U13, Boys Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll U13 Standings
Jump To:
U13 Regular Season
Silver
Oct 01, 2021-Jan 30, 2022
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
131102240.9239020+700.8189-0-1WON 8
12903210.875539+440.8559-0-1WON 2
151221250.8337732+450.7068-2-0WON 3
13841170.6544227+150.6096-4-0WON 1
15753170.5675448+60.5295-3-2WON 3
13652140.5384843+50.5274-4-2WON 2
15771150.5004846+20.5115-4-1WON 1
12462100.4173242-100.4323-5-2LOST 1
15690120.4003861-230.3843-7-0LOST 2
1119130.1361656-400.2221-8-1TIED 1
12111020.0832470-460.2551-9-0LOST 6
14014000.0001280-680.1300-10-0LOST 14
Maroon
Oct 01, 2021-Jan 30, 2022
TeamGPWLTPtsW %GFGADiffGF %Last 10Streak
131300261.0009119+720.82710-0-0WON 13
12921190.7925925+340.7028-1-1WON 2
161141230.71910040+600.7147-3-0WON 1
15852180.6006036+240.6256-2-2LOST 1
15852180.6005052-20.4906-2-2WON 1
15771150.5005946+130.5626-3-1WON 1
14662140.5003133-20.4844-4-2LOST 1
13661130.5003744-70.4574-5-1WON 1
14572120.4293751-140.4204-5-1WON 1
12210040.1671876-580.1911-9-0LOST 3
13110240.1541777-600.1810-9-1LOST 1
14014000.0001979-600.1940-10-0LOST 14

U13 Tier 1 Cruickshank
Jan 26-Mar 13
Pool Play
TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks660012
Listowel Cyclones63306
Saugeen Shores Storm62404
Mitchell Meteors61502
DateVisitorHome
Feb 15
7:35P
Mitchell Meteors1Listowel Cyclones3
Feb 22
7:00P
Saugeen Shores Storm1Mitchell Meteors4
Feb 22
7:35P
Kincardine Kinucks3Listowel Cyclones0
Feb 26
11:30A
Mitchell Meteors0Kincardine Kinucks7
Feb 27
4:40P
Listowel Cyclones3Mitchell Meteors1
Mar 01
7:00P
Kincardine Kinucks5Mitchell Meteors3
Mar 01
7:35P
Saugeen Shores Storm4Listowel Cyclones5
Mar 02
6:45P
Kincardine Kinucks5Saugeen Shores Storm2
Mar 03
7:30P
Listowel Cyclones0Saugeen Shores Storm3
Mar 05
11:30A
Listowel Cyclones0Kincardine Kinucks8
Mar 05
3:00P
Mitchell Meteors1Saugeen Shores Storm3
Mar 06
3:00P
Saugeen Shores Storm1Kincardine Kinucks2
Mar 01-Apr 10
WOAA Cruickshank Final

Top two teams - Winner advances to OMHA Tier 1 tournament

TeamGPWLTPts
Kincardine Kinucks22004
Listowel Cyclones20200
DateVisitorHome
Mar 20
3:00P
Kincardine Kinucks6Listowel Cyclones0
Mar 22
6:30P
Listowel Cyclones3Kincardine Kinucks4
   

