PeeWee, 2014-2015, Minor Hockey - Rep (Western Ontario Athletic Association)

PrintAll PeeWee Standings
Jump To:
PeeWee Regular Season
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
Group 1
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Listowel Cyclones161312280.87595390.7099-1-0WON 1
2Kincardine Kinucks161132240.75075370.6708-1-1WON 2
3Blyth-Brussels Crusaders161132240.75062280.6897-3-0WON 1
4Walkerton Capitals16772160.50056460.5494-6-0WON 2
5Mitchell Meteors16673150.46935440.4434-5-1WON 1
6Goderich Sailors16691130.40658710.4504-6-0LOST 2
7BCH Ice Dogs164102100.31349660.4263-5-2LOST 1
8Seaforth Stars165110100.31343810.3471-9-0WON 1
9South Bruce Rep16214040.12532930.2561-9-0LOST 1
Oct 01, 2014-Feb 28, 2015
Group 2A
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1West Grey Warriors161042220.68865490.5707-1-2WON 3
2Saugeen Shores Storm161051210.65669470.5958-1-1WON 5
3TCDMHA Rebels16682140.43860620.4924-4-2WON 2
4AEMHA Ice Dogs16493110.34443620.4103-5-2WON 1
5Shallow Lake Lakers16210480.25033540.3792-5-3WON 1
6Bruce Peninsula Northstars16113240.12540870.3151-9-0LOST 7
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
Group 2B
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Wingham Ironmen161213270.84468310.6876-1-3WON 1
2Minto Mad Dogs161024240.75078440.6395-1-4TIED 3
3Drayton Defenders161033230.71971300.7036-1-3TIED 1
4Mt. Forest Rams16862180.56352540.4914-4-2LOST 1
5Arthur Vipers16493110.34446780.3712-6-2LOST 1
6Hanover Falcons16310390.28128550.3372-7-1LOST 5
Oct 01, 2014-Jan 31, 2015
Group 3
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Ripley Wolves161501310.96998170.85210-0-0WON 10
2Milverton Drives161321270.84469420.6229-0-1TIED 1
3Saugeen Shores Storm AE161042220.68884600.5836-2-2WON 1
4Listowel Cyclones AE16763170.53153480.5253-4-3LOST 1
5Mitchell Meteors AE16880160.50056410.5775-5-0WON 1
6Elma-Logan Wildcats16583130.40645520.4641-6-3TIED 1
7Goderich Sailors AE164102100.31347880.3483-5-2LOST 2
8Lucknow Sepoys16212260.18839700.3580-9-1LOST 3
9Zurich Thunder16014220.063281010.2170-8-2LOST 3

PeeWee AE Group 4

Bracket

Series A (Dec 29-Feb 01)
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Mitchell Meteors AE431060.7501580.6523-1-0WON 2
2Goderich Sailors AE413020.2508150.3481-3-0LOST 2
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
O-P-AE4-A2Jan 138:00 PMGoderich AE1-2Mitchell AEMitchell Arena
O-P-AE4-A1Jan 166:00 PMMitchell AE4-5Goderich AEGoderich MRC
O-P-AE4-A3Jan 187:15 PMMitchell AE3-1Goderich AEMemorial
O-P-AE4-A4Jan 243:45 PMGoderich AE1-6Mitchell AEMitchell Arena

PeeWee B Playdowns

Bracket

  • Dec 29-Jan 27
    Series A
    TeamGPWLTPts
    1Kincardine33006
    2Saugeen Shores30300
    DateVisitorHome
    Jan 11
    10:30A
    Saugeen Shores2Kincardine3
    Jan 15
    7:30P
    Kincardine7Saugeen Shores4
    Jan 17
    5:15P
    Kincardine4Saugeen Shores1
  • Dec 29-Jan 27
    Series B
    TeamGPWLTPts
    1Listowel43106
    2Walkerton41302
    DateVisitorHome
    Jan 14
    7:40P
    Walkerton1Listowel4
    Jan 18
    2:30P
    Listowel1Walkerton2
    Jan 20
    7:40P
    Walkerton0Listowel6
    Jan 21
    6:00P
    Listowel5Walkerton2
  • Jan 20-Feb 09
    Series C
    TeamGPWLTPts
    1Listowel33006
    2Kincardine30300
    DateVisitorHome
    Jan 29
    7:45P
    Listowel3Kincardine2
    Jan 31
    4:30P
    Kincardine2Listowel3
    Feb 02
    7:30P
    Kincardine1Listowel2

