U18, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll U18 Standings
Jump To:
U18 Regular Season
Silver
Oct 03, 2021-Jan 30, 2022
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
131030200.7695024+260.6768-2-0WON 1
151131230.7675628+280.6677-2-1WON 1
12822180.7504319+240.6947-2-1LOST 1
12723170.7083822+160.6335-2-3TIED 1
14761150.5363824+140.6135-4-1LOST 1
15672140.4673439-50.4663-5-2TIED 1
15582120.4002439-150.3813-5-2LOST 1
1349080.3082549-240.3383-7-0LOST 5
1339170.2692541-160.3793-6-1WON 3
16214040.1252068-480.2272-8-0LOST 7
Maroon
Oct 03, 2021-Jan 30, 2022
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
9720140.7782714+130.6597-2-0WON 1
9630120.6673720+170.6496-3-0WON 3
161051210.6565234+180.6055-4-1LOST 1
15762160.5334944+50.5276-4-0WON 4
10442100.5002324-10.4894-4-2WON 1
834170.4382327-40.4603-4-1WON 1
13571110.4233040-100.4295-5-0WON 1
1135390.4093033-30.4762-5-3LOST 2
11110020.0911954-350.2601-9-0LOST 4

U18 Tier 1 Cruickshank
Jan 26-Mar 13
Pool Play
TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors761012
BCH Ice Dogs862012
Kincardine Kinucks73406
Saugeen Shores Storm82515
Listowel Cyclones81613
DateVisitorHome
Feb 06
8:30P
BCH Ice Dogs3Listowel Cyclones0
Feb 07
9:00P
Listowel Cyclones3Mitchell Meteors6
Feb 10
9:00P
BCH Ice Dogs3Kincardine Kinucks1
Feb 12
6:30P
Saugeen Shores Storm1BCH Ice Dogs2
Feb 13
7:00P
Mitchell Meteors3Listowel Cyclones1
Feb 14
7:35P
Saugeen Shores Storm2Listowel Cyclones2
Feb 14
9:00P
BCH Ice Dogs2Mitchell Meteors3
Feb 16
7:30P
Listowel Cyclones1Saugeen Shores Storm5
Feb 17
9:00P
Saugeen Shores Storm3Kincardine Kinucks0
Feb 23
7:30P
BCH Ice Dogs3Saugeen Shores Storm1
Feb 24
9:00P
Mitchell Meteors1Kincardine Kinucks3
Feb 25
7:30P
Kincardine Kinucks5Saugeen Shores Storm2
Feb 26
6:30P
Mitchell Meteors3BCH Ice Dogs1
Feb 27
8:30P
Saugeen Shores Storm3Mitchell Meteors4
Feb 27
8:30P
Kincardine Kinucks3Listowel Cyclones2
Feb 28
8:00P
Listowel Cyclones2BCH Ice Dogs3
Mar 03
9:00P
Listowel Cyclones2Kincardine Kinucks1
Mar 05
6:30P
Kincardine Kinucks0BCH Ice Dogs3
Mar 05
9:00P
Mitchell Meteors3Saugeen Shores Storm1
Mar 01-Apr 10
WOAA Cruickshank Final

top two teams from pool play - Winner advances to OMHA Tier 1 tournament

TeamGPWLTPts
Mitchell Meteors43106
BCH Ice Dogs41302
DateVisitorHome
Mar 10
9:00P
BCH Ice Dogs2Mitchell Meteors3
Mar 21
7:00P
Mitchell Meteors2BCH Ice Dogs3
Mar 22
7:00P
BCH Ice Dogs0Mitchell Meteors4
Mar 25
6:30P
Mitchell Meteors4BCH Ice Dogs3

U18 Tier 2 Gregg
Jan 26-Mar 13
Pool A

top two advance

TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals650111
Wingham Ironmen63306
Minto Mad Dogs62315
West Grey Warriors61502
DateVisitorHome
Feb 07
9:00P
Wingham Ironmen0Walkerton Capitals4
Feb 10
8:30P
Minto Mad Dogs6West Grey Warriors3
Feb 12
5:15P
West Grey Warriors1Wingham Ironmen2
Feb 14
7:10P
Wingham Ironmen5Minto Mad Dogs4
Feb 14
9:00P
West Grey Warriors1Walkerton Capitals3
Feb 21
7:10P
Walkerton Capitals5Minto Mad Dogs1
Feb 24
8:45P
Walkerton Capitals5Wingham Ironmen0
Feb 25
9:00P
West Grey Warriors2Minto Mad Dogs3
Feb 26
5:45P
Minto Mad Dogs3Wingham Ironmen4
Feb 28
8:30P
Wingham Ironmen0West Grey Warriors2
Feb 28
9:00P
Minto Mad Dogs3Walkerton Capitals3
Mar 02
9:00P
Walkerton Capitals8West Grey Warriors2
Jan 26-Mar 13
Pool B