U13 Tier 2 Gregg
Jan 26-Mar 13
Pool A
TeamGPWLTPts
Huron-Bruce Blizzard880016
Hanover Falcons853010
BCH Ice Dogs84319
Mt. Forest Rams82515
West Grey Warriors80800
DateVisitorHome
Feb 05
12:00P
Huron-Bruce Blizzard9West Grey Warriors1
Feb 06
4:30P
BCH Ice Dogs2Mt. Forest Rams1
Feb 09
7:00P
Mt. Forest Rams0Huron-Bruce Blizzard9
Feb 11
6:30P
West Grey Warriors0BCH Ice Dogs5
Feb 12
5:00P
Mt. Forest Rams2BCH Ice Dogs2
Feb 13
1:00P
Hanover Falcons3Mt. Forest Rams2
Feb 16
7:30P
Huron-Bruce Blizzard4BCH Ice Dogs3
Feb 18
6:30P
Hanover Falcons2Huron-Bruce Blizzard3
Feb 20
12:00P
Mt. Forest Rams5West Grey Warriors2
Feb 23
7:00P
West Grey Warriors3Huron-Bruce Blizzard7
Feb 26
12:30P
BCH Ice Dogs6West Grey Warriors2
Feb 26
3:20P
Mt. Forest Rams3Hanover Falcons6
Feb 27
1:00P
Huron-Bruce Blizzard9Mt. Forest Rams0
Mar 01
6:00P
West Grey Warriors2Hanover Falcons3
Mar 03
7:00P
Huron-Bruce Blizzard4Hanover Falcons0
Mar 04
7:00P
Hanover Falcons6West Grey Warriors0
Mar 04
7:00P
BCH Ice Dogs4Huron-Bruce Blizzard7
Mar 05
3:20P
BCH Ice Dogs5Hanover Falcons1
Mar 06
12:00P
West Grey Warriors2Mt. Forest Rams4
Mar 08
7:10P
Hanover Falcons3BCH Ice Dogs2
Jan 26-Mar 13
Pool B
TeamGPWLTPts
Drayton Defenders870115
Walkerton Capitals852111
Blyth-Brussels Crusaders83506
Wingham Ironmen83506
South Bruce Blades81702
DateVisitorHome
Feb 05
10:45A
South Bruce Blades2Wingham Ironmen6
Feb 06
1:30P
Wingham Ironmen3Walkerton Capitals6
Feb 13
12:00P
South Bruce Blades2Walkerton Capitals4
Feb 14
6:30P
Wingham Ironmen1Drayton Defenders6
Feb 16
7:30P
South Bruce Blades3Blyth-Brussels Crusaders4
Feb 18
6:40P
Drayton Defenders7South Bruce Blades2
Feb 20
10:00A
Drayton Defenders6Walkerton Capitals4
Feb 23
7:30P
Drayton Defenders6Blyth-Brussels Crusaders3
Feb 23
7:40P
Walkerton Capitals5South Bruce Blades0
Feb 24
7:15P
Blyth-Brussels Crusaders2Wingham Ironmen4
Feb 27
8:30A
Blyth-Brussels Crusaders5Walkerton Capitals3
Feb 27
7:00P
South Bruce Blades0Drayton Defenders7
Feb 28
7:10P
Blyth-Brussels Crusaders3South Bruce Blades4
Mar 01
7:30P
Walkerton Capitals6Wingham Ironmen2
Mar 02
7:15P
Blyth-Brussels Crusaders2Drayton Defenders7
Mar 02
7:40P
Wingham Ironmen3South Bruce Blades1
Mar 03
7:15P
Drayton Defenders3Wingham Ironmen1
Mar 04
7:45P
Walkerton Capitals5Blyth-Brussels Crusaders2
Mar 05
1:30P
Wingham Ironmen2Blyth-Brussels Crusaders4
Mar 06
7:00P
Walkerton Capitals6Drayton Defenders6
Mar 01-Apr 10
Semi Final A

1A vs 2B

TeamGPWLTPts
Huron-Bruce Blizzard32104
Walkerton Capitals31202
DateVisitorHome
Mar 08
7:00P
Walkerton Capitals7Huron-Bruce Blizzard5
Mar 10
8:45P
Huron-Bruce Blizzard6Walkerton Capitals2
Mar 11
8:30P
Walkerton Capitals0Huron-Bruce Blizzard8
Mar 01-Apr 10
Semi Final B

1B vs 2A

TeamGPWLTPts
Drayton Defenders22004
Hanover Falcons20200
DateVisitorHome
Mar 19
11:30A
Hanover Falcons1Drayton Defenders5
Mar 20
5:30P
Hanover Falcons2Drayton Defenders4
   
Mar 01-Apr 10
WOAA Gregg Final

Both teams advance to OMHA Tier 2 tournament

TeamGPWLTPts
Huron-Bruce Blizzard22004
Drayton Defenders20200
DateVisitorHome
Mar 29
7:00P
Huron-Bruce Blizzard3Drayton Defenders1
Mar 30
7:00P
Drayton Defenders3Huron-Bruce Blizzard6
   