PeeWee CC Playdowns

Bracket

  • Dec 29-Jan 25
    Series A
    TeamGPWLTPts
    1BCH32104
    2Hanover31202
    DateVisitorHome
    Jan 11
    6:00P
    BCH7Hanover2
    Jan 19
    8:00P
    Hanover3BCH1
    Jan 24
    6:30P
    BCH4Hanover3
  • Dec 29-Feb 09
    Series B
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell43017
    2Goderich40311
    DateVisitorHome
    Jan 18
    6:00P
    Mitchell4Goderich0
    Jan 20
    8:00P
    Goderich3Mitchell3
    Jan 25
    6:00P
    Mitchell10Goderich4
    Jan 27
    8:00P
    Goderich0Mitchell4
  • Jan 21-Feb 09
    Series C
    TeamGPWLTPts
    1Mt. Forest43106
    2BCH41302
    DateVisitorHome
    Jan 28
    6:30P
    Mt. Forest3BCH2
    Feb 02
    7:00P
    BCH1Mt. Forest3
    Feb 03
    6:30P
    Mt. Forest4BCH5
    Feb 07
    2:00P
    Mt. Forest6BCH0

PeeWee C Playdowns

Bracket

  • Dec 29-Jan 25
    Series A
    TeamGPWLTPts
    1Wingham22004
    2South Bruce Rep20200
    DateVisitorHome
    Jan 10
    12:30P
    South Bruce Rep0Wingham6
    Jan 14
    7:00P
    Wingham6South Bruce Rep2
       
  • Dec 29-Jan 25
    Series B
    TeamGPWLTPts
    1Minto33006
    2Seaforth30300
    DateVisitorHome
    Jan 13
    6:30P
    Seaforth1Minto6
    Jan 19
    8:15P
    Minto4Seaforth1
    Jan 21
    7:40P
    Seaforth5Minto7
  • Dec 29-Jan 25
    Series C
    TeamGPWLTPts
    1West Grey33006
    2Bruce Peninsula30300
    DateVisitorHome
    Jan 17
    2:00P
    Bruce Peninsula1West Grey4
    Jan 18
    4:00P
    West Grey3Bruce Peninsula2
    Jan 21
    7:30P
    Bruce Peninsula2West Grey4
  • Jan 20-Feb 09
    Series D
    TeamGPWLTPts
    1Wingham53117
    2Minto51313
    DateVisitorHome
    Jan 31
    3:30P
    Minto2Wingham4
    Feb 01
    4:40P
    Wingham2Minto2
    Feb 04
    7:40P
    Wingham4Minto2
    Feb 05
    7:15P
    Minto2Wingham1
    Feb 07
    3:30P
    Minto3Wingham6
  • Jan 20-Feb 09
    Series E
    TeamGPWLTPts
    1Blyth-Brussels33006
    2West Grey30300
    DateVisitorHome
    Jan 28
    7:30P
    Blyth-Brussels3West Grey1
    Jan 30
    7:30P
    West Grey1Blyth-Brussels9
    Feb 04
    7:30P
    Blyth-Brussels3West Grey1

