzard3
Feb 19
8:30P
Huron-Bruce Blizzard7Goderich Sailors2
Feb 26
8:30P
Mid-Huron Huskies C3Goderich Sailors2
Mar 01
8:00P
Goderich Sailors1Huron-Bruce Blizzard3
Mar 05
6:00P
Huron-Bruce Blizzard4Mid-Huron Huskies C0
Mar 06
8:45P
Goderich Sailors6South Bruce Blades3
Mar 08
8:00P
Mid-Huron Huskies C4Huron-Bruce Blizzard1
Mar 25
9:00P
South Bruce Blades10Mid-Huron Huskies C2
Jan 31-Mar 12
Pool B
TeamGPWLTPts
Minto Mad Dogs660012
Bruce Peninsula Predators64208
Wingham Ironmen62404
Mitchell Meteors C60600
DateVisitorHome
Feb 07
9:00P
Wingham Ironmen4Mitchell Meteors C0
Feb 11
5:15P
Bruce Peninsula Predators5Wingham Ironmen3
Feb 12
5:40P
Bruce Peninsula Predators3Mitchell Meteors C1
Feb 14
9:00P
Mitchell Meteors C2Minto Mad Dogs3
Feb 16
9:00P
Mitchell Meteors C1Wingham Ironmen2
Feb 21
9:00P
Wingham Ironmen1Minto Mad Dogs8
Feb 28
9:00P
Minto Mad Dogs4Mitchell Meteors C3
Mar 02
9:00P
Minto Mad Dogs8Wingham Ironmen2
Mar 03
8:00P
Minto Mad Dogs3Bruce Peninsula Predators2
Mar 05
5:00P
Wingham Ironmen0Bruce Peninsula Predators6
Mar 08
7:30P
Bruce Peninsula Predators2Minto Mad Dogs8
Mar 12
2:00P
Mitchell Meteors C1Bruce Peninsula Predators3
Jan 31-Apr 08
Final

Top team from A and B - both teams go to OMHA tournament. WINNER Huron Bruce

TeamGPWLTPts
Huron-Bruce Blizzard32104
Minto Mad Dogs31202
DateVisitorHome
Mar 20
8:30P
Minto Mad Dogs3Huron-Bruce Blizzard5
Mar 22
7:30P
Huron-Bruce Blizzard2Minto Mad Dogs5
Mar 24
7:00P
Huron-Bruce Blizzard4Minto Mad Dogs1

U18 Tier 3 Lockridge
Jan 31-Mar 12
Pool A
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders651010
TCDMHA Rebels64208
Shallow Lake Lakers62404
Listowel Cyclones C61502
DateVisitorHome
Feb 05
6:50P
TCDMHA Rebels4Listowel Cyclones C0
Feb 06
7:00P
Drayton Defenders5Shallow Lake Lakers1
Feb 07
9:00P
Listowel Cyclones C2Drayton Defenders6
Feb 13
7:00P
Listowel Cyclones C0Shallow Lake Lakers7
Feb 15
8:30P
TCDMHA Rebels3Drayton Defenders5
Feb 18
5:00P
Shallow Lake Lakers1TCDMHA Rebels5
Feb 25
5:00P
Drayton Defenders2TCDMHA Rebels1
Feb 26
6:50P
Shallow Lake Lakers10Listowel Cyclones C4
Mar 01
8:30P
Shallow Lake Lakers5Drayton Defenders7
Mar 05
8:40P
Drayton Defenders3Listowel Cyclones C5
Mar 06
7:00P
TCDMHA Rebels5Shallow Lake Lakers4
Mar 11
5:00P
Listowel Cyclones C1TCDMHA Rebels5
Jan 31-Mar 12
Pool B
TeamGPWLTPts
Hanover Falcons D64208
Blyth-Brussels Crusaders63306
AEMHA Ice Dogs62404
DateVisitorHome
Feb 09
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders4Hanover Falcons D0
Feb 14
8:30P
AEMHA Ice Dogs4Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 17
8:30P
Hanover Falcons D4AEMHA Ice Dogs2
Feb 21
8:30P
Hanover Falcons D7Blyth-Brussels Crusaders3
Feb 23
7:00P
AEMHA Ice Dogs1Hanover Falcons D3
Feb 26
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders2AEMHA Ice Dogs4
Mar 02
7:00P
AEMHA Ice Dogs0Hanover Falcons D5
Mar 05
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders4AEMHA Ice Dogs1
Mar 06
9:00P
Hanover Falcons D2Blyth-Brussels Crusaders6
Jan 31-Apr 08
Final

top team from A and B - both teams to OMHA tournament -WINNER Hanover D

TeamGPWLTPts
Hanover Falcons D22004
Drayton Defenders20200
DateVisitorHome
Mar 09
7:00P
Drayton Defenders2Hanover Falcons D3
Mar 15
8:30P
Hanover Falcons D4Drayton Defenders2
   
Jan 31-Apr 08
Neilson Final (L)

second place teams in A and B - winner goes to OMHA tournament -TCDMHA advances

TeamGPWLTPts
TCDMHA Rebels22004
Blyth-Brussels Crusaders20200
DateVisitorHome
Mar 19
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders4TCDMHA Rebels6
Mar 21
8:30P
TCDMHA Rebels7Blyth-Brussels Crusaders3
   

Game Data Last Updated: May 26, 4:07 AM, Next Update: Jun 05, 4:07 AM