U18, MH-LL (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll U18 Standings
Jump To:
U18 Regular Season
North
Oct 16, 2023-Feb 15, 2024
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
201622340.85010136+650.7378-2-0L1
201523330.8257837+410.6787-0-3T1
201352280.7007733+440.7006-3-1L1
201163250.6258055+250.5936-3-1W2
201073230.5756445+190.5874-3-3T1
201091210.5258677+90.5285-4-1L1
208120160.4006785-180.4417-3-0W3
206122140.3506989-200.4374-5-1L2
205123130.3254880-320.3752-5-3T2
20314390.22540108-680.2701-7-2L4
20016440.1003095-650.2400-7-3T1
South
Oct 16, 2023-Feb 15, 2024
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %L10STRK
181800361.00012330+930.80410-0-0W18
181233270.7506936+330.6578-0-2W5
181233270.7507045+250.6098-2-0W1
18882180.5006768-10.4965-4-1L2
18891170.4725257-50.4774-5-1W1
188100160.4445966-70.4724-6-0L1
187101150.4177968+110.5374-6-0L1
185121110.3066299-370.3853-6-1L4
185130100.27851102-510.3333-7-0L7
18116130.0832990-610.2440-9-1L8

U18 Playoff
Feb 14-Mar 18
Maroon North

Top team advances to Final.

TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals1091018
Kincardine Kinucks Scotia Bank 21072115
Huron-Bruce Blizzard Grey1054111
Huron-Bruce Blizzard White104608
Saugeen Valley Steelheads103706
Saugeen Shores Storm 2101902
DateVisitorHome
Feb 20
8:30P
Saugeen Shores Storm 21Huron-Bruce Blizzard Grey3
Feb 22
9:00P
Walkerton Capitals6Saugeen Valley Steelheads5
Feb 23
7:30P
Huron-Bruce Blizzard Grey4Saugeen Shores Storm 21
Feb 24
5:30P
Saugeen Valley Steelheads4Huron-Bruce Blizzard White2
Feb 24
7:30P
Huron-Bruce Blizzard Grey4Walkerton Capitals5
Feb 25
4:30P
Huron-Bruce Blizzard White2Kincardine Kinucks Scotia Bank 23
Feb 26
8:30P
Saugeen Shores Storm 20Kincardine Kinucks Scotia Bank 27
Feb 26
8:30P
Saugeen Valley Steelheads3Huron-Bruce Blizzard Grey4
Feb 27
9:15P
Saugeen Valley Steelheads2Walkerton Capitals4
Feb 29
7:30P
Saugeen Shores Storm 22Huron-Bruce Blizzard White4
Feb 29
9:00P
Kincardine Kinucks Scotia Bank 24Saugeen Valley Steelheads3
Mar 02
8:00P
Saugeen Valley Steelheads8Saugeen Shores Storm 24
Mar 03
2:30P
Kincardine Kinucks Scotia Bank 25Huron-Bruce Blizzard White1
Mar 04
7:30P
Saugeen Shores Storm 23Saugeen Valley Steelheads2
Mar 04
8:00P
Kincardine Kinucks Scotia Bank 22Huron-Bruce Blizzard Grey2
Mar 05
8:30P
Huron-Bruce Blizzard Grey3Huron-Bruce Blizzard White0
Mar 05
9:15P
Kincardine Kinucks Scotia Bank 25Walkerton Capitals4
Mar 06
8:00P
Saugeen Valley Steelheads4Kincardine Kinucks Scotia Bank 25
Mar 07
7:15P
Walkerton Capitals6Kincardine Kinucks Scotia Bank 23
Mar 07
8:00P
Huron-Bruce Blizzard White6Saugeen Shores Storm 22
Mar 09
3:30P
Walkerton Capitals5Huron-Bruce Blizzard White2
Mar 10
8:00P
Huron-Bruce Blizzard Grey3Saugeen Valley Steelheads4
Mar 11
8:30P
Huron-Bruce Blizzard White4Huron-Bruce Blizzard Grey3
Mar 11
9:00P
Kincardine Kinucks Scotia Bank 23Saugeen Shores Storm 22
Mar 12
9:15P
Huron-Bruce Blizzard White2Walkerton Capitals6
Mar 14
9:00P
Saugeen Shores Storm 21Walkerton Capitals11
Mar 16
8:00P
Walkerton Capitals5Saugeen Shores Storm 23
Mar 17
1:00P
Walkerton Capitals6Huron-Bruce Blizzard Grey2
Mar 18
7:30P
Huron-Bruce Blizzard White5Saugeen Valley Steelheads4
Mar 18
8:30P
Huron-Bruce Blizzard Grey7Kincardine Kinucks Scotia Bank 21
Feb 14-Mar 18
Maroon South

Arthur to Elite. Remaining top team advances to Final.