PeeWee DD Playdowns

Bracket

  • Dec 29-Jan 25
    Series A
    TeamGPWLTPts
    1TCDMHA33006
    2Lucknow30300
    DateVisitorHome
    Jan 14
    7:00P
    TCDMHA5Lucknow1
    Jan 16
    7:00P
    Lucknow3TCDMHA7
    Jan 17
    1:30P
    Lucknow0TCDMHA11
  • Dec 29-Jan 25
    Series B
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA43106
    2Shallow Lake41302
    DateVisitorHome
    Jan 16
    8:00P
    Shallow Lake2AEMHA3
    Jan 17
    5:45P
    AEMHA4Shallow Lake1
    Jan 19
    7:00P
    Shallow Lake5AEMHA4
    Jan 21
    7:00P
    Shallow Lake3AEMHA8
  • Jan 21-Feb 09
    Series C
    TeamGPWLTPts
    1AEMHA43106
    2TCDMHA41302
    DateVisitorHome
    Jan 25
    6:30P
    TCDMHA4AEMHA5
    Jan 28
    7:00P
    AEMHA3TCDMHA5
    Jan 30
    6:30P
    TCDMHA3AEMHA4
    Jan 31
    3:00P
    AEMHA3TCDMHA2

PeeWee D Playdowns

Bracket

  • Dec 29-Feb 09
    Series A

    WINNER TO QUARTER 1

    TeamGPWLTPts
    1Elma-Logan53206
    2Zurich52304
    DateVisitorHome
    Jan 15
    6:30P
    Zurich3Elma-Logan2
    Jan 17
    4:00P
    Elma-Logan3Zurich1
    Jan 24
    4:00P
    Elma-Logan6Zurich3
    Jan 29
    6:30P
    Zurich4Elma-Logan3
    Jan 31
    4:00P
    Elma-Logan6Zurich1

PeeWee AE Group 3

Bracket

Series A (Dec 29-Feb 09)
TeamGPWLTPtsW %GFGAGF %Last 10Streak
1Saugeen Shores Storm AE330061.0001570.6823-0-0WON 3
2Listowel Cyclones AE303000.0007150.3180-3-0LOST 3
Game #DateTimeAwayScoreHomeVenue
O-P-AE3-A4Jan 183:15 PMListowel AE2-5Saugeen Shores AEPort Elgin Plex
O-P-AE3-A1Jan 216:30 PMSaugeen Shores AE6-3Listowel AEListowel Arena
O-P-AE3-A2Jan 243:00 PMListowel AE2-4Saugeen Shores AESouthampton

PeeWee WOAA Cruickshank

Bracket

  • Jan 08-Mar 11
    Cruickshank - Group A
    TeamGPWLTPts
    1Listowel651010
    2Wingham63306
    3Saugeen Shores63306
    4Mt. Forest61502
    DateVisitorHome
    Jan 23
    6:15P
    Mt. Forest1Saugeen Shores3
    Feb 07
    4:30P
    Saugeen Shores3Listowel5
    Feb 15
    3:15P
    Wingham3Saugeen Shores4
    Feb 22
    2:15P
    Saugeen Shores4Mt. Forest3
    Feb 23
    7:45P
    Mt. Forest1Listowel4
    Feb 25
    7:15P
    Listowel5Saugeen Shores1
    Mar 01
    4:00P
    Saugeen Shores3Wingham5
    Mar 02
    7:45P
    Mt. Forest0Wingham3
    Mar 03
    6:30P
    Listowel2Mt. Forest3
    Mar 04
    7:30P
    Wingham2Listowel3
    Mar 07
    4:30P
    Listowel3Wingham2
    Mar 08
    2:15P
    Wingham3Mt. Forest1
  • Jan 08-Mar 11
    Cruickshank - Group B
    TeamGPWLTPts
    1Kincardine64208
    2Minto63306
    3Blyth-Brussels63306
    4Walkerton62404
    DateVisitorHome
    Feb 07
    12:00P
    Kincardine5Walkerton2
    Feb 10
    6:30P
    Kincardine6Minto3
    Feb 18
    6:00P
    Minto1Walkerton6
    Feb 22
    4:30P
    Blyth-Brussels2Kincardine5
    Mar 01
    4:40P
    Walkerton2Minto7
    Mar 03
    6:30P
    Walkerton3Blyth-Brussels4
    Mar 03
    6:30P
    Minto2Kincardine3
    Mar 04
    7:30P
    Kincardine1Blyth-Brussels3
    Mar 05
    6:15P
    Walkerton3Kincardine1
    Mar 08
    7:20P
    Blyth-Brussels1Minto2
    Mar 09
    7:00P
    Minto3Blyth-Brussels2
    Mar 10
    8:00P
    Blyth-Brussels3Walkerton1
  • Mar 08-Apr 04
    Cruickshank - Final
    TeamGPWLTPts
    1Listowel32104
    2Kincardine31202
    DateVisitorHome
    Mar 22
    3:00P
    Kincardine3Listowel2
    Mar 23
    7:00P
    Listowel2Kincardine1
    Mar 26
    6:30P
    Kincardine1Listowel3

