U9, Boys LL (Western Ontario Athletic Association)

PrintU9 Full Ice Round Central South Standings
Jump To:

Bracket

Jan 31-Mar 10
Central South Pool A
TeamGPWLTPts
Seaforth Stars880016
Zurich Thunder853010
BCH Ice Dogs84408
Central Perth Predators83506
Blyth-Brussels Crusaders80800
DateVisitorHome
Feb 06
3:30P
Zurich Thunder2Seaforth Stars18
Feb 12
10:00A
BCH Ice Dogs4Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 12
10:00A
Zurich Thunder12Central Perth Predators3
Feb 13
3:30P
Seaforth Stars10Zurich Thunder2
Feb 14
6:30P
BCH Ice Dogs6Central Perth Predators9
Feb 16
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders1BCH Ice Dogs9
Feb 20
3:30P
Blyth-Brussels Crusaders0Zurich Thunder14
Feb 20
3:30P
BCH Ice Dogs1Seaforth Stars13
Feb 26
10:00A
Zurich Thunder5Blyth-Brussels Crusaders2
Feb 27
3:00P
Central Perth Predators3Blyth-Brussels Crusaders1
Feb 27
3:30P
BCH Ice Dogs6Zurich Thunder7
Mar 02
5:30P
Seaforth Stars19Blyth-Brussels Crusaders1
Mar 05
3:00P
Zurich Thunder4BCH Ice Dogs7
Mar 05
4:00P
Central Perth Predators0Seaforth Stars12
Mar 06
3:30P
Blyth-Brussels Crusaders0Seaforth Stars11
Mar 06
3:30P
Central Perth Predators2Zurich Thunder3
Mar 07
6:30P
Central Perth Predators2BCH Ice Dogs4
Mar 09
6:00P
Blyth-Brussels Crusaders0Central Perth Predators14
Mar 09
6:00P
Seaforth Stars12BCH Ice Dogs4
Mar 10
6:00P
Seaforth Stars8Central Perth Predators1
Jan 31-Mar 10
Central South Pool B
TeamGPWLTPts
Kincardine Bullshooters880016
Howick Hornets862012
Listowel Cyclones White83506
Wingham Ironmen Red83506
Huron-Bruce Blizzard80800
DateVisitorHome
Feb 06
5:00P
Wingham Ironmen Red3Kincardine Bullshooters8
Feb 09
5:50P
Wingham Ironmen Red2Howick Hornets3
Feb 12
9:30A
Huron-Bruce Blizzard2Wingham Ironmen Red9
Feb 12
11:00A
Kincardine Bullshooters7Howick Hornets3
Feb 13
3:00P
Huron-Bruce Blizzard1Listowel Cyclones White6
Feb 18
6:15P
Howick Hornets6Wingham Ironmen Red1
Feb 20
3:00P
Huron-Bruce Blizzard0Kincardine Bullshooters7
Feb 20
3:00P
Wingham Ironmen Red1Listowel Cyclones White0
Feb 23
5:50P
Huron-Bruce Blizzard1Howick Hornets18
Feb 26
2:00P
Kincardine Bullshooters8Wingham Ironmen Red1
Feb 26
2:30P
Listowel Cyclones White6Huron-Bruce Blizzard1
Feb 27
4:00P
Listowel Cyclones White2Kincardine Bullshooters8
Mar 01
7:00P
Kincardine Bullshooters6Listowel Cyclones White1
Mar 02
5:50P
Listowel Cyclones White1Howick Hornets9
Mar 02
6:00P
Wingham Ironmen Red6Huron-Bruce Blizzard1
Mar 05
11:30A
Listowel Cyclones White3Wingham Ironmen Red1
Mar 05
12:00P
Kincardine Bullshooters17Huron-Bruce Blizzard1
Mar 06
4:00P
Howick Hornets6Kincardine Bullshooters9
Mar 08
7:35P
Howick Hornets6Listowel Cyclones White3
Mar 09
6:00P
Howick Hornets10Huron-Bruce Blizzard1
Jan 31-Mar 10
Central South Pool C
TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals880016
Kincardine Lil-Diggers64208
Wingham Ironmen Blue82604
Hanover Falcons60600
DateVisitorHome
Feb 06
4:00P
Hanover Falcons1Kincardine Lil-Diggers21
Feb 12
10:45A
Walkerton Capitals8Wingham Ironmen Blue1
Feb 12
3:20P
Kincardine Lil-Diggers12Hanover Falcons4
Feb 13
3:45P
Kincardine Lil-Diggers3Wingham Ironmen Blue1
Feb 20
2:30P
Wingham Ironmen Blue0Walkerton Capitals10
Feb 26
9:00A
Wingham Ironmen Blue4Hanover Falcons2
Feb 26
11:00A
Kincardine Lil-Diggers3Walkerton Capitals9
Feb 27
3:45P
Hanover Falcons0Wingham Ironmen Blue3
Feb 28
5:30P
Walkerton Capitals16Hanover Falcons0
Mar 03
6:30P
Walkerton Capitals7Kincardine Lil-Diggers3
Mar 05
10:30A
Walkerton Capitals11Wingham Ironmen Blue1
Mar 05
5:00P
Wingham Ironmen Blue1Walkerton Capitals6
Mar 06
3:00P
Wingham Ironmen Blue2Kincardine Lil-Diggers11
Mar 06
5:30P
Hanover Falcons0Walkerton Capitals20
Jan 31-Mar 10
Central South Pool D
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders880016
Arthur Vipers862012
South Bruce Blades83506
West Grey Warriors83506
Listowel Cyclones Red80800
DateVisitorHome
Feb 11
7:00P
West Grey Warriors0Drayton Defenders14
Feb 12
12:00P
Listowel Cyclones Red3South Bruce Blades4
Feb 16
6:00P
South Bruce Blades5West Grey Warriors6
Feb 20
2:30P
Arthur Vipers1Drayton Defenders16
Feb 21
1:00P
Arthur Vipers8Listowel Cyclones Red3
Feb 21
6:30P
West Grey Warriors4South Bruce Blades8
Feb 23
6:00P
Drayton Defenders11West Grey Warriors1
Feb 26
12:00P
Drayton Defenders11South Bruce Blades2
Feb 26
12:00P
Listowel Cyclones Red3Arthur Vipers9
Feb 27
2:30P
South Bruce Blades2Drayton Defenders6
Feb 28
6:15P
West Grey Warriors4Listowel Cyclones Red3
Feb 28
6:30P
Arthur Vipers4South Bruce Blades0
Mar 01
6:00P
South Bruce Blades4Listowel Cyclones Red3
Mar 02
6:30P
Arthur Vipers17West Grey Warriors5
Mar 03
7:00P
Drayton Defenders12Arthur Vipers7
Mar 05
11:00A
South Bruce Blades3Arthur Vipers5
Mar 05
11:30A
Listowel Cyclones Red2West Grey Warriors5
Mar 06
2:30P
Listowel Cyclones Red2Drayton Defenders7
Mar 08
6:20P
Drayton Defenders4Listowel Cyclones Red2
Mar 10
7:00P
West Grey Warriors5Arthur Vipers8
Mar 18-Apr 03
Maroon Semi Final A
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders32104
Seaforth Stars31202
DateVisitorHome
Mar 19
10:30A
Seaforth Stars7Drayton Defenders6
Mar 20
3:30P
Drayton Defenders4Seaforth Stars3
Mar 25
7:00P
Seaforth Stars1Drayton Defenders8
Mar 18-Apr 03
Maroon Semi Final B
TeamGPWLTPts
Kincardine Bullshooters22004
Walkerton Capitals20200
DateVisitorHome
Mar 19
3:30P
Walkerton Capitals0Kincardine Bullshooters4
Mar 20
10:00A
Kincardine Bullshooters4Walkerton Capitals3
   