TeamGPWLTPts
Arthur Vipers 1880016
Blyth-Brussels Crusaders853010
Central Perth Predators83506
Mitchell Meteors83506
Mid-Huron Huskies 181702
DateVisitorHome
Feb 19
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders3Central Perth Predators2
Feb 20
8:30P
Mid-Huron Huskies 13Blyth-Brussels Crusaders4
Feb 22
9:00P
Mid-Huron Huskies 11Central Perth Predators4
Feb 23
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders3Mitchell Meteors2
Feb 24
5:30P
Central Perth Predators3Mid-Huron Huskies 10
Feb 25
7:40P
Mid-Huron Huskies 13Mitchell Meteors2
Feb 27
8:30P
Central Perth Predators2Blyth-Brussels Crusaders4
Feb 29
9:00P
Arthur Vipers 17Central Perth Predators3
Mar 01
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders2Arthur Vipers 114
Mar 02
3:00P
Mitchell Meteors7Blyth-Brussels Crusaders0
Mar 02
5:30P
Arthur Vipers 13Mid-Huron Huskies 10
Mar 03
3:30P
Mitchell Meteors3Central Perth Predators1
Mar 03
5:00P
Mid-Huron Huskies 11Arthur Vipers 17
Mar 04
8:00P
Blyth-Brussels Crusaders4Mid-Huron Huskies 12
Mar 08
7:30P
Central Perth Predators0Arthur Vipers 18
Mar 09
4:45P
Arthur Vipers 14Mitchell Meteors0
Mar 11
7:00P
Arthur Vipers 16Blyth-Brussels Crusaders1
Mar 11
8:00P
Mitchell Meteors3Mid-Huron Huskies 10
Mar 17
4:30P
Mitchell Meteors3Arthur Vipers 14
Mar 18
9:00P
Central Perth Predators6Mitchell Meteors3
Feb 14-Mar 28
Maroon Final
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals22004
Blyth-Brussels Crusaders20200
DateVisitorHome
Mar 21
9:00P
Walkerton Capitals4Blyth-Brussels Crusaders2
Mar 25
7:30P
Blyth-Brussels Crusaders2Walkerton Capitals6
   
Feb 14-Mar 18
White North

Top team advances to Final.

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers862012
Kincardine Kinucks 1862012
Bruce Peninsula Predators83417
Saugeen Shores Storm 182515
Owen Sound Jr. Attack82604
DateVisitorHome
Feb 18
2:30P
Owen Sound Jr. Attack1Saugeen Shores Storm 13
Feb 20
7:30P
Saugeen Shores Storm 13Bruce Peninsula Predators3
Feb 22
8:30P
Owen Sound Jr. Attack0Kincardine Kinucks 15
Feb 25
2:45P
Saugeen Shores Storm 12Owen Sound Jr. Attack3
Feb 25
3:00P
Shallow Lake Lakers5Kincardine Kinucks 12
Feb 27
7:30P
Shallow Lake Lakers10Bruce Peninsula Predators4
Feb 29
8:00P
Bruce Peninsula Predators3Saugeen Shores Storm 11
Feb 29
9:00P
Owen Sound Jr. Attack0Shallow Lake Lakers6
Mar 01
7:30P
Kincardine Kinucks 12Bruce Peninsula Predators3
Mar 02
1:00P
Kincardine Kinucks 11Owen Sound Jr. Attack0
Mar 04
8:30P
Bruce Peninsula Predators3Kincardine Kinucks 16
Mar 04
9:00P
Shallow Lake Lakers4Saugeen Shores Storm 15
Mar 06
9:00P
Owen Sound Jr. Attack1Bruce Peninsula Predators10
Mar 07
6:30P
Kincardine Kinucks 13Saugeen Shores Storm 12
Mar 07
9:00P
Bruce Peninsula Predators3Shallow Lake Lakers7
Mar 09
12:15P
Kincardine Kinucks 11Shallow Lake Lakers0
Mar 09
12:30P
Bruce Peninsula Predators0Owen Sound Jr. Attack2
Mar 10
11:30A
Shallow Lake Lakers3Owen Sound Jr. Attack1
Mar 14
9:00P
Saugeen Shores Storm 12Shallow Lake Lakers4
Mar 18
7:00P
Saugeen Shores Storm 14Kincardine Kinucks 15
Feb 14-Mar 18
White South

Top team advances to Final.

TeamGPWLTPts
Mid-Huron Huskies 2871014
Wingham Ironmen853010
Mt. Forest Rams83506
Listowel Cyclones 183506
Listowel Cyclones 282604
DateVisitorHome
Feb 18
7:15P
Listowel Cyclones 12Wingham Ironmen3
Feb 23
6:30P
Wingham Ironmen5Mid-Huron Huskies 22
Feb 23
8:00P
Listowel Cyclones 23Mt. Forest Rams8
Feb 25
3:40P
Wingham Ironmen6Listowel Cyclones 24
Feb 25
6:45P
Mid-Huron Huskies 25Mt. Forest Rams3
Feb 26
9:00P
Mid-Huron Huskies 23Listowel Cyclones 12
Feb 29
6:30P
Listowel Cyclones 23Mid-Huron Huskies 213
Mar 01
8:00P
Listowel Cyclones 10Mt. Forest Rams6
Mar 01
9:00P
Listowel Cyclones 22Wingham Ironmen3
Mar 03
3:40P
Mt. Forest Rams3Listowel Cyclones 24
Mar 04
9:00P
Wingham Ironmen2Listowel Cyclones 15
Mar 05
8:30P
Mt. Forest Rams1Wingham Ironmen4
Mar 08
8:00P
Wingham Ironmen4Mt. Forest Rams5
Mar 09
5:00P
Mid-Huron Huskies 21Wingham Ironmen0
Mar 10
2:30P
Mt. Forest Rams1Mid-Huron Huskies 26
Mar 11
7:30P
Mid-Huron Huskies 29Listowel Cyclones 22
Mar 11
9:00P
Mt. Forest Rams3Listowel Cyclones 15
Mar 15
6:30P
Listowel Cyclones 14Mid-Huron Huskies 25
Mar 17
5:30P
Listowel Cyclones 11Listowel Cyclones 22
Mar 18
8:30P
Listowel Cyclones 22Listowel Cyclones 112
Feb 14-Mar 28
White Final
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers22004
Mid-Huron Huskies 220200
DateVisitorHome
Mar 22
7:30P
Shallow Lake Lakers9Mid-Huron Huskies 25
Mar 23
5:15P
Mid-Huron Huskies 22Shallow Lake Lakers6
   

Game Data Last Updated: Apr 12, 1:00 PM, Next Update: Apr 12, 1:05 PM