PeeWee WOAA Gregg

Bracket

  • Jan 08-Mar 11
    Gregg Group A
    TeamGPWLTPts
    1Drayton651010
    2Mitchell63306
    3BCH62404
    4Seaforth62404
    DateVisitorHome
    Feb 02
    8:00P
    Drayton4Seaforth5
    Feb 06
    7:00P
    Seaforth3Drayton4
    Feb 21
    1:00P
    Mitchell2BCH5
    Feb 23
    6:30P
    Mitchell2Drayton5
    Feb 23
    7:00P
    BCH5Seaforth1
    Feb 24
    8:00P
    BCH0Mitchell2
    Feb 28
    2:00P
    Seaforth6BCH4
    Mar 02
    6:30P
    BCH2Drayton6
    Mar 03
    8:00P
    Seaforth1Mitchell5
    Mar 07
    8:30P
    Mitchell5Seaforth4
    Mar 08
    7:30P
    Drayton4Mitchell2
    Mar 09
    7:00P
    Drayton5BCH4
  • Jan 08-Mar 11
    Gregg Group B
    TeamGPWLTPts
    1West Grey651010
    2Ripley64208
    3TCDMHA62404
    4Goderich61502
    DateVisitorHome
    Jan 19
    7:00P
    TCDMHA2Ripley4
    Feb 07
    1:30P
    Goderich4TCDMHA2
    Feb 08
    3:30P
    West Grey3Goderich2
    Feb 11
    7:00P
    West Grey2TCDMHA3
    Feb 20
    6:00P
    West Grey6Ripley2
    Feb 21
    2:00P
    Goderich0West Grey5
    Feb 23
    7:00P
    Goderich1Ripley7
    Feb 25
    7:45P
    TCDMHA2West Grey4
    Feb 27
    5:30P
    Ripley6TCDMHA3
    Mar 04
    7:30P
    Ripley4West Grey5
    Mar 06
    6:00P
    Ripley3Goderich2
    Mar 08
    3:30P
    TCDMHA3Goderich2
  • Mar 08-Apr 04
    Gregg Final
    TeamGPWLTPts
    1Drayton22004
    2West Grey20200
    DateVisitorHome
    Mar 23
    6:30P
    West Grey2Drayton3
    Mar 25
    7:30P
    Drayton6West Grey1
       