U13 Tier 3 Lockridge
Jan 26-Mar 13
Pool A
TeamGPWLTPts
Shallow Lake Lakers972014
Minto Mad Dogs963012
Kincardine Kinucks AE84408
Saugeen Shores Storm AE84408
Bruce Peninsula Northstars80800
DateVisitorHome
Feb 06
12:00P
Kincardine Kinucks AE5Shallow Lake Lakers2
Feb 11
6:00P
Kincardine Kinucks AE4Minto Mad Dogs5
Feb 12
12:00P
Minto Mad Dogs5Bruce Peninsula Northstars1
Feb 13
3:00P
Saugeen Shores Storm AE5Bruce Peninsula Northstars2
Feb 14
7:30P
Minto Mad Dogs0Shallow Lake Lakers5
Feb 16
6:45P
Minto Mad Dogs3Saugeen Shores Storm AE1
Feb 23
7:00P
Saugeen Shores Storm AE0Minto Mad Dogs5
Feb 26
3:30P
Bruce Peninsula Northstars3Kincardine Kinucks AE7
Feb 27
2:00P
Kincardine Kinucks AE5Bruce Peninsula Northstars1
Mar 01
6:15P
Kincardine Kinucks AE1Saugeen Shores Storm AE2
Mar 02
7:00P
Shallow Lake Lakers4Minto Mad Dogs0
Mar 03
6:30P
Shallow Lake Lakers3Bruce Peninsula Northstars0
Mar 04
6:00P
Bruce Peninsula Northstars0Minto Mad Dogs1
Mar 05
2:30P
Bruce Peninsula Northstars0Shallow Lake Lakers6
Mar 05
4:30P
Saugeen Shores Storm AE1Kincardine Kinucks AE3
Mar 06
9:00A
Minto Mad Dogs4Kincardine Kinucks AE3
Mar 06
12:00P
Saugeen Shores Storm AE5Shallow Lake Lakers4
Mar 06
5:30P
Bruce Peninsula Northstars0Saugeen Shores Storm AE3
Mar 07
7:15P
Shallow Lake Lakers4Kincardine Kinucks AE0
Mar 09
6:45P
Shallow Lake Lakers5Saugeen Shores Storm AE0
Mar 11
6:30P
Minto Mad Dogs2Shallow Lake Lakers3
Jan 26-Mar 13
Pool B
TeamGPWLTPts
AEMHA Ice Dogs880016
BCH Ice Dogs AE853010
TCDMHA Rebels84408
Mitchell Meteors AE83506
Listowel Cyclones AE80800
DateVisitorHome
Feb 08
7:30P
Listowel Cyclones AE0TCDMHA Rebels3
Feb 09
7:00P
Mitchell Meteors AE0AEMHA Ice Dogs4
Feb 10
6:30P
AEMHA Ice Dogs7BCH Ice Dogs AE0
Feb 11
8:00P
Listowel Cyclones AE3Mitchell Meteors AE5
Feb 16
7:00P
BCH Ice Dogs AE2AEMHA Ice Dogs5
Feb 18
7:50P
TCDMHA Rebels4Mitchell Meteors AE5
Feb 20
4:00P
BCH Ice Dogs AE7Listowel Cyclones AE2
Feb 22
7:30P
AEMHA Ice Dogs12TCDMHA Rebels1
Feb 23
7:35P
Mitchell Meteors AE4Listowel Cyclones AE1
Feb 24
6:30P
Listowel Cyclones AE0BCH Ice Dogs AE10
Feb 27
6:00P
TCDMHA Rebels3AEMHA Ice Dogs5
Mar 01
7:30P
BCH Ice Dogs AE2TCDMHA Rebels4
Mar 02
6:45P
BCH Ice Dogs AE8Mitchell Meteors AE1
Mar 02
7:35P
AEMHA Ice Dogs8Listowel Cyclones AE2
Mar 03
6:30P
Mitchell Meteors AE0BCH Ice Dogs AE3
Mar 04
7:00P
TCDMHA Rebels1BCH Ice Dogs AE2
Mar 05
12:00P
Mitchell Meteors AE2TCDMHA Rebels7
Mar 05
1:30P
Listowel Cyclones AE2AEMHA Ice Dogs14
Mar 06
4:10P
TCDMHA Rebels3Listowel Cyclones AE0
Mar 08
7:00P
AEMHA Ice Dogs4Mitchell Meteors AE1
Mar 01-Apr 10
Semi Final A

1A vs 2B

TeamGPWLTPts
BCH Ice Dogs AE22004
Shallow Lake Lakers20200
DateVisitorHome
Mar 19
2:30P
BCH Ice Dogs AE5Shallow Lake Lakers4
Mar 21
7:00P
Shallow Lake Lakers4BCH Ice Dogs AE5
   
Mar 01-Apr 10
Semi Final B

1B vs 2A

TeamGPWLTPts
AEMHA Ice Dogs42115
Minto Mad Dogs41213
DateVisitorHome
Mar 20
7:00P
Minto Mad Dogs5AEMHA Ice Dogs5
Mar 23
7:00P
AEMHA Ice Dogs6Minto Mad Dogs1
Mar 24
7:00P
AEMHA Ice Dogs2Minto Mad Dogs3
Mar 25
7:00P
Minto Mad Dogs4AEMHA Ice Dogs5
Mar 01-Apr 10
WOAA Lockridge Final

Both teams advance to OMHA Tier 3 tournament

TeamGPWLTPts
AEMHA Ice Dogs22004
BCH Ice Dogs AE20200
DateVisitorHome
Mar 27
1:30P
BCH Ice Dogs AE0AEMHA Ice Dogs1
Mar 30
7:00P
AEMHA Ice Dogs5BCH Ice Dogs AE2
   

Game Data Last Updated: Jul 07, 1:03 AM, Next Update: Jul 17, 1:03 AM