Mar 18-Apr 03
Maroon Final
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders22004
Kincardine Bullshooters20200
DateVisitorHome
Mar 28
6:30P
Drayton Defenders4Kincardine Bullshooters2
Mar 31
7:00P
Kincardine Bullshooters2Drayton Defenders8
   
White Semi Final A
TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs22004
Listowel Cyclones White20200
DateVisitorHome
Mar 19
4:00P
Listowel Cyclones White2BCH Ice Dogs3
Mar 22
6:20P
BCH Ice Dogs2Listowel Cyclones White1
   
White Semi Final B
TeamGPWLTPts
Kincardine Lil-Diggers22004
Wingham Ironmen Red20200
DateVisitorHome
Mar 20
4:30P
Wingham Ironmen Red5Kincardine Lil-Diggers9
Mar 26
11:45A
Kincardine Lil-Diggers10Wingham Ironmen Red4
   
White Final
TeamGPWLTPts
Kincardine Lil-Diggers22004
BCH Ice Dogs20200
DateVisitorHome
Apr 02
11:00A
Kincardine Lil-Diggers9BCH Ice Dogs2
Apr 03
11:15A
BCH Ice Dogs6Kincardine Lil-Diggers9
   
Silver Semi Final A
TeamGPWLTPts
Wingham Ironmen Blue32015
Central Perth Predators30211
DateVisitorHome
Mar 19
10:00A
Wingham Ironmen Blue1Central Perth Predators1
Mar 20
3:45P
Central Perth Predators1Wingham Ironmen Blue4
Mar 26
10:00A
Wingham Ironmen Blue3Central Perth Predators1
Silver Semi Final B
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors32104
Listowel Cyclones Red31202
DateVisitorHome
Mar 25
6:30P
Listowel Cyclones Red1West Grey Warriors4
Mar 26
1:15P
West Grey Warriors3Listowel Cyclones Red5
Mar 27
4:15P
West Grey Warriors3Listowel Cyclones Red1
Silver Final
TeamGPWLTPts
West Grey Warriors22004
Wingham Ironmen Blue20200
DateVisitorHome
Mar 29
6:30P
West Grey Warriors2Wingham Ironmen Blue1
Mar 30
6:30P
Wingham Ironmen Blue0West Grey Warriors4
   
Elite Semi Final A
TeamGPWLTPts
Arthur Vipers22004
Howick Hornets20200
DateVisitorHome
Mar 19
12:00P
Howick Hornets1Arthur Vipers12
Mar 23
5:50P
Arthur Vipers10Howick Hornets5
   
Elite Semi Final B
TeamGPWLTPts
South Bruce Blades22004
Zurich Thunder20200
DateVisitorHome
Mar 19
12:00P
Zurich Thunder2South Bruce Blades3
Mar 20
3:30P
South Bruce Blades5Zurich Thunder2
   
Elite Final
TeamGPWLTPts
Arthur Vipers22004
South Bruce Blades20200
DateVisitorHome
Mar 26
12:00P
South Bruce Blades2Arthur Vipers9
Mar 27
12:00P
Arthur Vipers5South Bruce Blades4
   
Game Data Last Updated: Aug 18, 1:05 AM, Next Update: Aug 28, 1:05 AM