PeeWee WOAA Lockridge

Bracket

  • Jan 08-Mar 11
    Lockridge Group A
    TeamGPWLTPts
    1Shallow Lake64119
    2Hanover63217
    3South Bruce Rep62315
    4Bruce Peninsula61413
    DateVisitorHome
    Jan 29
    7:00P
    Hanover3Shallow Lake4
    Jan 31
    6:30P
    Bruce Peninsula1Hanover5
    Feb 07
    2:45P
    South Bruce Rep2Shallow Lake4
    Feb 11
    7:00P
    Shallow Lake1South Bruce Rep3
    Feb 12
    6:30P
    Hanover3South Bruce Rep4
    Feb 17
    7:00P
    Hanover3Bruce Peninsula2
    Feb 21
    6:30P
    Shallow Lake1Hanover1
    Feb 22
    12:00P
    Bruce Peninsula3South Bruce Rep1
    Feb 28
    2:45P
    Bruce Peninsula3Shallow Lake8
    Feb 28
    6:30P
    South Bruce Rep0Hanover4
    Mar 01
    1:30P
    South Bruce Rep4Bruce Peninsula4
    Mar 08
    4:00P
    Shallow Lake6Bruce Peninsula5
  • Jan 08-Mar 11
    Lockridge Group B
    TeamGPWLTPts
    1Arthur64119
    2AEMHA62315
    3Milverton62404
    DateVisitorHome
    Feb 22
    7:30P
    AEMHA4Milverton3
    Feb 23
    7:00P
    Milverton4AEMHA9
    Feb 27
    8:00P
    Milverton6AEMHA5
    Feb 28
    3:00P
    AEMHA3Arthur3
    Mar 01
    7:30P
    Arthur8Milverton2
    Mar 02
    7:00P
    Arthur5AEMHA4
    Mar 03
    7:30P
    Milverton3Arthur8
    Mar 06
    8:10P
    AEMHA4Arthur6
    Mar 08
    6:00P
    Arthur4Milverton6
  • Mar 08-Apr 04
    Lockridge Final
    TeamGPWLTPts
    1Arthur22004
    2Shallow Lake20200
    DateVisitorHome
    Mar 23
    8:00P
    Arthur4Shallow Lake0
    Mar 25
    8:00P
    Shallow Lake4Arthur6
       

PeeWee WOAA Neilson

Bracket

  • Jan 08-Mar 11
    Neilson Group A
    TeamGPWLTPts
    1Mitchell AE651010
    2Elma-Logan64208
    3Listowel AE62315
    4Zurich60511
    DateVisitorHome
    Feb 02
    7:00P
    Mitchell AE3Elma-Logan1
    Feb 10
    7:45P
    Mitchell AE4Listowel AE1
    Feb 16
    7:00P
    Zurich0Mitchell AE5
    Feb 17
    6:30P
    Zurich3Listowel AE3
    Feb 21
    5:45P
    Elma-Logan3Mitchell AE0
    Feb 23
    7:30P
    Elma-Logan3Zurich1
    Feb 26
    6:30P
    Zurich0Elma-Logan5
    Feb 28
    4:00P
    Listowel AE3Zurich1
    Mar 02
    6:30P
    Elma-Logan2Listowel AE3
    Mar 05
    6:30P
    Listowel AE2Elma-Logan3
    Mar 07
    4:45P
    Listowel AE2Mitchell AE5
    Mar 09
    7:30P
    Mitchell AE7Zurich1
  • Jan 08-Mar 11
    Neilson Group B
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores AE660012
    2Goderich AE62404
    3Lucknow61502
    DateVisitorHome
    Jan 28
    7:00P
    Saugeen Shores AE4Lucknow2
    Feb 04
    7:00P
    Goderich AE8Lucknow6
    Feb 06
    7:15P
    Saugeen Shores AE11Goderich AE5
    Feb 18
    7:00P
    Saugeen Shores AE8Lucknow2
    Feb 22
    6:15P
    Lucknow1Goderich AE7
    Feb 25
    6:00P
    Goderich AE2Saugeen Shores AE9
    Mar 06
    6:00P
    Lucknow0Saugeen Shores AE11
    Mar 07
    7:00P
    Lucknow4Goderich AE3
    Mar 10
    6:00P
    Goderich AE0Saugeen Shores AE6
  • Mar 08-Apr 04
    Neilson Final
    TeamGPWLTPts
    1Saugeen Shores AE32015
    2Mitchell AE30211
    DateVisitorHome
    Mar 16
    7:30P
    Saugeen Shores AE3Mitchell AE3
    Mar 23
    6:30P
    Mitchell AE0Saugeen Shores AE1
    Mar 25
    7:30P
    Mitchell AE2Saugeen Shores AE5

Game Data Last Updated: Nov 12, 2:42 AM.
Printed from woaa.on.ca on Tuesday, November 12, 2019 at 9:12 PM