top two advance

TeamGPWLTPts
South Bruce Blades660012
Hanover Falcons64208
Blyth-Brussels Crusaders61502
Goderich Sailors61502
DateVisitorHome
Feb 10
8:30P
Goderich Sailors3South Bruce Blades4
Feb 10
9:00P
Blyth-Brussels Crusaders0Hanover Falcons2
Feb 14
7:00P
South Bruce Blades5Hanover Falcons2
Feb 15
8:30P
Goderich Sailors3Blyth-Brussels Crusaders6
Feb 20
7:00P
Blyth-Brussels Crusaders0Goderich Sailors2
Feb 22
8:30P
South Bruce Blades3Blyth-Brussels Crusaders0
Feb 24
8:30P
Hanover Falcons2South Bruce Blades6
Feb 27
7:00P
Hanover Falcons3Goderich Sailors1
Feb 28
9:00P
South Bruce Blades5Goderich Sailors1
Mar 01
8:30P
Hanover Falcons6Blyth-Brussels Crusaders2
Mar 03
8:30P
Blyth-Brussels Crusaders2South Bruce Blades3
Mar 03
9:00P
Goderich Sailors0Hanover Falcons3
Mar 01-Apr 10
Third Place

2A vs 2B - Winner advances to OMHA Tier 2 tournament

TeamGPWLTPts
Hanover Falcons43106
Wingham Ironmen41302
DateVisitorHome
Mar 08
8:45P
Hanover Falcons5Wingham Ironmen1
Mar 10
9:00P
Wingham Ironmen2Hanover Falcons1
Mar 22
9:00P
Hanover Falcons3Wingham Ironmen0
Mar 24
8:30P
Wingham Ironmen3Hanover Falcons4
Mar 01-Apr 10
WOAA Gregg Final

1A vs 1B - Both teams advance to OMHA Tier 2 tournament

TeamGPWLTPts
Walkerton Capitals43106
South Bruce Blades41302
DateVisitorHome
Mar 07
9:15P
South Bruce Blades2Walkerton Capitals3
Mar 10
8:30P
Walkerton Capitals2South Bruce Blades3
Mar 21
9:00P
Walkerton Capitals2South Bruce Blades1
Mar 24
8:45P
South Bruce Blades2Walkerton Capitals6

U18 Tier 3 Lockridge
Jan 26-Mar 13
Pool A

top two advance

TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs AE64119
Drayton Defenders62315
Listowel Cyclones AE61502
DateVisitorHome
Feb 08
9:00P
Listowel Cyclones AE6Drayton Defenders3
Feb 12
7:00P
Drayton Defenders4Listowel Cyclones AE1
Feb 16
8:30P
BCH Ice Dogs AE3Drayton Defenders6
Feb 23
8:30P
Shallow Lake Lakers3Drayton Defenders0
Feb 26
1:30P
TCDMHA Rebels1BCH Ice Dogs AE10
Feb 27
6:00P
Drayton Defenders1BCH Ice Dogs AE1
Mar 05
7:00P
Huron-Bruce Blizzard4Listowel Cyclones AE0
Mar 06
6:00P
Listowel Cyclones AE1BCH Ice Dogs AE7
Mar 07
9:00P
BCH Ice Dogs AE8Listowel Cyclones AE3
Jan 26-Mar 24
Pool B

top two advance

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers650111
Huron-Bruce Blizzard64119
TCDMHA Rebels60600
DateVisitorHome
Feb 05
7:00P
Shallow Lake Lakers4TCDMHA Rebels1
Feb 10
8:30P
TCDMHA Rebels0Huron-Bruce Blizzard4
Feb 12
8:00P
Huron-Bruce Blizzard3TCDMHA Rebels2
Feb 24
7:30P
TCDMHA Rebels2Shallow Lake Lakers5
Feb 24
8:30P
Listowel Cyclones AE0Huron-Bruce Blizzard6
Feb 25
8:30P
BCH Ice Dogs AE5TCDMHA Rebels1
Mar 03
7:30P
Huron-Bruce Blizzard3Shallow Lake Lakers4
Mar 06
4:00P
Shallow Lake Lakers2Huron-Bruce Blizzard2
Mar 08
8:30P
Drayton Defenders0Shallow Lake Lakers3
Mar 01-Mar 24
Semi Final A

1A vs 2B

TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs AE32104
Huron-Bruce Blizzard31202
DateVisitorHome
Mar 20
7:15P
BCH Ice Dogs AE2Huron-Bruce Blizzard0
Mar 21
8:30P
Huron-Bruce Blizzard4BCH Ice Dogs AE2
Mar 23
7:00P
BCH Ice Dogs AE2Huron-Bruce Blizzard1
Mar 01-Mar 24
Semi Final B

1B vs 2A

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers22004
Drayton Defenders20200
DateVisitorHome
Mar 20
5:00P
Drayton Defenders2Shallow Lake Lakers4
Mar 22
9:00P
Shallow Lake Lakers3Drayton Defenders2
   
Mar 01-Apr 10
WOAA Lockridge Final

Both teams advance to OMHA Tier 3 tournament

TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers22004
BCH Ice Dogs AE20200
DateVisitorHome
Mar 27
6:00P
Shallow Lake Lakers3BCH Ice Dogs AE2
Mar 31
7:30P
BCH Ice Dogs AE0Shallow Lake Lakers4
   

Game Data Last Updated: Aug 16, 10:51 PM, Next Update: Aug 26, 10:51 PM